Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך המחשב של המנוע יודע שאני לא לוחץ על הגז?

micam
שימו לב! השרשור הזה בן 7667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רק מתוך סקרנות אני שואל.

הרי היה פה מי שאמר שכשאתה בהילוך ולא לוחץ אפילו טיפה על הגז המחשב יורה לא להזריק שום טיפת דלק למנוע (דל עוד אתה מעל 1000 סל"ד).

אותו אחד אמר שגם נגיעה קלה על דוושת הגז תפתח את המזרקים.

השאלה היא איך המחשב יודע אם אני לוחץ על הגז או לא - הרי לחיצה על הגז מושכת חוט שפותח וסוגר את כמות הדלק - לא? (אני לא מדבר מתוך ידע) או שהוא מחובר למחשב?

והרי את אותו כבל אפשר לקצר ולהאריך ע"י הברגה - לא? אז איך המחשב יודע אם מתבצעת לחיצה קלה על דוושת הדלק או לא?

בתודה מראש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה ואין לך מצערת אלקטרונית (ואז החיישן על הדוושה).

יש במצערת (איפה שהכבל הולך) חישן הנקרא TPS - THROTTLE POSITION SENSOR.

ע"י זיהוי של מצערת סגורה על ידו, הוא יעביר את הנתונים למחשב וזה יבקר את תהליך ההזרקה.

בקרבורטורים אין מזרקים ואין חיישן. יש הרבה מאוד דלק. :?

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוושה מושכת בחוט... החוט פותח בעצם את המצערת ונותנת לאוויר להכנס... עכשיו ... המחשב יודע כמה אוויר נכנס גם לפי מידת הפתיחה של המצערת ובעיקר לפי החיישן אוויר שיושב אחריה, הוא מחשב כמה דלק נחוץ ולפי זה מזריק לצילינדר ביחד עם האוויר ( זה במכונית עם הזרקת דלק ישירה רב נקודתית... מה שבא אצל רובינו במכוניות חדשות )

כאשר אתה לא לוחץ על כלום בניגוד למה שאני לא זוכר מי אמר אבל זאת טעות מושלמת... נפתח מעקף למצערת אשר מכניס כמות אוויר מינימלית ומוזרקת כמות דלק מינימלית רק כדי להמשיך להריץ את המנוע.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוושה מושכת בחוט... החוט פותח בעצם את המצערת ונותנת לאוויר להכנס... עכשיו ... המחשב יודע כמה אוויר נכנס גם לפי מידת הפתיחה של המצערת ובעיקר לפי החיישן אוויר שיושב אחריה, הוא מחשב כמה דלק נחוץ ולפי זה מזריק לצילינדר ביחד עם האוויר ( זה במכונית עם הזרקת דלק ישירה רב נקודתית... מה שבא אצל רובינו במכוניות חדשות )

כאשר אתה לא לוחץ על כלום בניגוד למה שאני לא זוכר מי אמר אבל זאת טעות מושלמת... נפתח מעקף למצערת אשר מכניס כמות אוויר מינימלית ומוזרקת כמות דלק מינימלית רק כדי להמשיך להריץ את המנוע.

תודה רבה לשלשתכם

אבל Liviur, בבקשה לא שוב- היו כאן שני שרשורים ארוכים מאד ובסופם "נקבע" שכאשר אתה בהילוך ולא לוחץ על דוושת הגז לא מוזרק ולו טיפת גז (אלא אם כן אתה יורד מתחת לתחום ה 1000 סל"ד)

והנה הלינק:

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?p=74154&highlight=#74154

תקרא את מה שתומר כתב.

ועכשיו לפי התיאוריה שלך- מתי המנוע מקבל יותר דלק? כשהוא בניטרל ולא לוחצים על דוושת הגז או כשהוא בהילוך (נניח 2500 סל"ד) (וגם לא לוחצים על דוושת הגז).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את התרד ... אבל אז נשארת לי שאלה אחרת , הרי הטורים נבדקים לפי החיבור לקוילים למיטב הבנתי בפלוס ובמינוס להערקה... אז אם זה ככה ... למה שינתן בפלאגים חשמל , אם למעשה תהליך הבערה לא ממשיך ואין דלק לשרוף , ואם כן , אז למעשה בזמן הזה לא נפלט כלום מהמערכת פליטה והחום בא אמור לצנוח כמו מנוע מכובה ( הרי אוויר לא מתחמם כמו מבעירה אלא רק מתוך העברתו במערכת)

אני אחשוב על עוד כמה דברים .. אבל אני נוטה לתמוך בגרמי ( מהשרשור הקודם )

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...