Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קנגו 00' - לא ניתן להשאיר אורות דלוקים כשהרכב כבוי

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 6464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכב הנ"ל לאחר כיבוי מנוע והוצאת מפתח מהסביץי אין אפשרות להשאיר אורות דלוקים, למשל לסימון הרכב בחניה בצד הדרך. כמו כן מאותתי חרום (4 וינקרים ) לא עובדים כשאין מפתח בסביץ'. ככל הידוע לי המצב הזה לא תקין. כנראה שחיבור האורות בצורה זו נעשה בעבר לפי בקשה של מישהו, שלא שמע את זמזם האורות והיה שוכח אורות דלוקים, או סתם בטעות על ידי חשמלאי כלשהו.

אני רוצה להחזיר את החיבור למצב המקורי, כלומר האורות נשארים דלוקים לאחר הוצאת המפתח ונשמע זמזם עם פתיחת דלת .

האם משהו יודע, איך אפשר לעשות את זה ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

כבר שנה וחודשיים אתה מחכה לתשובה, נראה לי ששברת את שיא גינס 2007! :shock:

נ"ב

אם תרצה המלצה לחשמלאי טוב ואמין רשום את עיר מגוריך, אם אתה גר באיזור חיפה יש לי חשמלאי מצויין להמליץ לך עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיץ את השאלה לאחר יותר משנה.

כלל מס. 19 של הפורום :

אין להקפיץ הודעות אלא לאחר מעבר יום מתאריך הפרסום המקורי (מינימום של 24 שעות, למי שלא הבין), אנא המתינו לתשובה בסבלנות. במקרה שההודעה המקורית עדיין מופיעה בדף הראשי של הפורום, אנא המנעו מהקפצה.

בפעם הבאה שתקפיץ לפני הזמן - תועבר למעקב !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי הרגשה, שהתגובות יהיהו כאלה :-D .

לא מדובר כאן בתקלה , אלא בשינוי , שנעשה על ידי חשמלאי , כנראה לבקשת הנהג הקודם ברכב , שהיה שוכח אורות דלוקים וחיסל כמה מצברים.

לפני שנה ירדתי מהנושא, אבל זה שוב מתחיל להפריע לי.

אני לא מעוניין לפנות לחשמלאי, יש לי ידע מסויים בחשמל ואני בסך הכל רוצה להחזיר את חיבור האורות למצב המקורי.

אם מישהו יודע איך מבצעים את השינוי הזה , ויכול באופן מאוד כללי להסביר לי , אודה לו מאוד.

שאלתי את השאלה לא בשביל לקבל הפנייות לחשמלאי, מן הסתם אם היה מדובר בתקלה , הייתי מזמן מתקן אותה ולא דוחה אותה שנה שלמה.

אפשר להוסיף רובוט לפורום הטכני, שיענה על כל שאלה "פנה למוסך/חשמלאי/פירוקיה/חברת גרירה" ולסגור את הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך טעות כי אם תדפדף יותר בפורום אז תראה שיש הרבה פתרונות שניתנו כמענה לבעיות ותקלות שהוצגו אך לא תמיד ניתן לאבחן דרך המסך והמקלדת במדויק וכדוגמא בקשתך.

לא ניתן לדעת היכן מישהוא ביצע שנוי בחיבורי החשמל, האם במתג ההצתה או בתיבת הנתיכים הראשית או באיזה ממסר שהוא וכן הלאה. ראשית עליך לבדוק האם מקורית אורות הרכב פועלים דרך מתג ההצתה או שלא דרכו וניתן להפעילם קבוע.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי תודה,

מקורית אורות הרכב פועלים לא דרך מתג ההצתה.

וזה בדיוק הבעייה , אני לא יודע איפו נעשה השינוי.

כנראה, שהוא לא בחיבור למתג ההצתה, כי בקונקטור שלו לא נראים שיניים/מעקפים/גישורים וכל החוטים נמצאים במקומם המקורי.

חשבתי, שאולי ישנה דרך מקובלת לביצוע הדברים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשמלאי רכב טוב היה מבצע את הדלקת האורות שתעבור דרך מתג ההצתה בתווכו של ממסר (RELAY)

כך שהפעלת מתג ההצתה תספק רק זרם נמוך לפיקוד סליל הממסר וזרם האורות הגבוה לא יעבור דרך מתג ההצתה, כי הוא עלול לקלקלו.

מכאן אתה רואה שזה קצת מסובך לתת עצה מדויקת לשאלתך.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקנגו באמת האורות אמורים להישאר דולקים אחרי הוצאת מפתח מסוויץ'.

לדעתי הבעלים הקודמים ביטל את החוט סייוץ (חוט צהוב), וככה גרם לכך שהאורות ידלקו רק שי מפתח

בסווי'ץ כדי למנוע מצב של בזבוז חשמל מהמצבר (?!).

Suzuki Jimny

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...