Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש ייעוץ לפני רכישת סובארו B4.

orhe
שימו לב! השרשור הזה בן 5895 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתלבט בין להשקיע 150000 ש"ח על סובארו B4 2.0 חדשה מאובזרת לבין סובארו B4 2.0 2005 עם 8100 ק"מ.

ההפרש בינהן הוא 34000 ש"ח. מהם ההבדלים בין שני הדגמים והאם שווה להשקיע את ההפרש ל2008?

מהי ירידת הערך של הנ"ל?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתלבט בין להשקיע 150000 ש"ח על סובארו B4 2.0 חדשה מאובזרת לבין סובארו B4 2.0 2005 עם 8100 ק"מ.

ההפרש בינהן הוא 34000 ש"ח. מהם ההבדלים בין שני הדגמים והאם שווה להשקיע את ההפרש ל2008?

מהי ירידת הערך של הנ"ל?

תודה!

אוטו הוא בשום פנים ואופן לא השקעה.

לעניינינו, B4 2008 היא הרבה יותר אוטו - יופי, כוח, אבזור, מנוע יותר חסכוני. אך היא פחות נוחה בגלל ג'נט 17" במקום 16" ב 2005.

דגם 2008 יותר נוקשה על הכביש לעומת 2005 ויותר מהנה במקצת.

אם אין לך בעיה להוסיף 34000 ש"ח, קח חדשה בהחלט.

תודה ג'ימי.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נגד ביבוז כסף סתם כך !, אני הייתי אולך על רכב יד שניה וחוסך 34000 שח !, תאמין שתרגיש בנסיעה את אותה הנוחות של רכב חדש.

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-B4 חדשה מנוע 165 כ"ס (לגבי דגם 2005 נדמה לי פחות). תוספת כוח אף פעם לא מיותרת, במיוחד ברכב עם הנעה כפולה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומנם נכון, אבל בגלל הנעה כפולה דווקא צריך שיהיו קצת יותר סוסים כדי לפצות על אובדן הכוח.

לי אישית, למשאל הכוח של מנוע חשוב מאוד ולא כדי לעשות מירוצים, אלא כדי שהאוטו יסחוב טוב על טורים נמוכים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-2005 היו 138 כ"ס.

ב-2006 ההספק הועלה ל-165 כ"ס, אבל ירד שנה אח"כ ל-150 כ"ס לטובת מומנט גבוה יותר בסל"ד נמוך. ההבדל בסחיבה בין ה-2005 ל-2008 משמעותי למדי, ומורגש בנסיעה. אם אתה נהג שאוהב כח זמין, אתה תרגיש בהבדל הזה.

למיטב זיכרוני יש גם הבדל באיבזור - ל-2008 יש בקרת שיוט ו-changer לדיסקים שלא היו ב-2005.

שורה תחתונה - האם כל זה שווה 34,000 ש"ח? - החלטה שלך...

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אחרי שתרכוש את הרכב יישאר לך מספיק כסף לצרכים עתידיים, הרכישה נעשית ללא הלוואות ובלי ל"גרד את תחתית החבית" של חשבון הבנק - לך על רכב חדש.

כסף קיים כדי להוציא אותו ולהנות ממנו כל עוד אתה יכול, איש איננו יודע מה ילד יום ואם מחר תוכל להשתמש בכסף.

לעצם העניין - B4 עם ה- 138 סוסים היא רכב חלש למדי. אינני מכיר את החדשה, אבל למעוטת הסוסים חסר כח. אם תנהג עליה תרגיש את זה.

חוץ מזה - הרכב מעולה ויש לי דיעה טובה מאוד עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדגם שנת 2008 מספר יתרונות:

מנוע חזק יותר

אחריות לשלוש שנים

רכב חדש

יד ראשונה

לעומת זאת שנת 2005 עולה פחות 35000 ש"ח אבל ההפרש הזה להתקדמות בשלוש שנים ובמיוחד להתקדמות לרכב חדש בוודאות כדאית ואפילו לפי דעתי ההפרש צריך להיות גדול יותר, בהפרש כזה אני ממליץ לך להתאמץ ולקנות חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא לא מסכים עם חלק מקודמיי. ההפרש הכספי משמעותי, המודל 2005 הוא כמעט חדש (8000 ק"מ זה כלום - בדקת שהק"מ אמיתי?) והרכב אותו רכב - עם הבדלים מזעריים שהיחיד מביניהם שהוא באמת משמעותי הוא המנוע. ועדיין - זה לא שה-B4 לא זזה. אם אתה לא נהג נמרץ במיוחד אני לא חושב שזה יפריע לך מדי. בנוסף, ירידת הערך תהיה נמוכה יותר ב-2005 לאורך השנים. אם היא טובה (בלי תאונות וכדומה) - נשמע כמו קנייה מצוינת.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה - פיספסתם נק' חשובה. חלק גדול מאוד מה-34K הוא יחזיר במכירה. לכן ההפרש מתגמד, ולדעתי עדיף לקנות רכב חדש, ולו רק בשביל התחושה. (מדובר כאן בהרבה פחות מ-34K ש"ח בפועל).

זו דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הגעת לזה שבמכירה הוא יחזיר חלק מהסכום? לא רק שירידת הערך בשקלים יורדת עם השנים (נניח אחרי 3 שנים ה-2008 יורדת ב-40000 שקלים, וה-2005 תרד רק ב-30000 שקלים), אלא גם הוא קונה רכב עם ק"מ מאוד נמוך, כך שאפילו אם הוא נוסע יחסית הרבה כל שנה ההפרש בקילומטראז' יתקזז (למשל אם הוא נוסע 25000 ומוכר עוד 3 שנים, יהיה לו רכב בן 6 עם 83000 ק"מ - לעומת רכב בן 3 עם 75000)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למשומש זאת אולי קניה הגיונית, אבל B4 חדשה זאת פשוט קניה מטומטמת.

לקנות רכב ב150 אלף ש"ח עם 4 כריות אויר ו-4 הילוכים, ללא בקרת יציבות, ומה גם שמבחינת נוחות, מרווח ואיבזור הוא רחוק מפיסגת הקטגוריה זאת לא בחירה נכונה.

יש לך 6 חדשה ומונדיאו חדשה, C5 חדשה בקרוב ועוד כמה אופציות עדיפות מהסובארו.

אבא שלי קנה לפני שנה ומשהו B4 (165 כ"ס) חדשה וזאת הייתה טעות.

רכב בינוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת?

הגיע הזמן שתצאו מהסרט של המונדיאו. הלכתי עם חבר שמעוניין ברכב לסוכנות פורד.

אתם יודעים מה מועד האספקה הקרוב ביותר (ללא התחייבות מצדם)? עוד שישה חודשים לפחות.

המונדאו עושה רושם של תמורה מעולה לכסף, העניין הוא שאי אפשר לרכוש את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ על ה 2008!

היא משודרגת יותר מה- 2005.

לאחר מתיחת הפנים, איכות החומרים וההרכבה התשדרגו, הנסיעה הפכה לאיכותית ונעימה יותר

ולא נשלול את הצורה החיצונית היפה יותר מהדגם שלפני מתיחת הפנים- 2005

להנוג ברכב חדש מהניילון ולנהוג ברכב יד שנייה זה שמיים וארץ, וזאת לחיוב ה 2008.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5895 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...