Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי מידות צמיגים / ג'נטים

kompy

פוסטים מומלצים

נדרש אישור בכל מכון רישוי (איפה שמבצע טסט לרכב) בעלות של כ-30 ש"ח, לאחר שבוצעה ההחלפה למידה המתאימה.

האישור יודפס וצריך להיות צמוד לרישיון עד להנפקה של הרשיון הבא, שבו כבר תהיה מעודכנת המידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום אפשר לדעת איזה מידות ומידה מקסימלית אפשרית לפורד קורטינה שנת 82 דור 5

ואיזה חישוק מתאים למידה

תודה רבה

איתי.

Pionner DEH 7700

Lightning Audio Bolt B2.300.4

kiker comp 12'

קומפוננט planet audio 5.25'

Magnat 6x9 290W

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום חברים.

יש ברשותי מונדאו כמו בחתימה. מידת הצמיג שבאה עם הטיטניום בשנים אלה, היא 235x45/17.

בזמן האחרון, כידוע (או שלא), אני שוקל להחליף את הג'אנטים המקוריים, כי הם משופשפים מאוד. (זה או להחליף או לשפץ, בא לי יותר להחליף).

לפי חיטוט ברשת, המפרט המלא המתאים לרכב שלי הוא ''17 מרווח ברגים 5x108, רוחב ג'אנט ''7.5, ואופסט 55.

אני רוצה להישאר עם ''17 ולא לשנות מידה, כי יש ברשותי 4 צמיגים חדשים כבר.

השאלה היא, כמה אני יכול לסטות מהמידה של רוחב הג'אנט והאופסט.

ראיתי מספר אופציות יפות מאוד בארץ אבל עם נתונים שונים, ואופציה אחת מעולה בחו"ל עם הנתונים הנכונים. אבל אני מעדיף באופן גורף לקנות בארץ.

תודה לעונים ושבת שלום :)

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצמיג במידה שציינת מומלץ חישוק ברוחב בין "7.5 ל-"9.

לגבי אופסט, בדר"כ שינויים של עד 10 מ"מ עוברים בשלום, אבל יש לשים לב למרווח שנותר מהמתלים מצד אחד ומהצד השני מבחינת בליטת הגלגל מעבר לכנף (שאסורה). שני אלו צריכים להיבדק בעיקרון גם תחת עומס על הבולמים ובהפניית הגה, כך שאין חיכוך בין הגלגלים לבין חלקי הרכב.

ניתן להעזר במחשבון הזה למשל, ולהזין את הנתונים השונים, כולל מרווח מחלקי הרכב עצמו, כדי לקבל אומדן יותר קרוב למצב שיהיה, טרום הרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שאלה בכיוון ההפוך, מקווה שתוכלו לעזור. אילו רכבים הגיעו עם צמיג ספייר קומפקטי במידה 135/70/17 עם מרווח ברגים של 5X100? גם סטיות קטנות ברוחב ובחתך יהיו בסדר.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היי

יש לי קיה מג'נטיס עם ג'אנטים ברזל,

אני רוצה להחליף למגנזיום,

היום ראיתי בפירוקיה קיה אופטימה חדשה ממש טוטאלוס,

כך שאם אני מעביר את הג'אנטים אני מקבל אותם מקוריים עם סמל של קיה + צמיגים חדשים.

בדקתי והמידה אצלי היום בצמיגים זהה לאופטימה, גם בקוטר הג'אנט,

איך אני יכול לברר אם מרווח הברגים מתאים או לא ?

במידה ומתאים, האם זה אומר שאני יכול להחליף או שיש עוד דברים שאני צריך לקחת בחשבון ?

תודה ולילה טוב.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבירות גבוהה מאוד שיתאים לדעתי.

רכבים בקטגוריה דומה/זהה מאותו יצרן בדרך שומרים על נתונים דומים/זהים כשזה מגיע לגלגלים.

לפי האתר https://www.wheel-size.com/ (ואתה יכול להכניס נתוני שנה מדוייקים), הנתון היחיד שאולי שונה במעט הוא האופסט, אבל לא ברמה שאמורה להיות בעייתית. הסתמך האתר הנ"ל רק על נתוני מידות מודגשים ולא השאר (וגם אז, לא מדובר במידע רשמי בהכרח לצורכי אישורים וכד', אם כי אינך זקוק להם אם נשאר באותה מידה).

מאחר וההתעניינות היא ברכיבים של רכב שעבר תאונה, אני מציע לבדוק היטב שאין נזק או עיקומים לחישוקים בהם אתה מעונין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://car.mot.gov.il/ORIL/2016/3/16-0475.pdf

יש מידה ב-17.

לא חושב שהייתי ממליץ על כך במיוחד, אלא אם כן בכוונתך להתקין צמיגים אוחזים יותר שאינם קיימים במידה הקיימת.

חפש את שרשור "לפני שאתם מגדילים חישוקים" בתת פורום שיפורים.

מרווח הברגים סטנדרטי ל-VAG ולקטגוריית הרכב, 5X100. קדח מרכזי 57.1, אופסט סביב 38-46.

העלות, כתלות בעלות הצמיגים ובעלות החישוקים (בערך 2000 פלוס-מינוס למשהו סיני עלום וצפונה משם לפי החברה והדגם, רק חישוקים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...