Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המכולה שלי הגיעה! (סיפור מרגש על קשיים במכס)

יוסי פרנקוס
שימו לב! השרשור הזה בן 5997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אז לקח כמה שנים אבל המכולה עם הדברים שלי הגיעה מצ'ילה.

במקור זאת הייתה מכולה לדברים של דוד שלי שעלה לארץ לפני חודשיים, אבל ברגע האחרון נודע לאבא שלי שיש עוד המון מקום שם בפנים אז הוא ארז המון דברים ושלח אותם, כי הוא גם חוזר לארץ (בראשון לינואר 2008).

את רוב הדברים שלי שלא הבאתי ההורים שלי כבר זרקו מזמן (חוברות רכב ודברים כאלו), ככה שלי לא ציפה יותר מדי.

המכולה הייתה אמור להגיע בראשון לדצמבר, אבל ביום רביעי קיבלנו שיחת טלפון שעלינו להתייצב בנמל חיפה ביום חמישי בבוקר. זאת הייתה הפתעה מעולה בשבילי, כי עכשיו שיש שביתה (נו טוב, בעצם, מתי אין שביתה...?) יש לי זמן לכל זה.

התייצבנו ביום חמישי בבוקר בחברת ההובלה ICL. הם לא הסביר לנו בדיוק את הפרוצדורה, אבל אמרו לנו כמה לשלם (אני עוד אעלה את הסריקות של המסמכים), ללכת לעמיל מכס ולדבר איתו. הגענו אליו אחרי כמה דקות.

אצלו היינו צריכים להראות את כל המסמכים שוב פעם, והוא אמר לנו שהוא ינסה להוציא עוד באותו יום את המכולה. בסוף הוא אמר שכבר 13:30 בצהריים ושבעוד שעה כל העובדים הולכים הביתה, ככה שביום ראשון נסיים את זה.

בין השאר היינו צריכים צילום של תעודת הזהות של דוד שלי וגם של אשתו, כי הם נשואים וחייבים הסכמה של שניהם בשביל לשחרר מכולה. באופן אישי לא הבנתי את זה אבל בסדר...

ביום ראשון (היום בבוקר) התייצבתי ב08:30 בבית המכס של חיפה. עמיל המכס חיכה לי שם והודיע לי שהמכולה שלנו נפלה לבדיקה אקראית כי היא מגיעה מדרום אמריקה. אמרתי לו שאין שום בעיה כל עוד זה לא עולה לי כסף. לצערי הוא אמר לי שזה עולה 1500 שקל על חשבוני ושאין לי אופציה לא לשלם את זה, ככה שהוא מצטער.

הנה התמונות של המכולה ברגע שראיתי אותה ומה שראינו כשהיא נפתחה.

Container cerrado frente.JPG

Container Cerrado lado.JPG

Container contenido.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב לא היה ממש טוב. בגלל שהיה המון מקום ריק, שלושת החודשים בלב ים לא היו ממש טובים לתוכן, ככה שהכל זז, אבל חוץ מקערה שבורה (בבית גילינו את זה) לא קרה כלום.

אחר כך הפועלים התחילו להוציא את הדברים מהמכולה ולסדר אותם כמו שהמשטרה אוהבת כדי שיוכלו לבוא מהיס"מ ולחפש סמים (כי הרי ידוע שכל מי שמגיע מדרום אמריקה הוא ברון סמים :?).

את הבדיקה עצמה לא נתנו לי לצלם מסיבות ברורות.

במהלך הבדיקה הם פתחו גליל של מטר אורך כי הוא נראה להם חשוד (מצורפת תמונה, וכן, זה בדיוק מה שזה נראה). הם טיפה היו מופתעים שברוב הקופסאות יש תשמישי קדושה וספרים דתיים (הדודים שלי הם חרדים), ודווקא כאן יש פסל עץ של "איבר רביה גברי" באורך של מטר.

הם הסתכלו עלי מוזר אבל אמרו לי שהם כבר מצאו דברים יותר מוזרים.

אז אמרו לי שכנראה זה ייצא מחר ולא היום כי הפועלים לא אוהבים לעבוד בחושך, אז הייתי צריך להסביר להם את החשיבות של זה ואת העובדה ש5 אנשים לקחו יום חופש מהעבודה בשביל לפרוק את הדבר הזה.

בסוף אמרו לי "נראה מה אפשר לעשות, בינתיים לך הביתה".

Bajando cosas del container 2.JPG

Bajando cosas del container 3.JPG

Misdar.JPG

Misdar 2.JPG

Pico.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שעתיים התקשרו ובישרו לי שהמכולה בדרך אלי.

בגלל שהיא לא של בן אדם אחד, היא הייתה צריכה לעבור קודם דרך הבית שלי ולפרוק את הדברים שלי, ואחר כך דרך קיבוץ גן שמואל (ליד חדרה) בשביל להוריד את הדברים של דוד שלי.

הנה צילומים של המכולה נכנסת דרך השער של הבניין, הפועלים מורידים דברים ממנה ואיך נראה הסלון לפני ואחרי ההגעה של הדברים.

כאן התחיל הכיף. סגרנו עם עמיל המכס שכל ההובלה תעלה 800 דולר והכל יהיה כלול ככה שאף אחד מהמשפחה לא יצטרך להרים שום דבר.

ברגע כלשהו אמא שלי שמה לב שאחד הפסלים שלנו (כן, יש לי פסלים אפריקאים בבית, אז מה? תמונות בהמשך) נעלם וכנראה הכניסו אותו בחלק האחורי של המכולה.

אז מנהל העבודה ביקש ממנה לשניה את הפלאפון שלה וברוב חוצפתו התקשר לבוס שלו ואמר לו שכל המכולה הפוכה, שאנחנו לא מוצאים שום דבר וגם שבגלל שלא מוצאים כלום צריך לגבות מאיתנו עוד מאה דולר אם נשארים בבית שלי אפילו עוד דקה.

אמא שלי התעצבנה כי זה ממש לא היה נכון והכל היה מסודר, אז אחרי ויכוח ארוך היא אמרה להם לסגור את המכולה ולהמשיך לגן שמואל.

אני הייתי אמור לנסוע ללימודים לשיעור היחיד שיש לי במהלך השביתה, אבל לא יכולתי להשאיר את אמא שלי עם הדבילים האלו, ככה שנסענו אחריהם.

אחר כך התחלנו להבין למה הם לא רצו לעבוד בחושך: יש להם 17 אורות מאחורה, ומהם רק שניים עובדים. אחד מהם הוא אור אדום רגיל והשני הוא האיתות שמאלה. כל שאר האורות מתים לגמרי. הבן אדם גם נהג כמו בהמה רוב הדרך ולא עקב אחרינו.

Camion entrada.JPG

Living Lleno.JPG

Living vacio.JPG

Bajando cosas del container.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיבוץ הם לא רצו להכנס בכלל ורצו עוד תשלום על הכניסה לקיבוץ. אחרי ויכוח גם את זה הצלחנו להוריד והם פרקו את כל הדברים של הדוד שלי בקיבוץ.

בסוף נראה שנשארו המון דברים ששייכים להורים שלי בקיבוץ, ככה שהעלתי את מה שיכולתי לאוטו שלי בזמן שהם סגרו עם אמא שלי את כל עניין הכספים (אני מזכיר לכם שזה עלה לנו 800 דולר רק ההובלה).

אחר כך הם אפילו העיזו לבקש טיפ מאיתנו (שלא היה לנו גרוש באותו רגע), אבל גם אם היה לנו, עם היחס שקיבלנו, לא מגיע להם כלום. אחרי הכל חצי מהדברים שלי נשארו בקיבוץ ואני צריך לקחת אותם בעצמי בשלוש נאגלות מחר בבוקר.

למי שלא ברורה מדיניות הטיפים שלי, הנה תזכורת משרשור בנושא http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=182890.

בכל אופן, הנה כמה תמונות של דברים מוזרים שמצאתי במה שפתחתי בבית, וכמה מהדברים האלו לא היו אפילו בתודעה שלי ולא היה לי מושג שיגיעו.

כרגע הבית שלי נראה כמו שדה קרב, ובבוקר אחרי עוד קופסאות הוא יראה עוד יותר גרוע.

תמונות:

1) שולחן פוקר בן 30 שנה של אבא שלי .

2) בובה שהייתה של אחותי (היא בת 27 כיום)

3) פסלים שאבא שלי הביא מגאנה ב1995, כשהוא גר שם. פסל אחד הוא של אלת הפריון והשני הוא סיפור של כפר מסוים שמסופר על ידי ציורים על איבר מין גברי (יש המון פרטים שם, אתם לא רוצים לדעת).

עוד תמונות הזויות בהמשך.

אם תבקשו אני גם אעלה כמה מסמכים שיכולים לעזור לאחרים כשהם מייבאים דברים.

עלות כוללת לשחרור מכולה (בלי לשלם מכס כי אנחנו עולים חדשים): 6062 שקל.

Mesa poker.JPG

Jimmy.JPG

Pico y mona.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם לקחת את זה כמחמאה או לא:-D.

בלי קשר, שכחתי לכתוב שאחרי שסיימנו את הפריקה בגן שמואל, רצינו לבקר לשניה את אחותי (רפתנית) שהייתה באמצע חליבה. כנראה שהיה שם כאוס רציני כי אחת הפרות ברחה מהחליבה, ככה שבבזבזתי בערך שעה מהחיים שלי ברדיפה אחרי פרה בכל הקיבוץ, עד שהצלחנו להוביל אותה בחזרה לרפת.

אותי היו צריכים כי לא היו מספיק אנשים ולי כבר יש ניסיון בתחום אחרי 8 חודשים ברפת גן שמואל ב2003.

*במהלך אירוע זה לא נפגעו ולא הושפלו פרות בשום צורה שהיא. הנזק היחיד היה לי שכמעט התמוטטתי מהתקף אסטמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלך היא שלא שאלת בפורום לפני. אם היית שואל הייתי יכול להמליץ לך גם על עמיל מכס וגם על חברת הובלה שאתה לא היית צריך לרוץ לשום מקום.

אתה נתקלת בחברת הובלה ממוצעת והטעות שלך היא שלא סיכמת הכל בכתב.

העיקר שלא נשבר לך הזין האפריקאי:lol:

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלך היא שלא שאלת בפורום לפני. אם היית שואל הייתי יכול להמליץ לך גם על עמיל מכס וגם על חברת הובלה שאתה לא היית צריך לרוץ לשום מקום.

אתה נתקלת בחברת הובלה ממוצעת והטעות שלך היא שלא סיכמת הכל בכתב.

העיקר שלא נשבר לך הזין האפריקאי:lol:

אז אולי תשתף אותנו איך צריך לעשות את זה כראוי (בשיא הרצינות), נתקלתי כבר מספר פעמים על תחושות וסיפורים זהים.

עיקר הבעיה היא בהרגשה שאתה "כלוא" אצל אותם גורמים ולמעשה אין לך הרבה מה לעשות. אתה למעשה שפוט של אותם אנשים.

לגבי הטייפ, גם אני שנוהג להשאיר טייפ (גם אם לא יצאתי 100% מרוצה), חייב להסכים שבאמת הח'ברה שם עושים הכול כדי שאנשים לא ייתנו להם שום טיפ.

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כשאני צריך לשחרר משלוח מהמכס אני משתדל לקחת עמיל מכס שיעשה את הכל החל משחרור המטען דרך ההובלה ועד לפריקה. בדרך הזו נכון שהוא לוקח את העמלה שלו אבל בגלל שהוא לא משלם כמו שאני משלם למובילים המחיר יוצא דומה.

אם אני צריך לקחת חברת הובלה נפרדת אני משתדל לקחת אחד שהמשאית שלה מורידה את המכולה לרצפה כי מי שמחזיק משאית כזו חושב על הפריקה שלה וזה חלק מעבודתו. אדם כזה מן הסתם יהיה יותר מקצועי.

בכל מקרה אני מסכם את הדברים בכתב כולל כל הסעיפים פרט לטיפ. את הטיפ אני נותן בד"כ בשתי פעימות. הראשונה כשהם מתחילים לפרוק ואז אני אומר שזו מקדמה ובסוף העבודה יקבלו עוד לפי טיב העבודה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבא עם חברת הובלות

אם הם מסרבים לבצע משהו ודורשים תשלום נוסף למרות מה שסוכם לפני, תגיד להם אין בעיה, תקבלו רק תעשו מה שאתם צריכים.

במעמד התשלום תן להם את מה שסוכם ללא התוספות ושיחפשו אותך, אתה את החבילות שלך כבר קיבלת וסידרת

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם צודקים במידה מסוימת.

אם אני הייתי מארגן את כל זה הייתי שואל בפורום, עושה סקר שוק ומברר מניסיון של אחרים.

פה אני הגעתי עם דוד שלי ואולצתי לקחת את הענינים לידיים כי ראיתי שאם לא אז זה לא יצא לעולם.

ה1500 שקל היו בגלל שעמיל המכס שעבד איתי לא רוצה לבזבז זמן עד בדיקות, ככה שהוא לקח צוות שיעשה את זה. הבדיקה עצמה לא עולה כל כך הרבה אבל ההוצאה של הדברים מהמכולה וההחזרה זה מה שעולה. אם אני הייתי רוצה לעשות את זה לבד הוא לא היה מרשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרנקוס יקיר הפורום,

בסך הכול חווית חווייה ישראלית ממוצעת, עם הבלגנים הממוצעים

והניסיונות הממוצעים לדפוק את הישראלי הממוצע באופן ממוצע.

אלה שבאמת חכמים ויודעים מראש איך לסדר כל דבר

ולא להידפק על ידי כל אחד מהשלבים בדרך, כבר לא אתנו או שהם כבר עם רגל אחת בקבר מרוב תשישות.

בהצלחה עם הפרות!

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, בשעה טובה ומוצלחת!

לא הבנתי למה היית צריך לשלם 1500 שקל.

+!

הם החליטו לבדוק את המכולה,מדוע אתה צריך לשלם על הבדיקה?

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...