Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספר שאלות בנוגע לרמקולים:

JMG
שימו לב! השרשור הזה בן 6711 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה...

אני דיי סגור על זה שאני רוצה לרכוש את הסט של אלייט (מורל) 3 חלקים (עם המיד),

אבל כאן עולות לי מספר שאלות:

1. כרגע יש לי רמקולים אחוריים של מורל פולס (6*9), והשאלה היא האם הם יורידו את איכות הסאונד הכללית באוטו? (כרגע יש לי קומפוננט של מילניום אז הפולס רק מעלים את איכות הסאונד,אבל אם אני קונה אלייט אז המצב מתהפך) (אין לי סאב, וכרגע אני גם לא כל כך רוצה אחד)

2. המליצו לי להחליף את הוופר המקורי של אלייט, לוופר של רוקפורד מהסדרות הישנות - בטענה שזה ישפר משמעותית את עומק הבאס. אז השאלה היא - האם מישהו שמע סט-אפים כאלה ויכול להגיד על זה משהו?

3. האלייט הוא סט של 200 RMS, והפולס הוא 150 RMS, והשאלה היא: איזה מגבר יהיה איכותי וחזק מספיק בשביל להרים את שני הסטים? (בגבול ה3K למשל... אבל אם יש מגברים איכותיים - בסכום יותר נמוך - אז זה עדיף)

תודה מראש!

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה...

1. כרגע יש לי רמקולים אחוריים של מורל פולס (6*9), והשאלה היא האם הם יורידו את איכות הסאונד הכללית באוטו? (כרגע יש לי קומפוננט של מילניום אז הפולס רק מעלים את איכות הסאונד,אבל אם אני קונה אלייט אז המצב מתהפך) (אין לי סאב, וכרגע אני גם לא כל כך רוצה אחד)

2. המליצו לי להחליף את הוופר המקורי של אלייט, לוופר של רוקפורד מהסדרות הישנות - בטענה שזה ישפר משמעותית את עומק הבאס. אז השאלה היא - האם מישהו שמע סט-אפים כאלה ויכול להגיד על זה משהו?

3. האלייט הוא סט של 200 RMS, והפולס הוא 150 RMS, והשאלה היא: איזה מגבר יהיה איכותי וחזק מספיק בשביל להרים את שני הסטים? (בגבול ה3K למשל... אבל אם יש מגברים איכותיים - בסכום יותר נמוך - אז זה עדיף)

תודה מראש!

1. אם אתן לך עכשיו רמקולים של ULTRABASS (סוג של זבל סיני מצוי) ותשמע איתם בעוצמה גבוהה

יותר מאשר המורל, מה יקרה?

אתה תשמע יותר זבל מאשר איכות.

ובקיצור, בשביל לשמוע טוב, צריך לדעת להגיע לאיזון (אם מדובר ב 4 רמקולים)

לי יש רק זוג מקדימה, כך שאני לא מודאג, אולם אם הייתי מביע משהו נוסף מאחור, הייתי דואג להגיע

למעין איזון שבו אני כמעט לא שומע את הזוג מאחור.

אם אתה מאלו שאוהבים שהרמקולים מאחור צועקים יותר מהקדמיים, זה לא משנה מה תשים מקדימה..

2. אני ממליץ לך לא להחליף, אלא אם כן שמעת בעצמך.

אז כעת יש לך שהמליץ כך, וכזה שהמליץ לך אחרת.

הכי טוב? אל תקשיב לאף אחד, אלא תעשה את מה שהאוזן אומרת לך, וכל עוד לא שמעת והתרצית,

תיקח כל עצה בערבון מוגבל מאוד.

3. חיפוש בזאפ יניב לך הרבה תוצאות, מתוכן תדגום את אשר הכי נראה לך ותתייעץ שוב.

גל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם אתן לך עכשיו רמקולים של ULTRABASS (סוג של זבל סיני מצוי) ותשמע איתם בעוצמה גבוהה

יותר מאשר המורל, מה יקרה?

אתה תשמע יותר זבל מאשר איכות.

ובקיצור, בשביל לשמוע טוב, צריך לדעת להגיע לאיזון (אם מדובר ב 4 רמקולים)

זה בדיוק העניין - אתה נותן לי השוואה של זבל מוחלט לאיכות אולטימטיבית - וכאן ההשוואה מיותרת לחלוטין.

אני לעומת זאת מנסה להשוות בין איכות אולטימטיבית, לאיכות (זה בכל זאת מורל ולא אולטרבאס) קצת יותר נמוכה (המושג "קצת" הוא הבעייתי ביותר כאן) - לכן אני שואל אם הפער ביניהם יורגש לרמה שאני ארצה להפטר מהרמקולים האחוריים לגמרי??

לי יש רק זוג מקדימה, כך שאני לא מודאג, אולם אם הייתי מביע משהו נוסף מאחור, הייתי דואג להגיע

למעין איזון שבו אני כמעט לא שומע את הזוג מאחור.

אם אתה מאלו שאוהבים שהרמקולים מאחור צועקים יותר מהקדמיים, זה לא משנה מה תשים מקדימה..

אם הייתי אוהב רמקולים שצועקים מאחורה - לא הייתי מעלה את הנושא הזה בכלל...

אבל העניין הוא שאני יודע שרמקולים קדמיים בעקרון לא אמורים לשמש לבאסים - אלא יותר לכיוון התדרים הבינוניים ומעלה, ואת תפקיד הבאסים ממלאים ה6*9 או הסאבים השונים למיניהם.

....עכשיו - אני כרגע לא מעוניין בסאב, והשאלה היא בעצם - האם הרמקולים האחוריים לא יפגעו באיכות הכללית של הצליל באוטו (אני רוצה לכוון אותם כך שהם לא יבלטו כשיושבים מקדימה, אבל שעדיין ירגישו את הבאסים שלהם)

איזה סט יש לך מקדימה? והאם יש לך סאב?

3. חיפוש בזאפ יניב לך הרבה תוצאות, מתוכן תדגום את אשר הכי נראה לך ותתייעץ שוב.

חיפושים בזאפ כבר עשיתי מספר פעמים, אבל אני לא בטוח שזאפ מכסה את כל האופציות שקיימות, ואני יודע שקיימים מגברים של חברות שזאפ בכלל לא מכירים - שנותנים איכות פי שניים מכל מה שיש אצלם!

מה שאני מחפש - זה עצות של אנשים שיש אצלם סט-אפ דומה למה שאני מתכנן לעשות, שיכולים להמליץ על מגבר שיש ברשותם (במידה והם מרוצים ממנו).

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, או שאתה משקיע או שלא... מערכת איכותית חייבת להכיל גם סאב וופר, אין אף רמקול שיכול לנגן באס כמו שצריך.

בוא נגיד שאני במקומך הייתי מתקין את האלייט (אתה מודע לכך שעלות ההתקנה שלהם כמו שצריך שזה כולל בניות למיניהם להתקנת המיד וכיוונים עולה כמעט כמו הסט...) וסאב SQ נחמד מאחורה. בלי אחוריים כי מבחינת עוצמה הסט מקדימה מספיק חזק.

גיר רובוטי יש אנשים שזה מתאים להם-למזלי אני אחד מהם

אופל קורסה 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה...

תודה מראש!

אחי הפולס הוא 120 RMS

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של פער, שיגרום לך להפטר מהם.

זה עניין של פער שלדעתי לא צריך להיות קיים, אפילו לא קצת.

אבל שוב, זה כי אני אישית פריק של סט קדמי = וזהו.

יש לי מורל דוטק מלפנים עם הסאב בתמונת הפרופיל שלי.

בכל אופן, לא הייתי הולך לבקש עצות כלליות אלא מחפש יותר ספציפיות, כמו:

"אני מעוניין במגבר X או Y או Z, תנו לי חוות דעת" מאשר משהו כללי, הרי לא נראה כאילו כולם יסכימו

איתך על מגבר אחד ספציפי.

כמו כן, לאנשים יש נטייה להמליץ רק על דברים שיש להם אישית כי לרוב זה מה שהם מכירים,

אז גם את זה קח בחשבון.

תכל'ס, לדעתי כל מגבר נורמלי (שלא מיוצר פה בעזה או מותג סיני נפוץ) עם 150 וואט RMS לכל ערוץ

יהיה טוב עבורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, בסוף גם הסאב יגיע, וגם הבניות....

פשוט כרגע אני מוגבל בתקציב, אבל עם שאיפות מאוד גבוהות למעלה. :)

את הבניות אני אעשה בהמשך, כי 3K על הסט + 2K על בניות + 3K על מגבר + איזה 1.5K על סאב - זה קצת יותר מדי בשבילי במכה אחת...

כרגע אני יכול להשקיע עד 3K במערכת, ואני מתכנן לקנות את הסט של אלייט. עוד חודש-חודשיים אחרי זה- אני אוכל לקנות בשבילו מגבר הולם (אולי אפילו בחו"ל - וזאת גם הסיבה שאני שואל על מגברים שלא בהכרח נמצאים בזאפ).

אחרי זה אני אלך למתקין רציני כדי לעשות בניות למורל... ורק אז בסוף - אני אתפנה לסאב...

פשוט ממשכורת של 2000 שקל (ותשלום כל החשבונות בדירה שכורה) - קצת קשה לתפוס תנופה ולקנות מערכת בשווי חצי מהאוטו שלי

התכנון מבטיח - אבל הביצוע יתבצע בשלבים, ולכן התעניינתי איך העסק ישמע בלי סאב.

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

JMG עם ברשותך כרגע "רק" 3000 ש"ח... על תחשוב אפילו על סט אלייט 3 חלקים מסיבה אחת פשותה שאתה תצתרך להתקנה שלהם להוסיף 1K+++ ....אני מופתע שאף אחד אחר כאן לא הזהיר אותך,שהסט הנ"ל דורש התקנה נורא יחודית ומחושבת ששווה המון...

HU: ADDzest DRX 9255EX / Amp: Audison 4.1K / comp: Focal K2p / Sub: XXLS 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

JMG עם ברשותך כרגע "רק" 3000 ש"ח... על תחשוב אפילו על סט אלייט 3 חלקים מסיבה אחת פשותה שאתה תצתרך להתקנה שלהם להוסיף 1K+++ ....אני מופתע שאף אחד אחר כאן לא הזהיר אותך,שהסט הנ"ל דורש התקנה נורא יחודית ומחושבת ששווה המון...

הבן אדם בונה את המערכת לאט לאט למה לנסות לדחוף לו משהו אחר?

הוא אמר שהוא מודה לזה שהתקנה תעלה לו כסף.

לפותח השרשור יש לי להגיד כמה דברים:

1. אני מסקים אם דעה של blackmazdaf שאתה צריך לנסות הכל כדי להבין מה השוני.

2. בקשר לרמקולים של מורל פולס ו של אילייט אין דבר קבוע בקשר ל איכות הרמקולים זה הכל יחסי אפשר לקנות רמקול ב 500 שקל להתקין אותו כמו שצריך ולהנות מזה ו אפשר לקנות סט של 3500 אלף ו לא תיהיה מרוצה ממנו כי לא הרכבתה נכון או שפשוט אתה לא אוהב את הצליל שלהם.

3. רוב האנשים ב פורום ממליצים על כל מיני רמקולים "זה רמקול פצצה" "רמקול חבל על הזמן" אבל הם לא יודעים מה הם רוצים מהרמקולים.

4. יכול ליהיות שאתה מחפש משהו אחר לגמרי האמת מאוד קשה להמליץ על משהו במצב שלך.

אתה חייב לנסות כל מיני דרכים רק אז תבין מה עליך לעשות.

5. בעיקרון רמקולים אחוריים חייבים לתת תחושה של אקוסטיקה יותר טובה ברכב בשביל זה חייבים להוריד מהרמקול צלילים גבוהים ו נמוכים להשאיר רק מיד ראנג' ו גם להנמיח את העוצמה כך שלא ימשכו את הבמה לאחור זה הכל.

אם אני טועה, מקווה לישמוע הסבר יותר מפורט!

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן ודראגסטר - תודה לכם על התגובות!

קודם כל - אני באמת בתחילת דרכי, לא ידעתי על עניין ההתקנות, אבל כשפתחתי את הת'רד הזה, אני כבר דיי הייתי סגור על זה שאני אצטרך התקנה יותר רצינית מלשים את הרמקולים בדלתות... ככה, שזה לא מה שמפחיד אותי...

יותר מכך - מאחר ושדרוג המערכת יתבצע בשלבים, קיים אפילו סיכוי שהרמקולים ישכבו בבית עד להשגת הכסף למגבר רציני וכסף להתקנה מקצועית. ואני ממש לא ממהר להתקין הכל במכה - בקטע של "לא משנה איך זה ישמע"...

לגבי בדיקת הרמקולים, והתאמה לטעם שלי - בוודאי שאני הולך לשמוע אותם קודם, בייחוד אם אני אנסה את ההסדר של וופר של רוקפורד, ומיד+טוויטר של מורל...

ולגבי הסט כשלעצמו - החלטתי שאני הולך על הטוב ביותר (לפחות בתחום מחירים הזה, ולא 20K), כי אני לא רוצה לשדרג שוב ושוב את המערכת - כי אז במקום לשלם 3K על רמקולים, אני אשלם איזה 9-10 (עם כל ההתקנות מחדש, וקניית רמקולים חדשים).

שוב תודה למגיבים!

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6711 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...