Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיבור מאוורר למגבר.

שימו לב! השרשור הזה בן 6910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מבין למה אתם מסתבכים כלכך בקריאת הת'רידים שלכם אני רואה שיש לכם תרשימים לחיבור מאווררים ע"י ממסרים וחבל.

אמנם עוד לא בדקתי את זה אבל אפשר לקחת פשוט מאוורר של מחשב (כמה שיותר גדול - יותר נוטה ל120מ"מ ידחוף יותר אוויר בפחות רעש - כי הוא צריך פחות סיבובים בדקה).

אם רוצים שיהיה פנימי אפשר גם לקחת 40מ"מ אבל כדאי שיהיה עם פוטנציומטר לכוון סיבובי המנוע למניעת רעש מיותר (אפשר גם לחבר פוטנציומטר בטור).

את המאוורר פשוט לקבע ולחבר בין הרימוט להארקה במקביל למגבר ו-וואלה הוא עובד עם המערכת.

אם הרימוט לא מוציא 12V אז אפשר גם לחבר אותו לפלוס אבל אז הוא יפעל גם כשהמערכת כבויה.

-נועם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית קורא טוב את הת'רדים שהיו בנושא היית מגלה שהמתח מה-REMOTE הוא אמנם 12V אבל הזרם נע בין 200ma ל-500ma, מאוורר 12 ס"מ לבד (לפחות מה שיש לי) צורך באיזור ה470ma ולי יש שניים כאלו.

ככה שה-REMOTE אינו צריך לספק את המתח למאווררים ולא יכול לספק את הזרם הנדרש.

איציק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית לחבר?

לפי דעתי בסיבובי מנוע נמוכים (1500) זה צריך להספיק.

אני מתנצל שלא עשיתי חיפוש כמו שצריך. פשוט זאת מן תגובה לאיזה ת'ריד שראיתי בזמן האחרון אבל לא הצלחתי למצוא אותו.

הכי חשוב שזרימת האוויר תהיה נכונה, זה לא נכון פשוט לדפוק מאוורר שידחוף אוויר על המגבר/צלע קירור. צריך למצוא את המיקום האופטימלי ורוב הפעמים הכוון הנכון של המאוורר יהיה להוציא אוויר חם במקום לדחוף אוויר פנימה.

-נועם

:עריכה: גם לפי ההספק אם זה חצי אמפר זה נותן 6W מינימום שזה הספק גבוה ומספק ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לנסות לחבר? יש לי נתונים עובדתיים לגבי אספקת זרם מצד ה-HU ולגבי צריכת זרם מצד המאווררים ואין שום סיבה שאני אעשה ניסויים ואסתכן בשריפת רכיב כלשהו ב-HU.

לגבי עניין כיוון זרימת האוויר - זה תלוי בעוצמת המאווררים ובכמות האוויר, אצלי יש שני מאווררי 12 ס"מ ובחרתי להפנות את האוויר דווקא לכיוון המגברים מכיוון שהם זורקים המון אוויר.

איציק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אתם מסתבכים כלכך בקריאת הת'רידים שלכם אני רואה שיש לכם תרשימים לחיבור מאווררים ע"י ממסרים וחבל.

אמנם עוד לא בדקתי את זה אבל אפשר לקחת פשוט מאוורר של מחשב (כמה שיותר גדול - יותר נוטה ל120מ"מ ידחוף יותר אוויר בפחות רעש - כי הוא צריך פחות סיבובים בדקה).

אם רוצים שיהיה פנימי אפשר גם לקחת 40מ"מ אבל כדאי שיהיה עם פוטנציומטר לכוון סיבובי המנוע למניעת רעש מיותר (אפשר גם לחבר פוטנציומטר בטור).

את המאוורר פשוט לקבע ולחבר בין הרימוט להארקה במקביל למגבר ו-וואלה הוא עובד עם המערכת.

אם הרימוט לא מוציא 12V אז אפשר גם לחבר אותו לפלוס אבל אז הוא יפעל גם כשהמערכת כבויה.

-נועם

מזל טוב - זכית בפרס "ההודעה הטיפשית ביותר"!!!

תאמר לי - יש לך בכלל ידע מינימלי בחשמל או שאתה מאלה שמחברים ואם עובד טוב ואם לא לא נורא?

אם היה לך ידע מינימלי בחשמל היית מבין שמה שאתה מטיף לו פה זו טיפשות ואתה עוד מתהדר בזה.

לכל אלו שקראו את דיברי השטות שרשם הבחור הצעיר - לא לנסות את זה על המכשיר שלכם!!!

אם תשרף דרגת המוצא של ה- Remote ב-HU שלכם, לא הוא זה שייתקן או ישלם על התיקון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - למה גסות הרוח הזאת?

יש לי ידע מעמיק באלקטרוניקה.

ולא יגרם כל נזק לHEADUNIT אין סיבה שיגרם לו נזק.

המקסימום שיקרה הוא שהמאווררים יסתובבו במהירות נמוכה יותר.

-נועם

להבא תשטדל לבדוק איתי קודם לפני שאתה כותב הודעות בנוסח מחמיר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרוטולס, אומנם אברי לא בחר בשפה הכי נעימה, אך תוכן דבריו נכונים...

אם אתה מעוניין בקצת ידע בנושא אשמח להפנות אותך למקומות הנכונים ..

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי אני רוצה שתסביר לי באיזה שיטה הכי מומלץ לחבר את המאוור עם נגד משתנה,

או\ו רכיבים אחרים? כדי שתהייה אפשרות שליטה על המהירות?

אני חושב שמר Protools_Operato, אמר כמה דברים לא נכונים, אז אני רוצה שתפרט לי מהם בדיוק

ומה השיטה לתקן אותם, בנוגע לצורת החיבור שהוא אמר.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרוטולס, בבקשה:

Most remote outputs are switched through a very small transistor. This means that they are EASILY damaged by excessive current flow. They should be fused close to the head unit with a .5 amp fuse. A 1 amp fuse may not protect the switching transistor, which supplies power to the remote output. Do not try to use the remote output to power fans directly.

תמיר, אם אתה חושב שהוא אמר כמה דברים לא נכונים, אני חושב שהוא אשמח אם תפרט עבורו מהם...

אם אתה מעוניין במשחקי כוחות וירטואליים אני זה לא הכתובת, תתבגר.

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה כוח, אני רוצה שתסביר לו במילים שלך איך לחבר נכון וגם איך לשלוט על המהירות,

זה לא בושה להגיד אני לא יודע מצטער.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*אם תחבר בטור המאוור לא יעבוד טוב והפוטוציומטר עלול להישרף.

*אם תחבר במקביל הפוטוציומטר פשוט ישרוף את הרימוט.

*אז המגבר גם לא הייה נדלק. ואם אין לו זרם מספיק מחברים ריליי,

-נועם

משתמשים כמו שהבחור שלנו אמר עם טרנזיסטור פשוט של 1A.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...