Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מילוי 95 (במקום 96) בפיאסטה עם קרבורטור, האם יגרום נזק?

fiesta rsi
שימו לב! השרשור הזה בן 7652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מישהו יכול להסביר לי?

מה יקרה עם אני ימלא בפיאסטה שלי שהיא קרבורטור אוקטן 96 כמובן

95 נטול עופרת במקרה חרום שנתקעתי נגיד ?

למה זה יכול לגרום ???

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יגרום שום דבר..

הסבר:

מתחילת שנות ה90 יצאו תקנות שהעופרת שיש ב96 מזהמת במידה רבה,לכן המציאו את הדלק 95 שהוא נטול עופרת בשילוב התקן שנמצא באגזוז בשם ממיר קטליטי שמוריד את רמת הזיהום .

לכן אם מילאת 95 במקום 96 זה לא יכול לגרום לשום בעיה. אם תמלא 96 ברכב של 95 זה ממש לא בריא משום העופרת שיש בו תגרום נזק לממיר הקטליטי..

מאושרי

"יש לך אולי 7 שקל להגיע לבאר שבע??"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועים שמתוכננים לעבודה עם דלק עם עופרת, זקוקים לעופרת. היא יוצרת מעין "שכבה להגנה" בשסתומים, להפחתת החיכוך. שימוש בנטול עופרת יכול לגרום נזק למנוע. לא יודע עד כמה זה מיידי, אבל בתקופה שהיה לי סמוראי, שמעתי הרבה מאוד על אנשים שנסעו עם הג'יפים למקומות בהם לא נמכר 96, והביאו איתם מהבית תוסף עופרת או משהו...

DISCLAIMER: כל מה שאני רושם זה ממה ששמעתי, ויכול להיות שקצת התבלבל לי בראש. אשמח אם אחד המומחים ישפוך אור על הנושא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העינין כבר נידון בעבר בפורום ... והמסקנות לעצלנים לחפש ( כמוני ) שמיכל אחד בטח שלא יגרום לשום הבדל ויש הנוהגים גם לערבב לפעמים את זה בזה ברכבים ישנים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נמצא במדינה שאין בה 96, ורוצה לסחוב פחות דלק עם עופרת, אז לשים חצי 96 וחצי 95, מילא.

אבל אם יש כאן 95 באותו מחיר של 95... למה לשים 96, כשזה מה שמיועד לאוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל רכב שצריך לתדלק ב-96 ז"א הוא צריך דלק לא נטול עופרת. הוא צריך את העופרת בשביל ההתנעה ובשביל עבודת מנוע חלקה יותר, מחסור בעופרת יכול לגרום לשריפת השסתומים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלק 95 יותר איכותי מ-96.

אני נוהג ברכב שנת 79' ואחת לשלושה-ארבעה תדלוקים בלבד שם 96.

מה הכוונה איכותי יותר? רמת דטונציה? כמות תוספים?

השאלה המשמעותית ביותר היא אם המנוע דורש את העופרת (מנועים ישנים בד"כ), או לא. אם הוא דורש, אז לפי דעתי הגישה היא לא נכונה. עדיף יהיה לו 96 על פני 95 נטול.

אם הוא לא דורש, אז אין בעיה לשים 96 או 95 , לשיקול דעתך. וזאת למיטב הבנתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה כזה אסור לשים 96 כי הוא מכיל עופרת ועלול לסתום את הממיר הקטליטי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה כזה אסור לשים 96 כי הוא מכיל עופרת ועלול לסתום את הממיר הקטליטי .

מדובר כאן על רכב שרשמית אמור לגמוע 96. אז אין לו ממיר...

אבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדרת מבחנים עם דלק 95 ו-96 ו-98 שערכנו ב-205 ראלי הגענו למסקנות כי ה-95 נותן ביצועים טובים יותר מה-96 (לגבי כימיה של הדלק וכו' אין לי מושג, התעסקנו בניסוי מעשי בלבד), נתוני צריכת דלק אין לי. לא היה הבדל בין דלק אוקטן 98 לבין דלק עם אוקטן 95.

להזכירכם ה-205 ראלי מצוידת בשני קרב' כפולים, כוונו היטב ביום המבחן.

_\"""""""/_

0|||||||0]

|_|-+-|_|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...