Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נדלקה נורת EPC - פאסאט - מה יכולה להיות הסיבה ?

Wiking
שימו לב! השרשור הזה בן 6692 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שאמרתי... היום אצל אימי ברמזור נדלקה נורת EPC. בדקתי בספר רכב וההסבר שם אומר שיש תקלה במערכת ניהול מנוע אשר צריכה להיבדק ע"י מוסך בדחיפות. כמו כן יש הערה שאומרת על בעייה ב-COOLANT (קירור)... בדקתי אם יש G12 ויש(מקסימום)...

מה יכולה להיות הסיבה ?

בדקתי שמן 5 דקות אחרי שהרכב כובה והיה חסר לפחות קילו... על הבוקר אבדוק כדי לוודא. אם אכן חסר איזה שמן למלא על מנת להגיע למוסך בבטחה ?

לפי דעתי אם חסר שמן אז המנוע התחמם אבל אין לי דרך לבדוק כי כמו שאמרתי - אימי נהגה והיא אפילו לא יודעת מה זה חום מנוע...

אני מתכוון לנסוע ל- ג.ג.ג ברעננה... יש המלצות יותר טובות ?

מדובר על פאסאט 2.0ל' שנת 2002 ידנית עם 85,000 ק"מ.

תודה.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רע מאוד שחסר קילו שמן לרכב משנת 2002... תבדוק שוב בבוקר כמו שציינת, יכול להיות שב 5 דקות השמן לא הספיק להתנקז בצורה הראוייה.

בכל מקרה, פולקסווגן המליצה לאחרונה לעבור לשמן סינטטי מלא, ובטח יוסיף על כך עוד מעט מרק10.

אם זה רק זמני עד להגעה למוסך ובמוסך יבתצע טיפול הכולל החלפת שמן, אין בעייה גם להוסיף שמן מהפלאפל של דוד או לא להוסיף בכלל, כל עוד השמן מעל קו המינימום.

אם אתה לא מעוניין להחליף שמן מנוע בעתיד הקרוב, יהיה הנכון ביותר להוסיף את אותו סוג השמן אשר מולא בפעם האחרונה, בכדי לשמור על אפקטיביות השמן.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רע מאוד שחסר קילו שמן לרכב משנת 2002... תבדוק שוב בבוקר כמו שציינת, יכול להיות שב 5 דקות השמן לא הספיק להתנקז בצורה הראוייה.

בכל מקרה, פולקסווגן המליצה לאחרונה לעבור לשמן סינטטי מלא, ובטח יוסיף על כך עוד מעט מרק10.

אם זה רק זמני עד להגעה למוסך ובמוסך יבתצע טיפול הכולל החלפת שמן, אין בעייה גם להוסיף שמן מהפלאפל של דוד או לא להוסיף בכלל, כל עוד השמן מעל קו המינימום.

אם אתה לא מעוניין להחליף שמן מנוע בעתיד הקרוב, יהיה הנכון ביותר להוסיף את אותו סוג השמן אשר מולא בפעם האחרונה, בכדי לשמור על אפקטיביות השמן.

איתמר.

בטח כדי שצ'מפיון יוכלו לגבות 200 ש"ח לליטר שמן במוסכים:x

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פגם ייצור במנועי 2.0 ליטר של VW והם אוכלים שמן באופן קבוע

צריך להתחבר למחשב ולבדוק התקלה שנרשמה.

אם חסר שמן (קילו) עדיין זה בסביבות המינימום המותר, הוא לא אמור להתחמם.

האם שעון החום הראה מעל 90 מעלות?

השמן שלך הוא 5-40 סינטטי מלא ליקווי מולי אריזה סגולה, תקנה בחנות חלפים זה עולה 130 שקל +-

אם אתה רוצה יש לי מחשב להתחבר לאוטו ואני מהאזור שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

נורת EPC יכולה להעיד על תקלה שרק על-ידי חבור למחשב ניתן לדעת בוודאות איזה רכיב תקול.

נסה את הפיתרון הבא:

הכנס את המפתח לסווי'ץ וסובב למצב ON ואל תניע את הרכב וגם אל תיגע בדוושת הגז המתן 5 דקות ולאחר מכן תניע את הרכב.בדוק האם נורת EPC דולקת.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוספתי בערך קילו שמן שקניתי (ESSO 5W40 סינטטי מלא) - 130 ש"ח

MOZMAN - אני ב-7 בבוקר הולך למוסך ג.ג.ג ברעננה לטיפול ובדיקת הבעיה...

להבא אשמח להיעזר בך... בכל מקרה אשמח לטל' שלך למקרה ויהיו לי מחר בעיות במוסך...

אם אין לך התנגדות תשלח לי לפרטי...

תודה לכל מי שהגיב פה. אני אעדכן בתוצאות כמובן.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי הייתי היום במוסך. בחיבור מחשב התגלה שחיישן חום שבק חיים... הוחלף כמובן. וכמה הוא עולה ? להפתעתי 95 ש"ח...:shock:

בנוסף נעשה טיפול גדול.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה חיוב בגין שורה בחשבונית.... כמו בבנק...

ושכחו לרשום גם את מחיר החלק בשורה....

סתם

כיף לך!!

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, גם אני הופתעתי מהם והפעם לטובה... סך הכל (טיפול גדול + חיישן) עלה לי 1290 ש"ח. במונחי צ'מפיון זה סביר ואפילו פחות יקר מאשר ברנו שלי... כרגע רק נשאר למצוא מוסך נורמלי לרנו... כבר התייאשתי לחפש אחד כזה בארץ (מורשה)...:?

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל צ'מפיון קורע את הכיס ככה שהופתעתי... עזוב אותם... אם מישהו היה מוכן לטפל לי במגאן כמו שצריך הייתי נוסע עד אילת... ברצינות. הגעתי למסקנה שאין מוסך שמטפל ברנו לשביעות רצוני...(דעה אישית). יכול להיות שניפחו קצת אבל עדיין לפי ניסיון קודם איתם זה סביר. אני מטפל בג.ג.ג. בגלל שזה קרוב, הרכב נקנה שם, אין לי כוח למוסכי חצר ברכב הנ"ל. אם הייתי גר בבית קרקע מזמן כבר הייתי עושה טיפולים לכל "הציי" שלי לבד...

נפלה טעות: מחיר חיישן חום 125 ש"ח.

הטיפול כלל:

1. שרות בקרה - 299 ש"ח.

2. החלפת חיישן חום - 93.5 ש"ח.

3. מסנן שמן - 52 ש"ח.

4. מסנן אויר - 140 ש"ח.

5. MOTORFLUSH למנוע - 58 ש"ח.

6. שמן 5W40 תקן 502 סינטטי וולוולין - 180 ש"ח.

7. מצתים - 156 ש"ח.

8. חיישן חום - 125 ש"ח.

מע"מ - 183 ש"ח.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6692 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...