Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'מפי VS סקודו = אחים תאומים?

ceyal
שימו לב! השרשור הזה בן 6045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני שוב מחפש.

ראיתי כמה וכמה פיאט סקודו. שמעתי שהם זהים לג'מפי.

השאלה היא - האם הם זהים ברמה של פיז'ו פרטנר/סיטרואן ברלינגו שלמעט הסמל הכל דומה?

או שאולי יש שוני בדברים פחות מהותיים כמו צמיגים, ציריות , מערכת חשמל וכו.

פועל יוצא של השאלה הוא - אם יש שינויים, האם האמינות היא אותה אמינות של הג'מפי?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגם החדש הם אחים זהים גם במנועים. בדגם הקודם משום מה אני זוכר שלפיאט היה את מנוע הJTD שלהם ולא את הHDI של פיג'ו, אבל הוא גם נחשב מנוע טוב, זה אותו מנוע של הדובלו, המולטיפלה והאוליסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזרקה בשיטת מסילה משותפת.

אגב,ייצור רכבים מיסחריים זהים ע"י יצרנים שונים בשת"פ מקובל מאד באירופה-רנו טראפיק ואופל ויוארו הן תאומות זהות,כמו גם פיאט דוקאטו ופיג'ו בוקסר.

בשני המקרים הוקמו מיפעלים מיוחדים לייצור המכוניות הללו-הפיאט דוקאטו מיוצרת בסוואלו דרומית לרומא באיטלייה ואילו הרנו והאופל מיוצרות בלוטון שבבריטנייה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם לסכם את זה

השניים חולקות מרכב משותף בלבד?

(וכל השאר הוא יצור עצמי של כל חברה?)

ואם זה כך - איך האמינות של הפיאט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב זהה לחלוטין המגיע מאותו פס ייצור במפעל Sevel Nord בצרפת השייך לPSA.

ביום שעושים פיאט שמים גריל ופנסים של פיאט, ביום שעושים סיטרואן שמים גריל ופנסים של סיטרואן וביום שעושים פג'ו (Expert) שמים גריל ופנסים של פג'ו.

על הפיאט מדביקים מדבקה של JTD כי כך פיאט קוראים למנועי ה common rail שלהם, אבל המנוע הוא HDi של PSA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד על Sevel Nord השייך לPSA ופיאט אך מנוהל ע"י PSA:

ויקיפדיה: http://en.wikipedia.org/wiki/Sevel_Nord

פרופיל המפעל ודגמי ההווה והעבר שיוצרו בו: http://www.globalautoindex.com/maker.plt?no=2835

הודעה על הדגמים החדשים, כולל הסקודו החדש: http://www.autoblog.com/2006/11/10/fiat-and-psa-unveil-new-compact-vans/

המפעל התאום והוותיק יותר Sevel Sud נמצא באיטליה באותה בעלות משותפת אך בניהול פיאט ומייצר את הליין הגדול יותר של דוקאטו - ג'אמפר (סיטרואן) וJ5/בוקסר (פיז'ו).

דגמי הדיזל של פיז'ו וסיטרואן נקראים HDi למרות שמיוצרים ע"י פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בידיוק אותו אוטו.

אבא שלי נוהג על פיאט סקודו 2004 שקיבל מהעבודה.

טיפולים ותקלות למינהם הוא מסדר במוסך פג'ו סיטרואן בפ"ת (נדמה לי) מפני שהמוסך המרכזי של פיאט פשוט לא יודע להתמודד עם הרכב והמנוע בצורה טובה

Y'all pop the trunk, I pop the hood - Ferrari

;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפולים ותקלות למינהם הוא מסדר במוסך פג'ו סיטרואן בפ"ת (נדמה לי) מפני שהמוסך המרכזי של פיאט פשוט לא יודע להתמודד עם הרכב והמנוע בצורה טובה

אוי ויי:?

חשבתי על סקודו כי אולי פיאט מטפלים יותר טוב במכוניות שלהם מהמוסכים המורשים של לובינסקי.

כנראה שהמצב גרוע:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי על סקודו כי אולי פיאט מטפלים יותר טוב במכוניות שלהם מהמוסכים המורשים של לובינסקי.

לא הייתי נבהל כל כך מהר

מ04 שהאוטו ברשותיינו (מהניילונים) האוטו ביקר במוסך רק לטיפולים כל 15K - 20K ובמוסך של פיאט עם בעיית טורבו שהם לא הצליחו לפתור וזו הסיבה שעברו למוסך של סיטרואן.

והרכב נמצא רוב שעות היום על הכביש בנסיעות לא קצרות ככה שאני חושב שהמצב לא רע בכלל

;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אני יודע מה זה הרכבים האלו

היה לי אחד כזה עד לא מזמן:-(

גם הג'מפי שלי לא ראה מוסך חוץ מטיפולים שגרתיים.

הבעיה היתה חוסר מקצועיות וחיפוף בטיפולים שנעשו חד פעמית אצל מוסך מורשה בת"א וגרמו לי לברוח משם למוסכניק הקבוע שלי.

אבל עם רכבים מורכבים כאלו תמיד כדאי שלפחות היבואן ידע מה הוא עושה במקרה הצורך.

בלובינסקי אני מאמין שיש את הידע אבל יש חוסר חשק.

ד"א - מה היתה בעית הטורבו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אני יודע מה זה הרכבים האלו

היה לי אחד כזה עד לא מזמן:-(

גם הג'מפי שלי לא ראה מוסך חוץ מטיפולים שגרתיים.

הבעיה היתה חוסר מקצועיות וחיפוף בטיפולים שנעשו חד פעמית אצל מוסך מורשה בת"א וגרמו לי לברוח משם למוסכניק הקבוע שלי.

אבל עם רכבים מורכבים כאלו תמיד כדאי שלפחות היבואן ידע מה הוא עושה במקרה הצורך.

בלובינסקי אני מאמין שיש את הידע אבל יש חוסר חשק.

ד"א - מה היתה בעית הטורבו?

אם אני זוכר נכון השתחרר אחד הצינורות והטורבו לא נכנס לפעולה

האוטו בערך ב 3K סל"ד היה נחנק ולא סוחב.

ודווקא שמעתי דברים טובים מאבא שלי על המוסך שלו

;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קרה לג'אמפי שלך?

אני לא יודע מאיפה אתה בארץ אבל אני מטפל באוליסה (גם כן פיאט מתוצרת PSA, כמעט אותו מנוע כמו של הג'אמפי) במוסך הירושלמי - אוטודי בג. שאול - ומאד מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...