Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירון מזדה מיאטה NC - הנתק שבין מחירון למציאות

ETAA
שימו לב! השרשור הזה בן 2292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

לאחרונה התחלתי לפזול לכיוון רכישת הרכב הנ"ל, כרכב פנאי, והופתעתי לראות שהמחירים המבוקשים עולים על פי 2 מהמחירון, מה שמעורר אצלי כמה תהיות ושאלות:

1. איך זה שהמחירון כ"כ מנותק מהמציאות? הרי המחירון אמור לשקף את מחיר השוק.

2. מה קורה באירוע ביטוח? הרי הביטוח משלם לפי המחירון ולא לפי מחיר הרכישה בפועל.

3. מה הסיבה לכך שהמחיר בשוק כ"כ גבוה? רכב בן עשור מוצע למכירה באזור 90-100 אש"ח.

תודה למגיבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. אמור זו מילת המפתח.

2. אתה מקבל מה שאומר המחירון אלא אם יש לך שמאות פרטית שאתה מבטח על סכומה וגם אז זה כאב ראש.

3. ביקוש והיצע.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה שתסתכל על S2K... שם המוכרים בכלל חיים ביקום מקביל והולכים לפי מחירון שהומצא ע"י מישהו שהחליט שהוא אמת המידה.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

מהיכרות אישית עם השוק של הרכב הזה:

שלום

לאחרונה התחלתי לפזול לכיוון רכישת הרכב הנ"ל, כרכב פנאי, והופתעתי לראות שהמחירים המבוקשים עולים על פי 2 מהמחירון, מה שמעורר אצלי כמה תהיות ושאלות:

1. איך זה שהמחירון כ"כ מנותק מהמציאות? הרי המחירון אמור לשקף את מחיר השוק. כמו שאמרו, אמור זה מילת המפתח. הוא משקף בעיקר את מה שרוצה לוי יצחק.

2. מה קורה באירוע ביטוח? הרי הביטוח משלם לפי המחירון ולא לפי מחיר הרכישה בפועל. שוב מניסיון אישי, אתה מקבל מחירון. ככה הפסדתי 20,000 ש"ח בחצי שנייה של חוסר תשומת לב.

3. מה הסיבה לכך שהמחיר בשוק כ"כ גבוה? רכב בן עשור מוצע למכירה באזור 90-100 אש"ח. היצע מול ביקוש. יש דרישה גבוהה (יחסית, כן?) לעומת כמות נמוכה של רכבים איכותיים למכירה.

תודה למגיבים

עדי

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה שתסתכל על S2K... שם המוכרים בכלל חיים ביקום מקביל והולכים לפי מחירון שהומצא ע"י מישהו שהחליט שהוא אמת המידה.

אם מוכר ספציפי מתמחר את האקזמפלר שלו בהערכת יתר - הוא כנראה חי בסרט

אבל אם מחיר השוק של כלל האקזמפלרים גבוה מהמחירון, כנראה שמי שחי בסרט זה אותו מתבונן מהצד שלא מבין איך עובד גרף ביקוש/היצע ומצפה מאנשים לתמחר את האקזמפלר שלהם בהערכת חסר

יש כל מיני סיבות לגבי מחיר השוק של הנ"ל, אפשר להסכים ואפשר שלא - אבל לא להסכים עם עצם העובדה שמדובר בתופעת שוק ולא במוכר ספציפי כזה או אחר מעידה היטב על מי מחובר לקרקע, ומי מנוי ליספלאנט (:

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

ברור לי שהמחירון מנותק. לא הסתכלתי בלוי יצחק אלא ביד 2, שאמור להיות יותר מחובר למציאות (ככה חשבתי).

אני מבין את כוחות השוק של היצע וביקוש (ונראה שאין ממש אלנטרנטיבה לרכב הזה), אבל מאוד מוזר שיש מחירון שלא קשור בכלל למה שקורה עד כדי פער יותר מ-100% באופן גורף. זה מאוד בעיתי בהיבט הביטוחי דבר שיוצר חשיפה גדולה למקרה של אובדן או גניבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אם מחיר השוק של כלל האקזמפלרים גבוה מהמחירון, כנראה שמי שחי בסרט זה אותו מתבונן מהצד שלא מבין איך עובד גרף ביקוש/היצע ומצפה מאנשים לתמחר את האקזמפלר שלהם בהערכת חסר

יש כל מיני סיבות לגבי מחיר השוק של הנ"ל, אפשר להסכים ואפשר שלא - אבל לא להסכים עם עצם העובדה שמדובר בתופעת שוק ולא במוכר ספציפי כזה או אחר מעידה היטב על מי מחובר לקרקע, ומי מנוי ליספלאנט (:

לא יודע לגבי המאזדה, אבל ב S2000 מדובר בקרטל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקבתי גם אחרי השוק שלהן לתקופה,

יש מספר בודד של רכבים ששווים את המחיר אקסטרה שדורשים-יד נמוכה+ק''מ נמוך+שיפורים בטעם טוב.

אבל אלה שרוצים את אותו מחיר על רכב יד 09 עם 210 אלף ק''מ שעבר תאונה אבל "לא משהו רציני" רק כי מישהו אצר להם שהרכב נמכר מעל המחירון-חיים בסרט ויתייבשו המון זמן בלוחות עד שיירדו לקרקע או שיבוא הפראייר הבא.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שהעונדה זה דוגמא למשהו. כמה כאלה כבר יש בארץ? 100? פחות? על חלקן הלבישו טורבו, חלקן עברו תאונות קשות (עפי המחירון טורבו מוסיף פי כמה ממה שתאונה קשה מורידה, כך ששווה עדיין להתרסק לפעמים).

מיאטות זה אולי פחות ואקום, אבל זה בהחלט מראה שהמחירון מנותק במקרה הזה. הרכב שומר על המחיר בגלל שאין הרבה אלטרנטיבות בסכומים קרובים, ובגלל שה-nd פשוט יקרה מדי. מה שאותי אישית מרחיק מכל הנישה הזו יותר ויותר, זה שעל פי מודעות וגם מה שאני שומע מחברים, יש אקזמפלרים שמתקרבים כבר ליד עשירית.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה שיש אקזמפלרים ביד 10? אדרבא, אם אתה מוצא רכב עם יד נמוכה - ריבוי אקזמפלרים מרובי-ידיים משחק לטובתך (ההיצע לרכב כשלך - דל יותר).

מה שהיה מרחיק אותי מהשוק אלו שני דברים:

1. הניתוק ממחירון לוי-יצחק גורר השלכה יקרה מאוד במקרה של גניבה/תאונה

2. הכניסה של ND אל השוק היא בעצם חסם עליון לאינפלציה במחירי הNC, ויתרה מזאת - ככל שירבו הND בשוק המשומשות כך "יידחק" המחירון של הNC כלפי מטה

מצד שני, התמחור היקר של הND גרר מיעוט של אקזמפלרים - לכן קשה לדעת האם מחירי השוק של הNC הולכים להתרסק... נחיה ונראה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיון שלי מראה שברוב הרכבים המחירון של לוי יצחק יותר קרוב למחירי השוק מהמחירון של יד-2.

לגבי המיאטה:

חלק מהרכבים משופרים בטוב טעם ושמורים - זה יכול להקפיץ את ערך הרכב. האחרים סתם רוכבים עליהם.

ביקוש והיצע כמו בכל כלכלה מסודרת. ולא רק שאין הרבה אקזמפלרים טובים של מיאטות, גם אין מתחרה אמיתי (למעט ה- S2K שהיא יקרה בהרבה).

מי שרוצה מתפשר עם 206/7CC אבל זה כמובן שונה לגמרי. קופר S קבריון? נחמד.. אבל לא רודסטר ממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה בדיוק מה שכתבתי - שאני לא מסכים עם מחיר השוק. מה קשור עכשיו הערכת חסר, גרף היצע וביקוש (את הקורסים שלי בכלכלה סיימתי מזמן, האמן לי שאני מכיר) ויספלאנט עכשיו.

בגדול אני מסכים עם מה שאתה כותב, אבל ה-S2K זה לא דוגמא לכלום. פשוט הזיה, ולראיה המחירון האלטרנטיבי שהמציאו לה.

או שאולי הבעלים הספורים התאגדו והפכו לקרטל.

פראיירים לא מתים, רק מתחלפים.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...