Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מפתח שוודי נורמלי - למה זה כלכך יקר?

shabydog
שימו לב! השרשור הזה בן 2321 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לי יש את הסט הזה

https://www.lkltd.co.il/%D7%A1%D7%98-9-%D7%9E%D7%A4%D7%AA%D7%97%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%9E-10-19-%D7%A8%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%A8%D7%A6%D7%98-%D7%A4%D7%9C%D7%A7%D7%A1%D7%A4%D7%AA%D7%95%D7%97-%D7%91%D7%A0%D7%A8%D7%AA%D7%99%D7%A7

9 חלקים, 10-19ממ, עם קייס בד נוח שיחזיק עשרות שנים. עלה לי בזמנו סביבות 240 שקל.

לטעמי זה דיל טוב יותר ממה שאתה שמת פה.

אם אתה מחפש לחסוך כמה גרושים, קח סט רינג פתוח רגיל. בשימוש ביתי לא תשים לב להבדל. כך באותו מחיר תוכל לרכוש סט עם הרבה יותר חלקים וטווח רחב יותר של מידות.

לדעתי את הסט רינג פתוח סיגנט שלי 8-24ממ רכשתי אצל אבי חלפים באותו הסכום, אולי אפילו קצת פחות

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שמע אתה עקשן. זה סט אינצ'י מה ששמת אגב.

מה אני אעשה? שאלתי את העניין הזה.

אין לי מושג מה זה מה...מה זה אינצ'י ומה זה השני :-D

ביקשתי (כמובן שאתם לא חייבים) להמלצות מאמזון וכד'...לצערי שלחו אותי לרמלה.

תנסו בבקשה "לתקן".

את ההזמנה מאמזון אבטל.

ובבקשה:

*בארץ: אך ורק באיזור ת"א וחולון

* בחו"ל: מעדיף אמזון(או איביי)

עריכה אחרונה על ידי shabydog
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להיות בטוח במאה אחוז שמדובר במטרי... טוב, לא מאה אחוז, תשעים אחוז,

תבדוק מה מציעים באמזון גרמניה - amazon.de.

יצא לי להזמין משם לא מעט כלים של Wera, בחיסכון ממוצע של 15%.

לא ״וואו״, אבל באופן אישי זה שווה את הטרחה רק כדי לא לבזבז זמן ודלק על נסיעות לחורים שכוחי אל.

ושוב - לא תקבל המלצות מהסיבה שציינתי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להיות בטוח במאה אחוז שמדובר במטרי... טוב, לא מאה אחוז, תשעים אחוז,

תבדוק מה מציעים באמזון גרמניה - amazon.de.

מכיוון שפה יש המון רכבים אירופאים ויפנים שעובדים עם מידות מטריות - באמזון ארה״ב תמיד מצוין מה הגודל של הסט ומוכרים את שניהם באותה מידה.

אין פה כ״כ מקום לטעויות.

(מניסיון - בתור משהו שקונה בעיקר כלים מטרים במדינה שמשתמשת באינצ׳ים...)

גם רוב הכלים באים עם תגיות בצבע שונה על האריזות בגלל זה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חברים - שוכנעתי!

בשונה משוודי - למפתחות סגורים יש משמעות מבחינת יצרן?

כן, אם כי למשתמש הביתי לא במיוחד. עם כלי זול תצטרך להילחם.

אגב: זה נכון ש-SIGNET זה בכלל "מותג" ישראלי של יבואן מקומי שמייבא מסין?

כלומר - אין הבדל בין סיגנט לבין מוצר סיני עם חוות דעת טובות מאיביי?

אכן כך. סיגנט זה ייצור סיני עבור (בסוג של שותפות) עם פלד. אבל, מדובר על ייצור סיני ברמה סבירה לחלוטין לשימוש ביתי.

מי אמר לך דבר כזה? זו חברה מטיוואן, אבל הם מייצרים כלים טובים כבר הרבה שנים. זה לא "מותג מדבקה ישראלי", או משהו שאתה לא יודע אם הקפידו על סטנדרט איכות כלשהו.

אתה טועה ומטעה לצערי. זה טאיוואני בדיוק כמו שאני צנצנת של רסק דבורים טהור.

בכל מקרה, לדעתי כדאי לקנות סט איכותי של מפתחות פתוחים\סגורים, ללא גימיקים אחרים. כמה שיותר פשוט, בדרך כלל גם יותר נוח לשימוש.

הייתי קופץ לחנויות כלים ולא קונה מאיביי\אמאזון אך זו בחירה אישית שלי לבחון מקרוב כלים (זה גם כיף, נו...)

אני אספר לכם מה אני עשיתי, ברשותכם. ברכב אני מחזיק סט של סיגנט (איכותי יותר מסיני סטנדרטי, בכל זאת), אבל לבית קניתי סט קטן פשוט וסיני למהדרין של מספר מידות בכ-50 ש"ח. סיני אחו-שילינג, אבל אני לא צריך יותר מזה. בשביל הפעם האחת בעשור שאני צריך מפתח, אני מוכן להשתמש באחד זיבלי.

עדכונים מהשטח :)

סיגנט - כלים שמיובאים (ודיי מיוצרים עבור) פלד בארץ.

לא ראיתי אותם בשום מקום חוץ מזה.

צר לי לומר לך, אבל אתה לא יודע לחפש אם ככה... :lol::wink: כבר נתקלתי בכלים האלו ברחבי המרשתת.

מצד שני, זה חלק מהעבודה שלי, כך שהשקעתי בזה זמן ומאמץ, ללמוד להגיע למצב שבו אני יכול לאתר כמעט כל כלי שקיים על הפלאנטה :wink:

שמעתי סיפור על מותג קנדי בעבר - לא נראה לי רלוונטי להיום.

קראפטסמן - נקנו השנה ע״י סטנלי בלאק & דקר - אבל לSears יש עדיין זכות למכור כלים תחת השם ל15 שנה הבאות.

גם להם יש רמות יצור שונות (מעבר לאיבולב) , אבל בצד הגבוהה שלהם הם לא רעים. (וזה דיי הGOTO שלי לכלים ידניים פה)

חידשת לי לגבי קראפטסמן.

בשנים האחרונות הרבה פירמות גדלות ומתאחדות עם אחרות, מה שיוצר לי כאב ראש לא קטן בעבודה.

העברות הידיים של ענקי הכלים בשוק האמריקאי הן מהמבלבלות שיש. זה שייך לזה שבכלל שייך להוא עם זיכיון לשם או לא... סלט שלם.

יאללה, beta או wera? ;-)

מברגים, אך ורק WERA. לא מוכן לשמוע על משהו אחר במברגים (וזה לא שלא יצא לי לדגום פירמות איכותיות אחרות).

בטא? וואלה, לא יודע. לא התחברתי אליהם (לא הטעם שלי). תלוי מה, אני מניח.

שאלה רצינית: נראה לך שמישהו בפורום התנסה עם הכלים האלה?

(מרים את היד, נבוך ומסמיק :oops:, אל מול מבטים משתאים מצד הקהל שמרים גבה)

עם חלקם, כן. כמו עם GEARWRENCH שצויין פה. רמת איכות סבירה לחלוטין, במיוחד ביחס למחיר האיך-שהוא הגיוני של הכלים (בחו"ל...).

חוץ מהכלים היקרים-מאוד, כל שאר הכלים הזולים או בעלי המחיר הממוצע

הם מוצרי מדבקה (טובים או לא, הכול יכול להיות) שמשתנים ממדינה למדינה.

אין סיכוי להבין מי נגד מי ומאיפה בא מי מה מו.

תקרא את חוות הדעת באמזון, תחפש משהו שיש לו חוות דעת מלפני יותר מכמה חודשים ותזמין מה שבא לך, חבל על החפירות.

אפשר להבין, אבל- מה הטעם? סתם יסבך את החיים.

פות"ש, נתת קישור לסט "של" דהוולט (רשום על הקופסא, מה אני אעשה). לך עליו ותגמור עם זה לדעתי. מחיר הגיוני, מוצר סביר (מניסיון עם מוצר אחר "של" דהוולט) לגמרי, רק תוודא שזה מטרי ולא SAE.

או שתזמין בודדים במידות שאתה באמת צריך.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לדעת איזו מידה של מפתח שבדי אתה צריך ?

אחד הכלים שאני עובד איתם הכי הרבה הוא המפתח הזה:

https://www.rozenfeld.co.il/product/%D7%9B%D7%9C%D7%99-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94/hto/kwt/wre/%D7%9E%D7%A4%D7%AA%D7%97-%D7%A9%D7%91%D7%93%D7%99-1-5-%D7%A8%D7%90%D7%A9-%D7%9E%D7%AA%D7%94%D7%A4%D7%9A/

מדובר במפתח באורך בינוני (להערכת משהו באיזור ה 20 ס"מ) שהוא לא פחות ממעולה לעבודות כלליות.

אפשר להשיג אותו במחיר נמוך יותר ממה שרואים באתר.

למיזוג אני עובד עם 3 מפתחות שבדיים בהתאם למומנט סגירה\פתיחה שאני צריך. ככל שהמפתח גדול יותר - יש לו יותר מומנט והוא לא מתקשה לסגור או לפתוח אומים אפילו קטנים (הוא לא מחליק).

בשביל להמליץ על מפתחות רינג\פתוחים ו/או מפתחות שבדיים - צריך לדעת מה השימוש המיועד כי יש מפתח רינג 10 מ"מ באורך 10 סנטימטרים ויש מפתחות רינג 10 מ"מ באורך של 20 סנטימטרים, והכל עניין של שימוש\ייעוד.

לדעתי הוא בהחלט יכול להסתפק במפתח שבדי בגודל ממוצע בכמה עשרות שקלים - אבל אם לא נדע מה השימוש של הכלי, אי אפשר להמליץ מה לקנות (אגב, סט מפתחות זה אחד הדברים שקניתי לפני המון שנים ואני כמעט לא נוגע בו. עיקר העבודה - עם בוקסות, שבדיים וכד'. העבודה עם מפתחות היא מאוד נקודתית וב-99% מהמקרים היא עם מפתח רינג ולא פתוח - אבל שוב, הכל תלוי לאיזו מטרה הכלי מיועד...).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עבודה והכלי שלה, אתה יודע.

יש אנשים שצריכים להתעסק עם עשרות ברגים ואומים בקטרים שונים, בכל עבודה. עבורם שוודי עדיף מאשר להסתובב עם סט מפתחות שחלקים ממנו עשויים להישכח, להאבד, או סתם להיות מונחים במקום ששכחת איפה הוא עד לסיום העבודה (כך לפחות לתחושתי).

ויש אנשים שצריכים להתעסק עם כמות של ברגים ואומים בקוטר בודד (או 2 מקסימום).

או "פעם באף-פעם".

יש לי 2 גדלים של שוודי שהתגלגלו לידיים שלי. אני לא חושב שהשתמשתי בהם יותר מפעם אחת מאז שיש לי אותם וגם זה רק בגודל אחד (הגדול יותר, 12"). הדבר היחיד שאני חושב שאני אוכל להשתמש בו עבורו זה "קונטרה" בזמן שאני סוגר את הבורג, שיאחוז באום- אבל עבור זה יש לי סט מפתחות וסט בוקסות :wink:

אני לא ממש עובד הרבה עם ברגים משושים. אין לי כמעט צורך בהם. אני לא בונה דברים שמצריכים את זה. אז גם הרמה של הכלים שאני מחזיק לזה היא פשוטה וזולה, עבור הפעם באף-פעם שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

בוצעה היום רכישה. רובה לפחות.

חלק מהכלים עברו מהארגז הישן(מברגים של סטנלי, פלס, מטר והמלחם) מהארגז הקודם.

דברים נוספים שמומלץ להוסיף?

תודה רבה

כלים.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז - אנא ספק לי אתר מכובד / חנות בארה״ב שמחזיקה כלים של סיגנט.

כזו עם חנות אונליין ומחירים ועלויות משלוח.

לא מוכר באיביי.

לא אתר באינטרנט שהוא ״בינלאומי״ אבל אין בו מחירים או משלוח ויש בו את הקיצור מ״מ (בעברית) ליד הגדלים של הבוקסות וכל מני כאלו.

דוגרי חנות בארה״ב שמחזיקה אותם.

זורם גם על אירופה עם משלוחים בינלאומיים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי שכבר קנית אבל רק למען הדורות הבאים לי יש את זה בין היתר:

http://www.justmotor.co.il/product/%D7%A1%D7%98-%D7%9E%D7%A4%D7%AA%D7%97%D7%95%D7%AA-%D7%A8%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%A4%D7%AA%D7%95%D7%97-%D7%91%D7%9E%D7%AA%D7%9C%D7%94-1

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז - אנא ספק לי אתר מכובד / חנות בארה״ב שמחזיקה כלים של סיגנט.

כזו עם חנות אונליין ומחירים ועלויות משלוח.

לא מוכר באיביי.

לא אתר באינטרנט שהוא ״בינלאומי״ אבל אין בו מחירים או משלוח ויש בו את הקיצור מ״מ (בעברית) ליד הגדלים של הבוקסות וכל מני כאלו.

דוגרי חנות בארה״ב שמחזיקה אותם.

זורם גם על אירופה עם משלוחים בינלאומיים.

לא חושב שנתקלתי באתר אמריקאי שמחזיק כלים של סיגנט אי פעם.

אני כן יכול לספק לך לינק יחיד לדוגמא בינתיים (לא סגור על משלוח בינ"ל), עד ליום א' כשאהיה שוב בעבודה ליד כל המידע הרלוונטי :wink: (לא סגור על משלוח בינ"ל).

אני כרגע לא מצליח לזכור את שם המפעל שמייצר את הכלים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי זוג BACHO ישנים שקניתי משומשים כל אחד ב 50 ש"ח במצב מעולה.

הקניה הכי טובה שעשיתי.

ככלל, איני נמנע מרכישה של כלים משומשים (אך ורק מפירמה טובה).

אגב, לסיגנט יש כלים מעולים ואיכות טובה מאוד - גם אם נחשב "סיני", לדעתי, עדיין טוב יותר מהפירמות העלומות שנמכרות בהום סנטר או באייס.

אריאל.

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...