Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירון מזדה מיאטה NC - הנתק שבין מחירון למציאות

ETAA
שימו לב! השרשור הזה בן 2310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני קניתי את המיאטה מרוני :)

שילמתי 82 אלף למיטב זיכרוני (מחיר הוגן באותם ימים אגב). היא אכן המיאטה NC הותיקה ביותר שנוסעת בכבישי הארץ, כיום (עדיין אצלי) היא יד שלישית, עם 135 אלף ק"מ ובשנה האחרונה נוסעת בעיקר בסופי שבוע (קניתי משהו אחד כדיילי). לגבי ערכה כיום - אני מאמין שאת הכסף סופרים במדרגות וכרגע אני לא מוכר, אבל קיבלתי הצעה רצינית ב-85 אלף לפני כחצי שנה ומיאטות במצב דיי דומה נמכרו במחירים של בין 85 ל-95 אלף. ק"מ וידיים גבוהים יותר, ללא שיפורים מיוחדים, מחליפים ידיים לעיתים ב-80 או אפילו פחות אבל עדיין - במחירים רחוקים מאוד מהמחירון.

מדהים. אם היית ממש את המכירה של המיאטה היום, 4 ומשהו שנים אחרי שקנית אותה מרוני, לא רק שלא היית סופג ירידת ערך, אלא אפילו היית יוצא ברווח. באמת תופעה :)

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא יודע לגבי המאזדה, אבל ב S2000 מדובר בקרטל

קרטל?! עוד רגע נקרא להתערבות ממשלתית ומעצר כל המעורבים.

המכוניות האלה למי שלא הבין מתנהגות יותר כמו מניה מאשר מכונית. השוק מתמחר את ערך הגרט שלהן גבוה פי 10 ויותר מאשר מכונית "רגילה" מקבילה.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר בין מה שאתם כותבים לבין השאלה של פות"ש

כלום נאדה גורנישט.

כן יש רכבים שיש להם עליית ערך או ירידת ערך מזערית.

so what

השאלה למה המחירון של המדינה לא משקף זאת.

זה בגלל שלוי יצחק הוא (א)שמאי..

“פיתח” נוסחה אחידה להערכת שווי ומינף אותה כאילו מדובר בפטנט לפניצילין.

ברכב פרטי, גיבש כלל אצבע שבו רכב מאבד בממוצע כ 12% בשנה וממלא עם זה טבלאות של דגמים לפי מודל.

רכב בן שלוש שנים - שווה כשני שליש ממחירו כחדש, רכב בן חמש שווה כמחצית משוייו בחדש, וכן הלאה.

על זה בערך מבוסס המחירון שלו פלוס\מינוס כל מיני התאמות לסגמנטים (פרטי\מסחרי\דיזל\אופנוע) ולמאפיינים “עיקריים” לשיטתו (מקוריות\ק”מ\יד\חלון בגג) וזאת על מנת ליצור מצג כאילו מדובר בהערכת שווי מדודקת.

גג נפתח בהתקנה מקומית מקבל התייחסות אבל אבזור מקורי שלא במסגרת חבילה ששווקה אצל היבואן המקומי - לא.

ההצהרות שהמחירון מבוסס רכשי השוק ומחקרים הן קשקוש בלבוש, והמצב הוא כמובן הפוך והוא זה שנותן לשוק את הרפרנס. הרי אין בנאדם שמבצע עסקה לפני שפותח לבדוק את המחירון. גם מי שמוכר מיאטה.

ואפילו אם מכון לוי יצחק כן מבצע סקרי שוק ומתקשר לשאול בכמה נמכר האוטו, הוא בטח לא משקלל את התשובה פנימה למחירון ומתקן, כי אז לא היינו מגיעים למצב בו יש דגם ספציפי שבאופן עקבי נמכר מעל\מתחת למחירון או שוק שלם בו מתבצעות עסקאות מתחת למחירון.

ולעניין המיאטה,

לוי יצחק לא מכיר את מועדון המיאטה נט. לא מעניין אותו מלאי, בכמה נמכר, כמה שרדו וכמה אמין או כשלון הדגם.

יש לו נוסחה קבועה עם התאמות קבועות לכל מגזר וקומבינות ענפות עם בעלי ציי רכב. הוא לא יורד לרזולוציה של דגם ספציפי.

את העושר והמעמד הוא צבר כי הוא קשוב לצרכי החברות שזקוקות לאומדן טוב לצורכי שיערוך מלאי הרכבים שבספרים ולא כדי שהמחירון יתן מענה מדוייק לכמה דגמים נישתיים חריגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרטל?! עוד רגע נקרא להתערבות ממשלתית ומעצר כל המעורבים.

המכוניות האלה למי שלא הבין מתנהגות יותר כמו מניה מאשר מכונית. השוק מתמחר את ערך הגרט שלהן גבוה פי 10 ויותר מאשר מכונית "רגילה" מקבילה.

אין צורך בהתערבות ממשלתית, אבל הם קרטל. 90% מבעלי הדגם הזה מתאמים מחירים בינם לבין עצמם וזה ההגדרה המילונית לקרטל.

הגדרה של קרטל: "קרטל הוא התאגדות של ספקי מוצר או שירות שנועדה להגדיל את רווחי חבריה ולבטל את התחרותיות ביניהם."

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרטל זה לא

כי לא מדובר כאן בעוסקים כמו יבואנים יצרנים סיטונאים.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרטל זה לא

כי לא מדובר כאן בעוסקים כמו יבואנים יצרנים סיטונאים.

אז זה "קרטל לא מסחרי", בכל מקרה, המשמעות היא אותה משמעות, הם קובעים את המחירים, מתאמים בינם לבין עצמם ולא מוכרים במחיר נמוך ממה שסוכם, כך יצא שמי שקנה לפני הקמתו של הקרטל נהנה מעליית מחירים של מאות אחוזים.

אני אישית לא מבין למה לקנות את הרכב הנ"ל כשיש הרבה אלטרנטיבות טובות באותה מידה או טובות יותר, אבל על טעם וריח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

בסוף יישארו עם דין ביד.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי מיאטה גג קשיח 2011 (שאני מצטער שמכרתי). קניתי אותה ב 15 מעל למחירון (היתה יד ראשונה).

לא הייתי משלם על הרכב הזה יותר מ 15 מעל למחירון. לפני שקניתי את הרכב, בדקתי 2 אחרות גם ב כ 15 מעל למחירון אבל הסתבר שהן היו אחרי תאונות (ללא שילדה) שלא תוקנו הכי טוב.

מחירי השוק של ה NC ישארו גבוהים מהמחירון עקב העובדה המצערת שה ND יקרה תחת ולא נעים להיות בה. עם כל הצער שבדבר. ניסיתי והתאכזבתי. ה NC שלי הרגישה כמו כפפה ליד (אני 175 סמ). ב ND אחרי 5 דקות התחילו לי כאבים בברכיים וכל הרכב הרגיש צפוף וקסלטרופובי. גם ה S2K הרגישה לי כמו כפפה ליד, אבל המחיר שדורשים מגוחך ואין גג קשיח חשמלי כמו שרציתי.

לפחות זו דעתי.

וכן, אפשר לקנות Z3 או Z4 אם רוצים רודסטר, אולי אפילו במחירים דומים למיאטה ,אבל התחזוקה של הדברים האלו בשמיים לעומת המיאטה. ואני אומר את זה בתור בעלים של בימר.

הרכב הבא שלי יהיה מיאטה (NC) או BRZ

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לאחרונה התחלתי לפזול לכיוון רכישת הרכב הנ"ל, כרכב פנאי, והופתעתי לראות שהמחירים המבוקשים עולים על פי 2 מהמחירון,

תודה למגיבים

היתה לי מיאטה גג קשיח 2011 (שאני מצטער שמכרתי). קניתי אותה ב 15 מעל למחירון (היתה יד ראשונה).

לא הייתי משלם על הרכב הזה יותר מ 15 מעל למחירון.

אתה מבין שיש כאן סתירה בין המוכחל למואדם, כיוון 15K מעל המחירון זה 15% , ופות"ש מדבר על כפול!!

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין שיש כאן סתירה בין המוכחל למואדם, כיוון 15K מעל המחירון זה 15% , ופות"ש מדבר על כפול!!

מה סתירה? פיזבן קנה מזמן, ETAA רוצה לקנות היום. מאז המחירים עלו מ-15% מעל למחירון לפי 2 מעל המחירון (יענו המחירון ירד, אבל המחירים לא...)

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

'קרטל' וכד' מונחים ותחושות שאין להם מקום בדיון הזה.

העניין הוא מאוד פשוט - מיאטה משומשת אינה מוצר צריכה בסיסי.

זכותו של כל אדם למקסם את התועלת שלו מכל רכוז שהוא מחזיק כחוק, וזה כולל מיאטה.

אף אחד לא חייב לכם כלום.

יש שוק חופשי בו קונים מרצון נפגשים עם מוכרים מרצון.

המקום שבו הם נפגשים נקרא מחיר שוק.

אם זה מתאים ללוי יצחק או לא מתאים לו זה רלוונטי כמו הקשר בין מחיר של לנדרובר דיפנדר לפי לוי יצחק, למחירו בפועל בשוק.

אני לא מצליח להבין על מה כל השרשור הזה.

אתם רוצים מיאטה? יש לכם כסף? המחיר נראה לכם ראוי עבור התמורה שאתם מקבלים - תתחדשו. לא מתאים לכם - תקנו משהו אחר.

מה ההתבכיינות הזו?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

'קרטל' וכד' מונחים ותחושות שאין להם מקום בדיון הזה.

העניין הוא מאוד פשוט - מיאטה משומשת אינה מוצר צריכה בסיסי.

זכותו של כל אדם למקסם את התועלת שלו מכל רכוז שהוא מחזיק כחוק, וזה כולל מיאטה.

אף אחד לא חייב לכם כלום.

יש שוק חופשי בו קונים מרצון נפגשים עם מוכרים מרצון.

המקום שבו הם נפגשים נקרא מחיר שוק.

אם זה מתאים ללוי יצחק או לא מתאים לו זה רלוונטי כמו הקשר בין מחיר של לנדרובר דיפנדר לפי לוי יצחק, למחירו בפועל בשוק.

אני לא מצליח להבין על מה כל השרשור הזה.

אתם רוצים מיאטה? יש לכם כסף? המחיר נראה לכם ראוי עבור התמורה שאתם מקבלים - תתחדשו. לא מתאים לכם - תקנו משהו אחר.

מה ההתבכיינות הזו?

לא כל דיון הוא התבכיינות. אני מסכים עם רוב הדברים שנאמרו כאן, ועדיין, קניתי מיאטה הרבה מעל המחירון ואין מבסוט ממני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...