Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורולה 2012 גיר עושה בעיות לצאת מפארקינג

Cerebral Cortex
שימו לב! השרשור הזה בן 2279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, חיפשתי בנושא אך לצערי לא מצאתי.

טיוטה קורולה 2012 עם 135 אלף ק"מ. לפתע אתמול צצה לה בעיה. ידית ההילוכים מסרבת לצאת מ P ולעבור למצב אחר. הדרך היחידה לשחרר את הידית היא ללחוץ על הכפתור הקטן "SHIFT LOCK" שנמצא ליד הידית בצד שמאל. מן הסתם זה ברור לכולם שאני מדבר על כאשר הרכב מונע.

מהי הבעיה? יש לכם מושג כמה אמור לעלות תיקון של כזה דבר?

מודה לכם מראש על העזרה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק האם אורות בלימה נדלקים כשלוחצים על דוושת הבלם.

בדקתי, יש אורות בלם כאשר לוחצים על הדוושה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אין שום נקישה. שום דבר.

האם יש חיישן בידית או שמא יש חיישן שברגע שאני לוחץ על הברקס הוא שולח פקודה למנגנון לשחרר את הידית? אם כן איפה הוא ממוקם וכמה הוא עולה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה שהלך אותו מנגנון. אפשר לנסות לאתר לך את החלק לפי מיספר שילדה. אם תרצה אוכל לבדוק לך לפי רשיון רכב אצל חנות החלפים שאצלה אני קונה אבל תצטרך לשלוח לי את הרשיון בתמונה לוואטסאפ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידית.jpgובכן, הייתי במוסך שאני מטפל ברכב בדרך כלל. הוא פירק את הכל עד אשר הגענו לסולונואיד והוא ראה אותו. הוא אמר שאין טעם לפרק מעבר לכך כי אם הסולונואיד נדפק אז צריך להחליף אותו. אין באמצע. הוא שהוא תקין או שהוא דפוק.

אז קודם נזמין סולונאיד ואז נראה.

הוא התייעץ עם מוסכניק אחר וזה אמר לו שהסולונואיד, זה שיושב על הידית ואמור לשחרר אותה מתקלקל רק לעיתים נדירות. מה שמונע מהידית להתשחרר כאשר לוחצים על הברקס זאת דווקא היונית ברקס. כן, למרות שיש אור ברקס כאשר לוחצים על דוושת הבלם היונית עדיין נכשלת לשלוח הודעה לסולנואיד שיושב על ידית ההילוכים ולכן הוא לא משתחרר. יונית ברקס מקורית צריכה לעלות באזור ה 120 שקלים. אני אלך מהקל לכבד. אם החלפת היונית לא תפתור את הבעיה כפי שאמרו אז אני אעבור לסולנואיד.

עדכונים שיהיו.

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זו יוניט עם 4 חוטים, זה הגיוני, רק חלק אחד של המתג מתפקד. אפשר לפרק ולבדוק אותה, האם יש קצר הין שני פינים שכנים בפלג שלה כשהכפתור לא לחוץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה פשוט לא לבדוק ברגע לחיצה על דוושת הבלם אם מגיע מתח לסולנואיד? אם מגיע הבעיה בסולנואיד. אם לא מגיע הבעיה ביוניט בלם. למה לא בדקו זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון:

הרבה אמרו שכנראה שמדובר ביונית ברקס תקולה. זאת למרות שיש אור ברקס היא פגומה. היונית הוחלפה לחדשה ומקורית.

למרבה הצער הבעיה לא נפתרה. הרכב יעבור למוסך אחר מיכוון שהמוסך שהייתי אצלו אובד עיצות ואין לו מושג מהי מקור הבעיה.

עדכון בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך שהייתי אצלו לא ממש בקיא בעינייני חשמל. כל מי שהמוסכניק התייעץ איתו אמר שזאת כנראה היונית. החלפנו יונית ושום דבר לא השתנה.

בכל מקרה, שבוע הבא הרכב ייכנס למוסך יבואן. אני מחכה לראות איזה מחיר הם יתפרו. רק בכדי להסתכל על הרכב הבנתי שהם מבקשים 350 שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכתחילה ההכוונה העיקרית שלנו הייתה לכיוון הסולנואיד שמשחרר את הידית. בכל מיקרה אם אתה מוכן לנסוע עד חדרה אוכל לשלוח אותך לחשמלאי פה בחסד עליון שכבר הומלץ עליו פה...סאשה שמו ולא מעט מהפורום גם מהמרכז זורמים אליו בהמוניהם ומרוצים מאוד. בשניה וחצי יאתר אם הבעיה בסולנואיד שלדעתי כן הבעיה בו. גם אוכל לבדוק לך על סולנואיד כזה בחנות שאיתה אני עובד במחיר טוב. מה המיספר שילדה על מנת שאוכל לבדוק מקט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...