Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות תיקון גבוהה לרכב ישן. מה עדיף? נשמח לעזרתכם

אריזמו
שימו לב! השרשור הזה בן 2323 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הלך לנו המנוע ברכב רנו קילאו שנת 2008 שהמחירון שלו סביב 10,000 ש"ח.

עלות התיקון היא כצפוי כ-50% מערך הרכב. זהו הרכב המשני שלנו אך ככל הנראה הגיע הזמן למכור אותו כי לתקן לא שווה אך גם כסף לחדש אין.

השאלה היא איפה ואיך הכי כדאי למכור אותו? בעל המוסך הציע לנו 3,500 ש"ח. השאלה היא אם ללכת איתו או לנסות למכור בדרך אחרת שבה נרוויח יותר? ממש לא מבינים בתחום. זה משתלם?

או אולי בכלל עדיף לתקן?

נשמח לעצתכם!

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכח מהמחירון. אף אחד חוץ מחברות הביטוח לא באמת מסתכל על זה היום, לטובה ולרעה ואם מדובר ברכב צרפתי מזדקן, מחירון היא כן מילה גסה מאד.

אם הייתי צריך רכב בסיסי, מינימלי מזדקן לא הייתי מעמיד רכב שאמינותו הייתה מפוקפקת גם שהיה חדש.

אם אתם צריכים את הרכב, ה3500 בעדר תקציב נוסף לא יתנו לכם כלום, כי ברור שאין שום דבר נורמלי שאפשר לקנות בתקציב הזה.

האם המחיר שנתת היא כולל עבודה?

האם בדקת את המחיר בעוד מקומות?

לדעתי אם תוכלו לקחת את ה5K שתכננתם לשים על עלות התיקון + ה3.5k, שבעל המוסך יכל להשיג לכם עליו, תוכלו למצוא מחליפות אסייתיות שכנראה יעשו את העבודה טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר הוא כולל עבודה. לא בדקנו בעוד מקומות, כי מאמינים שהסכום יהיה זהה עם סטייה קלה של מקסימום 300-400 ש"ח. זה מוסך שאנחנו מטופלים בו כמה שנים וסומכים על הבעלים.

לצערינו כנראה שנאלץ להיפרד מהרכב עד שיושג תקציב לרכב חדש.

השאלה היא אם 3,500 זה מחיר סביר לרכב בן 10 שסה"כ מטופל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר הוא כולל עבודה. לא בדקנו בעוד מקומות, כי מאמינים שהסכום יהיה זהה עם סטייה קלה של מקסימום 300-400 ש"ח. זה מוסך שאנחנו מטופלים בו כמה שנים וסומכים על הבעלים.

לצערינו כנראה שנאלץ להיפרד מהרכב עד שיושג תקציב לרכב חדש.

השאלה היא אם 3,500 זה מחיר סביר לרכב בן 10 שסה"כ מטופל?

השאלה היא האם 3,500 זה מחיר סביר לצרפתיה בן 10 שריכה החלפת מנוע שסה"כ מטופל?

לפי דעתי כן, אולי במקומות אחרות יתנו לך +- 500 שח.

ממליץ לקחת את ה3.5 להוסיף קצת ולקנות משהו חדש יותר

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אם אתם צריכים את הרכב, שלמו על תיקונו והשאירו אותו.

אם לא, אני חושב ש-3500 זו הצעה לא רעה בכלל. מבן-אדם פרטי לא תקבלו סכום כזה, מבחינתו מדובר בגרוטאה שלא זזה.

המוסך מכיר את הרכב, מבין את התקלה וששאר הרכב כנראה תקין, יודע כמה יעלה לו וכנראה חושב שיש פה רווח.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי צריך לקבל את ההצעה שקיבלתם מבעל מוסך.

אם הוא חושב שיוכל לתקן ולהרוויח מזה - בכיף שיהיה לו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נכנס למצב דימיוני שבו אתה מוכר את האוטו במחיר מחירון בקלות ומקבל עליו 10K, בכדי להראות אותו לקונה פוטנציאלי אתה צריך להוציא 5K, מה שמשאיר אותך עם רווח (דמיוני כן?) של 5K.

אז ה-3.5K שהציעו לך נשמעת כמו הצעה הוגנת מאוד, ולא הייתי מהסס לקחת את הכסף ולהתחיל לחסוך לאוטו חדש יותר.

עריכה אחרונה על ידי serg90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות התיקון היא כצפוי כ-50% מערך הרכב. זהו הרכב המשני שלנו אך ככל הנראה הגיע הזמן למכור אותו כי לתקן לא שווה אך גם כסף לחדש אין

לדעתי, אין שום קשר בין עלות התיקון לשווי הרכב. השאלה החשובה היא כמה עולה לכם להחזיק את הרכב לשנה.

מכיוון ששווי הרכב כרגע כמעט אפסי, העלות השנתית נובעת בעיקר מטיפולים.

לא ציינת שום דבר מעבר לשנתון. יש כמובן הבדל בין רכב יד ראשונה שנסע 50,000 ק"מ, טופל בזמן (כולל טיימינג), הוחלף לו שמן גיר ויש לו ארבעה צמיגים חדשים ומצבר חדש, לבין רכב יד רביעית, מקוריות השכרה, שנסע 250,000 ק"מ וטופל פעם בשלוש שנים במקרה הטוב.

אם הרכב במצב טוב, מטופל, ולא נסע יותר מדי, הייתי שוקל לתקן ולהמשיך להחזיק אותו, בטח במצב שאין לכם כרגע 15-20k ש"ח לרכב חדש יותר. צריך לקחת בחשבון שיהיו תקלות פה ושם, אבל עדיין יהיה קשה למצוא רכב במחיר נמוך שיהיה משמעותית זול יותר לאחזקה.

אם תחליטו למכור, הייתי לוקח את ההצעה של המוסכניק בשתי ידיים. 3,500₪ לקליאו בת 10 בלי מנוע נשמע לי הכי טוב שאפשר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נסע 140,000 ק"מ. מצבר הוחלף לפני שנה וגלגלים לפני שנה וחצי.

זה יד שניה בבעלות פרטית. מבוצע טיפול שנתי באופן רציף.

החשש שלנו הוא שמכיוון שמדובר בצרפתית בת 10 נראה מוסך עוד המון פעמים ועם כל התיקונים שעברנו עד עכשו ושנעבור נגיע להרבה הרבה יותר משווי הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר שוב: אין שום קשר לשווי הרכב.

אם הרכב היה שווה 100,000₪, והיה הולך מנוע, היית מקבל בחזרה את ה-5,000₪ שהיית משקיע במנוע חדש? שום סיכוי. מה קורה למישהו שצריך להחליף דיסקים ורפידות, לעשות טיפול שנתי ולהחליף מצבר ברכב ששווה 3,000₪? הוא זורק את הרכב?

השאלה הנכונה היא כמה עולה אחזקת הרכב בסה"כ לשנה, כשלוקחים בחשבון ירידת ערך, טיפולים, ביטוח, טסט ודלק.

אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב לעוד 3 שנים, אז החלפת מנוע תעלה לך 1,666₪ לשנה. מצד שני, ירידת הערך תהיה קצת פחות מ-1,200₪ בשנה, כי הרכב כרגע כנראה שווה 3,500₪ במקרה הטוב.

אם תקנה רכב אחר ב-20,000₪ ותמכור ב-10,000₪ אחרי שלוש שנים, תקבל ירידת ערך של 3,333₪ לשנה, שזה לא רחוק מירידת הערך ועלות החלפת המנוע ביחד ברכב שלך.

הנעלם הגדול הוא עלות התיקונים שתשלם ברכב שלך בשלוש השנים הבאות לעומת עלות התיקונים ברכב שיעלה לך 20,000₪ שאתה לא מכיר. זה תלוי הרבה במזל, אבל גם באיכות התחזוקה של הרכב הנוכחי שלך עד עכשיו. אם כבר החלפת מספיק דברים, כולל שמן גיר לפחות פעם אחת, יש סיכוי שלא תיכנס להוצאות מאוד גבוהות. מצד שני, יש תמיד גם סיכוי שכן.

בלי להיכנס שוב לדיון צרפתיות מול יפניות, להערכתי הצנועה אפשר להחזיק קליאו כזו לעוד 3 שנים, אבל אני ממש ממליץ לך להתייעץ אם מישהו שמכיר טוב יותר רכבים כאלה ובייחוד את הרכב שלך, כמו המוסכניק שלך, אם אתה סומך עליו (ואם לא, יש מוסכים מומלצים כמו גבע אורן שיוכלו לעזור).

ד"א, למה המנוע הלך? אין סיבה טובה שמנוע כזה יסיים את חייו אחרי 10 שנים ו-140,000 ק"מ למיטב ידיעתי.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שצריך לחשוב גם על הסיכוי להיתקע והזמן שמתבזבז במוסכים, וגם זה שיקול חשוב, מעבר לעלויות הכספיות בלבד.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בזה ש3500 לקליאו בת 10 עם 140 אלף ומנוע מושבת זה הצעה נדיבה בשוק של היום. חד משמעית.

מפה, מה האלטרנטיבה יום אחר שמכרת ?

עם 3.5 אתה לא משתדרג.

אתה כנראה תצטרך להוסיף לפחות 10-15, אחרי יישור קו, כדי לקבל משהו נורמאלי.

אם יש סכום פנוי, הייתי מוכר ומשתדרג.

אם אין - קח הצעת מחיר מעוד שתיים שלוש מוסכים, ואם יש הפרש משמעותי (בשביל 300 שקל לא מחליפים מוסכניק) ותשקיע את הכמה אלפים האלו ברכב שאתה מכיר ואין לו בעיות.

כל רכב אחר שתקנה, זה הימור, וברכבים שבסכומים של מתחת ל10 זה הימור גבוה מדי לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להבין כי רכב הוא תמיד הוצאה.

השאלה היא עד כמה אתה מצליח להפחית את הנזק הכלכלי ביחס ליכולות שלך.

לכן אין זה חשוב כלל מהו שווי הרכב שלך, אלא חשוב מהי ההוצאה השנתית המהוונת מבחינתך.

לדוגמה:

לבן שלי רכב בן 10 שנים במצב מעולה, בטיחותי יחסית, ללא תקלות מהותיות, ובשווי תיאורטי של 25,000 ש"ח.

מחירו הריאלי כנראה יותר נושק לכיוון ה- 20,000 ש"ח.

הוא התלבט לאחרונה אם להחליף לרכב חדש, ולכן ראשית ביררתי עימו כמה שווה לו בכסף התחושה לנסוע ברכב חדש לעומת ישן.

התשובה זחלה למעלה עד שנעצרה לבסוף על רף ה- 5,000 ש"ח.

כעת, בהנחה שפחת של רכב חדש + הפרשי ביטוח יעלו לו כ- 10,000 לשנה, וכן שעלות התיקונים השנתית ברכבו הנוכחי לא תעלה על פחת + הפרשי ביטוח בסך 5,000 ש"ח לשנה, אזי כדאי לו מאד להישאר עם הרכב שלו.

הוא הבן של אבא שלו, אז החליט להישאר עם הרכב הישן (אותו מאד אוהב וגם אבא "משמן" כלכלית).

מצד שני, מי כמונו יודע בפורום זה עד כמה רכישה של רכב היא דבר אמוציונאלי...

סטטיסטית אגב, בקושי 10% מן האנשים שמתייעצים איתי לפני רכישת/החלפת רכב, עושים בסוף כעצתי.

גם אותי מעניין כיצד רכב שמתוחזק היטב כדברייך, שופך מנוע לאחר 140,000 ק"מ בלבד, ועוד אתה מהלל ומשבח את המוסכניק שלך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2323 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...