Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדיניות ירחון "אוטו" בנוגע לאירועי ה"ראלי" בארץ!

אלון חלווה
שימו לב! השרשור הזה בן 6828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כידוע לכם, אתמול נערך מירוץ ספרינט ראלי - אי שם בארץ. בשיחה בין הנהגים שם, עלה נושא הסיקור העיתונאי החסר ובין היתר היעדר כיסוי מתבקש של ירחון "אוטו". חלק טענו שזה נעשה בגלל שהארועים עדיין לא חוקיים. אני טענתי שזה לא ייתכן - שכן ניתן לסקר אירועים גם אם הם לא חוקיים בצורה אינפורמטיבית - אין כל אחריות למסקר או כל עבירה על החוק. הוא גם לא מחוייב להזדהות עם הנעשה ויכול רק לסקר את זה אינפורמטיבית עבור קהל הקוראים המעוניין במידע זה.

היות ואני מכיר את מיודענו Sרוני משכבר הימים, שלחתי לו הודעה פרטית היום והופתעתי לגלות שאכן זו מדיניות "אוטו".

אשמח לשמוע את תגובתכם בנושא - אולי כדאי שגם ב"אוטו" ישמעו...

אציין רק את דעתי - אני חושב שזה ביזיון. בייחוד שהעורך הוא נהג מירוצים לשעבר (דני פרומצ'נקו אם אני לא טועה???) - חובב ספורט מוטורי מושבע - או כך הוא מצהיר.

מדוע לא יסקר "אוטו" את מירוצי הראלי? - לא בצורה אוהדת - לא בהבעת עמדה - רק בצורה חדשותית. אפילו בטלוויזיה סיקרו לא פעם ולא פעמיים. עוד אוסיף - שדווקא מעיתון כזה הייתי מצפה למירב התמיכה - אני לא חושב שיש קורא אחד של אוטו שלא תומך בספורט מוטורי חוקי בארץ (ואם יש - זה בוודאי חריג בנוף הקוראים) - אני גם משוכנע שאירועים אלו מעניינים את רוב הקוראים.

בקיצור, אני חושב שזה "נ" (נכשל) גדול למגזין רכב שמתיימר להיות מספר 1 בארץ - וכנראה שהוא אכן מס' 1 לפחות כיום.

מה דעתכם? אשמח לשמוע גם תגובה רישמית ועניינית של "אוטו" - אני יודע שרבים מעובדיו קוראים בפורום.

בברכה,

אלון חלווה.

נ.ב.

הרגע בטח שרפתי כל סיכוי לכיסוי אוהד שלי כנהג ראלי - אם אי פעם הספורט המוטורי יהיה חוקי בארץ.

:wink:

נו, שיהיה....

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כידוע לכם, אתמול נערך מירוץ ספרינט ראלי - אי שם בארץ. בשיחה בין הנהגים שם, עלה נושא הסיקור העיתונאי החסר ובין היתר היעדר כיסוי מתבקש של ירחון "אוטו". חלק טענו שזה נעשה בגלל שהארועים עדיין לא חוקיים. אני טענתי שזה לא ייתכן - שכן ניתן לסקר אירועים גם אם הם לא חוקיים בצורה אינפורמטיבית - אין כל אחריות למסקר או כל עבירה על החוק. היות ואני מכיר את מיודענו Sרוני משכבר הימים, שלחתי לו הודעה פרטית היום והופתעתי לגלות שאכן זו מדיניות "אוטו".

אשמח לשמוע את תגובתכם בנושא - אולי כדאי שגם ב"אוטו" ישמעו...

סיקור קבוע של מירוצי הראלי ספרינט הוא הדרך הטובה ביותר להרוג אותם (ואת מנוחת סוף השבוע של רוני :wink:).

אפילו סיקור בדיעבד, ולא סיקור מקדים, עשוי לעורר את חמתם של כחולי המדים, של פקידי ממשלה ושל כל מיני אינטרסנטים. הרי נכון לעכשיו מדובר באירוע לא חוקי, גם אם הוא נעשה לפי כל כללי ה-FIA, ותוך שמירה מירבית על בטיחות.

עם כל הכבוד לתיסכול שלך כנהג פעיל שלא זוכה לראות את עצמו בעיתון, סיקור קבוע של המירוצים האלה רק יכול לעורר תשומת לב לא רצויה מגורמים שכיום לא יודעים, או משלימים עם המצב. למרות המידור, האירועים האלה אינם חסינים מגילוי מוקדם ומפשיטות משטרתיות. אישית, רועד לי הפופיק גם בכל פעם שמישהו מעלה כאן תמונות של האירועים האלה, ואני חושב שהנהלת הפורום לוקחת על עצמה כאן אחריות רבה בפירסומם.

האירועים האלה צריכים להתרחש בשקט, תוך חשיקת שפתיים עד ליום שיהיה מותר לקיים כאן מירוצי מכוניות חוקיים. כרגע מדובר, לפחות לדעתי, בהתגרות מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש לא קשור לאגו שלי.

חשיפה יכולה גם לעודד את החקיקה - ליצור לובי. איזה אחריות לוקחת הנהלת הפורום בדיוק? היא אחראית למה?

חשיפה תאפשר השגת ספונסרים, ספונסרים מביאים כסף, התפתחות הענף, מתן לגיטימציה בעיני הציבור וגם לחץ על ח"כים. כידוע לך - בארץ קשר הדוק בין הון לשלטון. בד"כ אני ואתה נפגעים ממנו - למה לא להסתייע בו פעם???

סיקור של קארטינג שנוסע על הכביש מחרמון לאילת זה בסדר? זה חוקי? היה שם ביטוח?

ממש לא...

משום מה, נראה לי שאם ספונסר עצבני היה תומך באירוע כזה - חוקי או לא חוקי - זה היה מוצא דרך לכותרות העיתונים ו"אוטו" בינהם...

אלון

עוד דבר,

עיתונות מעצבת דעת קהל - סיקור חיובי של אירועים אלו היה מסייע לספורט המוטורי - מ"אוטו" הייתי מצפה שיסייע לעניין... וזה לא קורה בכלל/כמעט (כל אחד יבחר מה מתאים לו), לצערי...

אלון

ודבר אחרון, לארק...

את ה - "לשבת בשקט" ניסינו שנים - זה לא הוביל לשום מקום! אז אולי כדאי לנסות דרך חדשה?

אחרי החרמת רכבי המירוץ המתוקשרת לפני כשנה וחצי - ישבנו בשקט במשך שנה - זה לא קידם כלום. זה הרג את הספורט. אנשים פרשו החוצה. אין אירועים=אין אנשים שמתחרים=אין אנשים שנלחמים (משקיעים מזמנם וכספם) על חקיקת החוק.

אי סיקור יביא לאי עריכת אירועים יביא לעזיבת אנשים את הספורט ואי כניסת חדשים יביא למות החוק ואז לא יהיה כלום!

זה כמעט קרה - היינו בדרך - והיה לנו שכל להתעורר בזמן...

לסיכום - אין סיכוי לספורט מוטורי בלי סיקור (רצוי אוהד) שמביא ספונסרים.

תחשוב על זה...

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה, נראה לי שאם ספונסר עצבני היה תומך באירוע כזה - חוקי או לא חוקי - זה היה מוצא דרך לכותרות העיתונים ו"אוטו" בינהם...

אין צורך להוסיף...:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה...

מפחדים להביע דיעה בנושא? לתומי חשבתי שרבים ייתייחסו לעניין זה!

טוב - אולי זה לא מעניין אף אחד ו"אוטו" צודקים שלא נותנים לנושא חשיפה - מטעמי רייטינג!

:roll:

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיקור עתונאי של אירוע לא חוקי שכזה -בעייתי משהו.

עצם העובדה שאתה בעצם מפרסם שאתה עובר על החוק (גם כאן בפורום) יוצרת אוירה של זילזול בחוק ואפילו אהדה מסויימת לאנשים שעושים זאת.

אני מבין את הצורך ליצור עובדות בשטח ולהניע את העסק קדימה אבל מה אם חס וחלילה (טפו טפו טפו ) מחר תתרחש תאונה קשה באירוע שכזה?

האם זה לא יפגע במטרה ?

מדוע שקבוצת נערים לא תחליט שגם היא עורכת "מירוצים" במסגרת עצמית , וכי למה לחכות לחוקיות העניין ?

אני מבין את שיקולי "אוטו" ולא לעניין "לשבת להם על המצפון" בכדי שישתפו פעולה עם אירוע לא חוקי .

נ.ב מה לגבי ביטוח למקרה שדברים ישתבשו ? האם המשתתפים לוקחים על עצמם סיכון כה רב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון שלום,

אני מסכים עם כל מילה שאמרת.

צריך להיות סיקור של האירועים הללו, סיקור נרחב.

מאחר והסיקור של מוטוריקה בארץ הוא דל מאוד, אין שום דעת קהל, אין שום תומכים, ולמען האמת, זה לא מעניין אף אחד!

כאב לי מאוד לשמוע שבקושי היה סיקור לאירוע בלטרון, שכן זה היה אירוע מהפכני בארצנו. באם היה לאירוע המדובר פרסום, אני בטוח שהוא היה מהדהד הדים, אבל מאחר ולא היה, זה הפך להיות "סתם עוד מפגש"(מבחינת רוב אזרחי המדינה).

לארק ידידי, עד היום שבו יותרו מירוצי ראלי חוקיים בישראל - לא אני ולא אתה נחיה, ואני מדבר ברצינות.

יחלבו מאיתנו עוד הרבה כספים, הרבה בירוקרטיה, וכמובן - הרבה עצבים.

האירועים הללו צריכים להתקיים במלוא הדרם ובחשיפה נרחבת ככל שתהיה ואולי הדבר ידחוף את כחולי המדים וחלק מבעלי התפקידים להעלים עין ולתת לדברים להתנהל כסדרם.

בברכה,

אלעד

עריכה: המגזינים למיניהם מראים לעיתים סיקורים של רכבים משופרים בארץ.

אז מה, אז טורבו מושתל שלא מאושר ברישיון זה בסדר? מבוטח? מאושר? נייטרו זה בסדר? לא חסרים הדברים הלא חוקיים שזוכים לחשיפה מהמגזינים הללו. (אני מניח שלהגיע עם אופנוע במבחן של מגזין מסויים למהירויות מעל 200 קמ"ש ולפרסם את זה ברבים זה בסדר, נכון?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: המגזינים למיניהם מראים לעיתים סיקורים של רכבים משופרים בארץ.

אז מה, אז טורבו מושתל שלא מאושר ברישיון זה בסדר? מבוטח? מאושר? נייטרו זה בסדר? לא חסרים הדברים הלא חוקיים שזוכים לחשיפה מהמגזינים הללו. (אני מניח שלהגיע עם אופנוע במבחן של מגזין מסויים למהירויות מעל 200 קמ"ש ולפרסם את זה ברבים זה בסדר, נכון?)

אז אין שום גבולות בנושא?

חוקי, לא חוקי- הכל הולך!

ההשפעה על הקוראים ,צופים לא מעניינת אף אחד.

אני חושב שעדיין צריך לחשוב לפני שפותחים את הסכרים ומפרסמים כל דבר בלי לחשוב על התוצאות (גם אם היום ,בעידן האינטרנט,השליטה על כך מוגבלת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון אני איתך,

מבין אותך ותומר בך, אני באמת לא מבין למה לא מסקרים אירועים כאלה, חשוב מאוד שתגדל התודעה,

ומה לגבי, הגה ואולי במיוחד הגה שטח מכוון שאנחנו נוגעים טיפה יותר בתחום השטח (ראלי).

בכל זאת, העיתונים המוטורים בארץ כמעט וכלל לא מכסים את תחום הספורט המוטורי כאילו והם לא תומכים בו, אני מציע שנשלח מכתבים ופניות גם אישיות של מכרים לאנשי הנהלת העיתונים ונבקש מהם לתמוך בספורט המוטורי, ובפרט לעזור "בהפצת" האירועים המוטורים (החוקיים והלא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת?

כמי שנשחק כבר 5 שנים במבוכי הבירוקרטיה ונלחם בפקידים שלא מזיז להם כלום,בפוליטיקאים אדישים

שחברי מרכז בראש מעייניהם ,בשרה שעסוקה בדו"ח דוברת, לא אלאה אתכם עוד אבל?

אם יש בציבור קוראי הפורום המכובד משפטנים ,הייתי מעוניין להבין מהו המושג המשפטי שנקרא

"הגנה מן הצדק?"

ועוד שאלה: האם זה נכון שמה שלא כתוב בחוק שאסור, מותר?

ושאלה נוספת: איך יכול להיות מסע "עלק" מטרה מX לY שאני בודק בדיקות טכניות רכב צבאי? שמשתתף ולא אחד !! שניים

יש לנו בהחלט בעייה אבל לעניות דעתי אי אפשר לשבת בחיבוק ידיים ,צודק אלון ,נשב בשקט הם גם ישבו בשקט.

לכן חייבת להיות פעילות כזו או אחרת, גם ישובי חומה ומגדל לא היו חוקיים.אלה שבנו אותם גם הסתכנו.

יש בארץ ספורט מוטורי ולא יעזור לאף אחד כלום !

אם עיתון מסויים וערוץ מסויים מסקרים מסעות "עלק" ניווט וקרטינג, דעתי האישית? אנחנו בדיוק

באותה קטגוריה.

זה מחלחל , כל בעלי המקצוע שעובדים במשרדי הממשלה השונים יודעים ועוזרים , אבל היום הכל

בידי ה........ נו טוב.

המשך יבוא.

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב אני שואל מתוך עניין.

מה יקרה אם ,חס ושלום, משתבש משהו וישנם נפגעים?

אתם מכוסים מבחינת הביטוח?

האם הדבר לא עלול לעכב את התקדמות המטרה הסופית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת?

כמי שנשחק כבר 5 שנים במבוכי הבירוקרטיה ונלחם בפקידים שלא מזיז להם כלום,בפוליטיקאים אדישים

שחברי מרכז בראש מעייניהם ,בשרה שעסוקה בדו"ח דוברת, לא אלאה אתכם עוד אבל?

אם יש בציבור קוראי הפורום המכובד משפטנים ,הייתי מעוניין להבין מהו המושג המשפטי שנקרא

"הגנה מן הצדק?"

ועוד שאלה: האם זה נכון שמה שלא כתוב בחוק שאסור, מותר?

ושאלה נוספת: איך יכול להיות מסע "עלק" מטרה מX לY שאני בודק בדיקות טכניות רכב צבאי? שמשתתף ולא אחד !! שניים

יש לנו בהחלט בעייה אבל לעניות דעתי אי אפשר לשבת בחיבוק ידיים ,צודק אלון ,נשב בשקט הם גם ישבו בשקט.

לכן חייבת להיות פעילות כזו או אחרת, גם ישובי חומה ומגדל לא היו חוקיים.אלה שבנו אותם גם הסתכנו.

יש בארץ ספורט מוטורי ולא יעזור לאף אחד כלום !

אם עיתון מסויים וערוץ מסויים מסקרים מסעות "עלק" ניווט וקרטינג, דעתי האישית? אנחנו בדיוק

באותה קטגוריה.

זה מחלחל , כל בעלי המקצוע שעובדים במשרדי הממשלה השונים יודעים ועוזרים , אבל היום הכל

בידי ה........ נו טוב.

המשך יבוא.

דני, אולי ניזום ערוץ טלויזיה חדש בלווין בנושא מוטוריקה.???

השקעת יזמים קטנה, וכל מי שכאן בפורום לא יזוז מהטלויזיה כי הם יהיו עסוקים בשלל השידורים החוזרים של טופ גיר שרצים ברצץ אחד אחרי השני.. וביניהם מעברונים של "טיפים" בנהיגה חכמה..

והמימון יבוא מפרסומות ממוסכים ויבואני רכב וחנויות..

הרי מתכון טוב לערוץ טלוזיה מצליח (בד"כ גובים על זה תשלום נוסף) - בחורות ומכוניות = בנים מסתכלים.

ואז, אחרי זמן מה, כשאנחנו יודעים כבר שיש כמה חברי כנסת ושרים שהם צופים קבוע - איך לא

אנחנו נשתול מסרים לתת-מודע.. ואז הם כמו זומבים יתעוררו ויקלטו שדי, חלאס עם החארטות, ישראל לא צריכה להיות שונה מכל העולם, ואם חוק זה מש שצריך בשביל להיות מיוחדים אבל לא שונים, אז חוק יהיה.. וואלה זה ערוץ שהייתי רואה כל היום..

היינו עושים את זה כבר ממזמן אה? רק חסר לנו כמה? 100 מיליון?

איי חבל..

נ.ב

אתה לא חושב שעדיף במקום לראות "מירוצי קארטינג" ליגת סניורים וכל מיני שטויות כאלה (תסלחו לי חובבי הקארטינג למיניכם) או ליגת שפיצרינג (אופנועים)..

הגיע זמן שישדרו קטעים מהמרוצים של IRDA..

תאמין לי את זה החברה יואהבו.. לראות את המכוניות המשגעות הללו נוסעות באפר ומעיפות אותו לקיבינימט.. מספיק שתתראה בפרומו איזה צרפתייה (205T16) או יפנית (אימפרזה טורבו) או אפילו גרמניה (פורשה GT2 - איך היא הגיע לכאן?) תאמין לי מלא אנשים יראו את זה!

וחבל אנחנו מפסידים זמן אוויר..

דני תמשיך במאבק בשם כולנו!

נ.ב V2.0 - מצטער שרשמתי כ"כ הרבה שטויות.. פשוט השעה מאחורת וזה.. ;-)

(מנהלים יקרים וחבבים, אנא אל תמחקו לי את ההודעה, זה יכאב, באמת.. לקח לי הרבה זמן לרשום אותה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב אני שואל מתוך עניין.

מה יקרה אם ,חס ושלום, משתבש משהו וישנם נפגעים?

אתם מכוסים מבחינת הביטוח?

האם הדבר לא עלול לעכב את התקדמות המטרה הסופית?

אם לא תהיה פעילות לא תהיה מטרה סופית! מכאן אתה יכול להמשיך.

אין ביטוח - ולכן אין קהל באירועים שלנו.

לעצמנו - כל אחד דואג בביטוח תאונות אישיות המכסה ספורט מוטורי - בארץ או בחו"ל - כל אחד לפי כיסו.

בעניין הסיקור - צדק מי שכתב את הביקורת לגבי סיקור רכבים מוגדשים בבנייה עצמית ומבחני דרך ב 200 קמ"ש אבל לא את מירוצי הראלי.

יש הבדל אחד ביננו לבינם - ספורט מוטורי לגיטימי בכל העולם ואכן לפי החוק הפלילי כל מה שלא אסור במפורש - מותר! לפיכך - גם כיום, יש משפטנים שטוענים שהספורט המוטורי חוקי בארץ. אנו נשארים עם בעיית תקינת הרכבים והביטוח. לטעמי, במקום סגור לחלוטין מתייתרת מאליה בעיית התקינה - אין צורך בתקינה לרכב שאינו עולה על "דרך ציבורית". לגבי הביטוח - זה דבר שפתרנו גם בעבר ע"י ביטוח מחו"ל ולטעמי אם יהיה "שוק" יהיה היצע של חברות הביטוח.

מצחיק - לא ראיתי שמשרד התחבורה מבקש רישוי מכלי הרכב של תחרות ב"פלוגטאג". בונים שם כמה כלים מוזרים ביותר. מחר הם עלולים לדרוש גם את זה. אבל מה? שם אין כסף, כוח, שליטה, פוטנציאל. אין סיבה להפריע. אצלנו - כולם רוצים לשלוט, לאחוז בכתר. מעניין מי ישלוט בספורט המוטורי? משרד התחבורע? משרד "חוסר" החינוך המוטורי? או אולי משרד האין ספורט מוטורי?

אולי בכלל החרדים?

בסוף לא תהיה ברירה - גם סבלנותו של בג"ץ תפקע ויקבע שהמדינה חייבת להכיר באירועים אלו כספורט לכל דבר.

ד"א - זה שונה לחלוטין משיפורי טורבו למינהם או מירוצים ברחובות הכביש שלא מוכרים חוקית בשום מדינה. אירועי ראלי לעומת זאת - נערכים במקומות סגורים כשאחריות הבטיחות של הקהל והנהגים חלה על המארגן (שיש לו ביטוח) בדיוק כמו שצריך לקרות בארץ.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם העובדה שאתה בעצם מפרסם שאתה עובר על החוק (גם כאן בפורום) יוצרת אוירה של זילזול בחוק ואפילו אהדה מסויימת לאנשים שעושים זאת.

מדוע שקבוצת נערים לא תחליט שגם היא עורכת "מירוצים" במסגרת עצמית , וכי למה לחכות לחוקיות העניין ?

אני מבין את שיקולי "אוטו" ולא לעניין "לשבת להם על המצפון" בכדי שישתפו פעולה עם אירוע לא חוקי .

נ.ב מה לגבי ביטוח למקרה שדברים ישתבשו ? האם המשתתפים לוקחים על עצמם סיכון כה רב?

אענה רק לחלק מהדברים הרלוונטיים:

1. אני לא מפרסם שאני עובר על החוק כי אני לא עובר על החוק - אין חוק - יש לאקונה - גם המחוקק עצמו לא בטוח שאני עובר על החוק! באופן בו אנו מבצעים את הדברים - יש משפטנים שטוענים כי הנושא חוקי ויש לחייב את המדינה לדאוג לנו לאפשרות לתקינה וביטוח שאלו הבעיות העיקריות. הנושא בבג"ץ שנוהג בעדינות עם המדינה ומאפשר לה לתקןן את המעוות. לא בכדי, לא מוגשים כתבי אישום נגד המשתתפים באירועים אלו - אם יוגשו, המדינה תאלץ את בג"ץ להכריע וכולם יודעים שזה יהיה לטובת נהגי הראלי - לכן גם המדינה הלכה למהלך של חקיקה שהוא יאפשר שליטה מסויימת למדינה שלפחות תצא עם משהו מהספורט הזה.

2. לעניין המצפון של "אוטו" - איפה המצפון הזה כשהם כותבים על 205GTI עם 300 כ"ס הנעה בכבישי הארץ ונבחנת על ידי כתב של העיתון? האם לידיעות אחרונות אין מצפון כשהוא מסקר אינפורמטיבית אירוע נהיגת קארטינג מהחרמון לאילת - הרי זה לא חוקי - אין ביטוח לקארטינג לנוע בכביש - אין לו גם תקינה לידיעתך והוא לא עובר טסט שנתי. אין שום עבירה או אחריות בדיווח אינפורמטיבי - מה היה - זה הכל - לא ביקשתי להלל ולתמוך - רק חשיפה.

(מעבר לזה שמירחון מוטורי הייתי כן מצפה להתייצב בחזית איתנו - למשל, לתת במה למאבק שלנו, ראיון עם יו"ר העמותה למשל, לשאול ח"כים שאלות נוקבות מדוע אין ספורט מוטורי בארץ, לפנות לשרים רלוונטיים ועוד הרבה רעיונות - נראה שב"אוטו" פשוט לא רוצים לעשות גלים - כמו שאמר מישהו לפני - "ה ם - מ פ ח ד י ם" - לגיטימי לפחד, אבל בא נקרא לילד בשמו - לא מגזין מוביל, כי אם - נגרר).

3.המשתתפים לוקחים עליהם סיכון רב. חתומים על שחרור מאחריות למארגן ונושאים על גבם בכל נזק (של רכוש - וחלילה אדם). לכן, יש לתקן מצב מעוות זה במהרה.

מקווה שעניתי על השאלות.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...אין ביטוח - ולכן אין קהל באירועים שלנו.

לפיכך - גם כיום, יש משפטנים שטוענים שהספורט המוטורי חוקי בארץ. אנו נשארים עם בעיית תקינת הרכבים והביטוח. לטעמי, במקום סגור לחלוטין מתייתרת מאליה בעיית התקינה - אין צורך בתקינה לרכב שאינו עולה על "דרך ציבורית". לגבי הביטוח - זה דבר שפתרנו גם בעבר ע"י ביטוח מחו"ל ולטעמי אם יהיה "שוק" יהיה היצע של חברות הביטוח.

אוי, כמה שאתה תמים... החוק אינו מבדיל בין דרך ציבורית לדרך פרטית. לא מבחינת תקינה, ולא מבחינת ביטוח. גם אם אתה מחזיק רכב בתוך שטח פרטי שלך ולעולם לא מוציא אותו לרשות הרבים, הוא מחוייב ברישוי, טסט, וביטוח חובה. החריג כאן הוא רכב תפעולי. אז אני לא יודע מי הם ה"משפטנים" ההם - מקווה שלא אזדקק לשירותיהם בבית משפט אי פעם.

ובדיוק בגלל הדרישות הללו - שכל המירוצים שלכם לא עומדים בה - הם נעשים בהחבא. ובדיוק בגלל זה עובדים על חוק הספורט המוטורי.

זה שונה לחלוטין משיפורי טורבו למינהם או מירוצים ברחובות הכביש שלא מוכרים חוקית בשום מדינה. אירועי ראלי לעומת זאת - נערכים במקומות סגורים כשאחריות הבטיחות של הקהל והנהגים חלה על המארגן (שיש לו ביטוח) בדיוק כמו שצריך לקרות בארץ.

מהסיבות שפורטו מעלה, אין שום הבדל בינך לבין מישהו שמוסיף טורבו לרכב שלו, ברמה העקרונית. אני לא יודע למה בדיוק התכוונת כשאמרת "מירוצים ברחובות הכביש" - אם התכוונת לתחרויות פירטיות, אז ברור שזה לא חוקי. אבל מירוצים ברחובות עיר זה כמובן דבר שקיים ונפוץ וחוקי במקומות רבים. ואגב, מה לגבי כל אותם מירוצים שלא נערכים במקומות סגורים? WRC, בתור דוגמה טריביאלית?

אי-החוקיות היא הסיבה, למיטב ידיעתי, להחלטה עקרונית של בעלי 'אוטו' (שאני אישית לא מסכים איתה, אגב). זה שנדוש בנושא כאן לא ישנה כלום.

טל

חבר הפורום טל שביט נהרג בתאונת דרכים כשהוא רכוב על אופנוע בזמן מילוי תפקידו ככתב רכב. יהי זכרו ברוך.

* "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק" (בנג'מין פרנקלין)

* "If I were in your shoes, I'd whisper before I'd shout" (רייצ'ל סטיבנס, "סוויט דרימס מיי ל.א. אקס")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...