Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסן מקסימה או אופל אומגה ? (נמחקו שני סימני שאלה. אחד מספיק בהחלט)

צ'פי
שימו לב! השרשור הזה בן 5670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מתלבט בין 2 רכבים אפשריים:

1. אופל אומגה 2.6 שנת 2002

2. ניסן מקסימה 2.0 שנת 2001

2 הרכבים יד ראשונה עם קילומטראז' נמוך ומחירם סביב 50 אלף ש"ח. על פניו נראה כי האופל תציע יותר פינוקים (עור, חשמל..) ואיכות נסיעה משודרגת במחיר עלות אחזקה, אמינות וסחירות, אל מול היפנית שתציע חבילה אפורה יותר אך תהיה יותר אמינה וזולה לאחזקה ותמכר יותר בקלות.

האם כך הדבר? (שמעתי זוועות על האופל, אבל גם המקסימה לא מככבת בחוות דעת...)

אשמח לחוות דעתכם.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אופל אופצייה מעניינת יותר מכמה סיבות:

1. מנוע גדול יותר.

2. הנעה אחורית.

3. מאובזרת יותר.

על פניו גם נתונים נחמדים למדי:

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=74954

לאומת ניסאן:

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=100518

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל מכונית בעלת הנעה אחורית מהנה לנהיגה.

גם לוולבו 940 יש הנעה אחורית - אז זה הופך אותה למהנה?

מניסיון של שני מכרים שלי שקנו אומגות חדשות והתאכזבו קשות מרמת האמינות הבינונית למדי ומרמת השירות האיומה במוסך המרכזי של UMI, ממליץ לבדוק בקפידה את המכונית.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל מכונית בעלת הנעה אחורית מהנה לנהיגה.

גם לוולבו 940 יש הנעה אחורית - אז זה הופך אותה למהנה?

מניסיון של שני מכרים שלי שקנו אומגות חדשות והתאכזבו קשות מרמת האמינות הבינונית למדי ומרמת השירות האיומה במוסך המרכזי של UMI.

ממליץ לבדוק בקפידה את המכונית.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חשוב לכם האמינות אז תתרחקו מהאומגה. מדובר ברכב מצויין כמעט מכל הבחינות אבל הוא סובל מ-2 חסרונות גדולים:

א) ירידת ערך (לא רלוונטי בשנים האלה).

ב) אמינות ירודה. דווקא הדגמים הישנים עם פחות אבזור יותר אמינים. הרכב רגיש מאוד בתחום הקולרים של השמן גיר, רצועת תזמון שנקרעת מהר מאוד (אני ממליץ להחליף כל 40K ק"מ ולא כל 90K ק"מ כמו שהיבואן ממליץ).

אם תחברו ללכת על האומגה אז עדיף ללכת על המנועים הגדולים יותר (3000 סמ"ק שנקרא MV6 וה-3200), ההבדל בצריכת דלק זעום אבל הביצועים הרבה יותר טובים.

ד"א, אי אפשר להשוות בין הרכבים כי האומגה נמצאת בקטגוריה אחת מעל המקסימה. האומגה היא בקטגוריית יוקרה/סלון והמקסימה היא בקטגוריית מנהלים.

מבחינת איבזור פינוק וכח זה כמו להשוות בין יונדאי גטס למרצדס S קלאס.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שכולם מדברים על בעיות האמינות של האומגה זה טוב ויפה אבל אני חושב שבשביל לתת לפותחי השרשור אינדיקציה אמיתית על בעיית האמינות צריך באותה נשימה להזכיר גם את מחירי החלפים השערוריתיים של UMI.

פשוט שוד לאור יום! ואם אתם לא מקהל חובבי אי-ביי אני הייתי ממליץ רק מסיבה זו לרדת מהאוטו.

רק למען גילוי נאות, אני חובב אופל מושבע וברשותי 4 רכבי אופל מנטה ועוד אופל קדט אחת.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האומגה מדהימה, מנסיון, אבל ואבל גדול הרכב לא אמין ומחירי חלפים שערוריתים היה לי את הרכב הזה כמעט שנה והוצאתי עליו כמעט 20,000 ש"ח רק על תיקונים אבל כאשר הוא היה תקין זה היה חלום לנהוג העליו, המקסימה אמינה מאוד אבל לא הכי כיף לנהוג בה, לדעתי לפחות.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר שלי מכר פז'ו 605 וקנה אומגה 98- למעט סתימה קטנה ברדיאטור ותקלה במנגנון הנעילה של הבגאז' מרוצה עד הגג.

כי חבר שלך עשה בשכל וקנה את הדור הישן עם פחות חישמולים.

דור ישן זה משנת 98-2000, דור חדש זה מ-2001-2003. ניתן להבדיל בין הדורות לפי הפסי קישוט החיצוניים שצבועים בצבע הרכב בדור השני ומנגנון הפתיחה של התא מטען ששונה בין הדורות.

בשנת 2001 עודכנו המנועים, המנוע 2500 סמ"ק הוגדל ל-2600 והמנוע 3000 סמ"ק הוגדל ל-3200 סמ"ק.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
אבל גם המקסימה לא מככבת בחוות דעת

אם יש יתרון כלשהו למקסימה, זה האמינות האגדית שלה.

במקרה של האומגה, שלא מציעה ייחוד אמיתי כלשהו, הייתי מוותר על הפינוקים לטובת המקסימה, עם כל השעמום שבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצא את עצמי מסכים עם שמר ..

המקסימה מכונית משעממת לחלוטין בכל מובן, והגרוע ביותר עיצוב חיצוני משמים.

לזכותה יש את האמינות הכמעט מוחלטת של הדגם הנ"ל אשר זוכה לציונים גבוהים על האמינות הזו.

על האומגה שמעתי דברים רעים מאוד מחבר אשר נכווה עם הרכב קשות.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...