Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דער לונגער באר ע-יור או ס נובים גודום!

Ahbarony
שימו לב! השרשור הזה בן 2320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כידוע לכם, חצי מליון ריסים ועוד איזה מליון-שניים של כאלה שנזכרים שיש להם חברים רוסים יחגגו היום בלילה חגיגות שנה אזרחית החדשה, או בשמה הרוסי Novuy God' שפירושו כשמו כן הוא "שנה חדשה". יש מלא בילבול לגבי מה זה החג הזה, לכן באתי לשפוך קצת אור על הסוגיה.

כידכוע לכם, אחרי מהפכה הבולשביקית ב1917 הקומוניסטים הפרידו דת מהמדינה והתחילו להלחם בדת וכל הסממנים הדתיים.

אי לכך, לפי הדוקטרינה הקומוניסטית יש למחוק את החגים הדתיים ובמקומם לחגוג חגים לאדם הסובייטי הנאור. אבל כדי לעשות את המעבר הזה פשוט יותר הם המציאו חגים שנחגגים קלנדרית בסמיכות לחגים הדתיים ונתנו להם את מלואו משקל החגיגה כדי לתת תחליף.

כך נולדו חגים משונים שנחגגים רק ברחבי מרחב פוסט-סובייטי. הבולט בהם נוביי גוד, שבא במקום חג המולד הדתי שנחגג אצל נוצרים-אורטודוקסים ב7.1 עם כל הסממנים של אותו החג. סבא-כפור שהחליף את ניקולאי הקדוש שחילק לילדים מתנות עוד לפני המהפכה ונכדתו שלגיה, עץ אשוח וכדומה. קומוניסטים הפכו את החג לחג המרכזי של האומה עם חופשה של כמעט שבועיים לצורך החגיגות.

החג השני היה חג הפועלים בנחגג ב1.5 וגם הוא בעל חופשה לא מבוטלת של כמעט שבועיים, שבא כתחליף קומוניסטי של חג הפסחא. היו עוד כל מיני חגים כמו 8.3 (יום האישה הבינלאומי) שבא במקום חג masleniza וכדומה.

כך שבאמת אין כאן שום סממן דתי, ואף רוסי לא יודע מי זה הסילבסטר בכלל. אבל כולם זוכרים מהילדות את ההכנות את החגיגות ואת החופשות המהנות והארוכות שהיו בחגים אלה.

בנימה זו אני מאחל לכולנו שנה פוריה של הרבה פניות מהנות, תאוצות מהירות ובלי תאנות וקנסות.

שנהיה בריאים ולא נדע פקקים ופאנצ'ר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה 'כפת לי של מי החג ולמה... כמו שאחותי הגדולה אומרת: למסיבה לא צריך סיבה, מספיק תירוץ!

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם ששואלים אותי על אם אני חוגג סילבסטר אני אומר שאין לי מושג מי זה.

לכל המתייפיפים שפתאום לא חוגגים חג לועזי אני שואל תמיד לפי איזה לוח שנה הם מתנהלים ביום יום ולפי איזה לוח שנה מציינים ימי הולדת וימי נישואים. משעשע שאנשים הולכים לפי לוח שנה לועזי בחיי היום יום כל השנה ובציון אירועים אבל לציין שנה חדשה זה פתאום פסול ביניהם.

ובהמשך לכל זה

С новым годом

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

הרעיון של הפוסט היה שאין אמת אבסולוטית אחת. חיה ותן לחיות. תחגוג מה שבא לך ומתי שבא לך. בלי לשפוט ובלי לחשוב שאתה יותר טוב מאחרים.

אבל אנשים באמת לא מתייפיפים כי בשבילם זה באמת לא חג. זה סתם יום. הרי אתה לא חוגג ראש חודש, נכון?

בא לך לציין? פדאל. אבל אתה יודע מה? העם היושב בציון יש לו גם לוח שנה עיברי ואתה לא תאמין, שיש הרבה מאוד אנשים שחיים לפי לוח זה.

אני אישית נמצא במשרד ומחר יש לי יום חשוב וקשה מבחינת עבודה. אם זה נופל על סופ"ש כמו בשנה שעברה, אני אחגוג. אם לא - לא קרה כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דד מורוז זה בפועל אודין (האל מהמיתולוגיה הסקנדינבית).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהגדרה כל גוי הוא אנטישמי אלא אם הוא מכיח את ההיפך

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שכחת לציין שנובי גוד היה אנטישמי.

למי אכפת?

וואגנר היה אנטישמי - לא מונע ממני להינות מהמוזיקה שלו כי היא לא פחות מאשר מדהימה.

למל גיבסון היו התפרצויות אנטישמיות - אבל אני אראה כל סרט שהוא מביים, כי הוא במאי בחסד עליון.

ועוד...

לפעמים צריך להפסיק לחשוב בתור יהודים, ולהתחיל לחשוב יותר בתור אינדיבידואלים. אם אתה, בתור אינדיבידואל, נהנה מדבר-מה, משהו כזה לא אמור להפריע לך.

מה 'כפת לי של מי החג ולמה... כמו שאחותי הגדולה אומרת: למסיבה לא צריך סיבה, מספיק תירוץ!

בדיוק.

הרבה חגים נולדו מתוך הצורך בחגיגיות, והסיבה התאולוגית לקיומם הודבקה להם בדיעבד. למשל, חגיגת יום ההולדת של הנביא באסלאם: אין שום ציווי לחגוג את זה, ולמעשה זה מנוגד לרוח האסלאם הסוני ואף זכה להתנגדות בעשרות הראשונים לקיומו, אבל הוא פשוט כל כך צבעוני ונחמד שבסוף הוא התקבע.

מרכיב האורות, המשותף גם לחנוכה וגם לחג המולד - מקורו בנורוז הפרסי. גם היהודים וגם הנוצרים (והרומאים לפניהם) ראו שזה ממה נחמד ואימצו את זה.

לכל המתייפיפים שפתאום לא חוגגים חג לועזי אני שואל תמיד לפי איזה לוח שנה הם מתנהלים ביום יום ולפי איזה לוח שנה מציינים ימי הולדת וימי נישואים. משעשע שאנשים הולכים לפי לוח שנה לועזי בחיי היום יום כל השנה ובציון אירועים אבל לציין שנה חדשה זה פתאום פסול ביניהם.

גם לוח השנה היהודי הוא מיובא מבבל....

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהגדרה כל גוי הוא אנטישמי אלא אם הוא מכיח את ההיפך

גם סמולנים.

גילוי נאות: אני סמולני עוכר ישראל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כידוע לכם, חצי מליון ריסים

בתחילת שנות ה90 הגיעו כמליון רוסים. ומאז התרבו.. מתי הספקת להרוג כלכך הרבה מהם?

לכל המתייפיפים שפתאום לא חוגגים חג לועזי אני שואל תמיד לפי איזה לוח שנה הם מתנהלים ביום יום

אם מדובר בבחורות, תשאל אותן איך הן חגגו שנה שעברה את הולנטיינס

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכול מוכן לערב ..

156phxw.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...