Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פניות, רק פניות מעניינות אותי

gibsonlp
שימו לב! השרשור הזה בן 6683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

(בנוסח אלכוהוליסטים אנונימיים) -

שלום, אני גיל ואני מכור לפניות מהירות.

זהו, זה יצא.

אחרי שנים של הכחשה:

אני מעדיף אוטו שיכול לנסוע 100 בפניה חזקה מאשר אחד שנוסע 200 בישורת.

בכל מקרה - שאלה: אני מוצא את עצמי מחזיק את ההגה ביד אחת (משיכה-דחיפה) בעת לקיחת פניה מהירה.

בנסיעה רגילה/אגרסיבית עם פניות קלות אני תמיד עם שתי ידים על ההגה, אבל כאשר אני נוסע 90-100 בסיבוב (בעיקר בפניות של ה270 מעלות במחלפים) יותר נוח לי להחזיק את ההגה ביד אחת (תגובה מהירה יותר למשקל המשתנה של ההגה).

קצת מזכיר (לא שאני משווה) את אותה צורת נהיגה של שומאכר (אני חושב שזה היה הוא) בפרסומת של מאזראטי.

מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שתשים גם את היד השנייה.

אתה לא שומאכר וכשתצטרך לתקן באמת 2 ידיים עדיפות על אחת בעיקר אם הישיבה שלך ומרחק שלך נכונים.

דניאל.

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך עתיד, אולי תחליף את שומאכר.

;).

בעיקרון עם יד אחת, לי, לא יותר נוח לסובב את ההגה, אני מסובב עם 2 ידיים במהירויות נמוכות, ובסיבובים "חזקים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, קוראים לי יוגב ואני גם מכור לפניות..:wink:

אני מכיר את הבעיה שלך כי גם לי היה אותה . ברגע שאתה נכנס לפניה ארוכה וחדה ( בד"כ פרסה להשתלבות בתנועה בכביש מהיר..) אתה מרגיש שזה לא נח להחזיק את ההגה בשעה 3 ו9 כי אתה מרגיש חוסר שליטה שאתה אוחז ככה .

מה שאני עושה בכזה מקרה זה פשוט מעלה את הידיים למעלה כמו בשיעורי נהיגה ומזיז את ההגה.

לפחות זה מרגיש יותר בטוח מיד אחת .

יוגב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוגב - בדיוק כך! יוצא לי בערך פעמיים ביום לקחת פניות של 270 מעלות כשהכביש יחסית פנוי ואפשר להנות בלי לסכן אף אחד. בהתחלה התאמצתי להחזיק עם שתי ידים גם כאשר ההגה היה 1/2 סיבוב ימינה, אחרי זה ראיתי שלפעמים יוצא מצב בו אני צריך לתקן בקצת פחות מרבע סיבוב, במקרה כזה שתי הידיים על ההגה דווקא מפריעות לעוד 1/10 סיבוב שאני צריך (או שאני מסובב אותן בצורה לא טבעית בעליל)...

לאחרונה ניסיתי שוב לאחוז עם שתי הידיים (זה פשוט לא נראה לי הגיוני להחזיק ביד אחת דווקא בתוך פניה) והבחנתי בחוסר יכולת לתקן תיקונים קצת יותר גדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...אני מבקש הסבר קל

מה כל כך מלהיב בפניה בה צריך להחזיק את ההגה ולחכות?

רון.

נ.ב. - בקשר לאחיזה בהגה, מאוד פשוט, תכין את הידיים לפני הסיבוב כך שבמצב של שיא ההטיה הן יהיו ב3 ו-9, כך יהיה לך מאוד קל לתקן לאן שלא תידרש.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוכנית אוטו בראש הייתה את הפינה של איתי מ"אלטרנתיבי" לנהיגה נכונה.

הוא הראה שם טכניקת נהיגה עם יד אחת ויד שניה בהיכון לתיקונים.

אם יש לך למשל, פניה שמאלה, לפני הכניסה לפניה אתה שם את יד שמאל על הצד הימני של ההגה מעל יד ימין (החזקת מוצא של ההגה ב9ו-3).

בכניסה לפניה אתה מושך את ההגה כמה שצריך עם יד שמאל (יד ימין נשארת ססטית, הגה מחליק דרכה).

אם אתה רואה שטעית בהערכה או שהפניה מתחדדת ויד שמאל הגיעה לקצה היכולת סיבוב שלה את יכול לדחוף עוד את ההגה עם יד ימין.

היתרון של השיטה הוא שתנועת המשיכה עם היד הנגדית היא יותר מדוייקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, קוראים לי אלעד, המהדרין יקראו לי שלד. וגם אני מכור לפניות.

בנהיגה רגילה יד אחת, בדר"כ ימנית(השמאלית עסוקה עם הסיגריה), בשעה 6.

בנהיגה זריזה - שתי ידיים על ההגה, 9-3, אחת מאצבעות שמאל דרוכה על הווינקרים, אגודל ימין דרוך על הצופר.

בסיבובים - בסיבובים ימינה, כמו שאחי(שהיה בקורס נהיגה מבצעית) לימד אותי - יד ימין בשעה 12, יד שמאל שעה 6. בסיבובים שמאלה - בדר"כ 9-3, אבל זה משתנה.

כבישים מהנים - כביש רמלה - צומת נחשון(לכיוון כרמי יוסף), כביש רמלה-לטרון(אותו כיוון כמו כרמי יוסף פשוט יורדים אחרי נשר ימינה לכיוון יד רמב"ם, גזר וכו') כביש מאוד כיפי, ועם עיקול אחד מסוכן, שכמעט וחיסל אותי יום אחד, כביש לטרון-מבוא חורון(מכיוון לטרון למודיעין, פשוט ממשיכים ישר במקום לפנות שמאלה), וכמובן כביש רחובות-חולדה(דרך מזכרת בתיה).

השחזת ציריות ALL DAY LONG :roflmao:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה איתך,אני מטורף על ה360 של ההשתלבות בגשרים עליים...
360? אתה מתכוון 270?

לנסיך -

בקשר להכנה - זה מה שאני עושה, זה פשוט מרגיש מאוד מאוד מוזר ובנוסף תיקונים קצת יותר מקלים לא מושגים בקלות.

ממתי פניה "חזקה" עם העברות משקל תכופות מושגת ע"י החזקה של ההגה והמתנה?

את רוב הפניות הללו אני לוקח בדריפט קל (ככל שהנעה קדמית מאפשרת) ע"י העברת משקל מתונה קדימה באיזור האפקס.

בתוכנית אוטו בראש הייתה את הפינה של איתי מ"אלטרנתיבי" לנהיגה נכונה.

הוא הראה שם טכניקת נהיגה עם יד אחת ויד שניה בהיכון לתיקונים.

אם יש לך למשל, פניה שמאלה, לפני הכניסה לפניה אתה שם את יד שמאל על הצד הימני של ההגה מעל יד ימין (החזקת מוצא של ההגה ב9ו-3).

בכניסה לפניה אתה מושך את ההגה כמה שצריך עם יד שמאל (יד ימין נשארת ססטית, הגה מחליק דרכה).

אם אתה רואה שטעית בהערכה או שהפניה מתחדדת ויד שמאל הגיעה לקצה היכולת סיבוב שלה את יכול לדחוף עוד את ההגה עם יד ימין.

היתרון של השיטה הוא שתנועת המשיכה עם היד הנגדית היא יותר מדוייקת.

בדיוק ככה אני מרגיש - משיכה ע"מ לתקן נשלטת יותר ומהירה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוגמא..(אם אתה מהאיזור)הגעה לגשר ראשון מכיוון אשדוד ועליה עליו כרוכה בהשתלבות ימינה תוך כדי עליה..אתה מגיע לנקודה שהתחלת(רק שעכשיו אתה על הגשר)זה עושה את הענין 360,או שאני טועה?

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא שומכר!

שים לב איך וכמה ידיים יש על ההגה בראלי! הפניות שם הם פניות חדות במהירויות גבהות ולפעמים אף "המכוון דרך" עוזר עם יד נוספת.

לכל הכחמולוגים כן אני יודע שההגה בראלי הוא חד יותר. ואם זה מה שעושה את זה לבחור אז שישקיע קצת כסף וישדרג את מערכת ההיגוי שלו.

אם תצטרך לעשות תיקון?

כמו למשל סבא דוד בעל הריקשה פתאום צץ לך בסיבוב תוך כדי שהוא נוסע על מהירות שלא עולה על ה20 קמ"ש תצטרך לתקן את העיניין ואם אתה על 100 הזמן שיקח לך לשים את היד השנייה על ההגה כדי לתקן (ולא להכנס בגדר תוך כדי העזיבה של ההגה כדי לעשות פנייה בעזרת כוח הG) אתה כבר תראה איך בנוי הדש בורד של סבא דוד ואיזה בעיות תחורים יש לסבא דוד תוך כדי הכניסה של היד השנייה שלך לתוך אתה יודע מה...

front :kicker ks65.2 HU:jvc 810

woofer:soundstream r12sq 600rms

amp:hifonics titan 4ch, mono: solidaudio f10d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

360? אתה מתכוון 270?

ממתי פניה "חזקה" עם העברות משקל תכופות מושגת ע"י החזקה של ההגה והמתנה?

את רוב הפניות הללו אני לוקח בדריפט קל (ככל שהנעה קדמית מאפשרת) ע"י העברת משקל מתונה קדימה באיזור האפקס.

בדיוק ככה אני מרגיש - משיכה ע"מ לתקן נשלטת יותר ומהירה יותר.

אתה מתכוון שבתוך פניה ארוכה [קשת] אתה משחק עם הדוושות?

נראה לי כמו סוג של התגרות שעדיף להעביר על ידי בחירה של קווים ושמירה על מהירות עם רגל עדינה על הדוושה.

אייפקס? בהשתלבויות במחלפים? אני מניח שאנחנו מדברים על קנה מידה שונה...

כל אחד ומה שהוא אוהב.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...