Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות? השקת אופל אינסינגניה החדשה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2321 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מכיר מישהו שקנה באופן פרטי אופל בעשור האחרון.

במשפחה המורחבת יש לנו 4 אופלים שנקנו מהיבואן, 3 פרטיות ואחת ליסינג.

יש יתרונות לאופל, למשל מחירי הטיפולים הכי נמוכים בין מורשי יבואן, אמינות מושלמת בינתיים (הכי ותיקה בת 5.5) ובד"כ מחיר קניה משתלם.

אבל לתמחר את האינסגניה במחיר של פאסאט זה מוגזם, טכנולוגית אופל לא בליגה של VAG, גם מול סקודה, לא בDSG (הגיר של אופל ושברולט מתחרה חזק לגיר הכי גרוע שנמכר חדש),ולא בTSI ואפילו לא באיכות תא הנוסעים והנסיעה, כנראה שהם יודעים שלא ימכו הרבה ממילא.

יש בעיה רצינית למותגים האירופאיים PSA פיאט ואופל, שמתחילים לראות אותה ב5008 ואינסגניה, הם לא מצליחים באמת להחיות מחדש את המותג ונראה שנמאס להם לתמחר זול בשביל למכור 10% יותר, אז מתמחרים גבוה, לרנו הצליח יותר בפלואנס והקליאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צ'מע

היבואן יכול לספק את מה שהיצרן מייצר, גם אם הוא היה רוצה משהו אחר.

המספרים מוכיחים כי סיאט הספרדית הגרמנית, לוקחת בהליכה את אופל הגרמנית.

גם ביד ראשונה גם ביד השניה.

ואם תסתכל על ההודעה הראשונה שלי בה ציטטתי את שמלצר הם לא נכנסים למלחמת מחירים כדי למכור כמות גדולה יותר.

האם מחוסר כדאיות , האם מחוסר תמיכה של היצרן האם גם וגם אין לי מושג לאמר לך.

כולה הבאתי לכם את הדברים כפי שהם, ללא תרגום אפילו.

והתגובות של שאר החברים הם לגיטימיות לחלוטין, ומקווה שייקראו על ידי אנשי אופל.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיה רצינית למותגים האירופאיים PSA פיאט ואופל, שמתחילים לראות אותה ב5008 ואינסגניה, הם לא מצליחים באמת להחיות מחדש את המותג ונראה שנמאס להם לתמחר זול בשביל למכור 10% יותר, אז מתמחרים גבוה, לרנו הצליח יותר בפלואנס והקליאו.

ההפך בדיוק,

כל היצרנים האלה (טוב, פיאט לא, אבל אופל והצרפתיות בהחלט כן) נתנו קפיצת מדרגה מרשימה גם בעיצובים החיצוניים וגם באיכות הסלון ולכן אתה נדרש לשלם יותר.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכתוב מניסיוני:

...אני לא מכיר אפילו בן אדם אחד (!) שרכש אופל [שאינה OPC] אבל כן מכיר כאלה שקיבלו אותה בליסינג. אני לא רומז כמובן שהוא מטעה, אלא שאולי הוא סופר כפרטיים גופים שרוכשים בכמויות גדולות למשל, או שהנתונים שלו היו שגויים, או שהוא התבלבל ביחס. ואולי אני טועה, הורושם שקיבלתי ממה שאני רואה על הכביש ומכיר אינו נכון - אשמח להתבדות. יש פה אנשים שרכשו אופל באופן פרטי? [אני חושב שיש פה אולי מוביל דעה שחבר שלו רכש אסטרה - ולא ממש שמח על הרכישה... אבל מעבר לזה? מישהו?]

...

אני לא מכיר מישהו שקנה באופן פרטי אופל בעשור האחרון.

תכלס ? גם אני :shock:

בעלי האופל היחידים שאני מכיר הם 2 נהגי מונית.

...

עכשיו לכל אלה שלא מכירים אף אחד שרכש אופל פרטית , אני למשל לא מכיר אישית אף אשה שנאנסה.

...

ישה כבר ענה לכם בדרכו הציורית, אבל אתם כנראה מבינים שאין שום דבר סטטיסטי במה שכתבתם. אני מכיר כמה וכמה בעלי VAG שלכולם בעיות מצמדים - זה עדיין לא אומר שבכל המכוניות שהם מייצרים יש בעיות.

במשפחה המורחבת יש לנו 4 אופלים שנקנו מהיבואן, 3 פרטיות ואחת ליסינג.

יש יתרונות לאופל, למשל מחירי הטיפולים הכי נמוכים בין מורשי יבואן, אמינות מושלמת בינתיים (הכי ותיקה בת 5.5) ובד"כ מחיר קניה משתלם.

...

אני מצטרף אליו - חלקכם אולי זוכר שבזמנו פתחתי שני שרשורים, על אסטרה J (הדור הקודם) ועל קורסה D (גם כן דור קודם), שתיהן נרכשו חדשות. לא אחזור על מה שכתבתי שם, פרט לכך שמבחינתי, קניה של רכב חדש היא מעבר לרכב עצמו ומחיר הקניה שלו. מי נותן את השירות, איזה מן שירות זה, מה העלויות הממוצעות שלו (בטח ביחס למתחרים), וכן הלאה והלאה. עצם העובדה שמצד אחד אנשים פה בפורום רצים לקנות ליאונים, גולפים ואיביזות חדשות כאשר בו זמנית נפתחים שרשורי תלונות על צ'מפיון (ועזבו את ה-DSG בצד כרגע), זו תעודת עניות עבורם.

אז כבר כשנה שאני מתנייד באסטרה 2016 פרטית, שלפעמים אני מעלה כאן את העובדה שכל האבזור שלה הורכב במפעל, יד ישראלית אחת לא נגעה בה (אוקי, פרט לג'אנטים-הסיניים-בהרכבה-מקומית. אופל ישראל למדו מצ'מפיון ומיישמים). לא פתחתי שרשור עליה כי ממילא כאן בפורום זה לא מעניין יותר משני אנשים בלחץ. אכתוב רק את זה; בכל מה שקשור להתניידות יומיומית +, אין לרכב הזה שום סיבה להתבייש מול כל גולף או ליאון מצוי. סוף סוף אופל (היצרן) מציעים מוצר שכבר לא סתם "טוב" אלא מצויין. אני יכול להעיד גם על טיב השירות;

בהשקה כיבדו אותנו האנשים הבאים מטעם אופל ( אהבתי מאוד ).

...

גבי פריאב מנהל טכני אופל.

...

הבחור הזה טיפל בי אישית לאחר שביקשתי ישירות מהגרמנים להוסיף לי התקנת אנדרויד אוטו ברכב. האסטרות הגיעו לישראל רק עם קישוריות אפל קאר-פליי, וזו מדיניות של GM אירופה להתקין אנדרויד אוטו (להלן AA) רק בכסף, כשלושים יורו. אלא מה? כאן בישראל, היות ואין תמיכה רשמית של גוגל ב-AA , שלל היצרן את ההתקנה מכל וכל. דווקא היבואן רצה בכך, כי כפי שאתם מבינים זה מכניס לו כסף.

אז פניתי ישירות לגרמנים, ולאחר שני מיילים קיבלתי את האישור לכך. כל מי שזוכר את השרשור הידוע של סטיו על שדרוג המולטימדיה של פולקסוואגן... טוב, אין לי מה להוסיף.

היות ומדובר בהתקנה מיוחדת וממש לא טריוויאלית, גבי לקח פיקוד וראשית התקין את העסק על האסטרה שלו, שהיא סוג של test bed נייד. לא היתה לו בעיה עם הנדנודים שלי לבוא ולראות את המערכת בעצמי, ובסופו של דבר, גם לא נגבה ממני כסף כי כביכול "התגלחו" עלי (זה גם לא היה נכון שהרי התגלחו על הרכב של גבי). כל הסיפור הזה עבור לקוח אחד בלבד, כי כאמור, לפחות בנקודת הזמן ההיא לא היתה שום כוונה מצד הגרמנים לאשר את זה (ולכן גם ההתקנה היא לא רק "תחליף פירמוור וזהו". מבלי להיכנס לפרטים, מדובר בשלושה קבצים שכל אחד מהם יורד בלייב מהשרתים הגרמנים לאחר בקשה מגבי עצמו ואישור מגרמניה, כי זו התקנה פר רכב ספציפי - במקרה זה שלי. זה לוקח זמן, חייב להעשות בשעות העבודה של גרמניה וכיו"ב. לכן גם, למיטב ידיעתי, עדיין לא מוצע בשאר האסטרות).

לסיכום קצר של העניין הזה- נותן שירות כמו גבי לא פגשתי מזמן בענף הזה. אפילו ניהלנו שיחה קצרת על דעתי על המותג והיבואן. להזכירכם - אני לא עיתונאי רכב, אפילו לא "מובל דיעה". סתם לקוח שעניין את גבי לדעת מה הוא חושב.

ואם זה לא מספיק, הנה סיפור נוסף שממחיש את טיב השירות: קפצתי למוסך הראשי בפ"ת לקמפיין בדיקה של נעילת כיוונון ההגה (באסטרות מסויימות, זה יכול להשתחרר עצמאית ואז צריך להחליף את היחידה). הכל היה תקין אבל היות והייתי קרוב למועד טיפול ראשון, ביצעתי את הטיפול. לאחריו, במהלך הנסיעה היתה לי תחושה שמאוורר הרדיאטור לא מפסיק לעבוד. אותו יום כבר היה פנוי עבורי אז חזרתי למוסך והרכב חובר לעמדת הדיאגנוסטיקה, שם בוצעו טסטים שונים והוחלט כי המצב תקין (במקרה היה יום חמים אז ייתכן ויש קשר לעניין, מה גם שלא יכולתי להתחייב שלפני הטיפול המאוורר לא עבד בצורה דומה). הורידו מידע שאיש הדיאגנוסטיקה אמור לעבור עליו והובטח לי שיחזרו אלי עם תשובות נוספות.

כצפוי, התגובה שלי היתה כמו כל אדם שהובטח לו שיחזרו אליו- רשמתי לעצמי תזכורת להתקשר אליהם אחרי שבוע, הרי ברור שלא אשמע מהם עד הטיפול הבא. עברו שלושה ימים וקיבלתי שיחת טלפון בה אמרו שחיברו אסטרה נוספת לעמדה וביצעו את אותם הטסטים עם השוואה לנתונים של הרכב שלי, ואותה האסטרה מתנהגת אותו הדבר, כלומר - תקין. זה כבר מצא חן בעיני, שלא הצטרכתי לרדוף אחריהם ושחזרו אלי עם תשובות. אבל זה לא נגמר כאן - שבוע לאחר מכן, שוב התקשרו אלי והפעם לדווח לי שביצעו את אותן הבדיקות עם אסטרה נוספת (במקרה זו היתה האסטרה של גבי המנהל הטכני הנ"ל), ושגם היא מתנהגת באותה צורה.

השורה התחתונה מבחינתי - מדובר ביבואן שאולי הוא בעל תודעת השירות הגבוהה ביותר, לפחות מניסיוני. ובהקשר השרשור - באמת שאין לי תשובה למה היבואן לא מצליח או לא רוצה לדחוף את אופל יותר בישראל, במיוחד עכשיו, כשהיצרן מספק מוצרים טובים ושווי ערך למתחרים, לא כמו שתמיד היו, also run. אני משער שעניין המכירה לפיג'ו לא יעזור למותג בישראל, אולי גם לא בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוייש זה מזכיר לי מידע שנמסר בהשקה

כחלק מהאסטרטגיה של היבואן כל כלי הרכב מובאים עם אביזרי בטיחות מקוריים בלבד.

כלומר אין מוביל איי הרכבה מקומית .

אם היא חלק מובנה בתוך אביזר הבטיחות של היצרן סחטיין למוביל איי.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

יפה. אגב, אכן מובילאיי מובנית במערכות החומרה של היצרן (ועובדת מצויין בתצורה הזו, אני עד לכך).

אבל גם אופל ישראל חוטאים בשעטנזים שונים. אחרי שעשו מעשה והביאו את האסטרה שלי (האצ'באק) עם כל המערכות כנ"ל מקורות מהמפעל, מסתבר (לפי כמה חברי פורום) שהסטיישן מגיעה עם מובילאיי בלבד.

ועם השקת הג'יפון מוקה X (המחודש, שמרוויח מה"סאלון" המשופר של האסטרה החדשה, במקום הסאלון העייף של האסטרה הקודמת), שוב הם וויתרו על המערכות המקוריות. פשוט חבל.

אבל אני משער שהם חכמים יותר מכולנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב

זו ההחלטה שהתקבלה אצלם לאחרונה

הכל מקורי

צריך יהיה לראות אם זה אכן כך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

יפה. אגב, אכן מובילאיי מובנית במערכות החומרה של היצרן (ועובדת מצויין בתצורה הזו, אני עד לכך).

אבל גם אופל ישראל חוטאים בשעטנזים שונים. אחרי שעשו מעשה והביאו את האסטרה שלי (האצ'באק) עם כל המערכות כנ"ל מקורות מהמפעל, מסתבר (לפי כמה חברי פורום) שהסטיישן מגיעה עם מובילאיי בלבד.

ועם השקת הג'יפון מוקה X (המחודש, שמרוויח מה"סאלון" המשופר של האסטרה החדשה, במקום הסאלון העייף של האסטרה הקודמת), שוב הם וויתרו על המערכות המקוריות. פשוט חבל.

אבל אני משער שהם חכמים יותר מכולנו.

גם הזאפירה המחודשת מגיעה עם המובילאיי במקום המערכות המקוריות.

אם למוקה היה מערכות מקוריות בארץ, זה היה נותן לו יתרון לעומת הטראקס שגם מגיע רק עם מובילאיי.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מביא לכם קישור לשרשור מעניין

מה מעניין בו

שלמה שמלצר ז"ל אמר כי תוך 5 שנים אופל יהיה המותג השלישי בישראל

לא מיניה ולא מקצתיה.

מכה על חטא בו חשבתי גם אני כי אופל באמת יתנו מכירות גבוהות בהרבה מאשר המספרים הנוכחיים.

טעיתי.

ומעניין לראות למה אני ועוד מספר אחרים ( לרבות שלמה שמלצר ז"ל עצמו ) טעינו.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?342835-%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%A6%D7%A8-%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%9C-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%97%D7%9C%D7%95%D7%9D-%D7%91%D7%94%D7%A7%D7%99%D7%A5-%D7%90%D7%95-%D7%97%D7%96%D7%95%D7%9F-%D7%A9%D7%99%D7%AA%D7%9E%D7%9E%D7%A9&highlight=%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%A6%D7%A8

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לפשט את הדוגמה איביזה מול קורסה הבאתי את אותו מוצר רק האחד מיוצר בגרמניה והשני מיוצר בספרד.

עכשיו לשאלתך למה איביזה קוצרת הצלחה והקורסה לא, לי אין תשובה לכך.

אם הציניות שלי לא הייתה ברורה, הקורסה שמיובאת לארץ מיוצרת אף היא בספרד. אולי אסי שמלצר התכוון שיש לו מותג גרמני, על האפשרות השניה אני מעדיף לא לחשוב.

ובוא נניח לרגע שהכל נמכר רק לליסינג ולא רק לליסינג סתם אלא לליסינג של שלמה, שוב בניגוד מוחלט למידע שנתן אסי שמלצר בהשקה.

השנה בערך 4500 יחידות שנה שעברה כ 5100 יחידות ( תודה ל car_me על המידע )

אחרי שהסתימה תקופת הליסינג , האם שלמה ליסינג זרק אותם לים?

כנראה שלא.

הוא (עוד) לא זרק אותם לים. אבל הם מציעים על אסטרות 2013 (אוטוטו בנות חמש) שלל מבצעי "שלם כמה מאות שקלים בחודש ובחייאת תקח אותה מאיתנו". האוטו היחיד שחברות הליסינג מיישמות עליו את אותה אסטרטגיה הוא הפוקוס.

ושוב- שלא יתפרש חלילה כאילו יש לי משהו נגד אופל או שלמה כי ממש אין לי. הכשלון של הקורסה ברור לטעמי. היא מיושנת ויחידת הכח שלה מעליבה. ליבואן אין מה לעשות בנדון מאחר וזה גם מה שמוצע בחו"ל.

יחד עם זאת המריבה נמכרה לאגוד המורים בפחות ממאה אלף שקל, ובקושי רואים ממנה, למרות שעל פניו היא אחלה רכב למשפחות צעירות, ומציעה מנוע טורבו שנדיר בטווחי מחיר אלו לרכב שאינו סופר מיני.

האסטרה נמכרת ב-116 דרך ווינט רכב כיד ראשונה על שם הרוכש. בזמנו שוחחתי עם סיקסט שהציעו לי את האנג'וי פלוס המצוידת באביזרי בטיחות ב-121-122 שהינו מחיר מעולה לדעתי.

הזאפירה מוצעת עכשיו כאפס ק"מ באזור 127 אלף ש"ח, שהינו גם מחיר מצוין לרכב 7 מקומות עם מנוע טורבו.

יחד עם זאת, הכמויות שרואים על הכביש הינן זניחות וזה ממש לא מובן. חבל שאין ניסיון לתמוך במותג מלמעלה עם האינסיניה, כי במחירים הללו לא באמת תהיה לה נוכחות כלשהי בכבישים.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהמוקה שממוקם בסקאלה העליונה של הקרוסאוברים בקטנים, אין כרגע לאופל בארץ עוד קרוסאוברים.

אני מאמין שעם ההגעה של הקרוסלנד והגרנדלנד המכירות יעלו באופן משמעותי.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2321 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...