Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מפתח שוודי נורמלי - למה זה כלכך יקר?

shabydog
שימו לב! השרשור הזה בן 2319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי!

מפני שאני לא רוצה להחזיק סט בוקסות - אני רוצה מפתח שוודי טוב.

מאידך - לא להשתגע עם העלות. סדר גודל של 120-100ש"ח כאשר איביי ודומיו עדיפים.

מבדיקה עמוקה שלי - זה כלכך יקר!

לא מבין למה.

חשבתי על המותגים בטווח הזול יותר כגון SIGNET או PROFXENE.

***יש עוד חברות עם מוצרים בסיסיים טובים לשימוש בייתי במחירים סבירים?

אם יש לכם כיוון למפתח טוב ממש אשמח לקבל רפרנס...

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סט בוקסות כמובן יהיה עדיף על מפתח שוודי.

מה טווח המידות שאתה צריך?

בטכנו צינור בת"א תוכל למצוא סטים קטנים ברמות המחיר שאתה מדבר עליהן, השאלה מה הטווח שאתה צריך.

הנה דוגמא.

FB_IMG_1513064808914.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתח שוודי הוא לא תחליף לסט בוקסות.

הוא לא תופס את האום כמו שצריך, מחליק, שוחק את הצלעות של האום.

משתמשים בו (או במפתח פתוח רגיל) קר כשאין גישה לבוקסה ולא במקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שזה מאוד קשה, אבל תנסה לחלק את המחיר בזמן.

כלי טוב יחזיק מעמד עשרות שנים ובמהלכן הוא ישרת אותך כהלכה.

כלי רע יחזיק מעמד שנים ספורות ובמהלכן הוא ידרדר מהר ויעצבן אותך ויזיק לעבודה שלך.

הכלים הכי זולים שלי הם הכלים הכי יקרים שקניתי, בסופו של דבר.

יש כמובן יוצאי דופן לכאן ולכאן, כולל כלים יקרים שהכזיבו, אבל אלה שולי הסטטיסטיקה.

אבל לך תסביר למישהו מה זה לצפות 30-40 שנה קדימה...

לענייננו, הייתי בודק Signet.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שימוש יש למפתח שוודי חוץ מהחלפת ברזים וכ', שעושים בערך פעם בכמה שנים?

יש לי כזה שהיה של אבא שלי, נקנה לדעתי לפני 40-50 שנה. מתפקד מצויין. שימוש בו מאוד מועט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הכי טוב לקנות סט מפתחות פתוחים וסגורים. זה לא מתקלקל לעולם, בניגוד לשוודי זול שיכול להיתקע, להישבר או להחליק ולדפוק לך אצבע.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חברים - שוכנעתי!

בשונה משוודי - למפתחות סגורים יש משמעות מבחינת יצרן?

בשוודי אני חושב שכן - בדיוק כי זה מפתח פתוח ויש חשיבות לאיכות הזרועות שיתפסו את האום כמו שצריך.

אילו גדלים לקחת?

אני שב ומתזכר - זה לשימוש בייתי.

אגב: זה נכון ש-SIGNET זה בכלל "מותג" ישראלי של יבואן מקומי שמייבא מסין?

כלומר - אין הבדל בין סיגנט לבין מוצר סיני עם חוות דעת טובות מאיביי?

SlowRide: למה גם סגורים וגם פתוחים? (יש כאלו שזה אכן גם וגם ממילא)

אם זה הכיוון - מוצר מעניין שמצאתי באמזון:

Apollo Tools DT1212

https://www.amazon.com/Apollo-Tools-DT1212-Ratcheting-5-Piece/dp/B002OHDXYM/ref=sr_1_3?s=hi&ie=UTF8&qid=1513067345&sr=1-3&keywords=Ratcheting+Wrench+Set&refinements=p_n_shipping_option-bin%3A3242350011%2Cp_36%3A1500-3000

Performance Tool

https://www.amazon.com/Performance-Tool-W709-5-Piece-Ratcheting/dp/B004GBHKFC/ref=sr_1_2?s=hi&ie=UTF8&qid=1513067398&sr=1-2&keywords=Ratcheting+Wrench+Set&refinements=p_n_shipping_option-bin%3A3242350011%2Cp_36%3A1500-3000

Crescent CX6RWS7

https://www.amazon.com/Crescent-CX6RWS7-Combination-Ratcheting-Open-End/dp/B009L86A7O/ref=sr_1_8?s=hi&ie=UTF8&qid=1513067153&sr=1-8&keywords=Ratcheting+Wrench+Set

DEWALT DWMT73810

https://www.amazon.com/DEWALT-DWMT73810-Metric-Combination-Wrench/dp/B00PQXNG0M/ref=sr_1_4?s=hi&ie=UTF8&qid=1513067398&sr=1-4&keywords=Ratcheting+Wrench+Set&refinements=p_n_shipping_option-bin%3A3242350011%2Cp_36%3A1500-3000

מה דעתכם?

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי shabydog
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור: שים לב למה ש- הנס כתב.

אבא שלי היה נוהג להגיד שכלי עבודה רוכשים פעם אחת בחיים, זאת כמובן בנוסף לשאר הססמאות "של פעם" - כגון 'אני לא מספיק עשיר כדי לקנות פעמיים בזול' וכו'.

לפני כשנה עמדתי לפני דילמה דומה: בכל פעם נאלצתי לרדת לאופנוע עם ערכת הבוקסות/מפתחות או מה שלא יהיה, בשביל בורג או שניים. רכשתי באמאזון מפתח שוודי קטנצ'יק, "2, כזה שנכנס לכיס החולצה. רכשתי אחד מיצרן אמריקאי. ארץ הייצור היא סין, אבל היצרן כאמור אמריקאי (Tekton).

חרא של כלי.

גימור מעולה אבל חרא של כלי. לאחר כל סיבוב בודד (!) של הבורג, היה צריך לכוונן מחדש את המלתעות. הן זזו. הכלי עלה כ- 40 ש"ח כולל מישלוח.

פניתי אל איביי, רכשתי באקו מקורי בגודל "2. עלה פי 2 (80 ש"ח כולל משלוח) ומאז אני יורד רק עם כלי עבודה אחד למטה. ובבית אני נע רק איתו, בכיס החולצה או המכנס. תענוג אמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סט מטרי של טקטון

https://www.amazon.com/TEKTON-Combination-Wrench-Keeper-Metric/dp/B00OZJN3PQ/

סט בוקסות לסגור עגלה

https://www.amazon.com/Stanley-STMT71650-60-Piece-Socket-Set/dp/B009EMKLEA/

ייצא לך 400 שח עד הבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מפתחות פתוחים זה לדברים כמו צינורות של ברזים. בד"כ מומלץ להשתמש במפתח סגור או בוקסה אבל לא תמיד אפשר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים זה לא הכיוון...

אני מעדיף פתוחים בלבד.

שב ומזכיר - זה לשימושים ביתיים בלבד

מה דעתכם על אחד משניהם? שתי החברות (Crescent + DEWALT) מוכרות היטב בתחום.

שני הסטים פתוחים+סגורים(רטצ'ט)

Crescent

https://www.amazon.com/Crescent-CX6RWS7-Combination-Ratcheting-Open-End/dp/B009L86A7O/ref=sr_1_1?s=hi&ie=UTF8&qid=1513068803&sr=1-1&keywords=crescent+cx6rws7

DEWALT

https://www.amazon.com/DEWALT-DWMT73809-Combination-Wrench-Piece/dp/B00PQXNDR8/ref=sr_1_2?s=hi&ie=UTF8&qid=1513068779&sr=1-2&keywords=dewalt+8+piece

עריכה אחרונה על ידי shabydog
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור: שים לב למה ש- הנס כתב.

אבא שלי היה נוהג להגיד שכלי עבודה רוכשים פעם אחת בחיים, זאת כמובן בנוסף לשאר הססמאות "של פעם" - כגון 'אני לא מספיק עשיר כדי לקנות פעמיים בזול' וכו'.

לפני כשנה עמדתי לפני דילמה דומה: בכל פעם נאלצתי לרדת לאופנוע עם ערכת הבוקסות/מפתחות או מה שלא יהיה, בשביל בורג או שניים. רכשתי באמאזון מפתח שוודי קטנצ'יק, "2, כזה שנכנס לכיס החולצה. רכשתי אחד מיצרן אמריקאי. ארץ הייצור היא סין, אבל היצרן כאמור אמריקאי (Tekton).

חרא של כלי.

גימור מעולה אבל חרא של כלי. לאחר כל סיבוב בודד (!) של הבורג, היה צריך לכוונן מחדש את המלתעות. הן זזו. הכלי עלה כ- 40 ש"ח כולל מישלוח.

פניתי אל איביי, רכשתי באקו מקורי בגודל "2. עלה פי 2 (80 ש"ח כולל משלוח) ומאז אני יורד רק עם כלי עבודה אחד למטה. ובבית אני נע רק איתו, בכיס החולצה או המכנס. תענוג אמיתי.

האם אפשר קישור בבקשה ( ל BAHCO ) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכרסנט זה ראטצ'ט בצד הפתוח.

אני קניתי, תכלס גימיק נחמד אבל שווה בדיוק כמו בדירוג שקיבל 3.8 מתוך 5 כוכבים כלומר לא עפתי על המוצר. סביר פלוס, לא יותר.

דרך אגב שים לב אם אתה מזמין סט מטרי או אינצ'י, בארץ בדרך כלל המידות מטריות. (SAE זה אינצ'י).

אני הייתי ממליץ לך לקנות סט מפתחות רינג ולא פתוחים. מפתח רינג זה הכי טוב עבור פתיחה/סגירה של ברגים עם ראש משושה ואומים.

אתה גם יכול לקנות סט של מפתחות שיש להם צד אחד סגור וצד אחד פתוח.

אתה גם צריך להחזיק קונטרה את הבורג בזמן שאתה פותח את האום לכן תצטרך עוד כלי עבודה אחד. קח בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה אתם מגזימים. לשימוש ביתי של האדם הממוצע בהחלט מספיק סט של מפתחות (אפילו פתוחים) ולא משנה של איזו חברה. לא מדובר על מכונאי ולא אינסטלטור.

אני קניתי סט מפתחות פתוחים/סגורים, ללא ראצ'ט, מילימטרי (עד גודל 19) לפני כמה שנים במשהו כמו 10$ בחנות כלבו בארה"ב. הסט כמובן סיני מחברה לא מוכרת כלשהי. עושה את העבודה בסדר גמור לדברים שלהם ניזקקתי למפתחות (תחזוקת אופניים, פירוק והרכבת מיטות תינוק, הידוק ושחרור ברגי וצינורות ברזים וכו'). יש לי גם סט בוקסות עם ידית ראצ'ט שקניתי בכלל בוולמרט גם באיזה 10$. גם הוא מיוצר בסין ומחברה לא מוכרת (אם כי יתכן שאחת שטוענת להיות אמריקאית) וגם הוא עושה את העבודה מצויין.

מפתח שוודי הוא אכן לא תחליף ראוי לאלו, אך כדאי שיהיה אחד, לא חשוב של איזו חברה, למקרים הנדירים שצריך מידה גדולה יותר ממה שיש בסט מפתחות או כשצריך שני מפתחות באותה מידה כדי שאחד יחזיק את האום והשני יפתח את הבורג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...