Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון: פילטר פתוח ומנועי טורבו (בנזין)

שימו לב! השרשור הזה בן 6659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

כולנו מכירים ויודעים את תרומתו (השולית) של פילטר אוויר פתוח לביצועים, ע"י הורדת ההתנגדות ליניקת אוויר ומכאן יכולת המנוע לנשום יותר אוויר דרך הפילטר הפתוח.

ע"פ ההגיון (שלי) מנוע טורבו, הדוחס את האוויר למנוע, אמור לקבל תרומה פחותה מפילטר פתוח, זאת עקב כך שהטורבו דוחס אוויר למנוע, והמנוע לא מבצע יניקה חופשית כמו במנוע אטמוספרי רגיל...

כמו כן, בעיון באתר K&N, הם מציינים שיפורי ביצועים בחלק מהקיטים, שמתי לב שתמיד אלו מנועים אטמוספריים ולא מנועי טורבו, כך שהחשד שלי שאכן התרומה נמוכה יותר מקבל חיזוק.\

בקיצור, סוף סוף יש לי רכב טורבו (לאון) ואני שוקל להתקין פילטר K&N REPLACEMENT יענו פילטר פתוח בתוך הבית המקורי, אני פשוט לא סובל את כל ההתקנות ה"פתוחות" שפרט לדאווין תורמות רק לצרות ...

האם שווה, האם כדאי ??? או האם הדבר היחיד הוא חיסכון בכסף (עקב חיסכון בעלויות פילטרים רגילים עם הזמן)

ליאור

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מותקן שבוע פילטר כזה (זה נקרא INBOX) לא הרגשתי שום הבדל.

לא השארתי אותו כי מהתיעצות עם פורומים שונים של אימפרזות הוזהרתי מרגישות יתר של חיישן MAF

(זרימת אוויר) לפילטר פתוח (או לצורך הענין כל פילטר שטבול בשמן - שזה גורם הליכלוך)

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר פתוח הוא תוספת מצויינת כל עוד מתקינים אותה כמו שצריך, אתה מוזמן לעיין בשרשור על התקנה של פילטר פתוח שפתחתי בעבר ומופיע בדביק של הקישורים בפורום הטכני.

לא הייתי מבזבז את הזמן על פילטר אינבוקס.

השרשור הזה, אגב, מקומו בפורום הטכני ואכן הוא מועבר לשם.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממליץ לך - חיישן הMAF בליאון כמו בכל הקונצרן נורא רגיש לשמן של הפילטר הפתוח ונוטה להתקלקל ומחירו כמייטב המסורת
ל1.8T מבית VAG מומלץ מעוד לא לשמן תפילטר,פשוט לשטוף עם דלי סבון וליבש.

אצלי באיביזה יש כבר שנתיים פילטר פתוח ולא היה משומן מעולם, והחישן עדין עובד 100%,כמוני יש עוד הרבה חברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה יודע שהפילטר שלך לא מסנן ממש טוב אם הוא אינו משומן.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים.

כולנו מכירים ויודעים את תרומתו (השולית) של פילטר אוויר פתוח לביצועים, ע"י הורדת ההתנגדות ליניקת אוויר ומכאן יכולת המנוע לנשום יותר אוויר דרך הפילטר הפתוח.

ע"פ ההגיון (שלי) מנוע טורבו, הדוחס את האוויר למנוע, אמור לקבל תרומה פחותה מפילטר פתוח, זאת עקב כך שהטורבו דוחס אוויר למנוע, והמנוע לא מבצע יניקה חופשית כמו במנוע אטמוספרי רגיל...

כמו כן, בעיון באתר K&N, הם מציינים שיפורי ביצועים בחלק מהקיטים, שמתי לב שתמיד אלו מנועים אטמוספריים ולא מנועי טורבו, כך שהחשד שלי שאכן התרומה נמוכה יותר מקבל חיזוק.\

בקיצור, סוף סוף יש לי רכב טורבו (לאון) ואני שוקל להתקין פילטר K&N REPLACEMENT יענו פילטר פתוח בתוך הבית המקורי, אני פשוט לא סובל את כל ההתקנות ה"פתוחות" שפרט לדאווין תורמות רק לצרות ...

האם שווה, האם כדאי ??? או האם הדבר היחיד הוא חיסכון בכסף (עקב חיסכון בעלויות פילטרים רגילים עם הזמן)

ליאור

אלוהים כמה שאתה טחון !!!!

קנית את הנבלה לפני שלושה ימים, עוד לא עשית איתה 100 ק"מ וכבר אתה מתחיל לשחק ????

דפוק עם הרכב 2000-3000 ק"מ (לא למכולת) ואז תתחיל לשחק אם תראה בכך צורך.

Never drive faster than your guardian angel can fly

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מר אברגיל - קמת על צד ימין היום ??

2. אני מחזיר את הדיון \ שאלה לתחום המקורי: יעילות פילטר פתוח במנועי טורבו.

נ.ב: מוטי, אני מחזיק כבר 5 שנים פילטר K&N (Inbox Replacement) על רכב ה 4X4 שלי, ויודע איך לתחזק, לשטוף ולשמן אותו, מכיוון שהרכב עובד בתנאי אבק קשים, הפילטר נשטף לפחות כל 5K, כך שיש גם חיסכון כספי של אי החלפת פילטרים.

לגבי נזילות שמן, התופעה מוכרת, אני לפחות, אחרי השימון, משאיר את הפילטר מחוץ לרכב לילה שלם כדי שהעודפים יטפטפו בחוץ.

ליאור

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...