Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה טורבו - מה כדאי לשפר עכשיו????

Tsrivi
שימו לב! השרשור הזה בן 6935 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התחלתי בשיפורים הראשוניים לכל משפר מתחיל, צ'יפ וברקסים...

מה השלבים הבאים המומלצים לשיפור הרכב, והאם יש סדר מומלץ???

לפי מה שהבנתי, כדאי עכשיו להחליף צנרת...

האם יש משהו אחר/נוסף שכדאי לעשות קודם???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מציע צנרת 2.5" לכל האורך ואיזה דוד נחמד :)

בנוסף אני מניח שהרכב שלך כבר עבר את ה 80-90 אלף ק"מ, אז בולמי קוני בהחלט יכולים לתת לך הרבה.. הנמכה לא הייתי ממליץ כי אתה תשבור את האוטו ואת הגב.

בקשר למנוע.. אין עוד הרבה לאן ללכת..אולי אינטרקולר חזית יועיל , אבל הספקים יותר רציניים כבר צריך להחליף טורבו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן למה טורבו יותר גדול? על הרמת גדישה שמעת?

תברר אצל מביני עניין כמה גדישה המנוע שלך יכול לקבל,לאחר מכן תרכיב ברז גדישה ותרים את הגדישה טיפה,אתה תרגיש הבדל משמעותי מבחינת הכוח של הרכב,אבל תעשה את זה רק אצל אדם מקצועי כי צריך עוד קצת כיוונים מסביב,ואם יהיה לך ברז גדישה אל תשחק בו בעצמך,הרבה עשו את זה וסיימו עם מנוע מפוצץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית טורח לקרוא, היית קורא שהוא כבר שם צ'יפ ... שזה "הרמת גדישה" ...

המנוע שלו לא יקבל יותר מ 200 כ"ס על הטורבו המקורי..

אתה רושם לו לשים ברז גדישה ולהרים גדישה? ואז מסיים עם "הרבה עשו את זה וסיימו עם מנוע מפוצץ" (מניסיון?)

מאוד עצוב מצדך, שרמת הקריאה שלך ורמת ההבנה שלך כלכך נמוכים ואתה מרשה לפה שלך להעביר מסר לידיים שלך שהבחור פה באמת ישבור מנוע ..

רק ברז?! מה עם ווסת ? דלק לא צריך ?

בקיצור בחור עם איביזה, לא הייתי שומע להמלצת "איציק901" שכן אתה תשבור מנוע ממש ממש מהר :) מה גם שיש לך כבר צ'יפ ואתה גודש 1.4 בפיק ו 1.1 קבוע... אז להרים ... לאן? 1.8 ? :) אתה תשבור מהר מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלק? יש לו FMU לא? סה"כ הוא צריך כיוונים,ומה רע ב200 כ"ס? יותר מזה?

אמרתי לו שילך לבנאדם מקצועי ויבדוק אם אפשר להעלות לו גדישה,ושלא יעשה את זה בעצמו,מה לא הבנת?

מנוע נהרס כאשר הוא מפיק הספק מסויים,זה לא משנה אם זה על ידי מגדש גדול יותר או העלאת גדישה.

יש גבול מסויים לכוח שמנוע יכול להפיק,לא קשור לאיזה מגדש יש לו,.

הבנאדם יזרוק כסף על מגדש גדול יותר בלי שהוא יכול להעלות מעל הספק מסויים?? זה ביזבוז כסף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טורבו שהגדישה שלו נשלטת על ידי המחשב ניהול מנוע? זה חדש לי.

ועדיין אני חושב שמגדש גדול יותר זה ביזבוז כסף אם הוא לא יכול לעבור הספק מסויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה חדש לך ? אז מה לדעתך צ'יפ עושה?

ולמה ביזבוז? עם טורבו רציני יותר הוא יכול לקבל הרבה יותר מ 200 כ"ס ... יש בארץ את האיביזה של ג** שנוסעת עם טורבו שונה... ונוסעת פשוט מפחיד ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חשבתי שצ'יפ משנה את דרך התנהלות המנוע עצמו ולא מתערב ישירות עם הטורבו עצמו,הגדישה של הטורבו נשלטת על ידי הוויסטגייט.

שוב זה לא משנה אם הוא ישים מגדש גדול יותר,המנוע יכול להוציא הספק מסויים אם הוא יחרוג ממנו,הדרך למנוע גמור קצרה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהוא יצטרך לחזק מתישהו ... אבל במקום לגדוש 1.4 עם טורבו קטן, הוא יוכל לגדוש 0.8 עם טורבו גדול יותר ולקבל הרבה יותר הספק בעתיד ..מה גם שהמנוע של האיביזה יכול להחזיק לא רע :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חשבתי שצ'יפ משנה את דרך התנהלות המנוע עצמו ולא מתערב ישירות עם הטורבו עצמו,הגדישה של הטורבו נשלטת על ידי הוויסטגייט.

שוב זה לא משנה אם הוא ישים מגדש גדול יותר,המנוע יכול להוציא הספק מסויים אם הוא יחרוג ממנו,הדרך למנוע גמור קצרה מאוד.

במנועים מוגדשים בעלי מע' הזרקה ניתן לווסת פרמטרים רבים המשפיעים על הספק המנוע - ביניהם את גדישת הטורבו.

זו הסיבה שתקרא רבות בפורום על כך שצ'יפ במנוע אטמוספרי לא יניב הרבה תוצאות (אולי 3-4 כ"ס) בעוד שבמנוע מוגדש יגדיל ההספק בהרבה (כ-20 כ"ס).

בנוגע למנוע עצמו, הוא לא בהכרח יתפגר בקצב מהיר יותר עקב תוספת ההספק - מנוע זה של VAG עומד בהספקים נאים יותר מאלו שצויינו על ידי אורן בתצורתו המקורית (בסיוע מע' נלוות שונות כגון טורבו מוגדל).

אולם ברור שבלאי המנוע יהיה מואץ יותר ומומלץ לשפר את עמידותו.

ורבותיי, אין צורך להתנצח, כולנו כאן כדי ללמוד ולחלוק ידע - לפעמים נופלות גם טעויות בדברינו.

חג שמח,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו מנוע מפיק בגרסאות שונות 225 כ"ס.. אז הוא יכול לעמוד בהספקים גבוהים יותר מ-200 כ"ס, מה גם שאת גרסת ה-225 משפרים.. כמובן שהבלאי מאוץ יותר אבל לשפר אפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלתי בשיפורים הראשוניים לכל משפר מתחיל, צ'יפ וברקסים...

מה השלבים הבאים המומלצים לשיפור הרכב, והאם יש סדר מומלץ???

לפי מה שהבנתי, כדאי עכשיו להחליף צנרת...

האם יש משהו אחר/נוסף שכדאי לעשות קודם???

מנסיוני הדבר הראשון שצריך לעשות זה לתכנן:

* להחליט מה רוצים מהאוטו (כח בקיו ישר/זריזות בסיבובים/נוחות ביום-יום...)

* להחליט על תקציב (תקציב של פילטר/קפיצים/רפידות... לא יאפשר טורבו/קויילאוברים/קליפרים 6 בוכנות/מחשב ניהל מנוע)

אחרי שיש החלטה בקשר למטרה ולאמצעים אפשר לבחור בדרך, כלומר איזה שיפורים התקציב מאפשר יקרבו את הרכב למטרה.

התקנת שיפורים פרטניים בלי לדעת לאן רוצים להגיע, מביא בד"כ לבזבוז זמן וכסף, לכפילויות וחוסרים.

איך אפשר להמליץ מה לשפר אם לא יודעים מה המטרה ומה האמצעים?

אבנר.

peddinbe

INOX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אורן צודק,מבירור שעשיתי במכוניות VAG המערכת של הטורבו שונה ונשלטת מהמחשב,אני רגיל להונדה או לרכבי קרבורטור שם זה שונה.

הרכב גודש עכשיו בסביבות 1.5 זה נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6935 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...