Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיענוח תוצאות בדיקה - פיאט בראבו

noone
שימו לב! השרשור הזה בן 6686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין לרכוש את הרכב - שנת 2000, מנוע 1600 אוטומט, יד שלישית 91,000 ק"מ, ולשם כך עשיתי בדיקה. אשמח לקבל את חוות דעתכם לגבי מצב האוטו:

1. מנוע 2. מערכת קירור 3. מערכת דלק 4. מערכת הצתה:

רצועה פגומה

שילדת הרכב: ליקויים בעלי משמעות נמוכה:

פגיעות פח ופגמים בצבע, מעירכות בקורות תחתיות, מעיכות ספים.

מצבר:

מצבר אינו מטופל.

העברת כח:

נקישה בשילוב הילוכים, שמן כהה (בלאי דיסקיות הילוכים) דרוש טיפול.

הערות:

לברר זמני טיפולים.

האם הליקויים שנמצאו הם בעלי משמעות? כדאי לרכוש את האוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, הבראבו אינה מכונית מומלצת.

אין לי ניסיון אישי איתה אבל טוענים להמון תקלות.

במידה ומצב השוק חשוב לך, אז השוק במצב ש"על הפנים" היה מחמאה בשבילו.

ובמבט נוסף: פול סייז מכונית במינימום כסף. והיא אפילו נראה לא רע.

עדיפה מריאה אם כבר.

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה חשובה:

המוכר המליץ לך על מכון הבדיקה הזה או שאתה בחרת לאיזה מכון ללכת?

על פני הדברים נראה שהרכב שמור.

תברר איזו רצועה פגומה. אם זו רצועת תזמון יש לגשת למוסך בדחיפות להחלפתה, וזאת מכיוון שברוב המכוניות אם הרצועה הנ"ל נקרעת תוך כדי נסיעה יש נזק למנוע.

"מעיכות בקורות תחתיות"- יש לגשת לפחח כדי לקבל חוות דעת לגבי רמת הפגיעה, מכיוון שיש חשש שמדובר בפגיעת שלדה קלה, שתקשה על מכירת הרכב בעתיד.

"המצבר אינו מטופל"- במצבר יש 6 תאים עם לוחות בתוכם, שחייבים להיות מכוסים במים מזוקקים. כנראה בעל הרכב לא הקפיד לבדוק מים והיה חסר. אם היה קורוזיה בקטבים יש לנקות ואולי הוא לא ניקה.

יש לברר כמות שמן גיר ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצועה פגומה במערכת ההצתה? הנה משהו חדש :screwy:

זה כל מה שהיה להם להגיד על המנוע? רצועה פגומה?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק מערכת הצתה, הם התכוונו למנוע, מערכת קירור, מערכת דלק ומערכת ההצתה ביחד.

הבדיקה הזו נראית לי מוזרה ביותר. בגלל זה שאלתי אותו מי המליץ לו על המכון, אולי יש פה קומבינה כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, הבראבו אינה מכונית מומלצת.

אין לי ניסיון אישי איתה אבל טוענים להמון תקלות.

במידה ומצב השוק חשוב לך, אז השוק במצב ש"על הפנים" היה מחמאה בשבילו.

ובמבט נוסף: פול סייז מכונית במינימום כסף. והיא אפילו נראה לא רע.

עדיפה מריאה אם כבר.

המראיה היא משפחתית, והבראבו היא 3 דלתות, הן לא קשורות אחת לשניה. משפחת הבארבו/בראבה יותר אמינה מהמריאה, ובשום אופן היא לא עדיפה.

המחירון של הבראבו נמוך מאוד ולכן היא נמכרת במחיר זול ביחס לאוטו שמקבלים, וכל אופן היא בדרך כלל נכרת מעט מעל המחירון!! ודווקא יש ביקוש מאוד גדול לרכב הזה בשוק, במיוחד בקרב צעירים שרוצים רכב שנראה פשוט מצויין במחיר נמוך.

בקשר לבדיקה.. לפי הבדיקה, מכנית האוטו במצב טוב מאוד! ופי שאמרו, לבדוק עם פחח לגבי המעיכות בקורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

noone, אם זה כל מה שרשום בבדיקה ולפי דעתך המכון אמין (כלומר לא משהו שהמוכר לחץ אותך ללכת אליו) אז הרכב מצויין.

הפגיעות בתחתית נגרמו ככל הנראה ממדרכה - ללכת לפחח ולבדוק.

כל השאר תקין לחלוטין - שווה קנייה בהחלט - ללא ספק אחת הבדיקות היותר "נקיות" שראיתי מעודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה בוצעה ב"מבדק", שמעתי חוות דעת טובות עליהם. אכן המוכר הציע את מכון הבדיקה.

האוטו נראה במצב טוב חיצונית והבן אדם מוכר כי הוא קיבל רכב מהעבודה.

מה לגבי "נקישה בשילוב הילוכים" ו"שמן כהה"? זה כסת"ח או שזה יכול להיות משמעותי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה בוצעה ב"מבדק", שמעתי חוות דעת טובות עליהם. אכן המוכר הציע את מכון הבדיקה.

האוטו נראה במצב טוב חיצונית והבן אדם מוכר כי הוא קיבל רכב מהעבודה.

מה לגבי "נקישה בשילוב הילוכים" ו"שמן כהה"? זה כסת"ח או שזה יכול להיות משמעותי?

אוי.. זה לא נשמע טוב, המוכר הציע את מכון הבדיקה והסכמת? טעות. :nono:

הבדיקה באמת קצת מחשידה ועכשיו די ברור למה. אני הייתי חושד מאוד לגבי הרכב הזה, ושוקל לבצע עוד בדיקה במכון אחר שאני בוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה טובה מידי.

על רכב שכעת יצא מהיבואן לא היית יכול לבקש לבדיקה טובה מזאת (בהגזמה כמובן). דבר שמאוד מעורר חשש.

קח את הרכב לבדיקת פחח ומוסך או מכון שאתה בוחר. מומלץ שתמנע ככל שניתן מלשתף את המוכר בשמו.

האם הרכב רשום על שם המוכר? מתי לטענתו הוא העביר בעלות (והפך לבעליו) וכמה זמן הרכב ברשותו? אם ניתן לראות את האישורים, עדיף.

האם יש ספר טיפולים מלא? האם בוצעה החלפת טיימינג לאחרונה? אם לא - דע כי המועד קרב ובא.

אומנם, למיטב זכרוני, נדרשת, ע"י היצרן, החלפה כל 120K ק"מ אך מומלץ שתוחלף מוקדם הרבה יותר.

בכול מקרה - עם השנתון הזה + היות הרכב אוטומט - מהכרותי עם שוק הבראבו - אני מאוד מקווה שאתה לא שוקל אפילו לשלם את מחיר המחירון כי אם פחות (אולי אפילו הרבה פחות).

אגב, ככלל - לגיר האוטו' של הבראבו יצא שם רע מאוד. כבעלים לשעבר של אחת ידנית, אני לא יכול לחוות דעה על האוטו' אך יש לבדוק מצב הגיר במשנה זהירות והמהדרין אף ייתרחקו ממנו כמו מאש.

כמו כן - וודא כי סרבו בורר אויר צח פועל. פשוט הפעל מזגן על מהירות 3 ולחץ על כפתור הבורר מקור אויר. אם תקין -תרגיש את עוצמת האויר היוצא מפתחי המזגן משתנה. אם לא תחוש בשינוי - יש מקום לחשוד בבורר - דבר שדי יקר לתיקון (מתומחר כ 4-5 שעות עבודה כמדומני לא כולל המנוע עצמו כמובן).

וודא כי כל האביזרים החשמליים עובדים - אזעקה, חלונות חשמל וכו'.

אם החלטת לרכוש אותה - וודא כי אתה מקבל את סט המפתחות המלא (שנים כחולים ואחד חום - דגש על החום) וכל מה שמופיע בספר נהג (שגם אותו חשוב שתיקח).

לשיקולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הבדיקה טובה עד כדי מחשידה, חבר שלי בדק טויוטה 2003 שנסעה חצי מהרכב הזה ועברה טיפולים לפי הספר ונהג עליה נהג יחיד ובכל זאת במכון כתבו לו מגילת אסתר למרות שבדיעבד הרכב מצוין ומסתבר שחצי מהדברים אכן כסת"ח.

מה שמחשיד עוד יותר הוא שבמיוחד עוד שמדובר בבראבו שיש לה לא מעט נק' בעייתיות בנושא אחזקה וטיפולים ובנקודות אלו מכוני הבדיקה יודעים תמיד לגעת.

בכל מקרה שווה לך לבדוק אם ישנה היסטוריית טיפולים מתועדת ומסודרת במוסך מורשה, אם יש תיעוד והכול נראה בסדר מומלץ לעבור אצל מוסכניק שאתה מכיר שיעיף מבט לוודא שאין באמת משהו חריג, סה"כ זו נראית קנייה מצוינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות. גם להדיוט כמוני האוטו נראה "טוב מדי". אבל הבן אדם עושה רושם אמין, כל הפרטים הטכניים נכונים (רשיון, שלדה, וכו'). הוא גם הראה לי היסטורית טיפולים במוסך מורשה ונראה שהאוטו מטופל בזמן (טיימינג הוחלף ב- 60,000). מה שכן לאוטו היו כמה בעיות של התחממות אבל הן טופלו כך שאני לא רואה בזה בעיה. נהגתי באוטו ובדקתי את כל מה שאני יכול לבדוק כולל מזגן, חלונות וכו' אבל לא ראיתי בעיה כלשהי. גם חיצונית האוטו נראה טוב, חוץ מהידיות שהן קצת מתפוררות. בכל מקרה אני אשמע לעצתכם ואבדוק את האוטו בעוד מכון ונראה מה תהיה התוצאה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עפ"י הבדיקה נראה שמדובר ברכב במצב סביר+

לבראוו שוק מצויין ורכב במצב טוב נמכר מיידית ולא פעם במחירון או מעל מחירון (דבר נדיר במחוזותינו)

הבראוו זוכה להתעניינות רבה מאד בפורום זה וחיפוש יביא את הקיצוניות בדעות החברים כאן.

סה"כ מדובר בתמורה טובה לכסף,מול אמינות בינונית יש מחיר אחזקה זול וגם זה משהו.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...