Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי מידות צמיגים / ג'נטים

kompy

פוסטים מומלצים

שלום חברים, יש ברשותי מיצובישי ספייס סטאר רציתי לדעת אם יש אפשרות להחליף צמיגים לצמיגים רחבים יותר בשביל לשפר מעט את אחיזת הכביש.

תודה לעוזרים..........

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ מזכיר שוב:

לכל הבאים בתור, נסו להשתמש בחיפוש באתר משרד התחבורה להוראות רישום.

בצד שמאל בחרו בשנה (למיטב ידיעתי, רוב המידע מתחיל רק ב-2008 ), והכניסו בשורה שניה את דגם הרכב (לא יצרן), באנגלית, בשורה השניה (היכן שמופיע "טקסט חופשי").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מאחר ובתגובה הזו (ובהודעה שקדמה לה), לא היתה התייחסות לשנתון הרכב, אני מעריך כי בוצע איחוד של כלל המידות לכלל השנתונים של הסיירה, כפי שקרה במקרים אחרים של רכבים וותיקים. הדרך הבטוחה לאשר את הערכתי היא לגשת למכון רישוי ולשאול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עד עכשיו לא הצלחתי להבין- וניסיתי גם לעשות חיפוש באשכול וגם דרך משרד התחבורה (לא הצלחתי להבין שמה לפי כל הדגמים)

יש לי פיאט פונטו איבו 2010 דגם 199BXB11 גאנטים מידה 15 צמיג- 175/65R

אני רוצה להגדיל למידה 16, זה אפשרי?

ואם כן, איזה מידת צמיג אפשר?

ובכלל ממליצים או לא?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המסמך הנכון עבורך:

http://car.mot.gov.il/ORIL/2010/3/10-1300.pdf

אם אני מפרש נכון את הטבלה, המידות הן 175/65R15 או 185/65R15. יחד עם זאת, באופן מעשי, אני מאמין שיאשרו לך מידה אחת גדולה יותר ל- 195/55R16. מאחר ויתכן ספק בנושא, אני ממליץ לגשת מראש למכון הרישוי ולוודא מולם בטרם תרכוש ג'אנטים וצמיגים.

במעבר למידה R16 הנ"ל תהיה הגדלה של הקוטר הכללי של 1.8% - עדין בגדר הסביר, אבל אתה גם מרחיב כל צמיג ב-2 ס"מ - טוב בשביל האחיזה ואולי אפשרויות הצמיגים, קצת פחות טוב (אחוזים בודדים) בדר"כ עבור צריכת הדלק.

הפן האסטטי שמעורב בכך הוא כבר סובייקטיבי עבורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיגים שלי ברכב כבר גם ככה דורשים החלפה. אז חשבתי, אם כבר אני מחליף צמיגים, כדי לבדוק לגבי התקנת ג'נטים.

זה מוביל לכמה שאלות.

* אם אני מתקין ג'נטים במידה של הצמיגים הקיימים, יש צורך לעשות שינויים כל שהם ברישיון הרכב?

* אם אני רוצה חתך נמוך יותר, זה חוקי? אם כן, עד כמה זה סרט לשנות את הרישיון, ואיך זה בכלל מתבצע?

* חוץ מהעובדה שזה יפה יותר, מה זה מוסיף מבחינת ביצועי הרכב?

* השינויים האלה עלולים לייקר לי את הביטוח?

* אני יכול להתקין לבד, כמו החלפת גלגל לכל דבר? או שחייב התקנה של בעל מקצוע, מסיבה כזו או אחרת?

* אפשר לקנות ג'נטים מקוריים של מאזדה?

* וכמובן, שאלת המחיר. כמה כל דבר יעלה?

רק לציין, שהג'נטים שאני מדבר עליהם, אלו הג'נטים הפשוטים. בלי כל החריטות או צבעים למיניהם, שלדעתי זה הכי יפה.

מדובר על מאזדה 3 אקטיב 1.6 2007.

תודה!

עריכה אחרונה על ידי BruZo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת לא בפורום המתאים אבל צ'יק צ'ק יעבירו את זה לפורום אסתטיקה.

מה שאני הייתי עושה זה מחפש ג'אנטים 16 אינץ' מקורי של מאזדה.

לשנות ברישיון לא צריך להיות כזה ביג דיל עקב ועל כבישי ארצינו נוסעות המון מאזדה 3

קומפורט עם אותו מנוע 1.6 105 כ''ס רק עם ג'אנט 16.

יש המון סוגים של ג'אנטים למאזדה שאתה יכול לחפש ואני אמליץ לך על כמה מהם:

* ג'אנטים של מאזדה 3 קומפורט דור שני (קשה למצוא של זאת שלאחר מתיחת הפנים עקב נדירות הרכב

אבל זאת שלפני מתיחת הפנים תתאים מאוד, מניסיון של רכב כזה שיצא לי לראות).

* ג'אנטים של מאזדה 6 דור ראשון רמת גימור לקצ'ורי, לפני/ אחרי מתיחת הפנים.

זאת שלפני יכולה להיראות מאוד יפה עם ג'אנטים 5 חישורים אלכסוניים, יש רכב כזה שמסתובב באיזור מגוריי

עם הג'אנטים האלה וזה נראה מעולה, מיוחד ולא שגרתי.

אתה יכול לחפש גם ג'אנטים של זאת שלאחר מתיחת הפנים, לא ראיתי עוד מאזדה 3 עם ג'אנטים כאלה אבל מאיך שאני מדמיין את זה-

זה יכול להיראות מצוין. לרכב שלי יש את הג'אנטים האלה, אתה מוזמן לחפש כמה פוסטים אחורנים שפתחתי.

* ג'אנטים של מאזדה 5 דור ראשון לפני/ אחרי מתיחת פנים. אני הייתי מעדיף של זאת שאחרי, נראה הרבה יותר מרשים.

יש גם עוד מלא סוגים של ג'אנטים מקוריים של מאזדה כדוגמת ה- 6 החדשה לקצ'ורי,

6 דור שני לקצ'ורי, מאזדה 3 דור ראשון קומפורט (הכי לא מומלץ- מראה שגרתי מדי, המטרה היא לייחד את הרכב שלך).

ממליץ בעיקר על 3 הכוכביות הראשונות שרמשתי, נראה לי ישב הכי יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* אם אני מתקין ג'נטים במידה של הצמיגים הקיימים, יש צורך לעשות שינויים כל שהם ברישיון הרכב?

לא.

* אם אני רוצה חתך נמוך יותר, זה חוקי? אם כן, עד כמה זה סרט לשנות את הרישיון, ואיך זה בכלל מתבצע?

אלו המידות המאושרות לרכבך - http://car.mot.gov.il/ORIL/2008/3/08-0961.pdf (אומנם רשום שנתון 2008 אבל אם איני טועה מדובר עדין באותו דגם. ניתן לוודא זו ע"ס רשיון הרכב). שינוי ברשיון מתבצע בכל מכון רישוי בעלות סמלית (כ-30 ש"ח). תקבל ספח עם האישור ובמועד חידוש הרשיון הבא, המידה המעודכנת תהיה כבר מודפסת עליו.

* חוץ מהעובדה שזה יפה יותר, מה זה מוסיף מבחינת ביצועי הרכב?

כנראה שבתקציב שלך, לא יותר מדי אם בכלל. יש יתרונות לחישוקים קלים יותר - בצע חיפוש בנושא.

* השינויים האלה עלולים לייקר לי את הביטוח?

לא. אבל אם אתה מחליט לשנות את המידה, דאג לעדכן זאת ברשיון, אחרת במקרה תאונה, זה יעמוד לרעתך.

* אני יכול להתקין לבד, כמו החלפת גלגל לכל דבר? או שחייב התקנה של בעל מקצוע, מסיבה כזו או אחרת?

אתה בין כה וכה מחליף צמיגים. דאג לעשות הכל בצמיגיה. אל תשכח שיש צורך באיזון הגלגלים.

* אפשר לקנות ג'נטים מקוריים של מאזדה?

מאחר ומדובר בשנתון ישן יחסית, אני בספק שתמצא מקוריים חדשים. יש אופציה לחפש בפירוקיות חישוקים של הדגם המאובזר (ולוודא שהם לא מעוקמים או סדוקים), או לקנות רפליקה.

* וכמובן, שאלת המחיר. כמה כל דבר יעלה?

מעריך שזה יתחיל בסביבות 2000 ש"ח לסט חדש פשוט (ספק סיני ספק לא) ויכול להסתכם בעשרות אלפי שקלים גם. בצע סקר שוק.

קיימים בפורום לפחות 2 ספונסרים שמוכרים חישוקים וצמיגים. ג.מ. פורטל ומומו-ניטו (קישורים לאתרים בשמות).

תשובות בכחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בסך הכל מאזדה 3 1600, הייתי ממליץ במקרה כזה על רפליקה של מקוריים מאזדה, תוכל לגשת לפנצ'ריות למינהם ולבקש הצעת מחיר על הרפליקה, או לחפש בחנויות אינטרנט כמו GM PORTAL.

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...