Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפורי אחיזה למיצובישי קולט [כותרת ערוכה]

colt96
שימו לב! השרשור הזה בן 6743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי אז ככה קניתי לפני כמה חודשים מיצובישי קולט שנת 96 ידנית וכמו שאתם יודעים יציבות זה לא הצד החזק שלה

אז רציתי עצות מימכם איך אני יכול לשפר את היציבות שלה ואם אתם יכולים אז גם להגיד לי כמה זה יעלה

תודה מראש לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור התחלה אני ממליץ לך לקרוא את המאמר שכתבתי פה בפורום בנושא שיפורי מיתלים ואחיזה, הוא נמצא כאן.

השלב הראשון יהיה החלפה של החישוקים והצמיגים (בעיקר הצמיגים), כמו שמצוין במאמר.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שהסיק מסקנות ושמע לעצה של מוטי

אני מסכים איתו ב 100%.

צמיגים ומיתלים יעלו את הרכב כמה רמות מעל...

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להפוך חמור לסוס מרוץ !!!

כל שינוי במערך המתלים של הרכב יגרום לתופעות לוואי לא רצויות

שינוי בגודל הצמיג יגרום לבעיות בטסטים השנתיים ולזיוף המד מהירות

תחליף לצמיגים חדשים , וסע בצורה זהירה ומתונה .

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, אני אשמח אם תסביר את כוונתך.

ניתן להפוך את הקולט לרכב בעל אחיזת כביש מצויינת (כמובן על חשבון כסף), כמו גם מכוניות אחרות שאתה לאו דווקא מחשיב אותן לספורטיביות במיוחד...

לא תמיד צריך לשלוח אנשים ששואלים שאלות בקשר לרכב שלהם לקנות איזו מאהששראלי או משהו בסגנון, היופי בשיפורים הוא שניתן לשפר כל רכב שהוא.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה , יש אנשים בארץ (ויש הרבה כאלה) שחושבים שהקולט וההונדה האצ'בק הם מכוניות ספורטיביות .... :shock:

בשביל להפוך את הרכב הלא ספורטיבי הזה לבעל אחיזה מצויינת צריך להשקיע הרבה כסף

שייזרק לשווא וגם אף אחד לא יחזיר לו את הכסף הזה כשהוא ירצה למכור :idea:

נניח ויהיה לו רכב יציב יותר ומוקשח פי עשר והוא זרק כמה אלפיות , זה overkill בשביל הכוח של הרכב

ועם כל זה גם באים הכאבי גב ונסיעה לא נוחה ונעימה מרכב שהוקשח ללא סיבה בכבישים המעפנים של הארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, תרשה לי לחדש לך וכנראה גם לעוד כמה אנשים, אתה זורק פה לאויר הצהרות כמו "הונדה האצ'בק לא ספורטיבית" כשבתכלס אין לי שום מושג מה הופך אותה לפחות ספורטיבית מה-RS2000 שלך.

אל תבין אותי לא נכון, אין בי שום זלזול או רצון להקניט, אבל העובדה הפשוטה היא שכנראה שאין לך ממש מושג עד כמה רחוק ניתן להגיע בשיפורים של המכוניות שדברת עליהן, ואני מוכן להבטיח שמדובר בגבולות רחוקים מאוד למרות שהרעיון לא פופולרי בין חובבי ההגה הישראלים (כמו גם עשרות סטיגמות מטופשות אחרות סטייל מכוניות אמריקאיות טובות רק לקו ישר..).

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתחיל לקבל חום פה , ה-rs2000 היא מכונית סמי-ספורטיבית , ואפילו שהיא כזאת

ציידו אותה באנטי רול בארים של 20 מ"מ מקדימה ומאחורה , מתלים עצמאיים קדימה ואחורה , קפיצים עבים , בולמי גז קשיחים , חישוקי 6*15" ,4 בלמי דיסק מאווררים ,הגה כוח עם יחס משתנה , וזה עוד על קצה המזלג בשביל מכונית פושרת בעלת 150 כ"ס

את הקולט לעומת זאת שהיא מכונית מצויינת ואמינה ציידו בחישוקי 13" ומתלים רכים כמו חמאה

כי הם יודעים בשביל מה אנשים קונים אותה ,זה שהצעירים של ישראל חושבים שזאת מכונית ספורט ומציידים אותה בכל מיני שטויות זה כבר בעיה שלהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי אותו ההגיון שאתה מגיע ממנו, מיאטה מקורית שנת 95 עם מיתלים יותר רכים מחמאה, גלגלי 14x6, בולמים סטנדרטיים, הגה כוח בלי יחס משתנה ומנוע של לאנטיס היא בכלל לא מכונית ספורט משום בחינה שהיא... מה שמוכיח לך שהסתכלות על מפרט טכני לבדו משולה לקליפת השום.

אין לך מה לקבל חום, אתה פשוט יכול להבין שלמרות שמדובר ברעיון מאוד לא פופולרי במדינת המאהוששראלי, ניתן להפוך מכונית כמו סיוויק האצ'בק לאחלה רכב עם אחיזה מרשימה ע"י השיפורים הנכונים.

לעניינינו, גם לקולט אפשר לעולל לא מעט דברים שיהפכו אותה למהירה מאוד וגם לשפר את האחיזה שלה ברמה מספקת פלוס (מאבחן כאן שטף של רעיונות לא פופולריים :-P).

הכי חשוב - לשמור על ראש פתוח.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי אתה צודק

אתה רק הספקת לשוח שכאן זה ישראל...

כל נגיעה ברכב תעלה אלפי שקלים

ובנוסף - יש לך א עניין הרישוי.

ברור שאפשר לשפר גם סוסיתא - השאלה היא אם זה שווה כלכלית. (הכוונה לא מבחינת ההשקעה עצמה כי לא מדובר בתוכנית חיסכון - אלא יותר בבחינת כסף מול תוצאה)

ד=לעניות דעתי - במקום לזרוק אלפי שקלים על רכב שאין לו בכלל כוונת הצהרות אפילו בחלומות הפראיים שלו - אפשר להוסיף הרבה פחות ולהגיע לרכב שלפחות יש לו נטיות.

שוב - אני לא מכניס כאן את עניין הרגש ודומיו

יש כאלה שלא יוותרו על הרכב שלהם כ נקשרו אליו וכו.

מבחינה כלכלית נטו - בארץ זה לא משתלם וגם אין הרבה שידעו לעשות כאן שינויים בצורה בטיחותית.

ואז יכשלו בטסט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיאטה שייכת לקטגורית מכוניות הספורט הטהורות!

חלוקת משקל 50:50 והנעה אחורית בלי תוספת משקל מיותרת ומשקל עצמי נמוך מה גם שהמנוע מחובר לדיפרנציאל (ppf ) וכך נמנעים עוויתויות ונוצרת תחושה מהודקת יותר ומגיבה מהר יותר, לא רק זה יש לה גם lsd , כל החיזוקים וההקשחות שיעשו במכונית עם הנעה קדמית לא יתקרבו ליכולות שיש לרודסטר הנעה אחורית , מה אתה משווה בכלל זה קטגוריה אחרת לגמרי , ממך הייתי מצפה ליותר 8)

עכשיו בקשר לסיויק ולקולט -> בפרוש אפשר לעשות אותן הרבה יותר יציבות , אבל לדעתי זה מיותר ויקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, באמת שאתה חייב לקרוא את הדברים שלי ביתר תשומת לב, מן הסתם לא באתי להוכיח לך שהמיאטה היא לא מכונית ספורט, הגזמת! :shock:

מה שאמרתי הוא דבר פשוט -

התבוננות במפרט הטכני לבדו שווה לכמעט שום דבר.

אתה שיפרת פעם את האחיזה של הונדה סיוויק?

אתה יודע כמה עולה כל דבר?

נגעת פעם בשיפורים של קולט?

בדקת פעם את קונפיגורציית המיתלים של הסיוויק בדורות שאתה מדבר עליהם?

אייל, לפי אותו ההגיון אף אחד לא היה משפר שום רכב בארץ וכולם היו מתקדמים במכוניות עד שכל אחד שיש לו איזו אימפרזה מרובת סוסים היה נוסע על M5... זה לא עובד ככה.

אין בעיה לשפר, לא קולט ובטח שלא סיוויק לרמה שתשפיל הרבה מכוניות עצבניות מאוד שמתייחסים אליהן כאל מעמד לוחות הברית, ובעיקר כשמדובר בסיוויק - זה אפילו לא יקר בכלל.

מוטי.

נ.ב: איציק, אתה טועה בעניין המיאטה, לרובן אין דיפרנציאל מוגבל החלקה אלא דיפרנציאל פתוח סטנדרטי לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת לא , אבל יצא לי לנהוג בלא מעט סיוויקים וקולטים סטנדרטיות , אני לא רוצה להתחיל לדבר על היכולות הדינמיות של המכוניות האלה שלא יקפצו עליי כל בעלי ההונדות והמיצובישים פה

בוא נסכם ונאמר רק שקנייה של צמיגים איכותיים ואולי בולמז"ים טובים יתרמו לאחיזה של כל רכב באשר הוא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...