Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספר לימודי לחובב רכב מתחיל

clarke88
שימו לב! השרשור הזה בן 2288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה להתחיל ללמוד ולהתמצא בעולם מכונאות הרכב\מנוע\חשמל רכב (בפן הטכני מקצועי לא מחירונים ואיזה רכב עדיף על איזה). אשמח להמלצות לספרי הדרכה מקיפים מקצועיים ומעמיקים. אם יש איזה "תנך" רכב למשל, אז משהו כזה. המטרה שלי היא להתחיל לייצר אצלי ידע של מה קורה במכונה הזאת שנקראת מכונית.

אז אם אתם מכירים ספרים כאלה אשמח לדעת.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בספר אוטוטרוניקה:

https://mega.nz/#!h5l2GaxT!R2A1FOLugjy6deVgr0lFLbEjAglP1KeA9BbKjV4JMfI

במקביל תריץ סרטוני מכונאים אמריקאים ביוטיוב:

SOUTH MAIN AUTO

CHRISFIX

ETCG

וערוץ טוב נוסף להסבר על המערכות השונות:

ENGINEERING EXPLAINED

• רעיון טוב! 1

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאתה רוצה לדעת נימצא ברשת בצורה מילולית וויזואלית. כדי להתנסות בעצמך תצטרך ממש לגעת במכונה. פתח תא מנוע ותתחיל לאט לאט להבין מה כל חלק עושה שם במקביל ללימודים מהרשת. אם תרצה הכוונה טלפונית צמודה אתה מוזמן לפנות אליי בשימחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני חושב שבנאדם בא ללמוד נושא חדש באופן מקיף, הוא צריך לעשות את זה בצורה מסודרת עם ספר או הכוונה מאד צמודה.

לדעתי זה יבלבל אותו ללמוד מסרטונים ומאמרים ללא תוכנית למידה מסודרת.

אני אישית לא מכיר, בחיים לא יצא לי ללמוד את הנושא אבל יש לי ידע בגנרטורים, האמת שיש המון המון מהמשותף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, הכי טוב service manual של דגם הרכב שאתה מתכוון לעבוד עליו ראשון. יש בהם גם הסברים כלליים על מערכות כגון הזרקת דלק ובלמים, ואיך ניגשים לכלי עבודה.

הכי טוב Bentley Manual אם קיים לרכב שלך, אם לא אז Haynes.

ואם אתה דובר שפות נוספות, יש יותר מבחר.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב service manuals של היצרנים אין הסברים תיאורטיים או שהם מצומצמים מאוד.

רק רשום:

פרק ברגים 1,2,3, בדוק רציפות חיוט, בדוק ככה וככה. אם אתה רואה א' פתח בורג ב' והחלף חלק ג' וכדומה.

לא מסבירים שם איך הדברים עובדים.

ספר שרות של היצרן מראש פונה למכונאי שיש לו רמת יידע מסויימת ולא צריך להסביר לו דברים בסיסיים.

לכן ממליץ דווקא על ספרים יותר כללים לא של יצרני הרכב ולא כאלה שמתמקדים בטיפול בדגם רכב מסויים אלא מסבירים בכלליות. לצערי בעברית אין הרבה ספרים כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תנך רכב, הכי מומלץ הוא הBosch Automotive Handbook

https://www.amazon.com/Bosch-Automotive-Handbook-Robert-GmbH/dp/0768081521/ref=mt_paperback?_encoding=UTF8&me=

למי שמוכן להסתפק במהדורה הראשונה (מ2002) ניתן להוריד בחינם מפה

http://download.libgen.io/get/B6B4910CA9F3FDD4CD0CF44C3545C997/Bentley%20Publishers-Bosch%20Automotive%20Handbook-Bentley%20Publishers.pdf

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...