Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהי תיבת DSG

FairBird T-AM
שימו לב! השרשור הזה בן 6790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תיבת ה DGS היא תיבה רובוטית שמורכבת בדגמי פולקסווגן ואודי.

עיקרון הפעולה שלה פשוט;יש בה שני מצמדים,ובשעה שהילוך ראשון,נניח,משולב,ההילוך השני מחכה לתורו,אז מישתחרר המצמד וההילוך השני מישתלב.וכך הלאה.

יתרונה העיקרי הוא במהירות הפעולה ובחלקותה,לעומת תיבות רובוטיות רגילות.

ההרגשה דומה לזו של גיר רציף,רק בלי תחושת המצמד המחליק.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת כמובן לציין שההעברה נעשית במהירות גבוהה מאוד, של כמה אלפיות השניה, ובשל כך ההעברה הן חלקה והן לא נאבד כח כמו שנאבד בגיר רגיל/אוטומטי בזמן העברת ההילוך.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שנהגתי השבוע כשעה על סיאט טולדו טורבו דיזל 140 כס עם dsg אני יכול לומר שזה-

1-מנוע חזק מאד

2-תיבת הילוכים הטובה ביותר עם התנהגות מופתית בעיר ותגובה מידית ללא שיהוקי אלפא וסיטרואן

3-ביחד זה פשוט סוני פליסטיישן,האצה רציפה וחזקה וכמובן חלקה ללא תנודות של הגוף שרק צליל המנוע משתנה עם כל דחיפה

העתיד כבר כאן !תוך 10 שנים אני לא רואה תיבות אחרות בשוק מאלה הנמכרות כיום גם לא ידניות

הלאון נמכרה הפיאט חזרה והפעם לתמיד!.....למה?

400 קמ.....40 מעלות בצל....ארבעה אנשים....שלש שעות......10/1ק"מ.....קאפיש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת כמובן לציין שההעברה נעשית במהירות גבוהה מאוד, של כמה אלפיות השניה, ובשל כך ההעברה הן חלקה והן לא נאבד כח כמו שנאבד בגיר רגיל/אוטומטי בזמן העברת ההילוך.
משהו בסגנון 200 מילישניות....(שזה בעצם 200 אלפיות השניה, שזה בעצם 0.2 שניות...)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שנהגתי השבוע כשעה על סיאט טולדו טורבו דיזל 140 כס עם dsg

נשמע מכונית מעניינת . סלח לי על הבורות אבל מדובר על הטולדו צורה חדשה? יש לך מושג כמה עולה חדשה?(באתר של היבואן אין פרטים על הדגם הספציפי הזה)

תודה ולילה טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העתיד כבר כאן !תוך 10 שנים אני לא רואה תיבות אחרות בשוק מאלה הנמכרות כיום גם לא ידניות

לא היתי יוצא בהצהרה כזאת.

לא חכמה להגיד שזה טוב כל עוד זה חדש. תבדוק בעוד כמה שנים מבחחינת בלאי ופקוד ואז תשווה את זה לשאר התיבות.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שזה מה שאמרו כשיצאו התיבות האוטומטיות..

או כל חידוש אחר for that matter...

אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היתי יוצא בהצהרה כזאת.

לא חכמה להגיד שזה טוב כל עוד זה חדש. תבדוק בעוד כמה שנים מבחחינת בלאי ופקוד ואז תשווה את זה לשאר התיבות.

ה-DSG אינה חדשה. היא קיימת בשוק כבר מספר שנים בדור הקודם של הגולף בגרסת R32. אני לא מצאתי דיווחים על תקלות וניתן לשער שאם התיבה הזו החזיקה מעמד (כמה שנים טובות) ב-R32 החזקה, היא תחזיק יפה בכל הגרסאות החלשות יותר. מה גם שיש R32 משופרות מאוד שנוסעות עם התיבה הזו בארה"ב ואירופה ונכון לעכשיו אין בעיות...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיקרון הפעולה שלה פשוט;יש בה שני מצמדים,ובשעה שהילוך ראשון,נניח,משולב,ההילוך השני מחכה לתורו,אז מישתחרר המצמד וההילוך השני מישתלב.וכך הלאה.

חן, כיצד מחליטה התיבה איזה הילוך לשלב במצמד השני?

הרי מהילוך שלישי אני יכול לשלב רביעי או שני. האם אופי הנהיגה הוא המשפיע לדוגמא: לחיצה על הבלמים או האצה וכו'.

האם יכול לקרות מצב בו אני "מפתיע" את התיבה בהילוך לא צפוי?

חי סולומון

סאן רוף פתוח וכסאות מחוממים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סולי - לא תוכל להפתיע אותה.

מצמד אחד אחראי על הילוכים 1 3 5

שני אחראי על 2 4 6 ורוורס

כשהילוך שני משולב - המצמד של 1 ו3 כבר מוכן כך שלא משנה מה תעשה - לא תפתיע אף אחד.

רובי - התחושה מתעצמת אפילו יותר ע"י שימוש במניפות מאחורי ההגה (למיטב ידיעתי - לא מגיע בסיאט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סולי - לא תוכל להפתיע אותה.

מצמד אחד אחראי על הילוכים 1 3 5

שני אחראי על 2 4 6 ורוורס

כשהילוך שני משולב - המצמד של 1 ו3 כבר מוכן כך שלא משנה מה תעשה - לא תפתיע אף אחד.

זה אומר שראשון ושלישי משולבים יחדיו ?!?!

ונגיד אני עכשיו על 50 בשלישי...ויאללה בא לי להוריד לראשון מה קורה בעצם?

או אפילו 100 משייט על חמישי ובא לי להוריד לשלישי ?

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שהמצמד שאחראי על ראשון ושלישי כבר מוכן ומנותק.

ברגע שתרצה להעלות הילוך - המצמד של הילוך שני יתחיל לנתק תוך כדי שהמצמד של ההילוך השלישי יתחבר.

במידה ותחליט להוריד הילוך - מה שיקרה זה שראשון ישולב במקום שלישי...

בנוגע להורדת הילוך כפולה - זה לוקח קצת יותר זמן מן הסתם. לא מדדתי כמה בדיוק (לא משהו היסטרי).

בכל מקרה - הDSG כן מתערבת ולא תיתן לך להגיע למנתק או לשייט בהילוך שישי ב30 קמ"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי מה שצויין מעלה זה שהילוך הבא כבר משולב..אבל אם רוצים להוריד הילוך אז זה יקח טיפה יותר זמן לא ? פחות או יותר כמו להוריד 2 הילוכים כי זה לא משנה אםהוא מוריד אחד או 2 זה עדיין אותה פעולה של ניתוק שלישי ושילוב הילוך אחר

מיבחנת השיווט..נתתי מהירויות סבירות לשיוט בהילוכים מסויימים

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההילוך הבא עדיין לא משולב - הוא מוכן. זה ההבדל.

עוד קצת מידע:

http://mydreams.go.ro/art_direct_shift.html

ממה שאני זוכר - ה0.2 שניות זה הזמן שלוקח לתיבה מהרגע שההילוך המשולב מתחיל להתנתק עד הרגע שההילוך הבא כבר משולב, רוב הזמן זה ניתוק/חיבור המצמד.

קראתי איפהשהו שהליך "בחירת" ההילוך הינו מהיר יותר ולוקח כ0.04 שניות.

אם עושים 1+1 זה אומר שהורדת הילוך תיקח כ0.04 שניות יותר... כנראה שבגלל זה אני אף פעם לא שם לב ;)

יש לשים לב שלפעמים הECU צריך להתאים את הסל"ד בהורדת הילוך, במקרה כזה הורדת ההילוך תיקח יותר - כחצי שניה.

עריכה: כ0.03 עד 0.04 שניות -

http://www.canadiandriver.com/articles/jk/031119.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...