Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה עם רשת מחשבים ביתית, האם אפשרי להעביר דרך הקופסאות של בזק ?

אור .ס.
שימו לב! השרשור הזה בן 6693 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה:

יש לנו בבית כמה מחשבים, 2 מחשבים מחוברים ברשת עם כבל רגיל על אותו חשבון אינטרנט, כבר כמה שנים שהכבל זרוק בבית על הרצפה בין המחשבים.

השבוע ההורים שלי החליטו שנמאס.

רשת אלחוטית זה יקר מידי (אבא שלי עשה בירור), ומעבר לזה, יש עוד בעיה:

המחשב הראשי שלנו נמצא בממ"ד, וכנראה שלא יהיה קליטה במשדר האלחוטי.

אבא שלי טוען שיש אפשרות להשחיל את הכבל רשת דרך הקופסאות טלפון הרגילות של בזק שיש בקירות של הבית...

האם זה נכון ? במה כרוך הדבר ?

תודה, וערב טוב.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תלוי אם הצנרת שלכם היא 12 מ"מ או 16 מ"מ.

ב-12 יהיה קשה מאוד להשחיל 2 כבלים. ב-16 אין בעייה.

בכל מקרה , אתה צריך כבל UTP מסוג CAT.5 (קטגורייה 5).

זה כבל אפור בעל 8 גידים (למרות שאפשר להסתדר גם עם 4 גידים , זוג לשידור וזוג לקליטה).

הפטנט הוא לקשור סטל בנד לכבל הלבן של בזק , למשוך החוצה , לקשור עוד כבל (האפור של המחשב) , ולמשוך חזרה את שניהם יחד.

להקלת ההשחלה אפשר להשתמש בסבון כלים.

תצטרך לקנות שקעים נוספים בסוג RJ-45 (זהה לשקע הרשת במחשב) , או - אם אתה ממש חייב לחסוך את זה - שני תקעים לכבל (לא מומלץ).

אגב -רשת אלחוטית היום עולה גרושים . פחות מ-400 עבור הראוטר , 100 לכרטיס לכל מחשב.

נגד בעיות הקליטה אין הרבה מה לעשות - בטח לא במעט כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר:

עובר בין המחשבים רק כבל רשת אחד, מהמחשב הראשי (שלי), למחשב אחר, שנמצא בסלון.

להביא לוחץ RJ זה לא בעיה בשבילי, להביא קונקטורים לא בעיה בשבילי

אבל איך אני יודע לאיזה תעלה אני מגיע כשאני מריץ את השטלבנד ?

ולא הבנתי ממך איזה קו לבן אני צריך למשוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך המחשבים מחוברים לאינטרנט ? בכבל רשת או ב-USB ?

בכל מקרה - כדי להשחיל עוד כבל ,תצטרך להוציא את הכבל הלבן (בזק) , ולהשחיל את שניהם ביחד.

כדי לחסוך עבודה,קשור את הסטל בנד לכבל הקיים , ומשוך החוצה ,כך שהסטל בנד יהיה כבר בפנים למשיכה חזרה.

מה זה לאיזו תעלה ? כבלי בזק מגיעים לאותה קופסה בארון החשמל. עמוד בצד אחד ,אביך בצד שני ,ותן משיכות קטנות עד שתזהו את הכבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוט הלבן ששמר מתכוןו זה החוט בזק טלפון שיש לך כבר בתוך התעלה.

הפטנט שלו הוא להשתמש בחוט הבזק כדי למשוך את הסטלבנד, ברגע שהסטלבנד יצא מהצד שני אתה קושר אליו את החוט בזק חזרה ואת כבל הרשת ומושך מהצד השני את הסטלבנד עם שני החוטים קשורים אליו.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאפשר להשחיל רק כבל רשת (CAT5) של 8 גידים, ולהשתמש בארבעה לחיבור רשת ועוד זוג עבור קו טלפון (והזוג האחרון עבור קו שני, אם יש)

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון הכי נכון (אם כי לא הכי זול) הוא רשת 2wire של בזק שנקראת WOWnet ומאפשרת רשת מחשבים על תשתית הטלפוניה. במקומות בהם נתקלתי בתצורות מורכבות או בלקוח נודניק - זה היה הפתרון.

בזק מציעים פתרון כולל זה בתשלומים נוחים - ונראה לי שזה הכי כדאי בטווח הארוך.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החוויות שאי עברתי עם השחלת כבלים בקירות הבית - חוט הטלפון יקרע אם תשתמשו בו בתור מושך.

ולגבי הראוטר האלחוטי:

סיפור של עד 600 ש"ח בערך לראוטר טוב+ כ. רשת אלחוטי אחד.

אולי אפשר לחבר את הראוטר למחשב שממ"ד בעזרת כבל רשת ארוך מספיק כך שהראוטר יעמוד מחוץ לממ"ד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בודק גם אופציה של רשת על גבי רשת החשמל,

קיימים מספר מוצרים שמאפשרים את זה, זה יחסוך ממך השחלה של חוטים (לא שזה בעיה גדולה)

לדוגמא זה : http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=MS-6821&cart=11332515601007481&lang=heb

שים לב שאם יש לך בבית חשמל תלת פאזי, אז הרשת עובדת רק אם השקעים נמצאים על אותה פאזה.

עוד אופציה - להעביר את הכבל רשת דרך החלון, רק צריך לוודא שזה כבל מספיק עמיד שלא יקרה לו כלום בגשם ודברים כאלה, אצלי יש 4 כבלים שיוצאים מהחלון לחדרים אחרים, זה די נוח ולא הרבה עבודה.

שששששששששירוקו אדומה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מזל שהיום עשיתי משהו דומה רק לאזעקה ביתית ככה שהכל עדיין בראש :)

תתחיל בזה, שתדע קודם מה אתה רוצה לחבר , מא' ועד ת'.

תשחיל את הסטלבנד במקום שאליו אתה רוצה שהכבל יגיע! ז"א אתה משחיל את הסטנלבנד מהסוף להתחלה, קושר אליו את הכבל ומושך חזרה.

יש משחה ג'ל כזאת שניתן להשיג אותה בכל חומרי בניין חומר מאוד יעיל מניסיון.

רצוי מאוד שני אנשים מבוגרים שישחילו את החוטים, לא לנסות בכוח!!! ולשחק עם החוטים במקרה של קושי...

שהכבל כבר קשור לסטלבנד , מומלץ שאחד מושך והשני תומך ועוזר לסטלבנד ולכבל להכנס בקלות לחור.

בית-שמש אימפריה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני חושב שהבנתי קצת יותר

ועכשיו נחזור שוב:

יש חוטי טלפון בקירות קיימים, אני לא צריך להוסיף

אני צריך רק כבל רשת

לא מספיק כבל אחד פשוט של 4 גידים ורק לעשות לו סופיות ב2 הקצוות אחרי שאני מוציא מהקיר ?

שמר, אצלי במחשב מותקנים 2 כרטיסי רשת, אחד למודם, ואחד מעביר למחשב השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון הכי נכון (אם כי לא הכי זול) הוא רשת 2wire של בזק שנקראת WOWnet ומאפשרת רשת מחשבים על תשתית הטלפוניה. במקומות בהם נתקלתי בתצורות מורכבות או בלקוח נודניק - זה היה הפתרון.

בזק מציעים פתרון כולל זה בתשלומים נוחים - ונראה לי שזה הכי כדאי בטווח הארוך.

רשת מאד איטית ולא יציבה ,

היו לי עכשיו המון לקוחות ששדרגו מהרשת הנ"ל לרשת 10/100 נורמלית ומרוצים הרבה יותר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החוויות שאי עברתי עם השחלת כבלים בקירות הבית - חוט הטלפון יקרע אם תשתמשו בו בתור מושך.

אם יש חשש לתקיעה - הכי פשוט זה לקשור חוט לבן (כמו זה שקושרים חבילות) לכבל הקיים , ואז איתו למשוך את הסטלבנד (או ישר את החוטים חזרה , אפילו עדיף). כבל טלפון לא יחזיק מעמד במשיכה חזקה ,אבל לחוט לבן אין התנגדות למשיכה , ומצד שני הוא מספיק חזק כדי למשוך איתו . כפפות עבודה חובה ,אחרת הוא טוחן את כפות הידיים.

תשחיל את הסטלבנד במקום שאליו אתה רוצה שהכבל יגיע! ז"א אתה משחיל את הסטנלבנד מהסוף להתחלה, קושר אליו את הכבל ומושך חזרה.

יש משחה ג'ל כזאת שניתן להשיג אותה בכל חומרי בניין חומר מאוד יעיל מניסיון.

רצוי מאוד שני אנשים מבוגרים שישחילו את החוטים, לא לנסות בכוח!!! ולשחק עם החוטים במקרה של קושי...

שהכבל כבר קשור לסטלבנד , מומלץ שאחד מושך והשני תומך ועוזר לסטלבנד ולכבל להכנס בקלות לחור.

לא משחילים סטלבנד במקום שבו יש כבל קיים , עדיף למשוך את הכבל הקיים החוצה ולהשחיל שוב עם שני כבלים . הג'ל יעיל , אבל יקר יחסית. סבון כלים יעשה בד"כ את העבודה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי זה הסטל בנד הזה שכולם משחילים אותו !?

זה בנד שהוא סטלן ?

או שזה החבר של תומר ?

"...You CanT Make a Hoe a House Wife"

Dr. Dre , 2001

דוד גודלי , תעשה לי ילד פג !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...