Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון זה דבר יקר - כמה באמת הוא עולה?

ראלימן
שימו לב! השרשור הזה בן 7602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה עכשיו שסיימתי עם הלימודים והתחלתי לנהוג אני יכול באמת לדעת כמה זה עלה לי כל העסק. זול זה לא היה, חלק מסכומים נראו לי מופרכים ומוגזמים לחלוטין, אתם תשפטו.

אני רק אתחיל ואומר שכל מי שחושב שהוא יכול לקחת 28 שיעורים ולגשת לטסט ביומולדת שלו ולעבור פעם ראשונה יכול לשכוח מזה. זה לא קורה וגם כשזה קורה זה קורה לאלה שנוהגים בטרקטור מגיל 0 באיזה קיבוץ.

שיעורי נהיגה

המינימום עומד על 28. אני לקחתי 32. שיעורים נעים בין 40 ל-50 דקות בעלות של בין 80 ועד ל-105 שקלים. אני שילמתי 80 שקלים ל45 דקות.

טופס ירוק

זה הטופס שאומר שאתם רשאים ללמוד נהיגה, כלומר בסדר מבחינה רפואית ואין לכם מגבלות כלשהן. בלי הטופס הזה אי אפשר לגשת לתיאוריה ולטסט. יש כמה מורים שלא נותנים להתחיל ללמוד בלי זה אבל הם נדירים. עלות הטופס היא אפסית לחלוטין רק שלמלא אותו בידי רופא ואופטומטריסת מורשה היא 50 שקלים. הבדיקה עצמה קצרה מאד ומאד מחפפת.

תיאוריה

עלות התיאוריה בימינו היא אגרה של 113 שקלים. אני עשיתי בחולון ונאלצתי לחכות 3 שעות עד שיצאתי משם. עברתי תיאוריה ראשונה ואני לא חושב שיש מקום להיכשל בזה, המבחנים עצמם קלים מאד. מה שכן יש שם העתקות וקומבינות בקצב מטורף.

טסט

הטסט הראשון הוא חינם. חינם מבחינת המדינה כמובן. אתה עדיין צריך לשלם לבית הספר לנהיגה 250 שקלים על השימוש ברכב. אחרי הטסט הראשון אתה צריך לשלם אגרה נוספת של 113 שקלים. כלומר כל טסט מלבד הטסט הראשון עולה לך 250+113 שקלים. אני עברתי טסט ראשון.

אגרת רישיון

אגרת הרישיון מכניסה לתוקף את רישיון הנהיגה שלך. בלי החותמת של בנק הדואר הרישיון שלך שווה לכלום. אגרה זו תקפה לשנתיים ואז אתה כבר משלם פעם ל5 שנים נדמה לי. עלותה היא 131 שקלים.

סיכום

כל העסק עלה לי ככה:

טסט - 250

+

שיעורים - 80 כפול 32 = 2560

+

טופס ירוק - 50

+

תיאוריה - 113

+

אגרת רישיון - 131

=

3104 שקלים חדשים.

אם מישהו ירצה עצות או טיפים בכל הנוגע ללימוד נהיגה, טסטים וכו' אני אשמח לעזור.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני רק אתחיל ואומר שכל מי שחושב שהוא יכול לקחת 28 שיעורים ולגשת לטסט ביומולדת שלו ולעבור פעם ראשונה יכול לשכוח מזה. זה לא קורה וגם כשזה קורה זה קורה לאלה שנוהגים בטרקטור מגיל 0 באיזה קיבוץ.

ראלימן

זה קרה לי ולא נהגתי לפני זה.

רק שאני לקחתי 30 שיעורים אבל זה בגלל שבשיעור ה 25 המורה שלי החליף אוטו.

If you treat your car like a racing car, then it will develop expensive racing problems

If it's stupid but it works, it isn't stupid.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התכוונתי לזה ככה - אם תשים לב אני לקחתי רק 2 שיעורים יותר ממך וגם אנהי בטסט ראשון.

התכוונתי לזה שבמחינת עלות אין שום דרך לדעת כמה זה יעלה מראש. מי שעושה את החישובים שלו בהתאם למינימום יוכל אותה ובגדול.

אני ממליץ לחסוך בערת 4000 שקלים למטרה זו, מקסימום ישאר עודף. תחשוב שאם לא עברת את הטסט הראשון אתה תשלם עוד נגיד ל- 2 שיעורים+ אגרה+ טסט שזה כבר יוצא מעל 500 שקלים.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם הייתי ממליץ לאנשים לנסות ולקבוע מחיר קבלנות (כמובן שלא מחיר מוגזם).

אני קבעתי עם המורה שלי 3K וזה כלל טסט ראשון.

לפי חישוב זה יוצא לא משתלם כי עשיתי רק טסט אחד,אם הייתי עושה שניים

אז זה היה אותו מחיר ואם יותר אז הייתי מרוויח.

If you treat your car like a racing car, then it will develop expensive racing problems

If it's stupid but it works, it isn't stupid.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

250 שקל על הטסט שילמת למורה שלך?

אני שילמתי למורה שלי 100 שקלים על הטסט ובנוסף להכל הוא עוד עשה לי שיעור של חצי שעה לפני הטסט בחינם.

לי בסה"כ הרשיון יצא 2500 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עשיתי 35 שיעורים וגם לי הם עלו 80 ש"ח לשיעור

ועברתי טסט ראשון ותאוריה ראשונה.

אבל בנוסף לאגרות שהוזכרו שם אני גם שילמתי עוד אגרה

על סך85 ש"ח ביגלל שאני סוכרתי והייתי צריך לעשות עוד בדיקות

ולהעביר עוד טפסים שעיקבו אותי בעוד חודשיים.

אני יצאתי עדיין בזול, ליפעמים שולחים את הסוכרתיים

לעוד בדיקות שעולות כמעט 500 ש"ח.

תחשבו אייזה לא צודק זה, לא רק שאני סובל מסוכרת אני גם צריך לשלם עוד ביגלל זה...

חפיף העיקר שעברתי את זה ואני נוהג כבר 5 חודשים.

-יובל-

יובל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל כולכם טאלנטים גדולים - טסט ראשון וזה...

אני עברתי טסט רביעי!!! אני הקאתי שם עוד 1000 שקל רק על טסטים שלא נדבר על ההרגשה שהייתה לי באותם ימים... בעעע

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80 שקל לשיעור?

אצלינו מי שמבקש מחיר כזה נקרא בעברית עילגת - חאפר.

המינימום בכפ"ס הוא 85-90, הרוב לוקחים 90.

אבל שוב, יכול להיות שבערים אחרות זה שונה.

ואני עברתי תיאוריה דרך בית הספר, ולא שילמתי אגורה עדיין.

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עברתי טסט רביעי!!! אני הקאתי שם עוד 1000 שקל רק על טסטים שלא נדבר על ההרגשה שהייתה לי באותם ימים... בעעע

לא פתחתי את הת'רד הזה בשביל להתרברב שאני עברתי טסט ראשון. וגם לא פתחתי אותו בשביל שכל אחד יגיד באיזה טסט הוא עבר. אלא פתחתי אותו בשביל הורים בפורום שיש להם ילדים, או חבר'ה בגילי שפשוט יבינו שזה עסק לא זול.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פתחתי את הת'רד הזה בשביל להתרברב שאני עברתי טסט ראשון. וגם לא פתחתי אותו בשביל שכל אחד יגיד באיזה טסט הוא עבר. אלא פתחתי אותו בשביל הורים בפורום שיש להם ילדים, או חבר'ה בגילי שפשוט יבינו שזה עסק לא זול.

ראלימן

אני יודע שלא פתחת את הת'רד הזה בשביל להתרברב אני רק רציתי להדגיש שאם אתה לא עובר טסט ראשון המחיר קופץ בעוד לפחות 300 שקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה עכשיו שסיימתי עם הלימודים והתחלתי לנהוג אני יכול באמת לדעת כמה זה עלה לי כל העסק. זול זה לא היה, חלק מסכומים נראו לי מופרכים ומוגזמים לחלוטין, אתם תשפטו.

ראלימן

לפי איך שכתבת את ההודעה אני מבין שעברת טסט..... אז מזל טוב דבר ראשון

ודבר שני, יש לי סוד בשבילך....

לקחתי פחות שיעורים מהמינימום (שששש...), ועברתי טסט ראשון ביומולדת

ומוזר... אבל פ"ת זה לא קיבוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראלימן

אז יש לי סוד בשבילך....

פחות מהמינימום (שששש...), טסט ראשון ביומולדת

ומוזר... אבל פ"ת זה לא קיבוץ

נו עכשיו כל חאפר שעבר טסט קצת לפני יקפוץ ויכתוב הודעה? מה יהיה?

על כל אחד שכן עבר טסטס קצת לפני או בדיוק בזמן יש 100 שלא.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מיכם(הכוונה לנהגים החדשים........) באמת נוסעים עם הלוחית של נהג חדש? אני מכיר כמה אנשים שיש להם ראשון פחות מחודשיים והם אפילו לא התכוונו לקנות דבר כזה....

ואם אנחנו כבר בנושא אז מה הקנס על זה שאין לכם את הלוחית תלוייה על החלון האחורי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מיכם(הכוונה לנהגים החדשים........) באמת נוסעים עם הלוחית של נהג חדש? אני מכיר כמה אנשים שיש להם ראשון פחות מחודשיים והם אפילו לא התכוונו לקנות דבר כזה....

ואם אנחנו כבר בנושא אז מה הקנס על זה שאין לכם את הלוחית תלוייה על החלון האחורי?

הקנס הוא 250 אם זיכרוני אינו מטעני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...