Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיישן חמצן - ניקוי עם תרסיס לניקוי קרבורטורים?

גולן
שימו לב! השרשור הזה בן 6770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלפתי ראש מנוע לראש של ראלי

כאשר הכל היה פתוח חבר יעץ לי לנקות את החיישן עם ספריי קרבורטור

אני מאמין שכתוצאה מכך נדפק החיישן

בשביל בדיקה נתקתי את החיישן

ציפיתי לנורת תקלה או משהו אבל כלום icon_confused.gif

עכשיו האוטו נוסע יותר טוב [בלי חיישן ]

מה מחיר של חיישן כזה אמור לעלות [מקורי]???

מקווה שתעזרו icon_rolleyes.gif

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאורטית החיישן נדפק. בפועל אולי עדיין מתפקד.

זאת יש לבדוק עי סקופ מעבדה.

אתה לא אמור להרגיש בנסיעה הבדל של חיישן תקול, אלא אם אתה סופר מן

חיישן מקורי , שאל בחברה.

חיישן חליפי, שבד"כ מיוצר באותם מפעלים המייצרים ליצרני הרכב, יעלה כמה מאות בודדות של שקלים , ותלוי מס' החוטים בחיישן.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עם כמה רכבים גם עם חיישן חמצן מנותק המנורה לא תידלק מיד בהנעה כמו עם חיישנים אחרים אולם בנסיעה רצופה בין עירונית משהו כמו איילון המנורה כן תידלק במידה והחיישן מנותק

בכלל רוב התקלות מזוהות ע"י המחשב בנסיעה רצופה באותו סלד ולא בנסיעה עירונית שפעם אתה בסרק ופעם גז

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החלפתי חיישן למדה באסטרה שלי. קניתי תחליפי חדש באיזור ה 300 שקלים. חדש בחברה עלה בסביבות ה 1000 ש"ח. עושה את העבודה והמנוע הפסיק להראות את התקלה.

אני דווקא הרגשתי כשהחיישן נדפק. המנוע נחנק וגימגם בסל"ד נמוך והיה מתפקד טוב רק אחרי 3,500 סל"ד. צריכת הדלק גם היתה טיפה יותר גבוהה. למזלי ברכב שלי אפשר לעשות דיאגנוסטיקה מבלי להיכנס למוסך ולכן ידעתי שהביעה בחיישן למדה.

http://carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=78868&highlight=%EC%EE%E3%E4

דימה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה עם חיישן תקול /ללא חיישן תגרום לצריכת דלק מוגברת וברב המקרים לא תיהיה הרגשה של חוסר סחיבה .

וכמו שנאמר המנורה לא נזלקת כל כך מהר , לפעמים גם עד שעה נסיעה היא יכולה להדלק במידה והחיישן תקול .

JDM :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מכוניות (ישנות יחסית) בהן אין המחשב מתריע על תקלה בחיישן למבדה וחבל.

לעומת זאת אתה יכול למדוד את פעילות החיישן על הרכב: חבר אותו בחזרה למחשב, קח מד מתח אנלוגי, אפשר גם דיגיטלי אך פחות נוח. התנע את המנוע ומדוד על חוט ה-+ של החיישן מול המינוס או האדמה גם בסרק וגם ברמות של 2500 סל"ד. אם המתחים נעים בין 0.4 וולט ל-1.3 החיישן תקין. בין 0.4ל- 0.8 : אינו תקין. ואם אין מתח כלל או נמוך יותר , אזי כנ"ל.

כיום רוב החיישנים , הם בעלי גוף חימום, או אז צריך לבדוק גם את תקינותו.

באשר לספריי קרבורטורים, לא ידוע לי כי הוא יכול להזיק לחיישן, הייתי אומר כי אחרי השיפוץ ראש , החיישן ספג כמות לכלוך דגולה בהתנעה הראשונה.

וכמו אשר נאמר כבר , רצוי להחליפו בתקין ע"מ לקבל ניצולת טובה.

נוסע רגוע, חסכוני וגם בטוח:wave2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיישן שלי בעל 4 חוטים [גוף חימום]

2 חוטים לבנים

1 אפור

ו 1שחור

אל איזה מהם אני בודק מתח?

האם ישנה אפשרות שיש בעיה בחווט של החיישן ?

אם כן איך אני יכול לבדוק את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקת חיישן חמצן (כך שמו ולא חיישן למבדה) מתבצעת גם עם אוסילוסקופ או מחשב אבחון רכב כדי לראות לא רק את המתח שהוא משדר על המחשב אלא גם את גרף שנויי המתח על ציר הזמן.

יש חיישן חמצן "עצל" שהמתח שהוא משדר תקין אך השינויים בו איטיים ומעטים.

חצי בדיקה הנ יותר גרועה מאי בדיקה כלל כי אתה חושב שהחלק תקין ולא הוא.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר החיישן מחובר עם השקע-תקע המקורי: אין אפשרות לטעות בחוטים. שים לב החוטים דומים יותר לחוטי פלדה מאשר לנחושת , לכן חשוב פעמיים לפני קטיעת חוט כזה.

נוסע רגוע, חסכוני וגם בטוח:wave2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקת חיישן חמצן (כך שמו ולא חיישן למבדה) מתבצעת גם עם אוסילוסקופ או מחשב אבחון רכב כדי לראות לא רק את המתח שהוא משדר על המחשב אלא גם את גרף שנויי המתח על ציר הזמן.

יש חיישן חמצן "עצל" שהמתח שהוא משדר תקין אך השינויים בו איטיים ומעטים.

חצי בדיקה הנ יותר גרועה מאי בדיקה כלל כי אתה חושב שהחלק תקין ולא הוא.

רפי, למה קוראים לחיישה הזה "חיישן חמצן"? האם בכלל יוצא חמצן מהאגזוז? שחבתי שהוא נשרף..

ואיך לעזאזל קוראים לחיישנים שנמצאים בדרך כלל באיזור כניסת האוויר למצערת, אחרי פילטר האוויר? תמיד חשבתי שקוראים לזה חיישן חמצן.. :|

בזמן האחרון אנשים פה החלו להחליף את שפת המכונאי המצוי, במילים מבלבלות.

תקריות :shock: .

דימה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך לעזאזל קוראים לחיישנים שנמצאים בדרך כלל באיזור כניסת האוויר למצערת, אחרי פילטר האוויר? תמיד חשבתי שקוראים לזה חיישן חמצן.. :|

החיישן המצוי לאחר מפילטר האוויר נקרא חיישן MAF, החיישן מודד מסת/נפח האוויר הנכנס, כמו כן טמפ' האוויר...

על פי קריאת החיישן מחשב ההזרקה יודע לווסת את כמות הדלק בזמן פעימת ההזרקה.

חיישן הלמדה(לא למבדה למען השם!!! למבדה זה ריקוד!@#!!) נמצא אי שם במעמקי סעפת הפליטה.

החיישן מודד את אחוזי החמצן הנמצאים בתערובת האוויר הנפלטת מהצילינדר לאחר פעימת העבודה, ועל כן מקזז את תערובת האוויר/דלק אף הוא (ככל שאחוזי החמצן גדלים יעילות הבעירה פחתה).

מחשב ההזרקה מתחשב גם בקריאת חיישן ה-MAF וגם בחיישן הלמדה בזמן ההזרקה.

כמובן שגדולים ומנוסים ממני מוזמנים כמו תמיד לתקן

בברכת המשך שבוע טוב וגמר חתימה טובה,

שלד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפוש קצר היה עוזר, אך עוד פעם.

החיישן נקרא "חיישן חמצן" (OXIGEN SENSOR) ולפי נתוניו המשודרים אל מחשב נהול המנוע, מחשב הנהול משנה את הלמדה כנדרש בשאיפה שתהיה תמיד בערך 1 כלומר, למדה=1 שזה הערך המייצג את היחס האידיאלי של אויר ודלק למנוע, הן לצורכי פעולתו והן למיעוט מזהמי אויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...