Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש טכנאי מכונות כביסה בקהל?

GOLF
שימו לב! השרשור הזה בן 2297 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכונה של whirlpool פתח קדמי בת 5.

לפני מספר ימים התחילה לעשות קולות של נקישות חזקות בזמן העבודה, כאילו שמו בפנים אבן שמכה בתוף. כשהתוף ריק ואני מנסה לסובב אותו ידנית ישנה התנגדות חזקה.

במכונות כביסה אני לא מבין, אבל משיטוט באינטרנט אני מנחש שמדובר במיסב.

כן יש לי ראש טכני וזוג ידיים טוב. האם זה משהו ששווה לי לנסות לתקן לבד? אם לא, אז בהנחה והדיאגנוזה שלי נכונה, כמה אמור לעלות תיקון כזה, והאם בכלל משתלם לתקן ולא לקנות חדשה?

נ.ב,

המלצה לטכנאי אמין באזור רחובות תתקבל בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שאתה צודק.

המיסב עצמו לא יקר - העבודה לפירוק והרכבה של המכונה מאוד יקרה. אם אתה מתכוון לעשות זאת בעצמך - מומלץ. אין לך הרבה מה להפסיד.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מה להפסיד, אני יכול לפרק אותה לגורמים ולא להסתדר עם ההרכבה שלה חזרה :)

ראיתי עוד סרטון, צריך ממש לפרק אותה לגורמים. המיסבים זה משהו מיוחד? איפה קונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם זה לא מיסב? לך תדע. אצלי זה היה בולם זעזועים. האם התוף רוקד יותר מבדרך כלל בסחיטה?

גם אני אוהב לעשות הרבה דברים לבד, אבל יש דברים שאני משאיר לבעל מקצוע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסרטון שצירפת הבחור רושם שהתקלה תוקנה במסגרת האחריות. קודם החליפו בולמי זעזועים ולאחר זמן קצר הרעש חזר ואז החליפו גם מסבים. זה נשמע הגיוני שנגרם נזק למסבים כתוצאה מבולמים גמורים לאורך זמן.

Update: Fixer change shock absorber and now noise decrease, but after 3 moths we have new problem: bearing started make a noise.

באופן אישי, הייתי שוקל רכישה של מכונה חדשה, ולא מתחיל להתעסק עם הקיימת, לאור התרחיש שהוצג כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מה להפסיד, אני יכול לפרק אותה לגורמים ולא להסתדר עם ההרכבה שלה חזרה :)

זו הלוגיקה שלי:

יש לך שלוש אפשרויות:

1. לנסות לתקן לבד.

2. לשלם לטכנאי.

3. לזרוק ולקנות חדשה.

אופציה 2 כנראה אופציה לא כדאית - אני מניח שיבקשו ממך סביב 1000 ש"ח וזה מתקרב למחיר של חדשה (עבור מכונה בת 5).

אז אם נשארנו עם 1+3 , אז אתה יכול להתחיל עם 1, ואם נכשל בתיקון, לעבור ל-3, ולא הפסדת כלום, חוץ מזמן, חלקים (לא יקרים) וקצת אגו פגוע.

חלקים: אביקל או דובין.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים המייבש שלי שהיה בן שנה התחיל לעשות רעש ובקושי הסתובב עד שסירב לחלוטין להסתובב.

פירקתי אותו וגיליתי שהציר של המנוע נשחק והיה רופף, נתתי אותו לחרט שביצע מילוי והחליף מייסבים.

כל העסק עלה לי 300 ש"ח ואני בטוח שאם הייתי קורא לטכנאי הוא היה טוען ש"הלך המנוע", והיה כואב לי להוציא מייבש בן שנה לפח זבל בידיעה שהוא בר תיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, לא התאפקתי ופירקתי אותה לגורמים.

עכשיו יש בעיה אחרת. האמבטיה שבתוכה יושב התוף מורכבת מ-2 חצאים. מסתבר שהחצאים האלה תפוסים יחדיו בדבק תעשייתי כלשהו ואני לא רואה איך אני מפריד ביניהם כדי להגיע לתוף. מה שכן, אני באמת רואה שהציר תקוע במיסב ולא זז, כנראה שבאמת המיסב נדפק (או שהציר תפס קורוזיה ונתפס). נראה לי השלב הבא הוא להוציא אותה לרחוב. לעזאזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הזה לא נתן לי מנוחה והבוקר הקדשתי לזה עוד זמן.

בסופו של דבר כנראה שהעניין אבוד. חלק אחד של האמבטיה בצורת "ר" והחלק השני שמודבק אליו ישר, מה שיוצר בעיה לנסות ולהכנס ביניהם עם סכין נניח. אם אני מנסה להפריד עם מברג אז אין התקדמות - הכל מודבק שם למוות וזה גורם נזק לפלסטיק כשאני מנסה להפריד.

מה שעוד שמתי לב אליו, זה שהאמבטיה מסביב למיסב סדוקה מעט במספר אזורים מה שמעיד אולי על עומס שהיה על הציר. בכל מקרה אני חושב שאני מוותר על העניין. אין דרך נורמלית להפריד את האמבטיה מבלי לגרום לה נזק בלתי הפיך, מה גם שהסדקים כנראה יגדלו והיא תתחיל לנזול.

רגע לפני שיצאתי לעבודה צצה לי פרסומת של עיר העודפים בגני תערוכה שבמקרה נפתחת היום. אני אתייחס לזה כאל סימן משמיים ואסע לשם היום :)

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציר שעובר דרך המיסב מחובר לתוף עצמו, ולכן צריך לחלץ את התוף כדי לדפוק החוצה את המיסב. בשביל להוציא את התוף צריך להפריד את האמבטיה. בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הלוגיקה שלי:

יש לך שלוש אפשרויות:

1. לנסות לתקן לבד.

2. לשלם לטכנאי.

3. לזרוק ולקנות חדשה.

אופציה 2 כנראה אופציה לא כדאית - אני מניח שיבקשו ממך סביב 1000 ש"ח וזה מתקרב למחיר של חדשה (עבור מכונה בת 5).

אז אם נשארנו עם 1+3 , אז אתה יכול להתחיל עם 1, ואם נכשל בתיקון, לעבור ל-3, ולא הפסדת כלום, חוץ מזמן, חלקים (לא יקרים) וקצת אגו פגוע.

חלקים: אביקל או דובין.

זה הזמן לעבור לתוכנית 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...