Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה על שיפור דרך הקרבורטור...

רז לוי
שימו לב! השרשור הזה בן 6763 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר בפיאט אונו 45 מודל 92 קרבורטור.

עכשיו השאלה שלי זה אם אני מחליף את הדיזה בקרבורטור לדיזה של מנוע 1400

(למי שלא מכיר את הדגם שלי אז מדובר במנוע 1000) האים החלפת הדיזה ליותר גדולה תיתן איזה שהוא הבדל בסחיבה או בכוח של הרכב או האם בכלל יהייה איזה שהוא הבדל ?

תודה לעונים רז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב התרד הזה ניפתח מחדש מיכוון שעדין לא ענו לי על שתי שאלות מיסכנות ששאלתי כמה ימים מילפני זה.

ולתומר החסר הבנה בהבעה אני יסביר בפשטות, זה שאני שואל על רכב מסויים זה לא אומר כלום.

ודרך אגב יש לי BMW 318 SI ואם אתה רוצה אתה מוזמן לבוא ליראות.

למה אני מדבר על פיאט אז ככה אחי הוציא רישיון ואבא שלי קנה פיאט אונו מנוע 1000 מודל 92

לגבע השאלה על הווסת היתה לי פעם פונטו GT עם ווסת של וובר (אם אני לא טועה) והרכב בחיים לא היה נידלק על העם הראשונה ושהוצאתי את הווסת הרכב נידלק חלק ולא היה שום הבדל מיבחינת נסיע ברכב (אז למה אנשים קונים ווסת בכימעט 1000 שח אם זה לא נותן כלום חוץ מתגובת המיצערת שאני לא מאמין שתרגיש את זה בנסיע .

אז עכשיו מעניין אותי יותר מה קורה אם אני מחליף את הדיזה ליותר גדולה

ובבקשה אנשים רציניים לא כאלה שיודעים לתקן פנציר באופניים

תודה רז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי , האם אתה מתכוון רק להחליף את הדיזה המרכזית או גם עוד חלקים בקרבורטור? האם אתה מתכוון לגעת רק בקרבורטור או בעוד חלקים נילווים ברכב, הכל תלוי.

החלפת הדיזה המרכזית בלבד , יהיה שינוי מסויים אך כמעט ולא יורגש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת הדיזה היא ברכה לבטלה!

ללא שום תועלת בהספק הרכב[ לכל המעוניין, והמתעניין, מדובר, בפיאט אונו מנוע פייר 1000 סמ"ק!!]

תצרוכת הדלק תעלה בהתאם!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב צביקה, מה אתה כבר מבין בקרבורטורים, לא יותר ממכונאי קרבורטורים ממוצע...

לך תלמד קצת על קרבורטורים ואז תחזור לתת ייעוץ בפורום הטכני.

:wink::lol::-P

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מוטי!

זה התגובה הנכונה והאובייקטיבית שכמובן ציפיתי לשמוע ממך!

אבל חכה ששמר יקרא זאת , ילבש את החליפה של האיומים, ויוריד אותך בדרגה ממנהל, למגיב זוטר וטפש כמוני!

חג שמח גם לך

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מכניס קצת יותר דלק אז הקרבורטור יכניס קצת יותר אוויר לא יהייה שינוי מורגש?

ודרך אגב הרכב עלה 4 אלף שח ככה שחוץ מבטיחות וכאלה דברים אני לא מיתכוון להחליף כלום.

ללכת למכון קרבורטורים וליקנות דיזה זה עיניין של כמה שקלים ווזה לא השקעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רז, לגבי מה שאמרת על הווסת , הווסת לא נועד לרכבים סטנדרטים כמו הפונטו GT שלך , אצלי למשל בלאנצ'יה , בגדישה של 1.4 באר , עם מזרקים בריאים יותר , ומשאבת דלק וולברו 225 ליטר לשעה ... (ה-ר-ב-ה) , היה צריך בווסת מתכונן כדי להרים קצת יותר לחץ מהמקורי (כמעט 4 באר) .. אז זו הסיבה שבאמת קונים , ולא הסיבה שאתה (או שלא) וכל מיני הונדות ופיג'ואים קונים , כדי להרגיש את המצערת שלהם זזה , כי היא לא , ואין שום הבדל למעט ענני עשן שחור מאחוריכם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב הפונטו שלי היתה עומדת על 1.3 באר עם מזרקים 330 CC וטורבו של איסוזו טרופר ועוד המון דברים ציפים, ברז גדישה, פורק של פיאט קופה, ווסת לחץ דלק של פיאט קופה,כמובן פילטר וצנרת מהסעפת.

תמיד היו לי בעיות להניע את הרכב ולא משנה כמה באר היה מראה השעון (שהרכב היה כבוי אז השעון היה מראה 1 באר ביזמן נסיע השעון היה מראה 3.5 באר וביזמן גדישה השעון היה עולה ל 4 באר (אני מדבר על לחץ דלק ולא גדישה)

המכונאי שלי יום אחד פירק לי את הווסת לא זוכר למה הדלקתי את האוטו וואלה עובד יותר יפה בלי הווסת ונידלק חלק, ולפי דעתי היה הבדל קטן בנסיע לטובה.

אין אף אחד שיכול להסביר לי מה נותן הווסת המעפן הזה.

וגבי הבחור שהסביר על שינוי תגובה של המיצערת אז זה חארטה גדולה.

מה קורה אם יש לי מיצערת אלקרונית , מה הקשר בין המיצערת לווסת , ובחיים לא תרגיש אם המיצערת תגיב ב 0.02 פחות .

רז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעלב, אבל ה"פונטו" שלך , גם עם 1.3 באר (אתה מודע לכך שהמקור הוא 1.6 פיק נכון?!) , גם עם מזרקים 550 , וטורבו של משאית כיבוי אש וברז גדישה ופורק של פיאט מריאה לא היו קשורים לווסת שלך ..

אסביר למה, הטורבו ששמת , כמה שהוא לא שלך , הוא עדיין פיצפון , T25 לכל היותר, לעומת T3/4 אצלי, ככה שבכלל לא היית צריך להחליף מזרקים .. , עכשיו , הפורק של פיאט קופה , הוא אותה פורק כמו אצלך , וכמו בתמא טורבו , אותו קקה :) שחור , קטן , ולא נותן שום דבר ... (בעקרון עדיף להביא 007 של פורג') , ושהרכב כבוי הוא לא אמור להראות 1 באר, אלא 0 באר , וגם זה אחרי שכל הדלק יצא החוצה בחזרה למיכל , אם כיבית את האוטו, אמור להישאר הלחץ האחרון שהיה , עד שהלחץ ירד.

אז תבין למה אתה , לא היית צריך ווסת בכלל ...

סתם שמת מזרקים, ואני לא יודע עד כמה הוסיף לך הטורבו של האיסוזו (אם היית לוקח למשל טורבו של פיאט קופה או תמא .. היה קצת יותר מעניין .. T3 :D יאמ יאמ) , ולכן המזרקים , והפורק (שבכלל לא קשור) וצנרת מהסעפת .. מממ חשבתי שבד"כ הצנרת ממשיכה מהטורבו, נו טוב.. שיהיה , בכל אופן , הווסת לא היה עוזר לך בשום דבר..

הווסת גרם לרכב שלך את הבעיות הנ"ל כי היא הוצפה בדלק , הווסת של פיאט קופה - מן הסתם - לא מתאים לרכב שלך , וגם המזרקים 330 לא .. הווסת של פיאט קופה הוא לא ווסת מתכונן ! אין לו אפשרות כיון , ווסת של FSE כן.. , בגלל זה היו לך בעיות. הרכב שלך לא היה צריך בכלל את כל הדלק שנתת לו ...

אצלי .. הייתי חייב , כיון בלי כיון נכון שלו , ה EGT היה מרקיע שחקים , ולא היה מגיע דלק :) ולכן היה צורך בווסת וגם חנוכית דלק גדולה יותר..

זה ככה על רגל אחת , בצורה מהירה ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה לי שאתה לא מבין בגרוש.

נו נגיד צנרת מהדאון פייפ בסדר לא מהטורבו.

המזרקים שהחלפתי זה היה השיפור הכי גדול ששמתי ברכב למרות שגאי פרילינג שחת לי את הכיס. דרך אגב השעון BOST שייש לך בלוח שעונים שווה לתחת, נכון הוא מראה 1.6 אבל אצלי הוא היה עובר את ה 1.6 אבל עם שעון של אוטומטר 1.6 הפך להיות 1.1 אולי 1.2 באר ולא יותר לכן השעונים האלה לא מדוייקים בגגרוש ושווים לתחת.

היה לי ווסת מקורי ( שלא ניתן לכיוון ) ועם זאת הייה לי ווסת לחץ דלק מיתכוונן עם בורג עליו של וובר אם אני לא טועה.

יום אחד שהחלפנו את את המזרקים ניסינו לעלות את לחץ הדלק והרכב עדין לא עבד עגול כלומר הרבה קירטועים בזמן גדישה.

המכונאי פירק לי אותו והרכיב לי ווסת של פיאט קופה (ההינו חייבים ביגלל המזרקים המוגדלים) וואלה הרכב הפך להיות טיל על הכביש היה לו ים של כוח והכי חשוב בלי קירטועים.

למי שמכיר את הפונטו GT אז מרגישים את הטורבו המקורי מ 2.5 סלד ועד 4 סלד. אצלי המחוג היה מגיע ל 8 סלד ואז בא ההילוך הבא בתור (הייתי מיתבאס שהגיר כול כך קצר)

עכשיו אחרי שהסברתי לך על הקורות חיים שלי והאוטו שלי תסביר לי בבקשה ליפני שימאס לי ואני יוותר על השאלה והתרד (חשבתי שיש כאן אנשים שבאמת מבינים ויודעים לענות לעיניין ולא לעשות צחוק )

אם לאף אחד אין תשובה אז תינעל את התרד הזה...

תודה רז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לך שאני לא מבין בגרוש , סבבה , ההבנה שלך היא הבעיה השכלית שלך :)

אז פתאום זה מהדאון פייפ ? תחליט.. מקודם זה היה צנרת מהסעפת .. ועכשיו זה הדאון פייפ , זה קצת שונה אתה יודע..

אגב, בתמא טורבו, אין שעון גדישה :) אני דיברתי על 1.6 בפונטו.

דבר שני, המזרקים הם לא שיפור, הם סתם תוספת דלק לתוספת אוויר שלא ממש קיימת אצלך (גם מזרקים של 200 סמק היו מתמודדים יופי .., להוכחה, אני נסעתי עם מזרקים של 190 סמ"ק עם בערך פי 2 וחצי כוח ממך..)

אם תסתכל על מה שרשמת מקודם, אמרת שהיה לך ווסת של פיאט קופה , ועכשיו אתה אומר מתכונן של וואבר , אולי תחליט ?

ואם החלפתם לווסת של פיאט קופה , והוא עבד זה בגלל שלא ידעתם לכוון את הווסת הקודם או שהוא לא היה תקין.

אבל הכי חשוב, זה לטעון ששמת פורק של פיאט קופה , ולהגיד שאני "לא מבין בגרוש" :) (רמז, הפורק הוא בדיוק אותו פורק כמו אצלך , אחד לאחד , שחור קטן ובעל דיאפרגמה שנקרעת יותר מדי מהר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף... תעשה לי טובה ותפסיק לז** במוח.

המזרקים המקוריים ב פונטו GT הם 240 CC ולהגדיל אותם ועם קצת ליפתוח את ברז הגדישה נותן יופי של שיפור (הרבה שישבו אצלי ברכב לא האמינו כמה כוח מוציא מנוע 1400) ותישאל מכונאי שמבין בעיניין (אם תירצה יש לי את הטלפון של מומי או יואב שהם בין המומחים בארץ) ואל תעשה צחוק מעצמך אם אין לך מה להגיד לצורך העיניין עדיף לישתוק.

וכשאני אומר צנרת מהסעפת שהנושא במיקרה זה פונטו GT אז אתה צריך לפעיל את מה שאין לך בראש ולהבין שמדובר מהיציאה של הטורבו (דאון פייפ) ואני לא צריך לתת לך הסברים מהטורבו שמורבו או מהדאון פייפ או מהסעפת אתה אמור להפעיל את הראש ולהבין לבד מאיפה מיתחברת הצנרת.

לגבי הווסת שוב אני יראה לך כמה אתה בור:

הייה לי ווסת מקורי של פונטו GT עם ווסת מיתכוונן של וובר או לא משנה החברה.

ביגלל החלפת המזרקים חבר נתן לי את הווסת שלו (פיאט קופה)

הורדנו את הווסת המיתכוונן והווסת המקורי של ה GT והרכבנו רק את הווסת של הפיאט קופה.

הבדל בין שמיים לארץ גם בסחיבה וגם אין קירטועים.

עכשיו מה נתן לי הווסת המיתכוונן אם נהנתי מהרכב יותר בילעדיו.

עכשיו אם אין לך תשובה נורמאלית (לא על מזרקים ולא על 1.6 באר ) בבקשה אל תענה.

עכשיו ראיתי שאף אחד לא יכול להסביר על הווסת ומה באמת הוא שווה חוץ

מ 0.0משהוא בתגובת המיצערת אז שאלתי רק על הקרבורטור ואל תעביר נושא בבקשה.

תיקרא שוב את הכותרת ותנסה להגיד לי מה קורה אם אני מחליף את הדיזה בקרבורטור (חוץ מצריכת דלק גבוהה יותר) אם אין לך תשובה בישבילי תבללבל במוח למישהוא אחר...

סליחה על התגובה המרה.

רז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6763 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...