Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ קניית יאריס TS (דרישה מעל מחירון)

djAvi
שימו לב! השרשור הזה בן 2334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוא, בתור בחור אובייקטיבי, תגיד לי במה המאזדה 2 יותר טובה מהיאריס לאור מה שרשמתי קודם על היאריס שבבעלותי כבר שנתיים.

חוץ מזה שהמאזדה יותר חדשה ונסחרת כמעט באותו מחיר אם לא באותו מחיר או פחות מהיאריס. שזה לבד אומר משהו על הרכבים שאנחנו מדברים עליהם.

עריכה אחרונה על ידי xXxRoVeRxXx
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אמנם הייתי בעד היאריס בהתחלה כמו שהגבתי. אבל אתה נסחף.

עברה בידיי סיאט איביזה שנת 2006 "ספורט" עם 100 כס, מנוע 1400 לא הרגשתי או ראיתי שהרכב הזה נופל מהיאריס בשום אופן ונחש מה? הוא נמכר בערך בחצי מחיר ממנה.

היאריס טי אס היא ללא ספק מוצלחת לגילה , אבל ללא ספק זוכה לשוק חם הרבה יותר ממה שהיא ראויה.

רכב כזה לא אמור להיות שווה היום יותר מ 15-18 אלף שח.

היום ב30 אלף שח הייתי קונה איביזה רפרנס , שאמנם תהיה איטית ומהנה פחות, אבל מצד שני בטיחותית וחדשה כמעט בעשור.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

ממש לא נסחף, רק רשמתי את הניסיון שלי ממנה. שם לב שכמעט כל מה שרשמתי הוא עובדות, לא המצאתי כלום.

יש פה את ההתלבטות של חדש ו"בטחותי יותר"(יש רכבים פחות בטיחותיים ויש יותר) שיקח אותי מא' לב' או יותר ישן ויותר מהנה שהדרך גם תהיה מהנה ויהיה אפשר לעשות איתה מדי פעם עוד משהו חוץ מלנסוע ממקום למקום.

אם אני מחפש חדש וסתם להגיע מא' לב' אז אני אקנה איביזה, אקנה פיקנטו, אקנה I10 ואת שלושתם אחליף תוך שנתיים שלוש.

אם אני מחפש רכב להינות ממנו, לקחת אותו למסלול מדי פעם או לכבישים מפותלים נחמדים, אם אני מתחיל ללמוד בזמן הקרוב ואמינות חשובה לי וצריכת דלק טובה ולא מתכנן להחליף את הרכב ב5 שנים הקרובות, הייתי הולך על היאריס.

ולגבי המחיר, אם מתאים לאדם מסוים לשלם על רכב מסוים 9K מעל המחירון זה משהו שלו פרטי, לא כולם יכולים ולא כולם רוצים.

כמו שאמרתי, יש אנשים שמתאים להם לשלם על מיאטה 2006 100K. לי למשל לא מתאים ולכן לא אקנה אחת, אחכה שתעלה אחת ללוח במחיר סביר.

פה מדובר על יאריס שעולה 31 אלף (מחירון 22 בערך) אבל אסור לשכוח שיש יאריסים בלוח שעולות גם 2000 ו3000 ואפילו במחירון שאפשר ללכת גם עליהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים איכות של רכב לא נמדדת באיזה אבזור יש לו, כמה כוחות סוס מגיעים לגלגלים ואפילו לא כמה ידיים הוא עבר.

זה מאוד תלוי במה מחפשים, על מה שמים דגש ומה עושים עם הרכב (ומה יודעים אבל זה לפעמים לא עומד בקנה אחד עם כל השאר).

אי אפשר להשוות כל רכב לכל רכב, זה שיש לשניהם 4 גלגלים לא אומר שזה אותו דבר.

לפעמים שוק עושה הרבה הבדל, כלכלה בסיסית, הרבה היצע ומעט ביקוש - המחיר יורד, הרבה ביקוש מעט היצע - המחיר יעלה.

הרבה רכבים עושים הרבה ושווים מעט מאוד על הנייר ולראיה 106 שכבר הוזכרה פה, כמה כבר רכב משנת 97 שווה ? ועוד אחד קטן עם אבזור מינימאלי ומעט מאוד מנוע. עכשיו צאו לרגע מהבנק, תתישבו באוטו וצאו לסיבוב, עדיין שווה גרוש וחצי ?

לא נהגתי ביאריס, אני לא מכיר את השוק או את הרכב יותר מידי טוב, איך שאני רואה אותה היא מתאימה לקהל די מסויים, כזה שרוצה להנות יותר מישראל ישראלי הממוצע ושעדיין יוכל להנות מעליות אחזקה נמוכות יחסית.

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היאריס היא קארטינג קטן, ומאוד מהנה לנהיגה. להגיד שאיביזה 2006 קרובה אליה בסעיף הזה, זו ממש בדיחה לא מוצלחת.

לא יודע אם הייתי משלם 9 אלף ש״ח מעל המחירון, אבל מדובר ברכב שלא מייצרים היום כמוהו/ משהו דומה לו במחיר סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים נוטים להגזים ברמות. נהגתי ביאריס(החזקתי אותה שנה) ונהגתי גם באיביזה. הרכב נחמד וטובים ומורגש יותר טוב אם אתה נוהג בנס הרים. ביום יום איביזה 1.4 לא מרגישה פחות טובה ממנה. במיוחד כשהאיביזה צעירה ב 9 שנים(?)

אני חוזר ואומר, היאריס רכב טוב אבל הוא לא פרארי קליפורניה. הוא שווה בדיוק מה שהמחירון שלו אומר. לא יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא נסחף, רק רשמתי את הניסיון שלי ממנה. שם לב שכמעט כל מה שרשמתי הוא עובדות, לא המצאתי כלום.

יש פה את ההתלבטות של חדש ו"בטחותי יותר"(יש רכבים פחות בטיחותיים ויש יותר) שיקח אותי מא' לב' או יותר ישן ויותר מהנה שהדרך גם תהיה מהנה ויהיה אפשר לעשות איתה מדי פעם עוד משהו חוץ מלנסוע ממקום למקום.

אם אני מחפש חדש וסתם להגיע מא' לב' אז אני אקנה איביזה, אקנה פיקנטו, אקנה I10 ואת שלושתם אחליף תוך שנתיים שלוש.

אם אני מחפש רכב להינות ממנו, לקחת אותו למסלול מדי פעם או לכבישים מפותלים נחמדים, אם אני מתחיל ללמוד בזמן הקרוב ואמינות חשובה לי וצריכת דלק טובה ולא מתכנן להחליף את הרכב ב5 שנים הקרובות, הייתי הולך על היאריס.

ולגבי המחיר, אם מתאים לאדם מסוים לשלם על רכב מסוים 9K מעל המחירון זה משהו שלו פרטי, לא כולם יכולים ולא כולם רוצים.

כמו שאמרתי, יש אנשים שמתאים להם לשלם על מיאטה 2006 100K. לי למשל לא מתאים ולכן לא אקנה אחת, אחכה שתעלה אחת ללוח במחיר סביר.

פה מדובר על יאריס שעולה 31 אלף (מחירון 22 בערך) אבל אסור לשכוח שיש יאריסים בלוח שעולות גם 2000 ו3000 ואפילו במחירון שאפשר ללכת גם עליהן.

ההשוואה עם המיאטה מופרכת, לא שזה מצדיק את מחיר האחרונה, ודאי לא את מחיר היאריס שהיא מכונית חביבה, אבל ההשוואה לחדוות הניהוג של ה 106, או היחודיות הברורה של המיאטה מעט מוגזמת. לשלם סכום כזה על מכונית שאינה יותר מחביבה כשאפשר לקנות מכוניות חדשות בהרבה, לא פחות טובות, עם איבזור מודרני ומתקדם, נראה לי קצת מוזר. שנתיים ללא בעיות במכונית הספציפית שלך אינן עילה למחיר גבוה בעשרות אחוזים מהמחירון. עם זה אנחנו חיים בשוק חופשי ואם צרוף המילים טויוטה עם יאריס ועוד TS עושה למישהו חשקים מיוחדים, אז שיהיה לבריאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ברכב שמיוצר בנאסא עם טכנולוגיה על חלל , בנוי עם מתכת מטאוריטים ללא תקלות אף פעם, מיועד להחזיק מעמד לנצח. וכשאתה נוהג בו זו נסיעה הישר להר האולימפוס שם אתה ונהגים כמוך יכולים לצחוק על בני התמותה עם הרכבים הרגילים שלהם.

בגדול מדובר ברכב נישה עם מחיר נישה לקהל יעד נישה ובמידה ואתה חלק מקהל היעד הזה כנראה שאתה תסכים עם הכתוב למעלה ושווה לך להשקיע ברכב מסוג זה כי הוא יתן לך את אותה הרגשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ברכב שמיוצר בנאסא עם טכנולוגיה על חלל , בנוי עם מתכת מטאוריטים ללא תקלות אף פעם, מיועד להחזיק מעמד לנצח. וכשאתה נוהג בו זו נסיעה הישר להר האולימפוס שם אתה ונהגים כמוך יכולים לצחוק על בני התמותה עם הרכבים הרגילים שלהם.

בגדול מדובר ברכב נישה עם מחיר נישה לקהל יעד נישה ובמידה ואתה חלק מקהל היעד הזה כנראה שאתה תסכים עם הכתוב למעלה ושווה לך להשקיע ברכב מסוג זה כי הוא יתן לך את אותה הרגשה.

אתה צודק, אבל אני לא יודע אם זה בכלל רכב נישה, לנסות להאמין שזה רכב ספורטיבי, נראה לי שכל התחושה הספורטיבית שלו זה רק העדר חומרי בידוד. הפיזו 208,תהיה מהנה יותר, בפער מדינוזאור המוטורי הזה.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאריס T-ספורט נמכרת מעל המחירון.

במיוחד אם הרכב שמור ובעל נתונים טובים.

האם זה שווה? לא יודע. אבל אם אתה רוצה T-ספורט טובה, תהיה מוכן לזה שהמחירון הוא לא פונקציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים רגע את הכסף בצד, אם יש חלום להביא את הרכב הזה אז תביא אותו לא יעזור יש רכים טובים יותר ורכבים פחות טובים, מה שחשוב בסוף יום שהיה לך חיוך כל פעם שאתה יורד מהרכב, לי אישית היה עד אתמול שעברתי טוטאלוס :(

נ.ב יש לי חבר שהיה לו TS והוא החליף לC2 VTS והוא אומר שהיא טובה יותר בכל פרמטר.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הולך לכתוב את כל מה שאני חושב על ה TS, ארכיון הפורום יידע לספק את זה מצויין לאורך כמעט 7 השנים שחלקנו יחד.

צריך לזכור שה TS היא עוף מוזר בעולם הרכב, סוג של 106 ראלי מודרנית. אין לה ממש מתחרות ישירות למעט ה 206XS, האיגניס ספורט ואם ממש מתעקשים אז גם הגטס 1.6 שלוש דלתות.

כדי להנות מנהיגה לא חייבים מנוע טורבו עם 9,000 כוחות סוס והנעה אחורית. בכבישים המפותלים, ששם היא מככבת, היא נותנת עבודה מצויינת תודות לבסיס גלגלים וגיר קצר, הגה הידראולי "של פעם" ושלדה שאשכרה מתקשרת. אין היום דברים כאלה. זה רכב שמערב אותך בכל מה שקורה בנהיגה וכדאי מאוד שתדע מה אתה עושה כי אין בה שום מערכת בטיחות אקטיבית שהופכת היום כל נהג קופרה לשומאכר.

לזכרוני רק 240 רכבים כאלו עלו על כבישי הארץ בין השנים 2002 ל 2006, מה שהופך את המחירון ללא רלוונטי וקשה למצוא רכבים שמורים.

לפני שנה וחצי מכרתי את שלי ב 9,000 מעל מחירון לוי יצחק, וזה שקנה אותה היה הכי מבסוט בעולם, לא הרגיש פראייר לרגע ואני בטוח שהוא גם מכר אותה בכמה אלפים טובים מעל.

לפותח השרשור - אל תסתנוור מהקילומטרז' ומהיד. כשחיפשתי את שלי ראיתי גרוטאות מתנייעות על אף נתוני פתיחה טובים. האמינות הבסיסית של הרכב הזה היא מהטובות שיש, אני יכול להעיד על אמינות מופתית לאורך קרוב ל 7 שנים. מעולם לא נתקעתי איתה ולא נכנסתי למוסך בגלל תקלה לא צפוייה. מצד שני השקעתי בה הרבה כסף בטיפולים ובאחזקה מונעת, אבל גם אם לא הייתי משקיע את זה אין לי ספק שהיא עדיין הייתה מפגינה אמינות גבוהה.

אמ;לק - אם אתה לא מחפש רכב שישאיר אבק בכל יציאה מרמזור אבל יעשה את כל השאר על הצד הטוב ביותר (קרי: רכב לנהג) אני ממליץ בחום.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימים שמערכות בטיחות ושקעי usb יטו את הכף לטובת המנצחת במבחן דרכים, אין מקום לרכבים ספרטנים באבזור אך עשירים בחיוכים כמו היאריס ודומותיה.

אני לא חושב שסטודנט תפרן הוא קהל היעד של היאריס החמימה, אלא מישהו שרוכש את הרכב שלא בכל ממונו ויכול בהחלט לתחזק אותה כמו שרכב ישן ו"ספורטיבי" צריך.

אני אישית רכשתי 206XS, על אף שיכלתי לרכוש רכבים יקרים ובטיחותיים ומודרניים ממנה.

לא רכשתי אותה בכל ממוני, והיא לא כלי התחבורה היחיד שיש לי בחנייה, ולכן קלקול ככל שיהיה לא ישבית אותי.

לא מדובר בגרסת GTI או הארד קור אחר, אלא סה"כ מיני עם קצת יותר "חיים", וזה בדיוק מה שהייתי צריך, ולפעמים לא צריך יותר מזה.

כן, 208 או איביזה יהיו מהירות יותר, אבל זה לא העניין, ומי שלא החזיק רכב שכזה לא יבין על מה המהומה סביב הענתיקות.

לסטודנט תפרן עדיף רכב בלי עבר ספורטיבי, פחית ממונעת כזו או אחרת, משנתון כמה שיותר מתקדם, לא משנה כמה היאריס הזו טופלה, היא עדיין ותיקה, ומתי שהוא זה יגיע.

ולצורך העניין, על אף הבנתי שרכב שכזה נותן ערך מוסף מסויים, עדיין הוא לא יהיה שווה 9,000 שקל מעל המחירון, בשבילי.

נסה אולי לפנות לכיוון של ה206XS אם אתה מתעקש על הסגנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנה כעת היא 2017, נושקים ל-2018.

לא הייתי קונה רכב בן 14 במיטב כספי, נקודה.

רכב בן 14 עולה הרבה כסף לתחזק - ומדובר ספציפית ברכב מיוחד, ללא חלקי חילוף משומשים בשפע - וכל תקלה תעלה הרבה.

בסופו של דבר, לאורך 3 שנים אתה תשלם גם את מחיר הקנייה + אחזקה יקרה - וזה בסוף התהליך שווה ערך לרכישה של רכב חדש בהרבה.

אם אתה מתכנן להוציא 30K על רכב בן 14, שיבושם לך. במחיר כזה יש הרבה מכוניות נחמדות לרכישה, ב-50K כבר יש מכוניות חדשות לגמרי (וזה הסכום שאתה תוציא בכל מקרה אם תיקח בחשבון גם את האחזקה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נהגתי עליה אבל ייצא לי לחוות אותה בתור נוסע,

הרכב מאוד פשוט(בלשון המעטה),כל האינטריור סביל,אבל לא הרבה מעבר.

הרכב אכן אמין בבסיסו,אבל אל תשכח שהוא בן 14-בולמים,משולשים,קלאץ' וכו'

לא כולל בלאי ויישור קו שיכלול-רפידות וצלחות,שמן ופילטרים,פלאגים,צמיגים,טסט,מנורות ומגבים(כל חלק ברשימה לא עולה

הרבה,אבל הכל ביחד יצטבר לסכום לא קטן-במיוחד אם אתה מבצע את כל הטיפולים במוסך ולא לבד).

יש אנשים שמחבבים את הרכב הזה יתר על המידה,

אני אישית בסכום המדובר הייתי רוכש רכב מודרני,גם אם זה יבוא על חשבון הכוח.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...