Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש עזרה ויעוץ לבניית מוט גישור עליון (Strut Brace).

שימו לב! השרשור הזה בן 6697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

אני מעוניין לבנות מוט מייצב בכוחות עצמי לרכב מסוג מצובישי סופר לנסר,האם ישנם דגשים מיוחדים לצורה שהוא חייב להיות בנוי? או שניתן פשוט לקחת את המידות והצורה ממוט מייצב קיים שנקנה ולהעתיק אותה? ומאיזה חומר מומלץ לבנות אותו,כלומר פרופיל חלול או שמוט מלא? והאם ביכלל יש דגשים מיוחדים שאני אמור לדעת אותם?

בבקשה תיתיחסו ברצינות כי אני רציני לגבי זה כי אני במקצועי מסגר ויש לי את כל האמצעים לבניית מוט מייצב.

תודה לכל העונים!

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום!

אני מעוניין לבנות מוט מייצב בכוחות עצמי לרכב מסוג מצובישי סופר לנסר,האם ישנם דגשים מיוחדים לצורה שהוא חייב להיות בא? או שניתן פשוט לקחת את המידות והצורה ממוט מייצב קיים שנקנה ולהעתיק אותה? ומאיזה חומר מומלץ לבנות אותו,כלומר פרופיל חלול או שמוט מלא? והאם ביכלל יש דגשים מיוחדים שאני אמור לדעת אותם?

בבקשה תיתיחסו ברצינות כי אני רציני לגבי זה כי אני במקצועי מסגר ויש לי את כל האמצעים לבניית מוט מייצב.

תודה לכל העונים!

שלום.

מוט מיצב מיוצר מפלדה והוא אם תכונות של מוט פיתול סקרן אני לדעת איך תהפוך את המוט מברזל לפלדה קפצית אם כוחות פיטול אדירים מבלי שישבר או יתעקם.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מוטי צודק זה הדבר שברצוני לייצר.למישהו יש עצות לבנייה עצמית של מוט חיזוק עליון?

strut_brace_gen2_1.jpg

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

מוט מיצב מיוצר מפלדה והוא אם תכונות של מוט פיתול סקרן אני לדעת איך תהפוך את המוט מברזל לפלדה קפצית אם כוחות פיטול אדירים מבלי שישבר או יתעקם.

בברכה בני ל.

שלום לך בני!

תודה על התגובה,אני לא מיתכוון להפוך שום מוט ברזל לפלדה קפיצית עם כוחות פיתול אדירים,לכן פתחתי את התרד על מנת לקבל עצות כמו: ממה הוא אמור להיות בנוי(סוג החומר),מהם המידות המומלצות,וכ'ו וכ'ו. אשמח לעוד תגובות מאנשים מביני ענין בפלדה קפיצית עם כוחות פיתול אדירים:wink: .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך עושים מוט כזה, אבל אני הנדסאי מכונות וכלל ראשון בפיתול הוא שמוט חלול עדיף לפיתול, כאילו פיתול מתחיל מהמרכז, ובעזרת מוט חלול אנחנו מתרחקים מהמרכז לכן למוט שעובד עליו כח פיתול עדיף מוט חלול

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה מוטי!

DSCN1083.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך עושים מוט כזה, אבל אני הנדסאי מכונות וכלל ראשון בפיתול הוא שמוט חלול עדיף לפיתול, כאילו פיתול מתחיל מהמרכז, ובעזרת מוט חלול אנחנו מתרחקים מהמרכז לכן למוט שעובד עליו כח פיתול עדיף מוט חלול
אין (אולי רק ברמה מזערית) כוחות פיתול על Strut brace :idea:.

MR, יש לך במקרה תמונה ישרה מלמעלה?

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שהצלחתי למצוא לבנתיים אבל אם צריך מחר אני אצלם במפורט את תא המנוע מלמעלה.

666543_5_full.jpg

761732_13_full.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק המוט הזה יישפר את התנהגות הרכב בסיבובים בצורה מורגשת או שבשביל להרגיש שינוי משמעותי צריך לשים מוט כזה מאחורה וגם למטה מקדימה?

דימה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה העלת פה נקודה ממש חשובה! חשוב לציין שמוטי כבר אמר לי את הנקודה הזו ב ה"פ לגבי המוט חיזוק עליון מאחורה וכן זה כך אני הולך לבנות מוט חיזוק עליון גם לאחור!

מוטי לאן נעלמת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי, תוכל לפרט קצת על תפקיד המוט הזה? האם זה בזבוז כסף לקנות רק קדמי עליון והאם עדיף לקנות עליון ותחתון גם לקדימהוגם לאחורה?

ממה עדיף להתחיל אם רוצים שיפור בפניות, בולמים או מוטות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת תם:

מה היתרונות בהוספת מוט שכזה מלפנים ו\או מאחור?

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

**אין להעתיק את המאמר המובא כאן בשלמותו או חלקים ממנו (כולל תמונות) בלי אישור מפורש ממני שיינתן אך ורק בה"פ**

מוטי לאן נעלמת?
לאן נעלמתי אה.. אני יושב ומשרטט לך כבר שעה... אינעל.. :-P

לפני שמתחילים, מילת אזהרה -

לעולם אין לפרק את הבורג המרכזי של הבולם! (איפה שמסומנים האיקסים הצהובים בשרטוט).

וגם הערה חשובה -

את העבודה מומלץ מאוד לבצע על משטח ישר לגמרי ומאוזן לגמרי בשביל למנוע עיוותים של המוט ו/או של השלדה כתוצאה מההרכבה שלו.

הרעיון -

מוט החיזוק בין שני בתי הבולמים אכן יפחית במידה ניכרת את העיוותים הנגרמים לשלדה במהלך פעולת ההיגוי ואף יחדד את תחושת ההגה, אבל לדעתי העיוות הוא לא רק בין שני בתי הבולמים לבין עצמם, אלא גם בינם לבין השלדה.

מכיוון שכך אנחנו נחבר אותם בנקודה נוספת אל השילדה שתיצור צורת משולש חזקה יותר.

לעבודה -

הנה שרטוט שהכנתי של תא המנוע שלך (פחות או יותר) ע"פ התמונות שצירפת -

StrutBrace1.jpg

החלקים הראשונים שאתה רוצה לייצר הם העיגולים שישמשו לנו כתושבות ומסומנים בשרטוט כמס' 1.

העיגולים ייתחברו לשלדת הרכב בעזרת הברגים שמחזיקים את כריות הבולם למקומן (מספרי 2 בשרטוט).

מומלץ מאוד לקדוח את שני החורים בשביל הברגים בדיוק רב ככל האפשר כדי למנוע אפשרות של משחק.

אני חוזר פה על האזהרה - אסור בתכלית האיסור לגעת בבורג המרכזי שמסומן בשרטוט ב-X צהוב!

מומלץ לייצר את התושבות בצורת עיגול ולא בצורת פרסה כמו שלפעמים אפשר לראות בכל מיני מוטות שנמכרים באיביי כדי למנוע עיוותים שצורת פרסה לא עמידה בפניהם.

לאחר שסיימנו עם שני העיגולים אנחנו עוברים לייצור של חלק מספר 3 בשרטוט.

לשם הרכבתו נצטרך להסיר בזהירות את הפלסטיק השחור שבבסיס השמשה הקדמית על מנת לאפשר גישה לחלקו האחורי של קיר האש.

חלק מס' 3 הוא למעשה פס חיזוק שישמש אותנו כתושבת לחיבור המוטות שיבואו מבתי הבולמים.

לדעתי, הכי כדאי לייצר את חלק מס' 3 מפרופיל ח' מפלדה בעובי 3~ מ"מ, ואחרי שחתכת את האורך הדרוש הגיעה תורה של המקדחה - קדח בפרופיל ובקיר האש שני חורים שתוכל להעביר בהם את הברגים שמופיעים בשרטוט כמס' 4, תוכל גם לרתך את ראש הבורג לפרופיל (כשראש הבורג נמצא בתוך ה-ח') ככה שאחרי שתעביר את הברגים מצידו האחורי של קיר האש אל תוך תא המנוע לא תצטרך לדחוף לשם מפתח או בוקסה בשביל לחזק את האומים עליו.

הייתי ממליץ להשתמש בזוג ברגים בריאים למדי אם כי לא צריכים ברגים שניתן לחזק איתם בניין למקום, בוא נאמר שזוג ברגים 14 מ"מ מאיכות טובה יספיקו וגם במקרה הזה מומלץ בחום לקדוח בדיוק רב ככל האפשר כדי למנוע כל משחק שהוא.

פרפקציוניסט כמוני גם היה לוקח צבע נגד חלודה ומברשת קטנה ומעביר על הקידוחים ניגוב קטן כדי למנוע כל התפשטות חלודה שהיא.

סיימנו עם חלק מס' 3 וזה הזמן להעביר את המוטות מבתי הבולמים למרכז קיר האש, אותם המוטות שמופיעים בשרטוט במס' 5.

דעתי היא שפרופיל מלבני חלול בעובי של 2-3 מ"מ יבצע את המלאכה נאמנה בלי להוסיף משקל מיותר שלא לצורך.

אני סומך עליך שתמצא פתרון פשוט לחיבור המוטות אל הברגים היוצאים מקיר האש, רוב הסיכויים שתוכל פשוט לכופף / למעוך / לרתך עוד חתיכה קטנה בקצה (מחק את המיותר) ולסגור את הסיפור.

המוטות ירותכו לעיגולים (מס' 1), אתה יכול אפילו להוסיף משולשים קטנים בין קצות המוט לעיגול כדי לחזק את החיבור אפילו יותר כמו שתוכל לראות בשרטוט.

כמובן שבמידה ומוטות ישרים כמו אילו ששירטטתי נמצאים בדיוק בדרכם של פתחי מילוי לנוזלים שונים וכו', אין שום בעיה לכופף אותם מעט או למצוא להם זוית מעט שונה לפי הצורך.

אנחנו ממש לפני הסוף והגיע תורו של המוט המגשר עצמו, אותו המוט המשורטט בירוק ומופיע בשרטוט כמס' 6.

את המוט הנ"ל שירטטתי בירוק כדי להדגיש את העובדה שהוא מוט שניתן להסרה מהירה כדי להקל על הטיפול ברכב במידת הצורך, כמובן שניתן להסיר בזריזות את כל הקונסטרוקציה אבל בד"כ זה המוט האחד שמתגלה כמציק יותר.

את התושבות למוט הנ"ל נייצר מפרופיל ח' עם רגליים ארוכות מספיק שירותך אנכית לעיגולים (1) או משהו בסגנון... סומך עליך שתמצא גם פה פתרון פשוט.

המוט מותקן בין אותן הזרועות ומחובר אליהם בברגים שמופיעים כמספרי 7.

אגב את כל האומים שאתה משתמש בהם הייתי מוודא שהם אומי נעילה שלא ישתחררו מויברציות.

הנה לך, אולי קצת יותר מסובך ממה שתיכננת אבל בהחלט פרוייקט נחמד.

אל תשכח לסיים בצביעה של המוט בצבע יפה מונע חלודה.

תהנה :-)!

מוטי.

נ.ב: ברשותך MR (ובשם הדיוק), ערכתי את הכותרת של השרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...