Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סחיפות כח(החלקה על 4 גלגלים)

עופר106R16V
שימו לב! השרשור הזה בן 7603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברה.טוב נו אני יודע כבר שאי אפשר ללמד נהיגה דרך כתיבה. אבל רציתי לדעת תאורטית איך לבצע דבר כזה. והאם בכלל יש הבדל בין סחיפות כח להחלקה על 4 גלגלים או שזה אותו דבר.אני רוצה לדעת איך להחליק את האוטו על 4 גלגלים. סתם בשביל לדעת :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברה.טוב נו אני יודע כבר שאי אפשר ללמד נהיגה דרך כתיבה. אבל רציתי לדעת תאורטית איך לבצע דבר כזה. והאם בכלל יש הבדל בין סחיפות כח להחלקה על 4 גלגלים או שזה אותו דבר.אני רוצה לדעת איך להחליק את האוטו על 4 גלגלים. סתם בשביל לדעת :wink:

גלגלי עזר... :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, קצת סדר (קצת כי אני עייף ואין לי כוח לכתוב הרבה).

סחיפת כוח והחלקת 4 גלגלים זה לא אותו הדבר.

סחיפת כוח (או החלקת כוח, סחיפה תחת כוח וכולי) אפשר לבצע רק ברכבים שבהם הגלגלים האחוריים מונעים מכוח המנוע (כלומר אחורית וכפולה). לכן כמה שתרצה לא תוכל לבצע את זה בראלי.

בנוגע להחלקה על 4 גלגלים - זה עניין שנוגע להמון משתנים, למשל לגיאומטריית מתלים וחוזק שלדה וכולי. לא כל מכונית תחליק על ארבעת גלגליה (לפחות לא בקלות :wink: ) וגם אם כן - לא למשך זמן (בניגוד לסחיפת כוח - שם כן אפשר להחליק לאורך זמן).

בגדול המטרה לזעזע את האיזון של הרכב בצורה רצינית, כאשר לרוב התוצאה של זה היא האטה במהירות וכן שחיקה רצינית של הצמיגים... אבל נהיגה לא לומדים בהתכתבות, כמו שאמרת בעצמך... תרגולים במשטח סגור יעזרו לך, אני בטוח.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך למגרש חנייה ריק, שפוך שמן בכל מקום ואני מבטיח לך שתחליק גם אם היו לך 100 גלגלים באוטו :]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסרט של טיף נידל , BURNING RUBBER , הוא מלמד איך לבצע תרגיל שמאוד דומה למה שאתה מבקש לנסות לעשות , שם הוא מכנה את זה SCANDINEVIAN FLICK .

אני לא יודע עד כמה הדבר קל לביצוע , אבל מדובר בהעברות משקל חדות , ממליץ לראות כי זה יחסוך לך את השאלות .

"...You CanT Make a Hoe a House Wife"

Dr. Dre , 2001

דוד גודלי , תעשה לי ילד פג !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסרט של טיף נידל , BURNING RUBBER , הוא מלמד איך לבצע תרגיל שמאוד דומה למה שאתה מבקש לנסות לעשות , שם הוא מכנה את זה SCANDINEVIAN FLICK .

אני לא יודע עד כמה הדבר קל לביצוע , אבל מדובר בהעברות משקל חדות , ממליץ לראות כי זה יחסוך לך את השאלות .

זה לא אותו הדבר.

ראה את התשובה של רוני בשביל לקבל תשובה לעניין.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אפשר להשיג סרט זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כדאי להבדיל בין סחיפה של כל 4 הגלגלים, להחלקה של כל 4 הגלגלים.

גם סבסוב של כמה סיבובים יכול להיות החלקה של 4 הגלגלים, וגם בלימה ונעילה של כל 4 הגלגלים (ברכב ללא ABS) היא החלקה של כל 4 הגלגלים.

סחיפה לעומת זאת, היא החלקה ניטרלית. כלומר, החלקה שלא עונה להגדרה תת-היגוי, אך גם לא היגוי-יתר, ומצד שני היא הרכב בכל זאת מרחיב את קו הפניה ובו זמנית גם הזנב פוסע החוצה.

במצב הזה, הרכב נסחף כולו בהחלקה ולכן הדבר נקרא סיחפה.

ניתן לבצע סחיפה של הרכב בכל סוגי ההנעה, אבל הכי קל ברכב עם הנעה כפולה.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם אחת יצא לי להגיע לסחיפת 4 גלגלים נייטראלית עם ה 309 (אני לא מדבר על סחיפה של פליק סקנדינבי עם זנב בחוץ, אלא מצב שכל 4 הגלגלים מחליקים הצידה. לא תת היגוי ולא היגוי יתר, אלא החלקה נייטראלית. פליק סקנדינבי מביא להיגוי יתר).

זה קרה בנס הרים, בנסיעה לבד, לוחץ חזק, צמיגים חמים מאוד.

נכנסתי לסיבוב בדיוק במהירות הנכונה, ועם גז במידה הנכונה, ובמקום לקבל תת היגוי כרגיל, המכונית פשוט ישבה בתוך הסיבוב, לאט לאט מתקרבת לקו ההפרדה.

לא העברות משקל בוטות ולא שום דבר. פשוט כניסה חלקה לסיבוב בתנאים המתאימים.

לא הייתי צריך לתקן היגוי או מצערת, ואם הייתי עושה את זה, מייד הייתי משנה את החלקה לתת היגוי או להיגוי יתר.

זו הייתה הרגשה נפלאה, ומאז פשוט לא יצא לי להגיע שוב למצבים כאלה ולשחזר את זה.

אני משער שבמכוניות מרוץ המיועדים למסלול נמצאים בסחיפות 4 גלגלים כאלה כמעט בכל סיבוב, מכיוון שהמכוניות האלה מכוונות להתנהגות נייטראלית, בניגוד למכוניות כביש שמכויילות לתת היגוי.

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, קצת סדר (קצת כי אני עייף ואין לי כוח לכתוב הרבה).

סחיפת כוח והחלקת 4 גלגלים זה לא אותו הדבר.

סחיפת כוח (או החלקת כוח, סחיפה תחת כוח וכולי) אפשר לבצע רק ברכבים שבהם הגלגלים האחוריים מונעים מכוח המנוע (כלומר אחורית וכפולה). לכן כמה שתרצה לא תוכל לבצע את זה בראלי.

בנוגע להחלקה על 4 גלגלים - זה עניין שנוגע להמון משתנים, למשל לגיאומטריית מתלים וחוזק שלדה וכולי. לא כל מכונית תחליק על ארבעת גלגליה (לפחות לא בקלות :wink: ) וגם אם כן - לא למשך זמן (בניגוד לסחיפת כוח - שם כן אפשר להחליק לאורך זמן).

בגדול המטרה לזעזע את האיזון של הרכב בצורה רצינית, כאשר לרוב התוצאה של זה היא האטה במהירות וכן שחיקה רצינית של הצמיגים... אבל נהיגה לא לומדים בהתכתבות, כמו שאמרת בעצמך... תרגולים במשטח סגור יעזרו לך, אני בטוח.

רוני

אז איך אני עושה את זה עם הנעה אחורית כמו שאמרת?

יוצא לריס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...