Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חריקה מהמצמד בזמן לחיצה, קיה ריו 1.2 2015

TheExplorer
שימו לב! השרשור הזה בן 2320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הרכב הוא קיה ריו 2015, מנוע 1.25 ידני ועדיין באחריות.

הרכב נקנה חדש מהסוכנות ועבר כבר 92000 ק"מ (אני נוסע הרבה), מרבית הקילומטרים על כביש 6 כך שהקלאצ' לא בדיוק בשימוש מסיבי.

ביומיים האחרונים כשאני לוחץ על דוושת המצמד, אני שומע רעש של חריקה ומרגיש שלקראת הסוף, הדוושה כאילו מתחככת על משהו מתכתי (קשה להסביר). זה לא קורה כל הזמן, מדי פעם כן ומדי פעם לא. זה קורה גם כשהרכב בתנועה וגם שהוא מכובה לחלוטין, חם או קר, לא משנה.

הרעש ברכב הוא מאוד חלש ולא מורגש, אם לא ההרגשה שהדוושה לא נכנסת חלק, כנראה שלא הייתי שם לב אליו.

היום גם שמתי לב שכשהרכב חונה ומופיע הרעש בעת לחיצה הוא חזק יותר מחוץ לרכב (שומעים טוב בניגוד לפנים הרכב).

לפני שאני נוסע למוסך, יש למישהו רעיון מה זה יכול להיות?

אולי פשוט גירוז של חלק כזה או אחר יעזור?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה גם כשהרכב בתנועה וגם שהוא מכובה לחלוטין

מכיוון שהחריקה נשמעת כאשר הרכב מכובה לחלוטין, זה פוסל בלאי בחלקי הקלאצ' עצמו או במיסב הקלאצ'.

כניראה שהבעיה פעוטה ותפטר על ידי ציר או החלפת חלק קטן ממנגנון ההפעלה (דוגמת כבל, אם קיים).

יש לזהות במדוייק את מקור החריקה (אוזן מחודדת וקצת משחקים) ולטפל בה בהתאם

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילוכים נכנסים חלק. אין שום בעייה מלבד רעש החיכוך המתכתי וההרגש כאילו ממש בס"מ האחרון של הפדל יש התנגדות קלה (מרגיש כמו לנסות לשפשף נייר ליטוש על קיר). שוב, זה לא קורה תמיד. בדר"כ 3-4 לחיצות על הקלאצ' זה קורה ואז-10 לחיצות הכל בסדר וחוזר.

אגב, הקלאצ' עצמו מפריד נמוך כמו שהיה כשקניתי את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהרעש מופיע כמו שהדגיש יגאל גם שהרכב כבוי אז יייתכן וזה מגיע ממשאבת המצמד ולא משהו פנימי בקלאצ. בעל ידע בתחום יעלה על זה בשניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטתי לקפוץ מחר למוסך, הרכב באחריות. שיטפלו בו.

כמו כן, שמתי לב שבטיפול האחרון לפני 2000 ק"מ לא הוחלף שמן מצמד\בלמים. שכחתי את ספר הטיפולים בבית ובמוסך נאמר לי שמחליפים אותו פעם ב-45K ק"מ, כלומר כל טיפול שלישי ולכן לא צריך להחליף. היום ראיתי שצריך כל 30K, אדרוש שיעשו את זה גם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאץ' בדרך כלל לא יכוסה באחריות כי יטענו שנהיגה לא אחראית תשרוף אותו גם בזמן קצר

ברור לי.

שווה לנסות בכל מקרה, קודם כל כדי שאדע בדיוק במה מדובר ואולי בסופו של דבר אכן מדובר בשימון\גירוז פשוט שיפתור את הבעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט בוודאות מוחחטת לא מדובר בקלאצ מכיוון שהתופעה קורית גם שהרכב אינו מונע. גם אם המוסך ייטען קלאצ שזה על חשבונך תיגש לשמוע חוות דעת נוספת. זה אחד המיכלולים הנעים בעת לחיצה על דוושת הקלאצ כמו משאבת מצמד, ציר הדוושה, ציר המזלג וכו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא מכוסה באחריות זה הבלאי לדיסקיות קלאץ'.

כל מה שקשור למנגנון הנפעלה שלו (משאבות, כבל, מזלג וכו') צריך להיות מכוסה. באוטו שלי לפני כמה שנים החולף כבל קלאץ' באחריות ללא שום שאלות, באיזור 80.000 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה? שימוש לא נכון במצמד לא יכול לשחוק את המשאבות.

זה כמו בבלמים, רפידות וצלחות בלם לא מכוסות אבל קליפרים ומשאבות כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימוש לא נכון במצבד זה לזרוק קלאץ' ב 6000 סל"ד, לא לבצע התאמת סל"ד בההלפת הילוך, לזנק מהמקום לא בהילוך ראשון, להחזיק את האוטו בעליה על ידי החזקת קלאץ' בנקודת חיכוך וכו'.

כל אלו שוחקים את הדיסקיות, למשאבות או לכבל "לא איכפת".

לא הבנתי את השאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת שהמשאבות קלאצ ההידראוליות כן מכוסות באחריות ואני בעד זה כמובן אבל יכולים לבוא ולטעון שמדובר בבלאי טבעי של המשאבה ואז הלקוח יחוייב. לא כן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...