Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זכותכם לבחור שמאי ומוסך שלא ברשימת חברת הביטוח.

שימו לב! השרשור הזה בן 2280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום

בוקר טוב לכולם.

למרות שהחוק קובע כי זכותו של בעל הרכב לבחור שמאי רכב מטעמו גם אם לא מופיע ברשימה של חברת הביטוח. וגם בתביעה לפוליסה.

וללא פגעה בתנאים המגיעים לו.

לעינין מוסכי הסדר , יש תשלום גבוה יותר בהשתתפות עצמית למי שבוחר במוסך שלא בהסדר עם חברת הביטוח לפי תנאי הפוליסה. (מה שצריך לדעתי גם להפסק באופן מיידי).

לעינין שמאי רכב אין שום תוספת וזכותכם להשתמש בשמאי רכב מטעמכם , שיערוך את השומה.

בזמן האחרון אני שם לב שסוכני הביטוח וחברות הביטוח מאיימות על מבוטחים להשתמש בשמאי רשימה.

אני מזכיר לכם כי שמאי רכב מטעמכם (שמאי שאינו תלוי באף אחת מחברות הביטוח) הוא שמאי נטרלי שיערוך את השומה ויקבע ירידת ערך לפי מקצועיותו, ולא לפי הנחיות שקיבל או מה שמקובל. כל תאונה לגופה.

אל תתפשרו בעינין השמאי הוא העיניים שלכם בהליך תיקון הרכב. וקובע את ערכו של הרכב לאחר תיקון התאונה, והפיצוי האמיתי שמגיע לכם.

לכל מי שמעונין לקבל יותר פרטים מוזמן להתקשר אלי 0546999223 אלי אמרן שמאי רכב.

המשך יום טוב.

אלי אמרן - שמאי רכב 054-6999223

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף מילה

לא פעם מוסך שלא בהסדר מוכן לתת הנחה על התיקון בגובה ההפרש בין ההשתתפות העצמית הגבוהה שאתה תחוייב בה על השימוש במוסך שלא בהסדר לעומת ההשתתפות הנמוכה יותר במוסך הסדר.

בשני המקרים שימוש בשמאי שלך ובמוסך שלך עדיפים כי הם מחוייבים לך ולא לחברת הביטוח.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה - האם יש בפועל הרבה מקרים, בהם קיים הפרש גדול בין המחיר שנקבע ע"י שמאי נייטרלי + מוסך שלא בהסדר לבין מה שחברת הביטוח מוכנה לשלם, והעניין מתגלגל לביתי משפט?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי ללכת לבית משפט ולהצליח חברת הביטוח חייבת לערוך דוח שמאות משלה כדי שיהיה מענה לדוח השמאי שלקחת.

ואז השופט צריך להחליט ...

כדי להתגבר על זה ביתר קלות היא משתמשת בשיטת מצליח של אשם תורם אם מדובר בביטוח של צד ג'.

ברור שאם שמאי בית ומוסך הסדר לא היו טובים לחברת הביטוח היא לא הייתה משתמשת בזה / מאיימת וכו'.

אם זה טוב לחברת הביטוח ההבנה שלי שזה רע למבוטח.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת הביטוח קודם כל לא מעבירה את כל הסכום לבעל הרכב שכבר השאיר במוסך צ'ק דחוי ונשאר עם בור של אלפי שקלים בחשבון , ובמקום לשכוח מכל הסיפור הזה של התאונה, צריך להתרוצץ בבתי משפט כדי להחזיר את ההפרש בין מה ששילם למוסך לבין מה שחברת הביטוח שילמה לפי קביעת השמאות שלה.

שאלתי האם יש ריבוי מקרים כאלה כאשר בעל הרכב השתמש בשירותים של שמאי ומוסך מחוץ להסכם עם חברת הביטוח.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולד

אין לי נתונים על כך

ההגיון אומר שיותר מאשר אילו זה היה שמאי בית

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלי מופנית בעיקר לפותח השרשור , כבעל מקצוע בתחום אשר נתקל במקרים שונים על בסיס יום יומי.

אין לי ספק שלטובת האינטרסים של בעל הרכב, שמאי ומוסך עדיפים לא מטעם הביטוח. האם יש לזה מחיר/ סיכון/ בזבוז זמן, אנרגיות, ועצבים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לספר מהזווית שלי. הרכב שלי נפגע מאחור ע"י נהגת שלא שמרה מרחק. לא תבעתי את הביטוח שלי (רק דיווחתי), אלי הכין דו"ח שמאי מפורט והרכב תוקן במוסך שבחרתי.

עלות התיקון היתה גבוהה ולכן חברת הביטוח של הרכב הפוגע שלחה שמאי מטעמה שבדק את הרכב שלי, וגם אז לא שולם לי (בעצם למוסך) כל הסכום עבור התיקון, ולכן בעוד שלושה חודשים ניפגש בבית המשפט בת"א.

המחלוקת היא רק על עלות הנזק ולא על האשמה (חד משמעית של הנהגת הפוגעת + יש סרטון מהמצלמה האחורית).

האם יש לזה מחיר/ סיכון/ בזבוז זמן, אנרגיות, ועצבים ?

מחיר - לדעתי אינדיוידואלי לכל אחד. אני לא נכנסתי למינוס אבל מצד שני יש פה שרשור על תאונת נזק ומישהו שטוען שכל חסכונותיו הלכו.

סיכון - נראה בהתאם לפסיקה במשפט.

בזבוז זמן, אנרגיה ועצבים- בהחלט! החלפה לרכב חלופי, תיקון ריג'קטים במוסך, טלפונים למוסך. התאונה היתה באוגוסט 2016 ורק במרץ 2018 יהיה המשפט... את הכסף ששמתי בצ'קים במוסך עוד לא קיבלתי חזרה.

אני בחרתי במוסך שמטפל עבורי בכל נושא התביעה, אחרת לא הייתי מסוגל לטפל בזה לבד.

אגב סרטון התאונה והסיכום יעלו אחרי המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי לא מתאים לכל אחד להתעסק עם תאונה גם אחרי שנה וחצי . מצד שני, מקבלים את התיקון הכי טוב לרכב. אכן דילמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחדד משהו

יש שני מצבים

אחד בו יש לך ביטוח מקיף ואתה תובע את הביטוח שלך, הביטוח שלך יותר גמיש כי אתה לקוח שלו.

השני בו נפגעת על ידי רכב אחר ואתה תובע את הביטוח צד ג' של הרכב הפוגע, אתה לא לקוח שלו ואתה אשם בכלל בתאונה.

בכל מקרה חברת הביטוח צריכה לשלם לך את הסכום שלא שנוי במחלוקת ועליך לריב איתם רק על ההפרש.

צרה אבל פחותה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי לא מתאים לכל אחד להתעסק עם תאונה גם אחרי שנה וחצי . מצד שני, מקבלים את התיקון הכי טוב לרכב. אכן דילמה.

אני אוסיף נקודה חשובה. לא בטוח ששאם הייתי פונה לשמאי ומוסך הביטוח מצבי היה טוב יותר. אני די בטוח שהשמאות היתה נמוכה יותר מבחינת ירידת ערך ושאיכות העבודה היתה נמוכה בהרבה. אני ביקרתי את הרכב במוסך בזמן העבודה, ראיתי את החלקים והערתי הערות. לא יודע אם הייתי יכול לעשות זאת במוסך הסדר.

רכב חלופי, ריג'קטים וכו', לא הייתי יוצא מזה גם דרך הביטוח שלי.

נכון, יש את נושא הכסף שטרם קיבלתי בחזרה, ואת המשפט. אבל כשאני מסתכל על הרכב ואני לא רואה הבדל בצביעה של הדלת והפגוש, אז כן, זה היה שווה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני וArikB באותה סירה. גם הדיון אצלי במרץ. אלי הכין את דו"ח השמאות. שמאי של החברה "הפוגעת" הגיע לראות את הרכב מעל לשנה אחרי התאונה.

נראה מה יהיה בדיון ביהמ"ש.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

השמאי בא לוודא כי מה שהוצהר כי תוקן אכן תוקן.

מעבר לזה אני מעריך כי לא תוצג חוות דעת נגדית כדי לסתור את חוות הדעת שלך.

כמובן יטענו לאשם תורם בלה בלה בלה, גם כאשר במקרה שלך הרכב חנה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • ספונסר פורום
השאלה שלי מופנית בעיקר לפותח השרשור , כבעל מקצוע בתחום אשר נתקל במקרים שונים על בסיס יום יומי.

אין לי ספק שלטובת האינטרסים של בעל הרכב, שמאי ומוסך עדיפים לא מטעם הביטוח. האם יש לזה מחיר/ סיכון/ בזבוז זמן, אנרגיות, ועצבים ?

כן .

יש סיכון אבל שווה לקחת את הסיכון לדעתי, מאשר לפעול כמו בת יענה ולקבל מראש את הפיצוי הנמוך ביותר,שלא לדבר על פיצוי בגין ירידת ערך ששם ההפרשים גם לא קטנים.

יש עורכי דין שיודעים להוציא לכם את מה שמגיע לכם גם בפשרה כואבת פחות.

דבר נוסף וכדאי שידעו כולם.

היה וכבר פעלת לפי רצון חברת הביטוח ותיקנת את הרכב במוסך הסדר עם ליווי שמאי מטעם חברת הביטוח,שמורה לך הזכות לבדוק את חוות דעתו של השמאי, ואת גובה ירידת הערך שקבע. וזאת ע"י שימוש בשמאי רכב מטעמך.

אני עורך בדיקה לאחר תיקון, ובוחן את חוות דעת השמאי מטעם חברות הביטוח, וללא תשלום.

ומייעץ איך כדאי לפעול בהמשך הדרך.

בינתיים מניסיוני התקבלו תשלומים לאחר בחינתי (כמובן בהליך משפטי).

אלי אמרן - שמאי רכב 054-6999223

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...