Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבדלים בין נוזלי קירור...

aa123
שימו לב! השרשור הזה בן 6075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באותו נושא , במוסך בו אני מטפל משתמשים בנוזל קירור MP (בקבוק שחור עם עטיפה ירוקה משהו) , מוכר לכם מתאים לרכב שלי ? פיג'ו 106 93 XSI .

ואם אפשר המלצה לנוזל שיעמוד בתקנים המתאימים וחברה מומלצת לרכב הסרפתי שלי .

ועוד שאלה קטנה בטיפול 5 (טיפול הבא שלי) אני הולך להחליף נוזל קירור , ושמן מנוע , ואולי גם גיר , בקשר לשמן מנוע לפי AutoData לרכב שלי מתאים 15\40 או 10\40 Alternative שניהם ב Moderate Cimate ואם אני לא טועה יש גם תוי תקן מומלצים

API\ACEA SJ-A2-96 , אפשר לדעת האם כאשר אני ילך לקנות שמן מנוע אני יצטרך לחפש את התווי תקן האלו והאם הם יהיו רשומים על השמן (במידה והוא אכן תואם) ? הכוונה מה צריך להיות רשום על השמן עצמו מבין כל הכתובית המודגשת כדי שאני ידע שהוא מתאים לרכב שלי ?

ובאחד הדיונים ראיתי ששמן מסוג ELF מתאים לרכבי רנו ולמעשה לא גורם לרעש \ העברת הילוכים קשה כאשר מעבירים הילוך , אצלי יש את הבעיה הזו האם לעבור לשמן הנ'ל \? או איזה חברות של שמן מומלצות לפי דעתכם לגיר , ולמנוע ?

מכונאי שעובד אצל בן דוד שלי המליץ לי על Liquid Moly , דעתכם עליו ועוד דעות לסוגי שמן שיתאים לרכב שלי .

תודה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותו נושא , במוסך בו אני מטפל משתמשים בנוזל קירור MP (בקבוק שחור עם עטיפה ירוקה משהו) , מוכר לכם מתאים לרכב שלי ? פיג'ו 106 93 XSI .

ואם אפשר המלצה לנוזל שיעמוד בתקנים המתאימים וחברה מומלצת לרכב הסרפתי שלי .

ועוד שאלה קטנה בטיפול 5 (טיפול הבא שלי) אני הולך להחליף נוזל קירור , ושמן מנוע , ואולי גם גיר , בקשר לשמן מנוע לפי AutoData לרכב שלי מתאים 15\40 או 10\40 Alternative שניהם ב Moderate Cimate ואם אני לא טועה יש גם תוי תקן מומלצים

API\ACEA SJ-A2-96 , אפשר לדעת האם כאשר אני ילך לקנות שמן מנוע אני יצטרך לחפש את התווי תקן האלו והאם הם יהיו רשומים על השמן (במידה והוא אכן תואם) ? הכוונה מה צריך להיות רשום על השמן עצמו מבין כל הכתובית המודגשת כדי שאני ידע שהוא מתאים לרכב שלי ?

ובאחד הדיונים ראיתי ששמן מסוג ELF מתאים לרכבי רנו ולמעשה לא גורם לרעש \ העברת הילוכים קשה כאשר מעבירים הילוך , אצלי יש את הבעיה הזו האם לעבור לשמן הנ'ל \? או איזה חברות של שמן מומלצות לפי דעתכם לגיר , ולמנוע ?

מכונאי שעובד אצל בן דוד שלי המליץ לי על Liquid Moly , דעתכם עליו ועוד דעות לסוגי שמן שיתאים לרכב שלי .

תודה .

אופיר תודה , ואפשר לדעת מאיפה אפשר למצוא את השמנים המומלצים \ נוזלי קירור (היכן המידע קיים) ?

והאם הנוזל Technic קיים באוטו דיפו והם ידוע מחירו ?

ואם מישהו יכול להתייחס לשאר הנושאים הנ'ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בארץ חברות המיצרות נוזל קירור איכותי. בעלי תקן .ומוכרות אותו למוסכים גדולים - כגון - אגד - דן.

משטרת ישראל - חיל חימוש של צה"ל.

רק תגיד לי מי החברה בארץ.

נוזל קירור בסיסי (מונו אתילן גליקול) מיוצר על ידי שני יצרנים בעולם: BASF ו - LUBRESOL.

כל היצרנים האירופיים משתמשים בתרכיז מתוצרת BASF, כאשר האחרון מכין את הנוסחה המתאימה לכל יצרן על פי אופי המנועים (הרכב מדויק של סגסוגות בלוק וראש, המצאות או אי המצאות מרכיבי נחושת במערכת וכיו"ב)

אגד ודן מייבאים ישירות מ BASF, והנוזל מוכן על פי מפרט אגד שתואם את המפרטים של כל היצרנים של האוטובוסים באגד. לגבי דן, הנוזל מותאם כמובן למפרט של מ.א.ן.

המשטרה מטפלת בכלי הרכב שלה במוסכים ברשתות היבואנים על פי הסכמי אחזקה.

צה"ל רוכש לרוב ישירות מיצרני הציוד שברשותו, ומטפל בכלי רכב אופניים במוסכי רשת יבואן.

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

....מה שלא מונע מ"קורולות" לעבור את ה-400/500 אלף ק''מ ללא שיפוץ מנוע או גיר, אפילו שמשתמשים בשנים ונוזלי קירור של דלקור/דלקול.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תגיד לי מי החברה בארץ.

כן. אתה צודק - אין בישראל חברות אנרגיה וכימיקלים - ושמועה ששמעתי שרוצים לסגור את חברות הברום. והתעשיות

הפטרוכימיות בישראל.

דרך אגב יש שמועה שגם " ביפן "יש את אותה הבעיה כמו בישראל - חוסר במרכיב מאוד חשוב בנוזל הקירור למנועים.

לכן הם עברו להישתמש "בשלג רך מהר הפוג'י"

נוזל קירור בסיסי (מונו אתילן גליקול) מיוצר על ידי שני יצרנים בעולם: BASF ו - LUBRESOL.

כל היצרנים האירופיים משתמשים בתרכיז מתוצרת BASF, כאשר האחרון מכין את הנוסחה המתאימה לכל יצרן על פי אופי המנועים (הרכב מדויק של סגסוגות בלוק וראש, המצאות או אי המצאות מרכיבי נחושת במערכת וכיו"ב)

אגד ודן מייבאים ישירות מ BASF, והנוזל מוכן על פי מפרט אגד שתואם את המפרטים של כל היצרנים של האוטובוסים באגד. לגבי דן, הנוזל מותאם כמובן למפרט של מ.א.ן.

שמועה נוספת - " שהגשש החיוור " אמר לי - " אגד " רוצה להתחיל לייבא - ללא מכרז דרך ספקים אלא ישירות - זכוכיות מנירוסטה לחלונות האוטובוסים - כנראה תוצרת מיוחדת של " סאאב " ( מתוך המערכון " הבנק " - פינטו ומלול )

עכשיו אני מבין מדוע " המזדות "של המשטרה - שופכות מנוע !! - לא בודקים בהם שמן ונוזלים .לפני יציאה לפעילות - כי אין

טעם - גם אם השוטרים יראו שחסר - הם לא יכולים למלא - כי המפכ"ל שכח להוציא מכרז לקניית נוזלים לפעילות שוטפת.

הם צריכים לחכות לבוקר שאז יפתחו מוסכי היבואנים !! והם כמו טיפשים נוסעים למרדף אחרי " פושעים - מחבלים. ושופכים מנוע .

צה"ל רוכש לרוב ישירות מיצרני הציוד שברשותו, ומטפל בכלי רכב אופניים במוסכי רשת יבואן.

כן נכון. משמועה נוספת ששמעתי - " צה"ל " במסגרת הפקת הלקחים מהמלחמה האחרונה.רוצה למכור את כל כלי הרכב

המיבצעיים ( טנקים - תותחים - האמרים וכו' ) ולהשאר רק עם רכבים לבנים. אשר יטופלו במוסכי היבואנים .

וזאת מאחר ובסדנות החימוש היו במלחמה האחרונה - עשרות סוגי שמן מנוע ונוזלים שונים למנועים השונים.

ולא נשאר כסף - לאוכל ללוחמים .(לדעתי. היה יותר פשוט. להוציא מכרז ולקנות סוג אחד או שניים של שמנים ונוזלים בתקנים הנידרשים )

תמיד כיף - לזלזל בתוצרת הארץ - אבל זה מעיד עלינו . שאנו לא מאמינים גם לעבודה שאנו עצמנו עושים.

אבל - איש באמונתו יחיה.

" אני לא נביא שוטה " המקבל דברים ללא בדיקה - ולפני שמזלזלים במוצרים . או באנשים - אפשר לבצע בדיקה פשוטה

מול היצרן /יבואן הישראלי. והם בד"כ מוכנים לשלוח דפי מפרט טכני למוצרים.

ובסוף דברי בתשובה הקודמת הדגשתי " אם יש ספק לגבי המוצר ואין לגביו נתונים - יש להחליף לנוזל מוכר ובעל תקן

המתאים לסוג המנוע "

בכבוד רב - אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...