Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור התנהגות ל-VW בורה

fastgt
שימו לב! השרשור הזה בן 6751 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי בורה מנוע 2000 ידנית, אני מודע לשהרכב נחשב ל"עגלה" בכל אמת מידה אבל איני מצפה לטיל בליסטי כלשהוא סה"כ להתנהגות כביש משופרת.

מאחר ואני די מבולבל מכל הסיפורים בחנויות למיניהן ושאר "בעלי הסיויק המשופרות" (שבדר"כ אתה מגלה שהשיפור היחיד יש לו ברכב זה ספוילר מפיבר במשקל 40 קג+פילטר פתוח)

קראתי את המאמר (WOW!) שהעלה מוטי ורציתי להתייעץ לגבי השיפורים שאני חושב שיתרמו משמעותית:

- צמיגים בעלי אחיזה גבוהה יותר מהרגילים (גודל 16\205)

- בולמי קוני מתכווננים + צמיגי אייבך פרוגרסיביים.

- כיוון גלגלים.

- מוט מייצב קדמי+אחורי.

- מוט גישור

אשמח לקבל מחירים ומקום מקצועי שיכול לבצע את ההתקנה במחיר אטרקטיבי כמו כן תקנו אותי אם טעיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הטעות הבסיסית שלך היא שאתה מעוניין לשפר אוטו כזה. הוא לעולם לא יהיה מהנה לנהיגה כמו שציפית כי הבסיס עצמו איננו טוב במיוחד. עדיף שתקנה מכונית אשר הבסיס שלה טוב יותר ותשפר אותה. שים לב גם ששיפורים לבורה יקשו מאוד על מכירתה בהמשך, מכיוון שאף אחד שמחפש התנהגות כביש לא יקנה בורה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אנו חיים בעולם של 1.6-אוטומט, אבל בעולם הגדול, במיוחד במכוניות שלבעליהן יש זיקה ספורטיבית, 115 כ"ס, 11 שניות למאה ן-195 קמ"ש זה לא ממש מהיר...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאיר את האוטו כמו שהוא ביזבוז של כסף להשקיע על האוטו כזה.

רוצה לשפר את האחיזה של האוטו לך לקורס נהיגה מיתקדמת שים תבדוק את מצב הבולמים שלך,ושים צמיגים טובים במידה המקורית !!!

לא יותר מיזה .

מיכאל.

:twisted:מי שלא גודש לא נוסע :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונת לקפיצי אייבך :-)

אכן....

לגבי הרכב, הוא אמור לשרת אותי בשלוש השנים הקרובות ולכן הייתי מעוניין להשקיע בהתנהגות שלו.

ידוע לי ששום קונה לא יוסיף לי אגורה ולו השחוקה ביותר על כל התוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן....

לגבי הרכב, הוא אמור לשרת אותי בשלוש השנים הקרובות ולכן הייתי מעוניין להשקיע בהתנהגות שלו.

ידוע לי ששום קונה לא יוסיף לי אגורה ולו השחוקה ביותר על כל התוספות.

אז הינה אתה עונה על השאלה שלך למה לבזבז כסף על אוטו שלא יתן לך כלום בתמורה.

זה שתשפר אחיזה זה לא יעשה לך את האוטו כיף בסיבובים.

תקשיב לי לך לקורס נהיגה מיתקדת ואתה תילמד שם הרבה.

מיכאל.

:twisted:מי שלא גודש לא נוסע :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה שוב מגיעות אותן התגובות הצפויות, "אל תשפר כי זה לא רכב ספורטיבי"... ראבאק אנשים, זהו?

אם הרכב הוא לא איזו 306 או אימפרזה טורבו אז אי אפשר לשפר?!

ואדון מיכאל, אם תצליח להסביר לי למה שיפורי אחיזה לא יעשו את הרכב ליותר כיפי בסיבובים אני באמת אודה לך מאוד, כי לי אישית זה נשמע כמו קשקוש...:roll:

שיפורים הם חוויה סובייקטיבית בחלקה הגדול, אם הבנאדם הולך להחזיק את הרכב עוד 3 שנים אין שום סיבה שבעולם לא לשפר אותו ולהנות ממנו יותר :idea:.

נתחיל, ואם כבר אנחנו מתחילים עדיף שנעשה את זה בהתחלה - צמיגים!

כלל מס' 1 -

כל שיפור דינמי שאתה מבצע ברכב, ולא משנה אם הוא של המיתלים, הבלמים או המנוע, בסופו של דבר מגיע לכביש אך ורק דרך שטחי המגע של הצמיגים.

בלי צמיגים טובים כל שיפור הוא בערבון מוגבל בלבד.

החלפה של הצמיגים לספורטיביים יותר היא העדיפות הראשונה שלנו, ומכיוון שכך אבקשך לרשום מהי מידת הצמיג הנוכחית במדויק וכמו כן מהי מידת החישוק הנוכחית ואם הוא עשוי מסגסוגת קלה או שמדובר בחישוקי ברזל נורמליים (כאלה שמרכיבים עליהם טאסות).

נמשיך.

הכי טוב היה אם היית רושם את הסכום שאותו אתה מעוניין להשקיע ברכב, לפני שאני ממש נכנס לפרטים קטנטנים, אבל הנה כמה המלצות בכל מקרה -

השילוב של קוני עם אייבך הוא שילוב טוב על הרבה מאוד רכבים אבל מהמלצות קודמות שיצא לי לקרוא בנושא רכבי VW וספציפית הרכב שלך, נראה כאילו אחת הבחירות היותר טובות שניתן לבצע היא ה-Cup kit של H&R (מוזר, לא יצא לי להמליץ על H&R כבר ים של זמן והנה יוצא לי להמליץ עליהם באותו שבוע לשתי מכוניות שונות :twisted:).

ה-Cup kit כולל בולמי זעזועים בעלי גוף מקוצר עם קפיצים בקשיחות התואמת את דירוג השיכוך של הבולמים, ומכיוון שלקיט הנ"ל אין כיוונון גובה (כמו בקויל-אוברים) הוא נמכר במחירים טוב למדי - בערך $730 לסט שלם... לא רע בכלל כשלוקחים בחשבון שרביעיית בולמים טובים ורביעיית קפיצים טובים תעלה סכום כסף לא רחוק במיוחד.

מה שכן, חברת יורוספורט שמשווקת את H&R בלינק שסיפקתי ממליצה על הרכבה של מוט מייצב קדמי שונה בגלל הבדלי הגובה לאחר ההנמכה שהקיט מספק, מה שלי אישית נראה כבר כמו המלצה למוט מייצב אחורי על הדרך... צפה פגיעה, המוטות לא זולים בכלל, משהו כמו $400 לזוג.

ישנם שלל מוטות חיזוק וקישור בשוק לרכב שלך, אבל לפני שאתה זורק כסף לחינם הייתי מציע לעשות ניסוי קטן - לקחת תמונות של הרכב ולהעלות אותן לכאן כדי שנוכל להעיף מבט, והכוונה שלי היא כמובן לתמונות לא חיצוניות אלא של המיתלים :wink:.

הכי טוב שאתה יכול לעשות - תמונה או שתיים של תא המנוע מקדימה מלמעלה וכמה תמונות של הרכב מלמטה ותעשה לי טובה אל תשכב מתחת לאוטו כשהוא על ג'ק כי -

1. אתה מסכן את החיים שלך.

2. זווית הצילום לא תהיה רחבה מספיק.

הכי טוב יהיה אם תמצא איזה מוסך שמוכן לעזור לך לכמה דקות ופשוט מוכן להעלות את הרכב שלך על הליפט לשתי דקות של צילום בסוף היום שלהם או משהו...

על כיוונון זוויות הגלגלים נדבר אח"כ...

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי אני מודה לך על ההבנה. :-D

לגבי תמונות אני אשתדל כמה שיותר קרוב להעלות , לגבי תקציב אני חושב להשקיע משהו כמו 10K (כמובן בשלבים).

מידות הצמיגים הקיימים כרגע ברכב הם 205\16, ג'אנטים אני בדיוק מחר קונה של ליאון טורבו 2001 (בדיוק אותה המידה כמו שיש כרגע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעצור את הסוסים לפני שאתה רץ לקנות סתם!

מה המידה המדוייקת של הג'אנטים הנוכחיים ומה המידה המדויקת של אלו של הליאון?

מידה מדוייקת = רוחב חישוק ואופסט (קוטר ידוע כבר כ-"16).

יש הרבה יתרונות שניתן להרוויח בהחלפה של חישוקים, אל תרוץ לקנות סתם, עדיף ללמוד את הנושא טיפה יותר.

מידה הצמיג שנתת אינה שלמה, חסרה מידת גובה הדופן (החתך).

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הצמיגים שלי יושבים על "ברזלים" המידה הנוספת בצמיג היא 55, לגבי הגאנטים של הליאון אין לבעל הרכב מושג מה מידת הגאנט עצמו אלא רק הצמיגים שזהים לשלי. (15\205\16)

( במידה וזה עוזר הליאון משנת 2001 דגם TURBO )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגנטים של הליאון יתאימו לבורה.

המידה איתם הגיעה הלאון היא: 205-55-16, מרחק הברגים הוא 5-100 (זהה לבורה) והאופסט 35 (גם הוא זהה).

אני אישית, לא אוהב את הצורה שלהם ,אבל כמו שאמרו חכמנו ז"ל:על טעם וריח,אין מה להתווכח...

תתחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6751 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...