Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ועוד תאונה מיותרת, אצלי בחברה

alfa_draco
שימו לב! השרשור הזה בן 7677 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחד העובדים שלי נחלץ שלשום במזל גדול מתאונה קשה!

הוא עמד בסוף טור המכוניות ברמזור שלפני הלולאה, במחלף מורשה, בפניה לכיוון גלילות. מאחוריו הגיחה סיוויק עם כמה חבר'ה צעירים ולא הכי חכמים. הנהג שאולי לא ידע שיש רמזור לפני הלולאה ואולי סתם היה אידיוט הסתכל אחורה ודיבר עם החברים שלו, ונכנס בפול ספיד במגאן של העובד שלי, שהוטחה במכונית שלפניה.

התוצאה:

סיוויק טוטאל לוס, כל הנוסעים פצועים, 2 מהם פצועים קשה.

מגאן טוטאל לוס, העובד שלי לא נפגע כלל. ציוני הבטיחות הגבוהים של המגאן הוכיחו את עצמם.

עוד מכונית מעוכה ללא נפגעים.

במקרה הזה יצאנו במזל: רק האשמים נפגעו באמת. את המגאן ממילא עמדנו למכור.

זה לא פעם ראשונה שאני נתקל בזה. כשהייתי צעיר, היו לי חברים שצחקו עלי שכשהם איתי ברכב אני מסתכל קדימה כשאני מדבר איתם, ולא מסתכל עליהם. היום כמובן זה כבר מובן מאליו. רק צעירים שעוד לא יודעים מהחיים שלהם עוד חושבים שזה הגיוני להסתכל אחורה בזמן נהיגה. מה לעזאזל עובר בראש של הבנאדם שמסתכל אחורה?

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל משמיים שרק מי שאשם פה נפגע....

מצער לשמוע על נהג משאית שנרדם , הוא נפצע קל אבל לקח איתו 3 מכוניות עם הרבה הרוגים ופצועים!!!!

אני למשל מרוכז כל כך בנסיעה, שלפעמים אני בכלל מתעלם לגמרי מהפונים אליי(לרוב חברה שלי אפילו!!) ומתרכז רק בנסיעה.... אני גם מסביר להם למה! ומי שלא מבין או לא נוהג (תרתי משמע) כך במוקדם או במאוחר יצטער....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חח.. זה שהם מסתכלים אחורה זה לא בהכרח מעיד על זה שהם צעירים \ או טיפשים

זה מעיד על חוסר ניסיון נהיגה והעובדה שהם לא יכולים לגם להסתכל על הכביש וגם לדבר בו זמנית .. משמע ....צריך לחתוך להם את הרגליים

או פיתרון יותר טוב. לתת הצעת חוק לבאגי ככה אנשים ישתוללו בשטח ולא בכבישי ישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא פעם ראשונה שאני נתקל בזה. כשהייתי צעיר, היו לי חברים שצחקו עלי שכשהם איתי ברכב אני מסתכל קדימה כשאני מדבר איתם, ולא מסתכל עליהם. היום כמובן זה כבר מובן מאליו. רק צעירים שעוד לא יודעים מהחיים שלהם עוד חושבים שזה הגיוני להסתכל אחורה בזמן נהיגה. מה לעזאזל עובר בראש של הבנאדם שמסתכל אחורה?

אני אגיד לך מה עובר להם בראש - יותר מדי סרטים אמריקאים :p

מעולם לא ראיתי סרט הוליוודי שבו נראה מישהו נוהג ברכב ומדבר עם מישהו אחר שנמצא ברכב כאשר עיניו מביטות לכיוון הנסיעה. תמיד הם מביטים הצידה או אחורה לשניות ארוכות, בעוד אני נשאר תוהה - האם זה נראה לבמאי הגיוני?

בכל מקרה, אני מזמן גיליתי שבזמן שמדברים ונוהגים - יכולת הנהיגה נפגעת קשות. אפשר לבצע אך ורק פעולות בסיסיות ויותר גרוע - העירנות לפרטים נפגעת קשות. אם ללא דיבור אני מסוגל להבחין בכל דבר ולהיות קשוב ומוכן לכל אירוע כמעט, בזמן שאני מדבר אני מסוגל לפעמים לפספס אפילו רמזור אדום (קרה לי פעמיים!!) -לכן אני מצמצם ככל האפשר את הדיבור שלי עם נוסעים אחרים ברכב.

עוד משהו - ניסיתי פעם להסיט את מבטי מהכביש בעת נהיגה. זה היה בכביש פתוח וישר ללא מכוניות, מן הסתם. גיליתי שאני לא מסוגל פיזית לעשות את זה ליותר ממספר מועט מאוד של שניות. אותה תכונה שמונעת ממני לעשות דברים שיהרגו אותי - פחד, אם תרצו לקרוא לזה כך, מנעה ממני לעשות את זה ליותר מהרף קל. מסתבר שיש אנשים שחסרים את התכונה הזאת, ולכן אינם מודעים לעובדה שדבר כזה הוא מסוכן - פשוט כי גופם אינו מאותת להם את זה. אפשר להשליך את זה לכימיה וביולוגיה - הגוף שלהם לא מייצר באותה כמות את אותו החומר שמשתחרר בזמן שהגוף נמצא בסכנה, או שזה יותר גרוע - הם פשוט לא מודעים לעובדה שזה מסוכן...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, אין לי בעיה לשוחח עם נוסעים בלי לאבד את הריכוז בכביש, מה שכן, שיחה בסלולרי גורמת לי לפספס לא מעט פרטים ולהגיב באיחור.

אין לי מושג מה גורם להבדל בין השניים...

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, אין לי בעיה לשוחח עם נוסעים בלי לאבד את הריכוז בכביש, מה שכן, שיחה בסלולרי גורמת לי לפספס לא מעט פרטים ולהגיב באיחור.

אין לי מושג מה גורם להבדל בין השניים...

שי

להגיב לנוסעים גם לי אין בעיה, ממש לשוחח - משום מה פשוט לא. דרך אגב מעניין אבל בנהיגה ספורטיבית בכבישים ריקים אין לי בעיה לדבר ולנהוג. בנהיגה עירונית או בין עירונית בתוך תנועה זה קשה בהרבה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה לא היה מונע את התאונה בודאות ,אבל אם הנהג ברנו היה דרוך ומוכן לסכנה מאחור תוך כדי מבט במראה עד אשר יעצור אחריו רכב או שניים (או משאית) ותגן עליו, וכמובן משאיר לעצמו מירווח מילוט מלפנים, אולי היה ניתן למנוע את התאונה .

כשעומדים אחרונים בשיירה צריך לזכור שהסכנה היא רק!! מאחור ועד שלא חלפה הסכנה כדאי להשאר דרוכים ולהביט על טילי השיוט המתקרבים מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך מה עובר להם בראש - יותר מדי סרטים אמריקאים :p

מעולם לא ראיתי סרט הוליוודי שבו נראה מישהו נוהג ברכב ומדבר עם מישהו אחר שנמצא ברכב כאשר עיניו מביטות לכיוון הנסיעה. תמיד הם מביטים הצידה או אחורה לשניות ארוכות, בעוד אני נשאר תוהה - האם זה נראה לבמאי הגיוני?

בכל מקרה, אני מזמן גיליתי שבזמן שמדברים ונוהגים - יכולת הנהיגה נפגעת קשות. אפשר לבצע אך ורק פעולות בסיסיות ויותר גרוע - העירנות לפרטים נפגעת קשות. אם ללא דיבור אני מסוגל להבחין בכל דבר ולהיות קשוב ומוכן לכל אירוע כמעט, בזמן שאני מדבר אני מסוגל לפעמים לפספס אפילו רמזור אדום (קרה לי פעמיים!!) -לכן אני מצמצם ככל האפשר את הדיבור שלי עם נוסעים אחרים ברכב.

עוד משהו - ניסיתי פעם להסיט את מבטי מהכביש בעת נהיגה. זה היה בכביש פתוח וישר ללא מכוניות, מן הסתם. גיליתי שאני לא מסוגל פיזית לעשות את זה ליותר ממספר מועט מאוד של שניות. אותה תכונה שמונעת ממני לעשות דברים שיהרגו אותי - פחד, אם תרצו לקרוא לזה כך, מנעה ממני לעשות את זה ליותר מהרף קל. מסתבר שיש אנשים שחסרים את התכונה הזאת, ולכן אינם מודעים לעובדה שדבר כזה הוא מסוכן - פשוט כי גופם אינו מאותת להם את זה. אפשר להשליך את זה לכימיה וביולוגיה - הגוף שלהם לא מייצר באותה כמות את אותו החומר שמשתחרר בזמן שהגוף נמצא בסכנה, או שזה יותר גרוע - הם פשוט לא מודעים לעובדה שזה מסוכן...

רוני

מסכים לגמרי.

רק מה שאני לא חושב שזה פחד, זה הכרה וכבוד כלפי הכביש. כבוד משמעו הבנה והכרה של מה קורה בכביש ועד כמה הוא מסוכן אם נוהגים עם ראש קל.

בכל מקרה נקווה שלהבא הוא לא יסתכל אחורה. ומבחינתי אני מסכים טיפה עם רחלי, מי שנפגע נפגע כי היה מגיע לו. זאת לא הייתה תאונה של אופס בטעות, כשנוהגים כמו מפגרים קורים דברים בהתאם.

ראלימן,

חג שמח ושקט לכולם!

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה לא היה מונע את התאונה בודאות ,אבל אם הנהג ברנו היה דרוך ומוכן לסכנה מאחור תוך כדי מבט במראה עד אשר יעצור אחריו רכב או שניים (או משאית) ותגן עליו, וכמובן משאיר לעצמו מירווח מילוט מלפנים, אולי היה ניתן למנוע את התאונה .

כשעומדים אחרונים בשיירה צריך לזכור שהסכנה היא רק!! מאחור ועד שלא חלפה הסכנה כדאי להשאר דרוכים ולהביט על טילי השיוט המתקרבים מאחור.

מה שאתה מתאר יכול לעזור במקרים של אי שמירת מרחק, הרכב מאחור לא שומר מספיק מרחק כדי לבלום ותזוזה קדימה או הצידה של הרכב מלפנים מכנה לו מקום לבלום.

לדעתי מה שקרה פה הוא שונה,

בשנת 99 קרה לי מקרה דומה אך למזלי הייתי הרכב הראשון בשיירה שמאחוריי 4 רכבים "שומרים" כשהגיע מיניואן מאחור עם משפחה (הנהגת כנראה היתה העסוקה במשהו אחר), המיניואן בכלל לא ניסה לבלום כשנכנס בשיירה ודחף את כל הארבעת הרכבים אליי.

במקרה כזה, תזוזה של מישהו יכולה לעזור?, ברוב המקרים לא :roll:

שי

גולף GTI סטנדרטית....כמעט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם מקרים שגם אם מאחוריך יהיו 20 מכוניות עדיין תיפגע ,כיוון שסמי טריילר שלא האט "לקח " איתו את כולם.

אבל! אם אשאיר לעצמי "נתיב מילוט" מלפנים ואהיה ב"כוננות ספיגה" לגבי הקורה מאחור , אין ספק שזה עשוי להציל (וגם הציל) מפגיעה של רכב מאחור.

בזמן ההמתנה יש כמובן להשאר בהילוך ראשון מוכן לגרוע מכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7677 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...