Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תו נכה

אורתוגונלי
שימו לב! השרשור הזה בן 6786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נניח והעמדתי את רכבי עם תו נכה באדום לבן,

במקום שאסור לחנות, אך עם תו נכה מותר.

האם לפקח שמגיע לאיזור, מותר ללדרוש ממני לראות תעודה נכה ?

הרי בהחלט יתכן שלא אני הוא הנכה, אלא הרכב שלי קיבל תו נכה כדי להסיע את הנכה,

ואני (למשל) ממתין לו שיגיע כדי לאסוף אותו.

האם הפקח יכול לדרוש ממני לראות תעודת נכה, שבלעדיה הוא ידרוש ממני להזיז את הרכב ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הוא לא יכול לידרוש ממך

תמיד קיימת הסברה שהורדת את הנכה ליפני כן או שהנכה יגש לרכבו לאחר מכן.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א: אין תעודת נכה, אלא אם מדובר על נכה צה"ל.

ב: אדום-לבן זה עניין משטרתי, לעומת כחול-לבן שזה עניין עירוני (פקח...). כמובן שהפקח יכול תמיד לקרוא לשוטר...

ג: גם לנכה אסור לחנות באדום-לבן אם זה מפריע לתנועה.

ד: גם אם רכבך קיבל תו המיועד להסעת נכה מסוים (בן משפחה, בדרך כלל), אסור לך להשתמש בו כאשר אינך מסיע את הנכה. ובקשר להסברים שלך (אני מחכה לו...הורדתי אותו קודם...) אז לפחות במקרה של "הורדת אותו קודם" הרי כבר אין לך מה לעשות שם יותר.

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד: גם אם רכבך קיבל תו המיועד להסעת נכה מסוים (בן משפחה, בדרך כלל), אסור לך להשתמש בו כאשר אינך מסיע את הנכה. ובקשר להסברים שלך (אני מחכה לו...הורדתי אותו קודם...) אז לפחות במקרה של "הורדת אותו קודם" הרי כבר אין לך מה לעשות שם יותר.

\

ממש לא נכון ! , אף פעם אל תגיד מה שאתה לא יודע .

אין שום הגבלה שכל נהג ישתמש ברכב וזה אפילו יכול להיות מונית (דוגמא : הנכה הוא בעל הרכב , הרכב הוא מונית , יש אנשים שעובדים במשמרות על אותה מונית)

, לא רק זה , אלא גם בעל התן לא חייב להיות בעל הרכב (דוגמא , הרכב רשום על שם בן, אשה , חבר , חברה והתו שהונפק הוא על שם אחר).

במקרה זה כשהנכה מגיש את הבקשה לתו נכה עליו להיצטייד במספר הרכב וכמובן אישור מיבעליו.

ויותר מזה אפשר להנפיק 2 תוים ובאישורים מיוחדים גם יותר מזה.

ובקשר לזה שהוא הוריד אותו קודם אז זה יכול להילקח מהסיטואציה שהנכה הורד קודם לכן כדי שלא יצטרך ללכת רחוק למקום חניה המתואר.

המקום היחיד שיכולים לתת לך דין וחשבון זה אם אתה רוצה להיכנס לים או משהוא דומה שבו הם דורשים שבעל התו יהיה נוכח , אבל זה כבר עניין פרטי שלא קשור למשטרה או לפיקוח עירוני.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום הגבלה שכל נהג ישתמש ברכב וזה אפילו יכול להיות מונית (דוגמא : הנכה הוא בעל הרכב , הרכב הוא מונית , יש אנשים שעובדים במשמרות על אותה מונית)

, לא רק זה , אלא גם בעל התן לא חייב להיות בעל הרכב (דוגמא , הרכב רשום על שם בן, אשה , חבר , חברה והתו שהונפק הוא על שם אחר).

תו הנכה נועד לשמש את הנכה בלבד!

באם הנכה זקוק לנהג שיסיע אותו (הורה, אח, נהג מונית וכו...) הנהג יכול להנות מתו הנכה, אך ורק אם הנכה נוכח ברכב!

אם החנת את רכבך כאשר יש עליו תו נכה, והנכה אינו נוכח, זוהי עבירה!

רועי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחותי נכה -

באם היא ביקשה ממני להגיע לאסוף אותה ממקום כלשהו - כאשר ממול המקום יש חניה כחול לבן, אני מגיע ועוצר שם, הריי שבזאת אני מסייע לנכה על פי התרי החוק שהעניקה מדינת ישראל, אין בזה שום פסול שכן אם אני שאני אדם בריא אחנה לפי התרי החוקה לי...אני אחנה במקום הפנוי שאמצא נגיד 6 רחובות משם...אבל הנכה יפגע מזאת...אי לכך ובהתאם לזאת...באשר אני מסייע לנכה (ממתין לו שיגיע לרכב) אני רשאי להשתמש בזכותו של הנכה - כי אני מסייע לו

אגב...פקח, אם הוא בא ומבקש תעות זהות, אתה יכול להראות לו אצבע משולשת, לנעול את הרכב וללכת, פקח לא יכול לבקש תעודת זהות\רישיון רכב, מאף בן אדם...הוא כולה עובד עריה ממש ממש לא שוטר....

ואם יתן לך דו"ח מכתב בצירוף הדו"ח לעריה יבטלו אותו מיד...בדוק - מניסיון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תו הנכה נועד לשמש את הנכה בלבד!

באם הנכה זקוק לנהג שיסיע אותו (הורה, אח, נהג מונית וכו...) הנהג יכול להנות מתו הנכה, אך ורק אם הנכה נוכח ברכב!

אם החנת את רכבך כאשר יש עליו תו נכה, והנכה אינו נוכח, זוהי עבירה!

רועי.

קשקשן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא אינו פשוט בכלל, ולמעשה בשנים האחרונות, התו הולך ומאבד מהאפקטיביות שלו.

כמי שלצערו משתמש בתו כזה מזה למעלה מעשרים שנה, אני יכול לומר שבשלוש שנים האחרונות בהן הורחבה מאוד הזכאות לתו נכה, וכן נוצרה האפשרות להוסיף מס' רכב נוסף לתו, כמעט ולא ניתן למצוא חניית נכים מסודרת במקומות ציבוריים - גם במקומות בהם יש עשרות מקומות חנייה לנכים (כמו בי"ח בילינסון למשל)

כשמישהו עומד שלא לצורך בחניית נכים או במקום אסור לחניה שאניו חניית נכים אך אינו מפריע לתנועה הוא תופס מקום של מישהו שבאמת נזקק לו.

תחשבו על זה כשאתם "מתחמנים"...

וזה בכלל לא עניין של חוק זה עניין של חינוך ויושר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא אינו פשוט בכלל, ולמעשה בשנים האחרונות, התו הולך ומאבד מהאפקטיביות שלו.

כמי שלצערו משתמש בתו כזה מזה למעלה מעשרים שנה, אני יכול לומר שבשלוש שנים האחרונות בהן הורחבה מאוד הזכאות לתו נכה, וכן נוצרה האפשרות להוסיף מס' רכב נוסף לתו, כמעט ולא ניתן למצוא חניית נכים מסודרת במקומות ציבוריים - גם במקומות בהם יש עשרות מקומות חנייה לנכים (כמו בי"ח בילינסון למשל)

כשמישהו עומד שלא לצורך בחניית נכים או במקום אסור לחניה שאניו חניית נכים אך אינו מפריע לתנועה הוא תופס מקום של מישהו שבאמת נזקק לו.

בנוסף קיימת הבעיה שיש הרבה מקומות חניה של נכים (כסאות גלגלים) ומעט חניות של נכי משהב"ט (כמובן שאינני מדבר על חניות פרטיות ומסומנות ליד בתים) וכך קורה שנכי משהב"ט חונים בחנית נכים רגילה ונוצרת אנדרלמוסיה (אם זה מבחינת מרמור שני סוגי הנכים ואם זה מבחינת מרמור במידה ונכה משהב"ט מקבל קנס בשל חניה בחניית נכה לא לו כאשר בפועל אין לו ממש ברירה מבחינת נכותו הפיזית).
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. עתיד, אין חוקה בישראל. סתם שתדע.

ב. יוצא לי לעבוד לא מעט בסביבת פקחים ושוטרי תנועה, אלה שקמו בבוקר לבדוק שאף אחד לא מחנה חניה כפולה ולכולם יש תווי חניה תקינים. ז"א ניידות שמסתובבות כל היום בשביל לחפש "עברייני חניה". הם בדר"כ מסתפקים במבט מרחוק על האוטו שמחנה בחניית הנכה, אם יש תו נכה כלשהו, הם עוברים הלאה, הם לא עומדים לצד הרכב\הנהג ומבקשים תעודות הוכחה כלשהן.

זה באמת מכעיס גם אותי מאוד, יש מקומות שיש חניית נכים, אך כל אחד יכול לחנות שם (אין פקחים) ומחצית מהאנשים פשוט לא שמים קצוץ ומחנים בחניית הנכים. למרות שאני לא מתערב וזה לא מתפקידי להתערב, גם אני מסכים שזה עניין של חינוך, ואני אף פעם לא אחנה בחניית נכים בכוונה תחילה. יש אנשים שאפילו שחניה ענקית עומדת לרשותם ובקושי יש שם מכוניות, הם דווקא יחנו בחניית נכים בגלל סיבה אחת, עצלנות, שמתחלקת ל2 קטגוריות.

א. החניה "על הדרך", הם כבר הגיעו לחניה הזו, אז למה להתחיל להסתובב ולחפש חניה רגילה אפילו אם היא 2 מטרים מחניית הנכים?

ב. עצלנות, אנשים מעדיפים לחנות בחניית נכים ולא בחניה רגילה בשביל לחסוך הליכה קצרה לאן שהם לא צריכים להגיע.

רוב המחנים בחניית הנכים בכוונה תחילה הם אנשים כמו שדיברתי עליהם בסעיף א'.

אני מבין עניין של "לחכות למישהו" ולעמוד עם האוטו בחניית נכים עם המפתח בסוויץ', אפילו אם אין תו נכה. הגיוני לגמרי, במיוחד כשאין חניה זמינה באזור. אבל עניין של עצלנות וחוסר אכפתיות זה כבר עניין אחר ומאוד מרגיז.

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף קיימת הבעיה שיש הרבה מקומות חניה של נכים (כסאות גלגלים) ומעט חניות של נכי משהב"ט (כמובן שאינני מדבר על חניות פרטיות ומסומנות ליד בתים) וכך קורה שנכי משהב"ט חונים בחנית נכים רגילה ונוצרת אנדרלמוסיה (אם זה מבחינת מרמור שני סוגי הנכים ואם זה מבחינת מרמור במידה ונכה משהב"ט מקבל קנס בשל חניה בחניית נכה לא לו כאשר בפועל אין לו ממש ברירה מבחינת נכותו הפיזית).

עכשיו חידשת לי, נכי צה"ל אינם ראשים להחנות בחניות נכים ?! מה ההבדל אם מישהו נכה מלידה וצריך כיסא גלגלים או שקשה לו ללכת, מאדם שעפה לו הרגל בשירותו הצבאי ונזקק לכיסא גלגלים ?

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו חידשת לי, נכי צה"ל אינם ראשים להחנות בחניות נכים ?! מה ההבדל אם מישהו נכה מלידה וצריך כיסא גלגלים או שקשה לו ללכת, מאדם שעפה לו הרגל בשירותו הצבאי ונזקק לכיסא גלגלים ?
ככל שידוע לי ישנו שלט שונה (המשולש) שבו נכי משהב"ט חונים. כמו כן כבר יצא לי לראות במרכז רמות אשכול בי-ם לפני כחצי שנה שהציבו ליד חניות הנכים (כסא גלגלים) שוטרות (לא כאלה שבמקרה היו שם אלא כתפקיד) שמנעו מנכי משהב"ט לחנות בחניות של נכים רגילים (אציין

שבאותו המרכז יש גם חניות ציבוריות של תו משולש).

כמובן שיכול להיות מצב שבו ל"אדם שעפה לו הרגל בשירותו הצבאי ונזקק לכיסא גלגלים" ולכן אמרתי שנראה כי יש כאן בעיה (היתכן שנכה משהב"ט בעל עגלה משתמש בתו רגיל?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שידוע לי ישנו שלט שונה (המשולש) שבו נכי משהב"ט חונים.
המשולש של נכי צה"ל שונה בכך שיש בתוכו ציור של חרב.

עד כמה שידוע לי, היום כל נכה (גם הלומי קרב לדוגמא) מעל 50% מקבל משולש,

ומי שנכה בגפיים או מוגבל בתנועה (ללא קשר אם נכה צה"ל או לא), מקבל תג עם כיסא גלגלים.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...