Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על ההמלצות פה לטיפולים ביתיים

ilan84
שימו לב! השרשור הזה בן 2320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

דבר ראשון, מי לא?

דבר שני, זה רק אם אתה ממש שונא לבשל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא.

יש דברים שיותר טעימים בבית.

בבית זו אווירה אחרת.

בבית יותר היגייני ברוב המקרים.

בבית אתה יודע בדיוק מה אתה אוכל (לרמת המרכיבים), במסעדה לא תמיד. לעתים זה חסרון.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאן הדרדר השרשור

בכל מקרה במסעדה אתה עלול למצוא את השמן השחור מהטיפול העצמאי.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר מוסך מפשל ואינו מעוניין לקחת על עצמו אחריות ניתן לפנות לאיגוד המוסכים אשר פועל במהירות ובמרץ רב לבדוק את העניין מול בעל המוסך.

רוב המקרים שקראת עליהם בפורום בדרך כלל נסגרו בשקט בשקט לטובת הלקוח.

דיייי.. אין מצב שאתה כלכך תמים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך משהו יותר חכם לכתוב ?

דבר עם אחד מבעלי המוסכים שהינו חבר באיגוד המוסכים ותבין על מה אני מדבר.

בלי קשר לטעויות שמוסך יכול לעשות שתראה בטווח הקצר יש לפעמים פאדיחות שמתגלות רק אחרי כמה זמן.

קליפס שלא היה סגור ועם הזמן הכל התפרק,ברגים שהודקו חזק מידי וכו'.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר זה תלוי בך.

שמן+פילטר שמן/אוויר/מזגן+פלאגים לא חושב שיש מה לפחד. גם ילד בן 6 יוכל להחליף אותם.

גם ברקסים, אבל שם יש היבט בטיחותי ורצוי לעשות את זה לפחות פעם אחת עם בעל מקצוע.

כשזה קצת יותר מורכב הייתי נמנע או עושה את זה כשיש לידי אדם עם כישורים וכלים.

אתן לך את הדוגמה האישית שלי.

קניתי השנה רכב ישן בתור תחביב+להתעסק קצת עם מכונאות+שיהיה אוטו לסופר.

ביצעתי לו כמה דברים לבד. למשל החלפת פלאגים וחוטי הצטה היו ממש קשקוש.

מצד שני החלפתי צינורות רדיאטור. צינור עליון היה ממש לא בעיה. בצינור התחתון החיבור שלו למנוע היה במקום מאוד לא נגיש כשעובדים על בוקים ועם חבק שלא הצלחתי לשחרר. אז כן מזל שאני מכיר בעלים של מוסך והוא הוזעק למקום ועזר לי, אבל אם לא היה לי אותו? זה לגרור את הרכב למוסך.

בנוסף "החלפתי" לרכב קלאצ'. כלומר הלכתי לאותו בעל מוסך שאני מכיר ביום שבו הוא אמר לי שצפויה פחות עבודה. הוא נתן לי ליפט והעובד שלו הנחה אותי בכל פעם מה לפרק. תראה זה נחמד, אבל אני יכול להגיד לך שעכשיו במחשבה לאחור אין לי שום בעיה לשלם למוסך 400 שקלים על העבודה הזו שזה פחות או יותר הסכום שגובים במקרה של הרכב שלי.

למדתי שאת הדברים ה"כבדים" אני כנראה אשאיר לבעל מקצוע. גם כי אם אתה מכיר בעל מקצוע אמין שלוקח מחירים הוגנים כנראה שהעבודה שהוא ביצע אכן שווה את הכסף. הסיבה השניה היא שהטיפולים האלו הם היותר נדירים ואתה תחסוך שם כסף (אם יש לך את הכלים שגם עולים המון) אבל גם תתאמץ והפוטנציאל לנזק גבוה.

דווקא בטיפולים הקטנים והפשוטים שכל ילד בן 6 יכול לבצע אחרי שמישהו/Youtube הראה לו מה עושים פעם אחת אפשר לחסוך הרבה, הפוטנציאל לנזק נמוך וצריך כלים בסיסיים (צריך לזכור שכלים עולים כסף ולא מעט).

הם קודם כל יותר תדירים, העבודה עליהם מאוד קלה ומהירה ואפשר לחסוף בהם הרבה כסף עם פוטנציאל נמוך מאוד לנזק.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאין קשר, אבל זה חלק מהאחריות. חשבתי שהבנת שאין כיסוי על זה באחריות או משהו, לא חשוב.

אני לא יודע אם הייתי מטפל בעצמי, לא בגללי אלא בגלל החשש שכשאמכור את הרכב, אנשים יסתכלו על זה באופן תמוה (למרות שיש אנשים שלא אכפת להם בכלל מהיסטוריית טיפולים) ועוד ברכב מודרני יחסית.

פה אתה צודק,

אצלי הרכב הראשי בבית עובר המון ובתחשיב יוצא לי שאני אחסוך יותר אם אטפל לבד

(הרכב 3 שנים אצלנו ועשה 110 אלף)

מאשר אם יהיה לי ספר רכב שגם ככה לא יעניין את המגרש בהחלפה הבאה.

אבל כשאני מחפש רכב אני כן בודק היסטוריית טיפולים,ואפסול רכב שאין לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לטעויות שמוסך יכול לעשות שתראה בטווח הקצר יש לפעמים פאדיחות שמתגלות רק אחרי כמה זמן.

קליפס שלא היה סגור ועם הזמן הכל התפרק,ברגים שהודקו חזק מידי וכו'.

למה מי שמטפל לבד ברכבו בלי ידע או אפילו ידע מועט לא עושה טעויות ? בהחלט שכן, ההבדל הוא של תקרא על הטעויות האלה מעל דפי הפורום ולא

תראה כותרת בסגנון 'חברים טיפלו לי ברכב ושכחו למלא שמן מנוע והמנוע נהרס מה עושים ?'

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתך מובנת , או תפסת צד כמו שכתבת לי.

הסיכוי שבטיפול עצמאי לא ימלאו שמן הוא אפסי.

שאלת למה?

כי בסוף הטיפול הגלון שמן יהיה מלא.

אם הוא יהיה ריק סימן ששפכו אותו למנוע.

אההה תאמר בוודאי אולי התבלבלו ושפכו אותו לפיה של השמן גיר.

טוב הבנו את הבדיחות שלך.

ככה גם לגבי הפילטרים ועוד חלקים שהוחלפו בטיפול.

חג שמן שמח

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מי שמטפל לבד ברכבו בלי ידע או אפילו ידע מועט לא עושה טעויות ? בהחלט שכן, ההבדל הוא של תקרא על הטעויות האלה מעל דפי הפורום ולא

תראה כותרת בסגנון 'חברים טיפלו לי ברכב ושכחו למלא שמן מנוע והמנוע נהרס מה עושים ?'

כן בדיוק,

אני עושה טיפול לרכב ולא מילאתי שמן.

גם קורה לי לפעמים שאני נכנס להתקלח ושוכח לפתוח את המים.

אין בדוגמה שלך שום הגיון,אם אני עושה טיפול לעצמי אני יודע מה אני עושה-כי אם לא אני הוא האחראי היחיד

וזה שיישא בנזק.

אותו דבר לרכבים של חברים.

כמו כן,זה פעולות מאוד מאוד פשוטות ובסיסיות למי שיודע ומכיר-זה שאתה מנסה להציג את העניין כמסובך

זה עניין שלך,אבל הוא לא כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בדיוק,

אני עושה טיפול לרכב ולא מילאתי שמן.

גם קורה לי לפעמים שאני נכנס להתקלח ושוכח לפתוח את המים.

אין בדוגמה שלך שום הגיון,אם אני עושה טיפול לעצמי אני יודע מה אני עושה-כי אם לא אני הוא האחראי היחיד

וזה שיישא בנזק.

אותו דבר לרכבים של חברים.

כמו כן,זה פעולות מאוד מאוד פשוטות ובסיסיות למי שיודע ומכיר-זה שאתה מנסה להציג את העניין כמסובך

זה עניין שלך,אבל הוא לא כזה.

ממש לא מובן לי למה בדוגמא שלך יש הגיון ובשלי לא. בשני המקרים עובדים בני אדם שלפעמים שוכחים וגם טועים. להפך ברוב המוסכים בעל המוסך או מישהו מוסמך שעבר בחינות של משרד התחבורה ומקצועי יבדוק את הרכב מבחינה בטיחותית טוב יותר מכול חובב/חובבן.

מה שאתה עושה זה טיפה בים כלומר החלפת שמן מנוע+פילטרים זה לא ממש טיפול 10K או 15K כאשר בעל מקצוע מעלה את הרכב על ליפט וגם מבצע נסיעה בכדי לבדוק את תקינות המכלולים הבטיחותיים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מובן לי למה בדוגמא שלך יש הגיון ובשלי לא. בשני המקרים עובדים בני אדם שלפעמים שוכחים וגם טועים. להפך ברוב המוסכים בעל המוסך או מישהו מוסמך שעבר בחינות של משרד התחבורה ומקצועי יבדוק את הרכב מבחינה בטיחותית טוב יותר מכול חובב/חובבן.

מה שאתה עושה זה טיפה בים כלומר החלפת שמן מנוע+פילטרים זה לא ממש טיפול 10K או 15K כאשר בעל מקצוע מעלה את הרכב על ליפט וגם מבצע נסיעה בכדי לבדוק את תקינות המכלולים הבטיחותיים.

זה נכון לגבי רכב ישן ולא במידה רכב בן שלוש ואיש מטפל הוא בעל ניסיון והבנה ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק גם אני רוצה מהחומר שלך, ספר לנו.

עכשיו שצחקנו, נעבור לקטע הרציני:

כל פעם שנכנסתי למוסך (ולא אותו מוסך), עבדו עלי בהחלפת החלפים (שמן גיר בתקן הלא נכון, לא החליפו רצועות אביזרים למרות שהם היו יבשות), הציעו הצעות מטופשות (להחליף משאבת מים, לא החלפתי ואין נזילה), שוברים חלקים (טסה) ולא נותנים פיצוי או טסה משומשת (למרות שלקחו יחסית הרבה).

ומה אדוני עושה: מחליף שמן פילטר, פלאגים? הרכב בכל מרכב לא נוסע הרבה, פעם בשנה נכנס למכון בדיקה שיראה שהכל פיקס. וזהו.

מכאן ועד סיפורים שהרכב מתפרק רחוקה מהמציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...