Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השפעת סוג הצומת\מחלף על זרימת התנועה

HyperViper
שימו לב! השרשור הזה בן 2319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתקלתי בוידאו המהפנט הזה מתוך משחק להדמיית ערים "Cities: Skylines" שמשווה בין סוגי צמתים, כיכרות, מחלפים וכל שאר מפגשי דרכים:

האם ישנה מקבילה מציאותית יותר המסבירה על כל סוג של פיתרון וכמה זרימת תנועה הוא מאפשר?

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי שבחלק מהצמתים פה בהולנד אתה פונה שמאלה בזמן שאלה שמולך יכולים לסוע ישר וכמעט לכולם יש רמזור ירוק :shock:

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי שבחלק מהצמתים פה בהולנד אתה פונה שמאלה בזמן שאלה שמולך יכולים לסוע ישר וכמעט לכולם יש רמזור ירוק :shock:

כשהייתי באיטליה לא הבנתי למה כולם רוצים להיכנס בי.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך זה ברוב העולם, ולפי תקנות התעבורה מסביבות 1960 שישה העלה פעם לפורום כך היה גם בארץ הקודש. באיזה שלב משרד התחבורה הבין שזה לא פועל עם הערב רב של נהגים מתרבויות שונות והנהיג בארץ את הרמזור ה"מוגן" כמחייב. ד"א - גם באירופה אתה רואה רמזורים כאלה יותר ויותר.

לגבי זרימת תנועה - קראתי פעם מאמר ב-scientific american שציטט מחקרים שעל פיהם לא ניתן לחזות התנהגות של נהגים - מתכננים צומת או מחלף לפי כל הכללים והפקקים נוצרים למרות התכנון והביצוע המדוקדקים, במקומות הפחות צפויים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון רוב הצמתים פה מאוד ברורים ומזכירים את הארץ (להוציא את הצורך בזכות קדימה לרוכבי אופניים עם משאלת מוות ורכבות הרחוב שקל לחזות את הגעתן).

בחלק מהצמתים עוד יש את הדרישה לשיקולי דעת של נהג.

בפולין למשל הקטע ששלט הוא שהפניה ימינה היא תמיד חופשית וכמעט ואין שום רמזור שיעזור לך לקבל את ההחלטה.

אני חושב שההרמוניה נוצרת בהנחה שכל משתמשי הדרך מכירים את החוקים. ב2 המצבים שתיארתי יצא לי להאט מעט את התנועה או להסס ביציאה לצומת כשנתקלתי במצבים האלה בפעם הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מדינה (ולפעמים מחוז) צריך להכיר את החוקים, התקנות, וגם את הנוהג המקובל. אז על שני הראשונים אפשר לקרוא, אבל את האחרון צריך לחוש בשטח, וזה לוקח זמן. מעבר לכך - מעבר מחוקים קשוחים כמו בישראל לחוקים שמעבירים יותר אחריות לנהג (כמו הפניות שמאלה עם רמזור ירקו בשני הכיוונים, או פניה ימינה עם החץ הירוק הקטן) מצריך התרגלות. לשמחתנו מרבית האירופים - בודאי היותר צפוניים - די סבלנים. בספרד יש סיכוי טוב לקבל איזו צפירה מאחור, ההולנדי או הגרמני ימתין בסבלנות גם שני מחזורי רמזור. אישית לא היה לי קשה במיוחד להתרגל לפניה שמאלה - סה"כ מדובר ברמזור ירוק - היה לי הרבה יותר קשה להתרגל לפניה ימינה עם החץ הירוק (בגרמניה הוא לא תמיד מואר, לעתים זה שלט פח), והמקומיים מעולם לא האיצו בי.

הזככרת את הטראם בהולנד - סיפור קטן מלפני 15 שנה. לנו באכסניית הנוער של אמסטרדם, ואיזו בת דודה באה לקחת אותנו לנמל התעופה. הבחורה היתה בעברה, בין השאר, נהגת מונית. בקיצור, ביציאה מהאכסניה היא ביצעה איזו פרסה בסגנון של נהג מונית, על פסי הטראם. טראם שהתקרב צלצל - הבחורה קלטה שנלחתי והסבירה לי" אם הוא צלצל סימן שראה אותנו. אין סכנה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בוידאו המהפנט הזה מתוך משחק להדמיית ערים "Cities: Skylines" שמשווה בין סוגי צמתים, כיכרות, מחלפים וכל שאר מפגשי דרכים:

האם ישנה מקבילה מציאותית יותר המסבירה על כל סוג של פיתרון וכמה זרימת תנועה הוא מאפשר?

כן:

מי שמעוניין בפרק עצמו, מדובר בעונה 12 פרק 14.

לסיכום קצר למי שאין כוח: כיכרות יעילים בשיעור ניכר מצומת מרומזרת ומצומת משולטת.

עריכה אחרונה על ידי AlonBar

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בפולין המצב קשה יותר, מכיוון שאין שום אינדיקציה לעובדה שאתה יכול לפנות ימינה.

הרמזור שמולך אדום לחלוטין, אתה כפונה ימינה יכול פשוט לסוע.

בנסיעה של מספר ימים הצלחתי להסתדר לא רע עם העניין, אבל לצערי הרב אני עוד לא יודע מה האינדיקציה לצומת בה זה מותר מול אחרת בה זה אסור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ביקרתי בפולין ולא למדית אתחוקי התנועה בה, אבל לפחות בארצות מערב אירופה, שבהן יש שלט או רמזור עם חץ ירוק ימינה, משמעותו היא כמשמעות תמרור עצור. אצלנו לקחו את זה צעד אחד הלאה - עם ה"כיסים" המופרדים באי תנועה (בדרך כלל פיזי, לעיתים מצוייר) ובדרך כלל תמרור "תן זכות קדימה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...