Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיע זמן הצגת תמונות של הרנו

בני ל
שימו לב! השרשור הזה בן 5773 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המזגן הינו תוספת של בני ל בכבודו ובעצמו,ולצורך התקנתו "גילח" בני ראשי ברגים(!).

ותיקון לדברי חברי אסף-לסיטרואן GS היה מנוע אורכי,רק שהוא היה בתצורת בוקסר קצרה יחסית.

במבנה של מנוע אורכי במכוניות הנעה קדמית עשו אודי ופולקסווגן שימוש שנים ארוכות,ובעצם עד היום(אודי A6 למשל).

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 461
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום.

בואו נעשה סדר בבלגן.

א] המזגן הוא השתלה שלי אבל בחו"ל היו מכוניות כאלה ממוזגות והמדחס מורכב באותה צורה.

אמנם נאלצתי לעשות שינויים רבים אבל אני לא מוכן להתפשר בלי מזגן [מפונק אין מה לעשות].

אגב, גם הגיר לא מקורי. לא יכולתי להתאפק והשתלתי בניתוח חוץ גופי גיר 5 הילוכים. מה אני אעשה, לא היה גיר 6 הילוכים אז התפשרתי. כמו כן ההצתה המקורית השיבה נפשה לבורא עולם, ובמקומה הצתה אלקטרונית מדגם רמיקס מקורי, וזה לא פשוט חברה, צריך להחליף ים דברים כולל גלגל תנופה. גם המנוע קיבל קצת זריקת אופטלגין ופתאום הוא יותר חזק. נוספו לו אי אילו כוחות סוס :lol:.

ב] הראשונים שיצרו מכוניות בעלי הנעה קדמית עם מנוע אורכי היו הצרפתים בדשבו ובטרקסיון אוונט, DS, GSA ,

אחריהם האמריקאים במכונית הקורד היפה מהממת ומחורבנת.

ג] ים של מכוניות היו מיוצרות בשיטה של מנוע אורכי והנעה ישירה מהגיר לגלגלים.

לדוגמא: התחילו בהנעה אחורית :shock: . קאטר שבו , דופין , רנו 8 , רנו 10 , סימקה 1000 כמו של קובי :lol:

הילמן אימפ.

נעבור להנעה קדמית. דה שבו , טרקסיון אוונט , רנו 4 , 5 , 6 , 12 , 15 , 16 , 17 , 18 , 20 , 30 ,

VW קרור מים הנעה אחורית וקרור אויר דוגמאות ואריאנט , 411 , 412 , טרנספורטרים כולם עד שנת 1984 .

אודי כולם 75 , 80, 100 , קואטרו וכו' הישנות כמובן.

סוברו FF1 1100 , 1300 כמו כן כול הסוברו 4 צלינדר עד היום כולל DL ' GL' לאונה, אימפרזה , לוגסי :wink: .

טריומף 1300 , 1500 בודי פח ,פורד טאנוס 1200 1500 , קאדילאק אלדורדו , וטורנדו.

כל הטנדרים 4+4 עד היום כולל :lol: .

המכוניות הראשונות עם מנוע רוחבי בעלי הנעה קדמית הן פיאט פרימולה , פיאט 238 , 127 , 128 , אוטוביאנקי.

מיני מינור, מלא מוריסים . פזו' 104 , 204 , 304 , 305 , והיום כולם. אלפא סוד :roll::lol: !!!

אני מקווה שנתתי מספיק דוגמאות :idea: .

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב] הראשונים שיצרו מכוניות בעלי הנעה קדמית עם מנוע אורכי היו הצרפתים בדשבו ובטרקסיון אוונט, DS, GSA ,

אחריהם האמריקאים במכונית הקורד היפה מהממת ומחורבנת.

הקורד יוצרה בשנות השלושים - הרבה לפני הדה-שבו, DS, GSA, ואפילו שנה-שנתיים לפני הטראקסיון.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורד יוצרה בשנות השלושים - הרבה לפני הדה-שבו, DS, GSA, ואפילו שנה-שנתיים לפני הטראקסיון.

שלום קובי.

תרשה לי לחלוק = להתחלק = לא להסכים איתך!!!!

חיסול חשבונות כמקובל בקפה הבא של יום שישי :lol: .

תקרא תתרשם ותחסוך כסף לקפה :lol: .

ב-1930 יצרו גואן באד וחברת סיטרואן דגם תצוגה (קונספט) חדשני עם מרכב מתכת אחיד והנעה קדמית. היצרנים עדיין יצרו מרכבים שחלקם עץ וברזנט וההנעה במכוניותיהם הייתה מאחור. דגם זה היה האבטיפוס של מכונית onze l'eger'e ולאחריה מכונית Traction Avant, מהידועים והבולטים בדגמי סיטרואן שיוצרה החל מ- 1934 ועד 1956. מתחריה של סיטרואן אימצו את מרכב המתכת ואף יצרו דגמים אווירודינמיים יותר ועד מהרה יצא לטראקסיון אוואנט שם של מכונית מיושנת ביחס למתחריה. התחרות הקשה אילצה את סיטרואן להוריד מחירים והיא נקלעה במהרה להפסדים גדולים, ועמדה על סף פשיטת רגל.

בברכה בני ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא תתרשם ותחסוך כסף לקפה :lol: .

כמו שאתה יודע, אני מעדיף ביום שישי גולדסטאר, קרה כמו שצריך. אז תתחיל לחסוך, ומדוע?

משום שאת הקורד L-29 התחילו לייצר בשנת 1929, שנה לפני האבטיפוס של הטראקסיון, ו-5 שנים לפני תחילת הייצור הסידרתי של הטראקסיון.

תמונה של שילדה של קורד, עבור כבודו:

co300501.jpg

co300502.jpg

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

מודה, לוקח אחריות - אתה תותח ואני תותחת :lol: .

המצב קשה, מבקש רחמים. אולי אפשר בירה יותר זולה, אולי מכבי? או כוס מים מופלצים [סודה] :lol:

בברכה עם ראש מושפל בני ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, רגע - קובי את בני תעשיות בירה ושות' - תרשו לי להשתתף במשתה במימונו של איש הרנו:

הרלוונטי זה תחילת ייצור, ולא אב-טיפוס: החלוצים בהנעה קדמית בייצור סדרתי (ומבלי להיכנס לעלויות אקזוטיות) היו D.K.W (מ32' אחת מארבע החברות שהיוו את "אודי") אשר החל מ31' ועד לפרוץ מלה"ע הציעו לציבור רכבי הנעה קדמית (F1 ועד F8. ה"F" הגיעה מהמילה "Front").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, רגע!

את ההנעה הקדמית הראשונה הציג בשנת 1822 ז'אן קלוד זמבורה (הידוע גם כממציא הצופר) כשהוציא למכירה את התלת אופן המפורסם שלו.

בתמונה המצורפת רואים אותו מסיע את החותנת שלו מביתה בקראקוב לאחוזתו בחבל הדורדון במסגרת קמפיין פרסומי. שימו לב שבתכנון המקורי הנוסע לא אמור להסתיר לנהג, אולם החותנת נאלצה לשבת על סיר הטשועלנט שהביאה עימה מאחר ולרכב אין תא מטען.

cab1f-framed.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, רגע - קובי את בני תעשיות בירה ושות' - תרשו לי להשתתף במשתה במימונו של איש הרנו:

הרלוונטי זה תחילת ייצור, ולא אב-טיפוס: החלוצים בהנעה קדמית בייצור סדרתי (ומבלי להיכנס לעלויות אקזוטיות) היו D.K.W (מ32' אחת מארבע החברות שהיוו את "אודי") אשר החל מ31' ועד לפרוץ מלה"ע הציעו לציבור רכבי הנעה קדמית (F1 ועד F8. ה"F" הגיעה מהמילה "Front").

אם נתעלם לרגע מהתשובה המלומדת של אישפוז, עדיין CORD היתה הראשונה - ה- L29 יוצרה בייצור סידרתי בשנת 1929, לפני ה-DKW. כדי שתרגיש יותר טוב, אני מוכן להסכים שהגרמניה שלך היתה המכונית הזולה הראשונה בייצור סידרתי...

וחוץ מזה, אתה מוזמן להשתתף בשתיה בלי קשר לתשובה - זה תענוג אמיתי לשתות על חשבונו של האיש שפיו מפיק מרגליות.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה אל תריבו ...

נראה לי שהבירה מגיעה בכלל לי :lol:

ובכן :

הרכב הראשון בעל הנעה קדמית היה של walter christie אם אני לא טועה ב1904 , עם 30 כוחות סוס. אח''כ עם מנוע הרבה יותר גדול, 20 ליטר הגיעו ל120 כ''ס.לאחר מכן יצרו בעיקר כבאיות .

אודי .

נ.ב. יש קרלסברג ???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום. :lol:

סוף סוף מתחילים לראות קצת קצת אור בקצה המנהרה.

[הלו בלי מחשבות זדוניות הכונה היא לא לחור של &---- שלי :twisted: ]

היום צבעו את הצד של ה"היה מנוע" וכנפים פנימיות.

הרכב חוזר אלי סוף סוף, ומתחילה חגיגת ההרכבות של כל המיכלולים.

תמונות להנאתכם ומי שלא יהנה שילך לשיקום נפשי.

ומי אמר שחן לא יודע לשפשף???

הנה הוכחה איך הוא משפשף [מלטש] את השמשות של שרמונטיה :shock: .

בברכה בני ל.

CIMG3013.JPG

CIMG3018.JPG

CIMG3021.JPG

CIMG3025.JPG

CIMG3026.JPG

CIMG3009.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמשותיה של שרמונטייה לוטשו באמצעות נייר לטש 2500 ומשחת כלים של קלין,וחזרו להבריק כמו ביום שיצאו מהמפעל.

שמחנו לגלות שלמרות השנים שחלפו,אין בהם שום פגמים או שריטות-אך בכל זאת כמה השגות;

*למרות שביקשתי במפורש,בני קנה משחת כלים בריח סמדר ולא לימון!

*שולחן העבודה מוקם בחצר המוקטעה,ליד חלון מיטבחה של זהבה ל והריח הרג אותי..

*עבודת הפחחות פשוט מדהימה,ותחתית המכונית זופתה וניראית כחדשה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן,מצטרף לבקשה של ניר,הייתי מעוניין לעשות את זה ברכב שלי.

בני,אשמח אם תשלח לי את פרטיו של הפחח בה"פ.

בהצלחה בהמשך.

חבר מועדון החמש.

Mazda MX5 nc2 2010 RHT

BMW ///M235i M Performence 2014 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5773 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...