Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני רוצה להחליף את הבלמים בHGT מרגיש קצת לא בטוח איתם

שימו לב! השרשור הזה בן 6701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי שההאיביאס התחיל לפעול וכמעט לא עצרתי ונכנסתי לצומת באדום.. אני מרגיש קצת לא בטוח איתם ואם אני כבר מתכוון לשפר את הרכב חשבתי אולי גם להשקיע קצת בברקסים

אני פשוט ממש לא מכיר כלום אם למישהו יש עצות והערכה כמה בערך צריך לעלות לי או לפחות להחליף 2 קדמיים.. ואני לא מדבר על בולם קרמי .. משהו קצת יותר צנוע

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נתחיל מזה שאם אתה חשוב שיש בעיה בבלמים אז דחוף!! ביותר למוסך לשם בדיקת עוצמת הבלמים.

שנית אם ה- ABS לא היה פועל אז בטוח היית עוצר באמצע בצומת. תגיד לעצמך "תודה ל- ABS".

האם פשוט התחלת לבלום מאוחר?

האם התחלת לבלום בעדינות ורק אחרי זה קלטת שלא תספיק והגברת את הבלימה - כי לא כך בולמים!

האם ברגע שה- ABS החל לעבוד בטעות הורדת מהלחץ על הדוושה - זה אסור!

שראית שאתה צריך לעצור ואתה קרוב מאוד לצומת למה לא הדבקת את דוושת הבלם לרצפה?

ומעל הכל - באיזו מהירות הייתה שהגעת למצב שבלמת ונכנסת לצומת באדום???

גם אם הבלמים הקדמיים כמעט גמורים אז עדיין האוטו אמור לעצור טוב. ואם ב- HGT זה כמו בפונטו הרגילה אז אין סיכוי שאתה נוסע עם בלמים קדמיים גמורים כי הרעש שהם עושים הוא נורא וזה עוד לפני שהם מגיעים למצב של "גמורים". מניסיון רב!

אולי לחץ האוויר בצמיגים גבוה מדי, אולי הצמיגים גמורים והאחיזה שלהם על הפנים. אולי הכביש היה רטוב ונסעת שלא לפני תנאי הדרך.

תתחיל מבדיקת מצב נוזל בלמים ואח"כ לחץ אוויר בצמיגים ומצבם.

נ.ב.: אם היית בסדר ונניח והברקסים וכל השאר בסדר אז אולי בולמים קדמיים גמורים...?

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא הגיע למצב שה ABS עובד אז כנראה שהבלמים בסדר גמור.

גם בלמים יותר חזקים יגיעו בדיוק לאותה עוצמת בלימה, שהיא העוצמה המרבית שהצמיג והכביש מאפשרים, ומעבר לה יופעל ה ABS. ולכן אם כבר הייתי חושב על צמיגים.

אם הבנאדם נוהג ככה שיש לו בעיה לעצור לפני הצומת כאשר הרמזור מתחלף פתאום, כנראה שהוא מתלהב/נוהג גרוע/סכנה לציבור/לא חש מספיק את מרחקי הבלימה הצפויים במהירות שלו/לא בודק האם הוא יהיה מסוגל לעצור במקרה של התחלפות האור ברמזור בדיוק בתזמון גרוע/פותח בקרוב שרשור בנוסח "מה שכולכם קיוויתם וציפיתם קרה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתגובה ל-Student: למיטב ידיעתי - בכביש יבש ABS מגדיל את מרחק הבלימה. מאחר והבחור לא ציין האם הכביש היה רטוב - לא מסכים עם קביעתך כי ללא ABS הוא היה נעצר באמצע הצומת.

עם המשפט : "שראית שאתה צריך לעצור ואתה קרוב מאוד לצומת למה לא הדבקת את דוושת הבלם לרצפה?" אני לא מסכים מאחר וברגע שה ABS נכנסים לפעולה לא משנה כמה תלחץ הם אמורים למנוע נעילה שכבר החלה - אחרת הם לא היו נכנסים לפעולה.

אשמח אם תתקן/נו אותי.

לפותח הת'רד - מקריאה של הודעותייך עולה בי הרושם כי אתה נהג חדש. האם אני צודק?

כמו כן - מה מצב הצמיגים שלך?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתגובה ל-Student: למיטב ידיעתי - בכביש יבש ABS מגדיל את מרחק הבלימה. מאחר והבחור לא ציין האם הכביש היה רטוב - לא מסכים עם קביעתך כי ללא ABS הוא היה נעצר באמצע הצומת.

עם המשפט : "שראית שאתה צריך לעצור ואתה קרוב מאוד לצומת למה לא הדבקת את דוושת הבלם לרצפה?" אני לא מסכים מאחר וברגע שה ABS נכנסים לפעולה לא משנה כמה תלחץ הם אמורים למנוע נעילה שכבר החלה - אחרת הם לא היו נכנסים לפעולה.

אשמח אם תתקן/נו אותי.

תודה.

אז קבל תיקון - בעבר במערכות מיושנות יותר של ABS אכן בכביש יבש היה הארכה משמעותית של מרחק הבלימה.

אבל היום במערכות חדשות הדבר הזה כבר לא תקף והארכת מרחק הבלימה אם קיימת היא שולית ביותר!!! לעומת האופציה האחרת של נעילת גלגלים ובעצם האוטו לא בולם. עם ABS האוטו יבלום הכי טוב (אני לא מדבר על מירוצים). בזכותו יש גם שליטה על ההיגוי - זו מטרתו. ברגע שהמע' מזהה נעילת גלגלים אז ללא ABS הייתה צריך להרפות מהבלימה ולדעתי אף נהג ממוצע או סביר לא מסוגל להגיב באותה מהירות כמו שמגיבה המע'. אין סיכוי!

לכן גם אם יש הגדלת מרחק בלימה היא שולית ביחס ליתרון - האוטו בולם ולא מחליק גם בכביש יבש.

שנית, בטח צריך לבלום חזק - הלחיצה על הדוושה קובעת את עוצמת הבלימה ה- ABS מונע נעילת גלגלים, החלקה ומאפשר היגוי.

לכן אם הוא ראה שהוא ממש קרוב הוא היה צריך לבלום חזק יותר וה- ABS דאג לכך שהגלגלים לא ינעלו.

מה שכן כאשר הבלמים גמורים או הדיסקים עקומים ה- ABS נכנס לפעולה הרבה יותר פעמים ממה שהוא אמור.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע HGT.

אם הבעיה שלך היתה שהABS נכנס מוקדם ואז הרגשת שהאוטו עוצר חלש אז הבעיה שלך היא לא מערכת הבלמים ואני אסביר.

מערכת הABS מזהה נעילה של אחד הגלגלים שזאת אומרת שהגלגל איבד אחיזה לגמרי ועכשיו הוא מחליק בחיכוך עם הכביש - הצורה הזו של בלימה לא יעילה וגורמת לאובדן שליטה בהיגוי, אז היא נותנת לגלגל להשאר על סף נעילה ( צורת הבלימה היעילה ביותר )

מסקנה, הבעיה היא שאין לך מספיק אחיזה ברכב והבלמים חזקים יותר מהמקסימום בלימה יעילה שהאוטו יכול לעצור.

אין לך בעיה בבלמים , הבעיה שלך היא בצמיגים אם כבר , או באי התאמת צורת הנהיגה למצב.

אם נעזוב שניה את השני, בני כמה הצמיגים שלך ? כמה קילומטרים הם עשו כבר ואיזה סוג?

אתה מקפיד על בדיקת לחץ אוויר פעם בשבוע?

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קבל תיקון - בעבר במערכות מיושנות יותר של ABS אכן בכביש יבש היה הארכה משמעותית של מרחק הבלימה.

אבל היום במערכות חדשות הדבר הזה כבר לא תקף והארכת מרחק הבלימה אם קיימת היא שולית ביותר!!! לעומת האופציה האחרת של נעילת גלגלים ובעצם האוטו לא בולם. עם ABS האוטו יבלום הכי טוב (אני לא מדבר על מירוצים). בזכותו יש גם שליטה על ההיגוי - זו מטרתו. ברגע שהמע' מזהה נעילת גלגלים אז ללא ABS הייתה צריך להרפות מהבלימה ולדעתי אף נהג ממוצע או סביר לא מסוגל להגיב באותה מהירות כמו שמגיבה המע'. אין סיכוי!

לכן גם אם יש הגדלת מרחק בלימה היא שולית ביחס ליתרון - האוטו בולם ולא מחליק גם בכביש יבש.

שנית, בטח צריך לבלום חזק - הלחיצה על הדוושה קובעת את עוצמת הבלימה ה- ABS מונע נעילת גלגלים, החלקה ומאפשר היגוי.

לכן אם הוא ראה שהוא ממש קרוב הוא היה צריך לבלום חזק יותר וה- ABS דאג לכך שהגלגלים לא ינעלו.

מה שכן כאשר הבלמים גמורים או הדיסקים עקומים ה- ABS נכנס לפעולה הרבה יותר פעמים ממה שהוא אמור.

אתה קורא יותר מידי עיתונים..... קודם כל אני לא יודע אם יצא לך לנסות לבלום עם ABS ובלי,

דבר שני, ABS לא מונע נעילת גלגלים, הוא משחרר אותם כשהם כן ננעלים, ואם תפעיל את ההיגיון

תוכל בקלות להבין כי נניח שהגלגל נעול 40 אחוז מהזמן, מן הסתם מרחק הבלימה יגדל, אבל לא נראה לי שאי פעם הרגשת את הABS, חוץ מבכתבות בעיתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארזארז - אתה סתם משמיצן ואתה זה שלא מבין

OK אז טיפה טעיתי בניסוח - ABS ברגע שמזהה נעילת גלגלים אז המערכת משחררת את הנעילה ובהמשך מונעת ניעלה חוזרת על ידי פעולתה. ניסוח טוב ? סליחה שאני לא כותב "מדריכי מורה נבוכים ל..."

שנית, ABS מקטין מרחק בלימה על רוב המשטחים פרט לשלג וחול או משטח רך אחר.

המערכות שמותקנות ברכבים העממיים החל מאיפשהו בשנות ה- 90 והלאה אז אין להם יותר תופעה של הארכת מרחק הבלימה על כביש יבש וגם אם כן אז זה שולי.

ואגב - שקניתי את הפונטו, דבר ראשון תירגלתי בלימות עם הפעלת ה- ABS והפניית ההגה תוך כדי בלימה במגרש ריק. כל מי שבמקרה נוהג ברכב שלי אני מזכיר לו על ה- ABS על הרעש שנלווה לפעולתו ואיך צריך לבלום איתו.

אני מציע דווקא לך ללכת לקרוא קצת...אני עושה את זה ולא רק בעיתונים.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משמיצן

המערכות שמותקנות ברכבים העממיים החל מאיפשהו בשנות ה- 90 והלאה אז אין להם יותר תופעה של הארכת מרחק הבלימה על כביש יבש וגם אם כן אז זה שולי.

ואגב - שקניתי את הפונטו, דבר ראשון תירגלתי בלימות עם הפעלת ה- ABS והפניית ההגה תוך כדי בלימה במגרש ריק. כל מי שבמקרה נוהג ברכב שלי אני מזכיר לו על ה- ABS על הרעש שנלווה לפעולתו ואיך צריך לבלום איתו.

1. משמיצן היא מילה יפה, אהבתי.

2. בשטח ABS בהחלט מפחיד, בכביש אני לא מסכים איתך שהוא מקצר מרחק בלימה, ממש לא נכון.

3. כל הכבוד שניסית את הבלמים, כמעט ואף אחד לא עושה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגיון הבריא אומר שממש להפך - דווקא בשלג (חיכוך -> 0 בין צמיג לכביש) ברגע שתנעל גלגלים הרכב יעוף (קרה לי בזמן השירות) ודווקא אז חשוב מאוד לא לנעול ובכך מקטינים מרחק בלימה. כלומר ABS בשלג מסייע בהקטנת המרחק (או בכל משטח שהחיכוך שואף לאפס).

נ.ב. כמובן שבשלג יש לנקוט במשנה זהירות ולבלום בעיקר עם כח המנוע. הגלגלים ננעלים מהר מאוד. לעיתים - גם מליטוף קל של דוושת הבלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שמרחק הבלימה עם צמיגים נעולים מתארך ב 10% מאשר על סף נעילה, אם הצמיגים נעולים 40% מהזמן עקב ה ABS, נקבל תוספת של 4% למרחק הבלימה. כלומר כמטר וחצי מבלימה ב100 קמ"ש. אבל אתם מתעלמים מכך שקשה לדעת מתי סף הנעילה. לכן סביר שגם נהג מיומן ללא ABS, ישאר בטווח של 90%-95% מסף הנעילה, (כדי לא לעבור אותו בטעות), מה שמאריך את מרחק בלימה שלו ב 5%-10% יחסית לאופטימלי (על סף נעילה). ולכן שוב ה ABS עדיף.

נקודה נוספת, ברכב עם ABS ניתן לבעוט בדוושה ברגע שבו מבחינים בסכנה, ואילו נהג מיומן ללא ABS יעדיף לחיצה הדרגתית יותר שתאפשר לו זמן להרגיש ולכוונן את עוצמת הלחיצה שלו כדי למנוע נעילה. ב100 קמ"ש, אפילו עיכוב של 3 עשיריות שניה בתחילת הבלימה (בגלל החובה להזהר בלחיצה) פירושו עוד 8-9 מטר של נסיעה, ביחס לרכב עם ה ABS שכבר בולם במקסימום 8-9 מטר קודם לכן. וזה כבר יתרון גדול.

לדעתי ל ABS יש חסרון גדול בדרכי עפר, כנראה שכל גלגול קטן של חצץ מתחת לגלגל- דבר רגעי שקורה הרבה אבל נפסק מעצמו מייד, גורם למערכת לחשוב שמדובר בתחילתה של נעילת-גלגל ולכן היא מקטינה את עצמת הבלימה. וזה גורם לאוטו כמעט ולא להאיט.

נחזור לפותח השרשור, לדעתי אין לו בעיה ברכב והוא גם לא התלונן על כך. לדעתי יש פה בעיה בנהג. וזאת לאחר קריאת מבול ההודעות שלו מאז רכש את ה HGT.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן מפתיע - ABS ושלג לא הולכים ביחד.

הגלגל שלא ננעל בזכות ה- ABS מעין מרחף על פני השלג וככה האוטו לא בולם טוב. כי החיכוך נמוך.

אם הגלגל ננעל אז דווקא האוטו מתחפר לתוך השלג ובולם טוב יותר כי החיכוך גדול.

מה שמעלה את השאלה - כל המכוניות המודרניות (פרט לאחת מהמכוניות הכי נמכרות בארץ בשנים האחרונות) יש להן ABS - מה עושים איתן בחורף ברוב מדינות אירופה? האם מבטלים את ה- ABS, האם השרשראות מקזזות על החיסרון הזה, צמיגי השלג ? מעניין אותי

עריכה - ה- ABS על שלג רך מגדיל מרחק בלימה אבל! האוטו נשאר יציב ויש לו יכולת היגוי מה שאין עם בלמים רגילים.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להיכנס יותר מדי לפלצנות ומחקרים, הוכח במספר ניסויים כי הנהג הממוצע ברגע שהוא רואה סכנה לא בולם מיידית בלימת חירום אלא מלטף את הדוושה ולאט לאט מפעיל עליה יותר כוח ככל שרכבו מתקרב לסכנה.

מערכות ABS יודעות לבלום את הרכב במהירות וביעילות.

כאשר יש מצב חירום בו צריך להשתמש בבלמים - ברכב עם ABS אין כל חשש "לעמוד" על דוושת הבלמים. הרכב ייעצר הרבה יותר מהר מאשר "ליטוף" הדרגתי של הדוושה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטודנט:

מדוע אם כך מערכת ה-ABS, ברגע שמזהה נעילה של גלגל אחד דואגת, שלפחות על אותו סרן, שניי הגלגלים יעברו למשטר בלימה של "פמפום" (סליחה על המילה אך אני לא מכיר את המונח המיקצועי)?

איך המערכת עובדת? מדידת מומנט על ציר או גלאי מהירות של הגלגל או....?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטודנט:

מדוע אם כך מערכת ה-ABS, ברגע שמזהה נעילה של גלגל אחד דואגת, שלפחות על אותו סרן, שניי הגלגלים יעברו למשטר בלימה של "פמפום" (סליחה על המילה אך אני לא מכיר את המונח המיקצועי)?

איך המערכת עובדת? מדידת מומנט על ציר או גלאי מהירות של הגלגל או....?

חיישן מהירות לכל גלגל שמזהה תאוטות (ההיפך מהאצה) חדות שיכולות להיגרם מזה שהגלגל ננעל.

ברור שצריך את שני הגלגלים ואני חושב שזה עובד לכל הארבע כי אחרת גלגל אחד ינעל והשני לא והמטרה של המערכת היא להחזיר את היציבות והשליטה ברכב.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...