Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים כשניגשים לטסט (מבחן נהיגה מעשי)

מקלארן F1
שימו לב! השרשור הזה בן 3580 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן.

שמתי לב שיש פה הרבה חבר'ה שעדיין אין להם רישיון ובקרוב ניגשים לטסט/בקרוב מתחילים ללמוד,

אז בואו בעלי הניסיון פה ניתן להם טיפים איך לגשת לטסט 1, ובכלל איך לגשת לטסט, ניתן טיפים איך

לעבור את הטסט בהצלחה, או להירגע לפני,ד"א עשיתי חיפוש לא מצאתי שירשור דומה לזה, וחשבתי שזה יהיה מועיל לניגשים הטריים,אז אני אתחיל:

• קודם כל לפני שמגיעים לטסט צריך לנוח ולא להיות לחוצים/רגועים מידי אחרת הבוחנים לפעמים מפרשים זאת כ-over/חוסר ביטחון עצמי, ועל זה הם מכשילים.
  • מומלץ בחום לנהוג לאט (ממש לאט), ככה הבוחן לא יפרש את זה שאתה לא שולט ברכב או שלא יהיו לך הפתעות כמו הולך רגל במעבר חציה שתצטרך ללחוץ חזק מידי על הבלם, ויהיה סיכוי לא לעבור.
  • אם קורה שישנה טעות קטנה, לא ישר להתבאס ואז להוריד את המצב רוח, כי אז אתה תעשה עוד פאשלות, תאמר יאלה סחה כולה טעות קטנה.
  • חשוב מאוד מאוד לא להילחץ, תחשבו על זה בתור "עוד שיעור נהיגה"...אל תתיחסו לאיש הזר שיושב לידכם, הוא כולה מורה מחליף :wink:.
  • עכשיו אני יספר לכם מה קרה לחבר החמ*ר שלי, שלא יקרה לכם אותו הדבר, הוא לא חגר חגורה בהתחלת הטסט :roll:...וניכשל בגלל זה :lol: , תשימו חגורה ושימו דגש לכל פיפס.
  • חשוב לעשות מכל העניין הזה תיאטרון אחד גדול, תביטו במראה עם הראש, לא מבטים חטופים, כדי שהטסטר יראה שאתה מסתכל, ולהסתכל הרבה!

זהו בנתיים מה שאני יכול לנדב, תורכם לייעץ לצעירים...

יונתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי נהיגה לאט לאט זה לא עובד כי הבוחן יכול להכשיל על הפרעה לתנועה..

טיפ חשוב מאוד:

יש לשמור מרחק מרכבים חונים- מטר אחד מספיק.

אין צורך להילחץ זה טסט- זה לא רצים לדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• לזרום עם הטסטר (לצערכם) ולהתחיל לדבר איתו על מה שהוא אוהב
  • לשמור מרחק גדול (לא כ"כ גדול ) !
  • לשים לב לכל התמרורים כי לפעמים הם שואלים בכמה מותר ליסוע ובכמה אתה נוסע?
  • לנהוג כמו ילד טוב ירושלים / צדיק אחד מסדום איך שתקראו לזה
  • לחייך אליו ולאמר לו "בוקר טוב" "מה שלומך" אבל בלי יותר מידי התחנפויות לא להגזים ! ז"א : דבר אליו יפה ובכבוד
  • לא להילחץ מציפצופים ושאר מכוניות שמאחורה , מקסימום הם יעקפו אותכם, תנו להם אל תילחצו !

זהו לבינתיים שאני יזכר אני יאמר פה.

Suzuki Jimny

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• לפני תחילת הנסיעה לבדוק שהנבחן השני חגור (לשאול, לסובב את הראש ולבדוק), כך תפגינו בגרות ובשלות לקבלת הרשיון. (עוד נקודה לזכותכם)
  • לגשת לטסט עם מצב רוח טוב, לא כמו ללוויה.
  • אם יש לכם זמן לפני הטסט הכירו את העמית ל"צרה", דברו איתו/ה, תצחקו קצת על הבוחן (מבלי שהוא ישים לב...:wink: ), עודדו אחד את השני...
  • תזכרו שהמורה שלכם לא היה מגיש אותכם לטסט, לולא הייתם כשירים לקבל רשיון נהיגה. הכוונה שהמורה החליט שאתם מוכנים לקבל רשיון נהיגה!
  • בהצלחה! (נסו לא להלחץ, זה מה שדפק אותי!)

יוני. :smile:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיות ערני זה מאוד חשוב...רוב התלמידים שניגשים לטסט יודעים לנהוג, פשוט חוסר עירנות שמתשלב לרוב עם לחץ, יבוא לידי ביטוי בתגובות לא מספיק טובות או תגובות יותר מדיי חדות-כמו זריקת קלאצ', ברקס, היגוי וכו'..

לעשות שיעור לפני הטסט, מאוד עוזר להרגיש את הרכב לפני הטסט, לכוון אותו טוב טוב למידותיכם ולהרגיש נוח.

לשתות משהו לפני ולאכול משהו מתוק, גם ממריץ וגם נותן תחושה טובה.

לא "להסתכן" יותר מדיי, לכו הכל על בטוח...

שחקו עם ההילוכים, לא להתבייש-אל תיתנו למנוע להרעיש יותר מדיי...תראו שליטה טובה בהעברת ההילוכים.

לירושלמים- תעשו טובה לעצמכם ותהיו ראשונים, היציאה תמיד קלה יותר והרוב המוחץ של ה"ראשונים" יעברו, בעוד החזרה לרישוי כרוך במעבר בתלפיות עם נהגים הכי חוצפנים,מנייאקים וכל שאר המחמאות שאפשר לתת- פשוט גיהנום לתלמיד בטסט...

1.8T 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לפחד מזה זה פשוט כמו שיעור רגיל רק עם בוחן אחר!

הכי חשוב כמו שנאמר פה להיות עירניים ולתת כבוד לבוחן

2013 TOYOTA VENZA LIMETED 3.5 V6

HU: Clarion NX501, AMP1:HIFONICS Brutus 1610d,AMP 2:JL AUDIO XD400 4,Component:Cerwin Vega v-max 65, SUB: JL AUDIO 12W6V2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה טיפים טובים:

* לחצו על הגז ושחררו במהירות את המצמד תוך חריקת גלגלים והפניית ראשי כל עוברי האורח על מכוניתכם.

* סעו כ-20-30 קמ"ש מינימום מעל המהירות המותרת.

* אל תשימו חגורה, ממילא אתם נוהגים בעיר ואין סיכוי לתאונה.

* זכות קדימה לוקחים, ולא מחכים עד שיתנו לכם.

* תמרור עצור הוא לא תמיד עצור, אם אפשר לא לעצור עדיף שלא לעצור ולעכב את התנועה.

* הצופר הוא חברך הטוב ביותר, השתמש בו בתבונה (כלומר לצפור למכונית הראשונה ברמזור, וכ"ו).

* אם אפשר לבלום בפתאומיות, מה טוב. ככה כל האוכל שהבוחן אכל יעלה לו למעלה, והוא ישכח מכל הטעויות שלכם.

* לשים יד אחת על ההילוכים, ויד אחת על החלון, בשביל מה יש לכם 2 רגליים אם לא בשביל להחזיק את ההגה.

וברצינות, הטיפ הכי טוב הוא פשוט להתנהג טבעי, תוצאת הטסט (כלומר, מעבר או אי מעבר) לצערי לא קשורה ולא מראה בכלל את רמת הנהיגה שלכם. אתם יכולים לנהוג (טוב זה לא ממש נהיגה, אלא יותר מעבר טסט) הכיטוב בעולם ולהכשל, ולנהוג הכי גרוע בעולם וכמעט לדרוס מישהו ועדיין לעבור.

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה.

שאני למדתי נהיגה, המורה שלי לימד אותי שלפני כל התנעה אני צריך לעשות משהו שנקרא כמ"ח (כסא, מראות, חגורה) שזה אומר לבדוק את תנוחת הכסא אם היא מתאימה לכם, השיטה הכי טוב כדי לוודא זה ללחוץ על הקלאץ' עד הסוף ואם אתה מרגיש שהרגל שלך חופשית אז זה טוב, אחרי זה לבדוק מראות ואז לשים חגורה.

המורה שלי תמיד היה אומר על זה אם אין כמ"ח אין תורה

אני עברתי טסט שני, לצערי טסטס ראשון נכשלתי כי הוא בלם אותי בדיוק לפני שסיימתי את הטסט.

אני אישית השתמשתי בשיטות מיסטיות

*סיפרתי לחברים שלי על הטסט רק אחרי שהוא עבר, אומרים שלפני זה עושה מזל רע

*סבתא שלי לפני הטסט הדליקה לי נר נשמה ולא יזיק לכל אחד לפני טסט, אפילו להכי חילוני להניח תפילין או לקרא פרק תהילים.

ואישית אני יכול על חבר שלי שנכשל 7 טסטים וכל טסטס הוא היה מגלה לחברים שלו ובטסט השמיני הוא סיפר רק לחבר שלו הכי טוב שקרא עליו תהילים ובסוף הוא עבר.

עצות כלליות

*אל תסעו לאט מדי ומהוססות, כי יכשילו אתכם על חוסר בטחון וכמובן אל תנסו להראות תחושה של בטחון יתר.

*אל תנסו לעשות דאווינים לטסטר כמו: החזקת הגה ביד אחת, תאוצות חזקות והעברת הילוכים כמו נהגי מירוצים.

תהיו נחמדים

*שאתם נכנסים לטסט תנסו ליצור רושם על הטסטר שאתם אנשים טובים תברכו אותו בבוקר טוב ותדברו בצורה יפה.

*תאכלו ארוחה קלה לפני הטסט.

*אם קורה לכם מקרה של בלימה או עצירת פתע, אף פעם אל תגידו זה בגלל הנהג השני, תמיד תהיו מוכנים להכל ואל תשכחו שהמורה לנהיגה אחרי זה כבר לא יהיה לידכם כדי לתקן לכם טעויות.

*תנסו לגרום לו שלא יתערב לכם כלל בנהיגה אלא יגיד לכם לאן לנסוע בלבד.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה לתת כמה עובדות, שאולי הם יוכלו לעזור לכם

בטסט שלי (כמובן בזה שעברתי) שכחתי לחגור חגורה בשניה הראשונה, יצא לי לנסוע חצי מטר ולעצור בצד ולחגור. - אם קרה לכם, אל תלחצו.

עוד טעות, ירדתי קצת מהשוליים, אך בגלל שהייתי רגוע, והוא ראה שאני מודע לטעות הקטנה הזו, הוא כנראה לא החשיב את זה כטעות. אפילו אפילו, שהוא העיר לי על זה!

כל נהג שוכח לחגור/או יורד מהשלויים מעט.

מה שבעצם אני אומר זה, שתמיד תיהיו רגועים, כיאלו אתם נוסעים שנים, תנו לו הרגשה שאתם יודעים לנהוג גם בלי קשר לשיעורי נהיגה, כלומר כבר יצא לכם לנהוג פעם, זה מן פסיכולוגיה כזאת,

יעני אתם יכולים לנהוג יותר טוב מהטסטר עצמו, תוכיחו את עצמכם, אך בלי התרגשות,

ותמיד שיהיה לכם בראש, 'מקסימום אני לא יעבור, לא קרה כלום!'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב בתור מישהו שעבר טסט שני שלשום , אני רואה שכבר נתנו את רוב הטיפים שחשבתי עליהם אבל הנה עוד טיפ למאמינים:

לקרוא פרק תהילים ולשים את הספר הקטן בכיס , בטסט הראשון (שאגב הכשילו אותי סתם) לא קראתי פרק וגם לא לקחתי איתי את הספר (זה בגודל מחזיק מפתחות) ולא עברתי , בטסט השני השני שלקחתי וקראתי עברתי...

נ.ב.

לא שאני דתי אדוק או משהו אבל מאמין ,מה כבר יכל להיות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממממ טוב אני עוד זוכר את הטסט שלי, הוא עשה לי פוללללל פניות שמאלה מחד לדו ומדו לדו ומחד לחד וכיו"ב... קיצר לפני כל פניה כזאת ששדה הראיה היה מוגבל האטתי המוןןןן והורדתי לראשון כך שהייתי מוכן ב100% לקראת עצירה. באחת מהפעמים חשבתי שהאטתי קצת יותר מדי כי הגעתי לכמעט עצירה אבל אז בא אוטו ממש מהר מהכביש אליו עמדתי לפנות אז זה שיחק לטובתי... הוא חשב שאני ראיתי...

עוד קטע, תסדרו את הכל, מראות כיסא הגה הכלללל פיקס לפני, אני הייתי הנבחן הראשון אז היה לי זמן לסדר לפני, תוודאו שכולם חגורים, תיגעו שוב במראה רק כאילו לסדר...

אמממ אל תעברו בשום פנים ואופן את גבול ה5 קמ"ש לפני הגבלת המהירות, ז'תומרת אם מותר 50 סעו 45...

מה עוד?

קחו כל פניה בצורה הכי זהירה ומדוייקת שאפשר, כשהוא נכנס תגידו שלום מה נשמע אני (ותציגו את עצמכם)... תהיו מנומסים, כשאתם יוצאים מהכיסא אחרי הטסט תגידו תודה.

תסתכלו הרבה במראה וכשאתם עושים זאת תדאגו שהוא ישים לב. ז'תומרת לא רק להזיז את העיניים אלא לעשות חצי תנועה עם הראש, כל פעם לשלושת המראות. קודם האמצעית, אז השמאלית ובסוף הימנים. בכל הסתכלות. תמיד לבדוק את שלושתן. והסדר שאמרתי די יעזור לכם לגרום לו לשים לב כמה אתם זהירים.

תהיו סבלניים. כשאתם נותנים למישהו לעבור במעבר חצייה אל תיראו עצבניים בסגנון "יאללה עופו כבר מהכביש זונות!" כי אז אתם ישר תעברו.... לטסט הבא...

אממממ כעיקרון יש עוד פול טיפים וזה אבל אין לי כוח... בכל מקרה לי הוא לא עשה לא חנייה ולא רוורס, הוא כנראה לא חשב שיש צורך. ישר העביר אותי...

בהצלחה.

*** עריכה: אה כן לכל אלה שמדברים על מזל נאחס ולא לספר לחבר'ה לפני הטסט- תמצאו חיים... אני סיפרתי לכללללל מי שהיה מוכן רק לשמוע... גם לאלה שלא... סיפרתי לכולם. וערב לפני יצאתי עם החברים ולא הפסקתי לזיין להם ת'שכל "מחר טסט!" , "נחשו מה יש לי מחר? טסט!!!", ודברים כאלה, בסוף הגיע לשלב שאני רק נשמתי כולם אמרו לי "כן כן, מחר טסט נכון???"... ועדיין עברתי ראשון... אז מסתבר שזה בולשיט... ***

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ששכחתי לציין, בקשר לזינוקים, זינוק בעליה, תהיו זהירים, אם אתם מתדרדרים אחורה אז אתם באמת עוברים לטסט הבא.

אז תהיו עדינים...תרפו מעט את הבלם, תראו אם אתם מתדרדרים ואם כן ישר תלחצו

חזרה ותעלו עוד את הקלאץ' וכמובן גז שלא יכבה המנוע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3580 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...