Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב נכבה אחרי מילוי דלק (סיטרואן סקסו, אלא מה (-; )

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 6918 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאז שיפוץ הראש האוטו שלי נוסע נהדר, אז כנראה נמאס לו. בזמן האחרון אני נתקל בתופעה מוזרה:

בכל פעם אחרי מילוי דלק (נבדק ב-4 הפעמים האחרונות לפחות), הרכב נכבה מיד אחרי המילוי. כלומר אני ממלא (רכב כבוי כמובן), מתניע והוא מיד נכבה. השיטה היחידה לטפל בזה היא להתניע, מיד ללחוץ על הגז, ולהשאיר את הסל"ד מעל סרק למשך כל הנסיעה. בסרק המנוע מיד נכבה.

לעומת זאת, אם אשים את האוטו בחנייה אחרי המילוי, ואבוא אחרי שעה להתניע - הכל יהיה כרגיל.

עוד מידע - החלפתי מנוע צעדים לפני כמה חודשים, עדיין הוא מתקשה לפעמים (רחוקות) בשמירת הטורים ובעזיבת גז יורד ל-700 בערך, ולוקח לו שנייה או שתיים להתאושש. מספר פעמים האוטו גם נכבה לי בזמן שגלשתי לכיוון הרמזור, אבל זה נדיר.

מעניין אותי במיוחד למה זה קורה רק אחרי מילוי דלק, למישהו יש רעיון?

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי איך שנראה לי(לפני שבני יצלוב אותי אדגיש ואומר כי יש מנוסים בהרבה ממני), בעיה בהתנעה חמה,

ואולי בעיה באספקת הדלק.

לי אישית היתה בעיה דומה במאזדה שהרכב פשוט לא התניע במשך רבע שעה. זמן קל לקירור והוא חזר לחיים(בקושי).

אולי יש לך בעיה במזרקים, או במשאבת הדלק.

לצערי איני בקיא בבעיית ההתנעה החמה ברכבי הזרקה(אם קיימת בכלל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי הסבר מדוייק למה זה קורה אחרי תדלוק, אבל בכל מה שקשור לגילגול ברמזור ייתכן וחיישן המהירות בגיר מאותת לך שימיו ספורים.

לדעתי צריך לבדוק את מערכת הדלק (משאבה, ווסת דלק וכפי שכבר ידוע לך וכבר החלפת בעבר - ריליי משאבת דלק) וכמובן חיישנים קריטיים שאולי קשורים בצורה עקיפה לתופעה הנ"ל.

כמו כן ייתכן ויש בעיה אחרת באיוורור של מיכל הדלק או כל דבר אחר שקשור לפתיחה וסגירה של המיכל דלק עצמו (במוסך ידעו מה לעשות).

כל ניסיון אחר לעזור הוא כמו יריה באויר (ויכול להיות שגם מנוע הצעדים החדש שלך אולי לא בסדר -- אבל הסבירות שזה יקרה נמוכה עד אפסית) - לכן אני ממליץ פשוט לגשת למוסך ואולי לצאת לנסיעה קצרה עם "סקנר" מחובר ולראות מה מתרחש באופן חריג מתחת למכסה המנוע.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי הסבר מדוייק למה זה קורה אחרי תדלוק, אבל בכל מה שקשור לגילגול ברמזור ייתכן וחיישן המהירות בגיר מאותת לך שימיו ספורים.

מה זה חיישן המהירות בגיר, וכיצד אופן הפעולה שלו שונה מזה של מנוע הצעדים? (או ריליי משאבת הדלק).

זה לא קורה כשהמנוע חם, אלא רק אחרי מילוי דלק. אני גם מניח שזה לא קשור לעובדה שאני ממלא עד הסוף את המיכל, מכיוון שכמו שאמרתי, אם אני בקושי נוסע עם הרכב, מחכה נניח שעה ומניע אז - הבעיה לא חוזרת.

אב למרות זאת - האם יש סיכוי שזה נובע, בצורה כלשהי, מהעובדה שאני ממלא עד הסוף את המיכל? לא ניסיתי למלא פחות, אבל אולי אנסה בפעם הבאה...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

שים לב לשאלה ותיבדוק.

כאשר אתה פותח את מיכסה מיכל הדלק ואים לא אתה פותח אז תיפתח, ותקשיב אים אתה שומע או חש פריקת לחץ החוצה (כמו שאויר יוצע מגלגל).

תיבדוק ותיכתוב ואז ניראה הלאה.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אני אמור לשמוע את זה בכל פעם שאני פותח את המכסה או רק אחרי מילוי מיכל מלא?

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

צריך לשמוע ביזמן פתיחת מכסה המילוי בונגיד פעם ביומים .

בברכה בני ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו פתחתי את המכסה, לא נשמע שום צליל מיוחד. גם לא אחרי דקה וגם לא אחרי שסגרתי ופתחתי שוב. מחר בבוקר אעשה זאת שוב. אפשר לשאול אולי לאן אתה חותר?

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

תיתכן בעיה במערכת הנשמים של מיכל הדלק, ואז יכול להיות שאין שיחרור לחץ אטמוספרי בצורה נכונה .הדבר גורם ליצירת לחץ במיכל שגורם לדלק להדחף בצנרת לכיון המנוע ולאחר פתחת המיכסה מישתחרר הלחץ ,ואז יתכן שמשאבת הדלק לא מתפקדת כראוי ויוצרת בעיה .

כצת מסובך .

בברכה בני ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהוא חותר לכיון זה שיש לך בעיית אוויר במערכת...

הפססססססססס הזה הוא פריקת אוויר דחוס בתוך מערכת הדלק.

אתה נוסע על הסוף של הדלק ?

כשאתה ממלא, הפית תדלוק קופצת בצורה שונה מאשר שאר הצרפתיות ?

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

תיתכן בעיה במערכת הנשמים של מיכל הדלק, ואז יכול להיות שאין שיחרור לחץ אטמוספרי בצורה נכונה .הדבר גורם ליצירת לחץ במיכל שגורם לדלק להדחף בצנרת לכיון המנוע ולאחר פתחת המיכסה מישתחרר הלחץ ,ואז יתכן שמשאבת הדלק לא מתפקדת כראוי ויוצרת בעיה .

כצת מסובך .

בברכה בני ל.

באמת מסובך. לא הבנתי כ"כ, אבל האם זה מסביר למה זה קורה רק כאשר המיכל מלא לחלוטין? האם זה אומר שאם פשוט לא אמלא עד הסוף, זה יהיה בסדר?

נראה לי שהוא חותר לכיון זה שיש לך בעיית אוויר במערכת...

הפססססססססס הזה הוא פריקת אוויר דחוס בתוך מערכת הדלק.

אתה נוסע על הסוף של הדלק ?

כשאתה ממלא, הפית תדלוק קופצת בצורה שונה מאשר שאר הצרפתיות ?

אבל לא שמעתי את הפססס... לרוב אני משאיר כ-5-8 ליטר במיכל לפני המילוי. כשאני ממלא הפיה קופצת רק בסוף, לא כמו בהרבה צרפתיות אחרות (שבהן היא קופצת גם באמצע).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיוני מאוד.

מקרה שקרה לי. אני נסעתי על מיכל מרוקן ואפילו המנוע נכבה לי בעמידה באותה נסיעה. קיבולת המיכל שלי היא 55 ליטר. כאשר באתי לתדלק, תדלקתי רק 46 ליטר. כאשר התנעתי את המנוע, המחוג לא עלה לקו הפול. בהתחלה חשבתי שהבעייה היא במחוג או במצוף, אך הבנתי שהיה אוויר דחוס והוא לא נפרק ולכן הכמות לא הייתה יותר גבוהה מ-46 שזה בדרך כלל הכמות שאני מתדלק.

כאשר המיכל כמעט נגמר, תדלקתי שוב והכל חזר לקדמותו.

אני חושב שהבעייה של רוני קשורה לאוויר.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו בדיוק אותה הבעיה במונדיאו.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, זה באמת עוזר. :-P

אני מבין שזה לא ממש מטריד אתכם, ניסיתם לפתור אותה בכלל?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה.

ת'אמת כן. הכנסנו לטיפול, ציינו את הבעיה וביקשנו שתתוקן. אמרו שתיקנו.

אמרו.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6918 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...