Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על ההמלצות פה לטיפולים ביתיים

ilan84
שימו לב! השרשור הזה בן 2314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דוגמא יפה מאוד למה שכתבתי קודם לכן. המוסך שכח/טעה/בכוונה תחילה או מכול סיבה אחרת לרכב נגרם נזק כתוצאה מעבודה שנעשתה במוסך ללקוח או לנהג יש אל מי לפנות ויש אחריות.

תאר לך מצב שהעבודה בוצעה על ידי אדם שמבצע טיפול חינם או מוסך מדרכה מה היה קורה ? אין לך את מי לתבוע להחזר הוצאות ורוב הסיכויים שלא תקרא על זה מעל דפי הפורום מכיוון שמי שמקבל עבודה בחינם אין כסף גם לא יפתח פוסט לשאול מה עושים או במילים אחרות יאכל את הכובע.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דוגמא יפה מאוד למה שכתבתי קודם לכן. המוסך שכח/טעה/בכוונה תחילה או מכול סיבה אחרת לרכב נגרם נזק כתוצאה מעבודה שנעשתה במוסך ללקוח או לנהג יש אל מי לפנות ויש אחריות.

תאר לך מצב שהעבודה בוצעה על ידי אדם שמבצע טיפול חינם או מוסך מדרכה מה היה קורה ? אין לך את מי לתבוע להחזר הוצאות ורוב הסיכויים שלא תקרא על זה מעל דפי הפורום מכיוון שמי שמקבל עבודה בחינם אין כסף גם לא יפתח פוסט לשאול מה עושים או במילים אחרות יאכל את הכובע.

זו אפילו לא חוסר מקצועיות,פשוט טמטום וזלזול בעבודה ובלקוח.

אני לא חושב שמישהו שמטפל לעצמו ברכב היה שוכח דבר כזה-זה שלך,אתה דואג לו ומקדיש תשומת לב יתרה.

לגבי מסעדות ופיקוח בכללי- הרוב זה קומבינות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוכן ללכת לאכול במסעדה ללא פיקוח?

לבריאות.

אתה אוכל רק במסעדות?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה להיות במצב בו אני נהרג / הורג מישהו בתאונת דרכים בגלל תיקון לקוי ויש לי את מי לתבוע.

רוצה לא להגיע למצב הזה.

לא מכיר איש מהכנופיה , ומה רמתם המקצועית אבל לפחות לפי הסיפורים יש להם את זה.

אני למדתי לתקן מכוניות מאבי ז"ל ( הוא לא היה מכונאי ) אבל פעם פעם פעם , רוב בעלי המכוניות היו בעלי ידע מנסיון.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה להיות במצב בו אני נהרג / הורג מישהו בתאונת דרכים בגלל תיקון לקוי ויש לי את מי לתבוע.

רוצה לא להגיע למצב הזה.

התשובות שלך מרמזות שכן בחרת צד מסויים בדיון ולכן אתה נצמד למה שמתאים לך.

אם אתה בעל משפחה וילדים בהחלט היית רוצה שהמשפחה שלך והילדים יקבלו פיצוי מסויים על אובדן מפרנס במשפחה. קשה לי להאמין במיוחד לך שלא חשבת על זה.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובות שלך מרמזות שכן בחרת צד מסויים בדיון ולכן אתה נצמד למה שמתאים לך.

אם אתה בעל משפחה וילדים בהחלט היית רוצה שהמשפחה שלך והילדים יקבלו פיצוי מסויים על אובדן מפרנס במשפחה. קשה לי להאמין במיוחד לך שלא חשבת על זה.

נתחיל מהר ואז נגביר את הקצב.

כדי לדאוג למשפחה במקרה אסון אני ( לא יודע איך אתה נוהג )מבוטח, אני שווה להם מת יותר מאשר אני חי. ולא קשור איך מתתי או הפכתי לנכה.

עכשיו נעביר הילוך ונאמר שעף לי הגלגל בגלל טיפול לא נכון ומתתי.

ביטוח החובה מכסה את המקרה הזה.

רגע , ואם פגעתי ברכב אחר ושם מישהו נהרג?

ביטוח החובה שלו מכסה.

נשארנו עם נזק לרכוש.

סיכוי קטן שחברת הביטוח תחפור כדי למצוא שהנזק נגרם מטיפול לא מקצועי בייחוד שיהיה עליה להוכיח כי מדובר ברשלנות מקצועית..

ולא בחרתי צד

אני בדעה שחניך במוסך מורשה יכול לעשות שטויות מבלי שמישהו בכלל ישים לב לכך, כמו שאדם שמתקן את מכוניתו ללא ידע..

אבל אם לבעל הרכב יש ידע לא מבצע דברים קיצוניים ולידו עומד מישהו מקצועי שבודק שהכל נעשה כמו שצריך, למה לא?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי ביום שיעשו לך טיפול בחינם לאוטו, ולאחר תקופה לא ארוכה תגלה כי נשארת בלי מכסה ניקוז אויר ברדיאטור שעף בגלל שלא סגרו אותו עד הסוף ואתה בכלל נוסע בלי אף טיפת מים במערכת הקירור לא יהיה לך על מי להטיל את האחריות.

שלא לדבר על זה שיש אפשרות להיתקע בכביש 1 בדרך לעבודה ועד שיגיע גרר לחלץ יעברו שעתיים. שכבר תגיע למוסך, מי ישלם על הנזק לרכב? קטן כגדול..

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק10 צודק בדיון ולא ברור מה אנשים מתווכחים. לבצע טיפולים עצמאית או על ידי חברים זה לא ויכוח על טיב העבודה, אלא על עניין האחריות. יש לפרופסיה משמעות. אדם שלא מורשה לעסוק במשהו מסוים, מוכשר ככל שיהיה, לא יכול לתת שום אחריות על מה שהוא מבצע ואי אפשר להטיל עליו אחריות.

קודם כל מצופה שמוסכים מורשים על ידי משרד התחבורה, יעסיקו מכונאים בעלי תעודות הסמכה (ואם מעסיקים מתלמדים, אז שיקחו אחריות על פועלם). אם יש מוסכניק חאפר שמעסיק מישהו ללא הסמכה והוא דופק את הרכב, עדין האחריות היא על המוסך. כמובן שמוסך חאפר לא מורשה שמציג את עצמו ככזה, צריך להיענש כרמאי.

עכשיו נניח ויש מוסכניק עם תעודת הסמכה אבל הבן אדם לא כישרוני במיוחד ודופק רכבים - כאן מוטלת עליו האחריות כבעל מקצוע. אם נותנים לאדם מהשורה ללא שום הרשאה מלבד כישרונו (גבוה ככל שיהיה), אין לו שום אחריות על כלום והכל נופל על בעל הרכב. זה כל מה שצריך לזכור בעניין הזה. אנשים שמחזיקים רכב ורוצים לתקן בעצמם את רכבם, זאת זכותם המלאה מאחר והרכב הוא שלהם. אז כן, להחליף נורה זה לא משהו מסובך ואני מרגיש שאני יכול לקחת אחריות אם אדפוק משהו, וכנ"ל גם פילטרים, פלאגים וכו' - כל מה שיכול להזיק לרכב ואני מוכן לקחת את האחריות על הנזק עליי.

בכל זאת, הייתי מפחד לגעת בעניינים הנוגעים לבטיחות (מכלולי הגה, בלמים, אולי אפילו מערכת דלק). לא שיש לי אישית ידע או יכולות אבל עניין האחריות הוא מהותי. נכון שזה לא מסובך, אבל לא יודע, צריך בכל זאת לתת אמון בבעלי מקצוע שלקחו על עצמם אחריות לעסוק במקצוע (גם רופאים עושים טעויות בסופו של יום). וכן, להחליף פאנצ'ר זה אומר מבחינתי לנסוע יותר בזהירות וללכת לצמיגאי בזמן הקצר ביותר כדי שיתקן את התקר ויבדוק שהכל יושב טוב.

נ.ב

ממה שהספקתי לקרוא בפורום, אני בטוח שחברי הכנופיה היו עושים טיפולים מוקפדים וטובים יותר מרוב המוסכים בארץ. אני מדבר רק על נושא האחריות על העבודה.

עריכה אחרונה על ידי Dark Muse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מעט תגידו שגם להכין אוכל צריך הסמכה מסוימת, אחרת האוכל לא יהיה בריא ולא טעים.

קוראים לזה תעודת כשרות. אנשים מסויימים משום מה לא מוכנים לגעת באוכל שאין לו כזה, או לקנות במקום שלא עובר ביקורת אחת לכמה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה את כל הטיפולים לבד ותיקון תקלות קלות שלא צריכות ליפט, היתרונות:

1. שם שמנים איכותיים ומסנן שמן מקורי - במוסכים לא מורשים נוטים לשים את מה שזול ולא מה שטוב.

2. חוסך יום חופש באמצע השבוע, יום שישי זה יום עמוס מאוד לטיפולים ותיקונים.

3. בזמן הנסיעה עד למוסך וחזרה + המתנה בתור - אני מסיים את הטיפול.

4. עלות נמוכה מאוד.

5. לא מחליף חלקים שלא צריך - זה קורה המון במוסכים.

לא כל אחד יכול, צריך חוש טכני וספר רכב, הרבה מוסכים עובדים חפיף ומבלי להיצמד להנחיות בספר רכב.

עריכה אחרונה על ידי levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד הנזק לא נגרם ישר ביציאה מהמוסך (כמו המקרה כאן עם המזדה 6 והגלגל שנפל) המוסך יזרוק אותך מכל המדרגות שאין לו ויסיר מעצמו אחריות.

אפילו בשירשור הנ"ל המוסך שמודע לכך שהאשמה שלו, מוכן לתקן רק בתנאים שלו.

לפני הרבה שנים לקחתי את הרכב של ההורים שלי למוסך, הוחלפו הבלמים ואחרי יומיים נדלקה נורת ABS, חזרתי למוסך וראיתי בבירור שהכבל של ה ABS נמשך בכוונה (הכבל היה מלוכלך חוץ מס"מ אחד שהיה בתוך הקליפס לפני שנמשך) והשתפשף בגלגל. העלתי בזמנו את התמונה לפורום וכולם אמרו שמישהו משך את הכבל בכוונה.

נראה לך שהמוסך לקח אחריות על כך שנעשה נזק מכוון למערכת ABS?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה את כל הטיפולים לבד ותיקון תקלות קלות שלא צריכות ליפט, היתרונות:

1. שם שמנים איכותיים ומסנן שמן מקורי - במוסכים לא מורשים נוטים לשים את מה שזול ולא מה שטוב.

2. חוסך יום חופש באמצע השבוע, יום שישי זה יום עמוס מאוד לטיפולים ותיקונים.

3. בזמן הנסיעה עד למוסך וחזרה + המתנה בתור - אני מסיים את הטיפול.

4. עלות נמוכה מאוד.

5. לא מחליף חלקים שלא צריך - זה קורה המון במוסכים.

לא כל אחד יכול, צריך חוש טכני וספר רכב, הרבה מוסכים עובדים חפיף ומבלי להיצמד להנחיות בספר רכב.

מאיפה אני מביא ספר רכב? והאם באמת צריך אחד כזה בשביל טיפולים פשוטים? תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה אני מביא ספר רכב? והאם באמת צריך אחד כזה בשביל טיפולים פשוטים? תודה!

מצטרף

למרות שאני די "חושש" לבצע לבד כמו שהגבתי לפני.

אולי פעם אחת אחרוג ממנהגי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...