Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על ההמלצות פה לטיפולים ביתיים

ilan84
שימו לב! השרשור הזה בן 2319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מרק גם אני רוצה מהחומר שלך, ספר לנו.

עכשיו שצחקנו, נעבור לקטע הרציני:

כל פעם שנכנסתי למוסך (ולא אותו מוסך), עבדו עלי בהחלפת החלפים (שמן גיר בתקן הלא נכון, לא החליפו רצועות אביזרים למרות שהם היו יבשות), הציעו הצעות מטופשות (להחליף משאבת מים, לא החלפתי ואין נזילה), שוברים חלקים (טסה) ולא נותנים פיצוי או טסה משומשת (למרות שלקחו יחסית הרבה).

ומה אדוני עושה: מחליף שמן פילטר, פלאגים? הרכב בכל מרכב לא נוסע הרבה, פעם בשנה נכנס למכון בדיקה שיראה שהכל פיקס. וזהו.

מכאן ועד סיפורים שהרכב מתפרק רחוקה מהמציאות.

לי זה לעולם לא קרה בתקופה שטיפלתי במוסכים השונים כולל צ'מפיון וגם פליקס. לעולם לא זוכר שעבדו עליי או דפקו לי משהו ברכב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אספר לך עוד משהו: כשקניתי את הרכב ולא לי שמץ של מושג מה זה רכב. לא לקחתי לבדיקה את הרכב וסמכתי על המוכר (כן תמים הייתי).

כמה ימים לפני שקניתי את הרכב, בעל הרכב הכניס את הרכב למוסך מרכזי של יונדאי.

בדרך חזרה לבית, המנוע קיבל מכה חזקה (נדלק מנורת צ'ק אנג'ין לשניה) ונכתבה.

הגעתי למוסך של הורי, העלו את הרכב כל ליפט וראו שבורג ריקון מאגן השמן היה פתוח.

עשיתי כבר מספר החלפות של שמן ברכב שלי. בשביל הבורג הוא לא קצר. איך עובד השאיר את הבורג פתוח? רק אלוהים יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מובן לי למה בדוגמא שלך יש הגיון ובשלי לא. בשני המקרים עובדים בני אדם שלפעמים שוכחים וגם טועים. להפך ברוב המוסכים בעל המוסך או מישהו מוסמך שעבר בחינות של משרד התחבורה ומקצועי יבדוק את הרכב מבחינה בטיחותית טוב יותר מכול חובב/חובבן.

מה שאתה עושה זה טיפה בים כלומר החלפת שמן מנוע+פילטרים זה לא ממש טיפול 10K או 15K כאשר בעל מקצוע מעלה את הרכב על ליפט וגם מבצע נסיעה בכדי לבדוק את תקינות המכלולים הבטיחותיים.

מוסך עובד כמו פס יצור,

כמה שיותר רכבים יותר רווח=כמה שפחות זמן ליפט.

כשיש תור של עוד 10 רכבים שרוצים להספיק באותו יום והבעל בית לוחץ קורות טעויות.

כשאני מפנה לעצמי חצי יום ועובד לבד על הרכב שלי-הסיכויים שאני אשכח או אטעה קטנים מאוד.

מתי בפעם האחרונה היית במוסך?אלא אם כן זה מקום ממש קטן, בעל העסק מנהל אותו ועובדים תחתיו עובדים פשוטים.

אותו עובד לא מוסמך מטעם אף אחד וגם אין דרישה לשום הסמכה או מקצועיות.

(עבדתי ככה ואני מוסמך לכלום ושום דבר).

*נסיעת מבחן אחרי טיפול 10K?-אף פעם לא נתקלתי,מקסימום להניע לראות שהכל בסדר.

*בדיקת תקינות רכב/הכנת רכב לחורף/בדיקת בטיחות זה דברים שהמוסך לוקח עליהם כסף.

*אם הוא פירק לך גלגל וראה שאתה על רפידות גמורות הוא מחויב להתריע בפניך,אבל על דעת עצמו

הוא לא יפרק כלום.

בקיצור,או שמישהו מחרטט אותך.

או שבטיפול האחרון על טיפול 10K ייצא לך 900 שקל ורשמו לך שם "כולל בדיקה לרכב" ואם אתה מאמין שבאמת בדקו לך

את הרכב ולא סתם "השחילו" אותך, מאוד נאיבי מצידך.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתם כותבים הוא נכון, אבל אתם מתייחסים לתופעות מאוד מכוערות שקורות במוסכים, ודווקא ברכבים שאתה תשקול לטפל בהם לבד זה לא חייב להיות המצב.

אף אחד הרי לא יטפל לבד ברכב חדש בתקופת האחריות מהסיבה הפשוטה שאף אחד לא רוצה לאבד את האחריות.

כלומר אנחנו מדברים רק על רכבים שיצאו מתקופת האחריות, ולכן אתה חופשי לבחור כל מוסך שאתה רוצה או לטפל לבד.

ממה שאני מבין למצוא מוסך מקצועי אמין זה כן אפשרי, וכאשר אתה לא מוגבל למוסכי יבואן בלבד זה גם קל יותר (לא שכל מוסכי היבואן רעים פשוט ההיצע שלך גדול יותר). כלומר בהנחה שמצאת מוסך כזה חלק גדול מהדברים שרשמתם לא רלוונטיים, ואם קובעים את הטיפול מספיק מראש אין סיבה שהמוסך לא יטפל ברכב בצורה מקצועית ויסודית. בנוסף מוסכים שהם מוסכים מתמחים אבל לא מוסכי יבואן הם לרוב זולים יותר, ופחות יעקמו פרצוף כשתביא איתך את החלקים. *שוב אין לי דבר נגד מוסכי יבואן ויש לי נסיון מצויין עם כמה מוסכים כאלה.

בקיצור אם תשקיעו חלקיק מהזמן שהייתם צריכים להשקיע בטיפול עצמי ברכב במציאת מוסך מקצועי ואמין אז לדעתי ה"יתרון" של איכות הטיפול בטיפול עצמי ברכב מתבטל. יוצא דופן הוא מצב שבעל הרכב הוא בעל נסיון ויסודי מאוד ויש לו את הכלים הנכונים (שזה חשוב מאוד ועולה לא מעט כסף) ואת הקשרים למצבים שבהם חסר לו כלי/בלתמ אחר.

מבחינת חיסכון כספי שוב מהנסיון שלי טיפולים קטנים זה משהו שאני בהחלט ממליץ עליו למי שמוכן ללכלך את הידיים, הם לא דורשים כלים מורכבים, לא מסובכים מאוד, לא מסוכנים מבחינת סביבת העבודה ובמוסך גובים עליהם את אותו מחיר שעתי. בדברים גדולים ומורכבים זה כבר ממש לא תשובה חד משמעית כפי שחלק מהאנשים פה ניסו לצייר. בנוסף דברים מורכבים לפעמים דורשים זיהוי של בעיה, ואז הנסיון של בעל מקצוע ישר והגון בא לידי ביטוי ושווה לא מעט כסף כי כל חלק שמחליפים סתם גם אם עושים זאת לבד עולה כסף.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי. אני רואה שיש פה כנופיית הטיפולים השוטפים. א.

זו ההודעה שפתחה את הששרשור

הבנת פרקש

פרקש

היום אתה יכול לטפל במוסך מטרשה לא חייב מורשה יבואן והאחריות נשמרת. אבל.....

אם במקרה שטיפלת במורשה יבואן , יהיה להם יותר קל לבוא לקראתך כאשר יש תקלה שהיא כבר מחוץ לתקופת האחריות "רצון טוב "

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מובן לי למה בדוגמא שלך יש הגיון ובשלי לא. בשני המקרים עובדים בני אדם שלפעמים שוכחים וגם טועים. להפך ברוב המוסכים בעל המוסך או מישהו מוסמך שעבר בחינות של משרד התחבורה ומקצועי יבדוק את הרכב מבחינה בטיחותית טוב יותר מכול חובב/חובבן.

מה שאתה עושה זה טיפה בים כלומר החלפת שמן מנוע+פילטרים זה לא ממש טיפול 10K או 15K כאשר בעל מקצוע מעלה את הרכב על ליפט וגם מבצע נסיעה בכדי לבדוק את תקינות המכלולים הבטיחותיים.

כנראה שלא החלפת אף פעם שמן ופילטר בבית כי בסוף הטיפול כשאתה "מתקפל", אמור להיות לך מיכל שהיה בו את השמן החדש, ממולא בשמן הישן וגיגית/ דלי/ כל כלי קיבול אחר ריק שלתוכו רוקנת את השמן מהמנוע, וממנו למיכל. בנוסף מניעים את הרכב ומוודאים שנורת השמן נכבית לאחר שנייה שתיים.

במצב שאתה מתאר יש לך כלי קיבול מלא בשמן ישן ומיכל שמן חדש מלא, בגלל זה בדוגמה שלך אין שום הגיון, ואם מישהו באמת מסיים ככה טיפול לרכב אז הוא צריך גם תזכורת לנשום.

במוסך לעומת זאת, עובד ירוקן את השמן הישן למיכל, דעתו תוסח כי קראו לו/ הלך לטפל ברכב אחר בזמן שהשמן מתרוקן/ הלך לעשן/ קיבל שיחת טלפון/ נכנס רכב אחר לאיבחון או טיפול, וכו. אין לו שום "תזכורת" שהוא שכח למלא שמן או להחליף פילטר. ולראייה, שוב פעם, אותו שירשור עם המזדה 6 ששכחו לסגור לה ברגים ואני כמעט בטוח שדעתו של העובדה הוסחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...